Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
badania prenatalne to jakiś koszmar cenowy!!
Zadzwoniłam zapisać się na termin, fajnie fajnie zapisałam się i pytam jaki koszt jest badań, dobrze że siedziałam bo bym padła. Badanie krwi 200 zł, USG 3D z nagraniem na CD 220zł. W sumie 420 zł muszę wydać jeśli się zdecyduję na to badanie 😮.
Coraz bardziej się zastanawiam czy pójść na nie skoro nie ma wskazań medycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
badania prenatalne to jakiś koszmar cenowy!!
Zadzwoniłam zapisać się na termin, fajnie fajnie zapisałam się i pytam jaki koszt jest badań, dobrze że siedziałam bo bym padła. Badanie krwi 200 zł, USG 3D z nagraniem na CD 220zł. W sumie 420 zł muszę wydać jeśli się zdecyduję na to badanie 😮.
Coraz bardziej się zastanawiam czy pójść na nie skoro nie ma wskazań medycznych.


O matko kochana, powariowali!!!! Ja nie robie tego badania, dopiero polowkowe zrobie sobie 3D.

Ja tez nie lubie pic wody, pije za to soki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem skąd były,nie mają pestek i właśnie doniosłam z mężem jeszcze ponad 4kg 🤪 🤪 🤪
aaaaaaaa nenia jesli Ci zależy na tym badaniu to poszukaj gdzie indziej,bo pierwszy raz się spotkałam z taką ceną i jestem pewna że znajdziesz ośrodek w którym zrobią to o połowę taniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello dziewczynki ja juz po badaniu usg 🙂 mały skakał jak oszalały 🙂 no ale p. doktor powiedział ,że mamy się jeszcze nie nastawiać tak na tego chłopczyka bo to różnie bywa i on nie jest w stanie tak dokładnie sprawdzić 🤨 takze moze jeszcze wyskoczy Bianka 🤪 zdjecie postaram się jutro dodać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesli chodzi o moje usg - to razem z nagraniem płytki i zdjęciami kosztowało 200 zł, ale badania krwi nie robiłam, wiem ze te badanie dodatkowo kosztuje 110zł 🤔 oni poprostu oszaleli.... p.doktor mi powiedzial ze jest małe ryzyko wystąpienia wad genetycznych np u mnie ryzyko zespołu downa po tym badaniu wynosi 1:4400 urodzeń , natomiast zwykle wynosi 1:800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
Jeśli nie lubicie pestek w pomarańczy to wybierajcie takie które maja "pępuszek" jest on oznaką zalążka nowych owoców w środku i nie ma pestek.


Hihi dziękujemy za podpowiedz Nenia. a co do tych badań to ja ich nie miałam o.O byłąm w 11 tyg i 4 dniu ciązy powiedział wszystko prawidłowo się rozwija chyba widział nos i chyba tych badań nie zrobił a teraz jestem w 16 w srode ide do niego to już wsumie bedzie 16 tydz i 5 dni więc już za pózno... jedynie na połowkowe pójde na bank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):


O matko kochana, powariowali!!!! Ja nie robie tego badania, dopiero polowkowe zrobie sobie 3D.

Ja tez nie lubie pic wody, pije za to soki 🙂


Ale pewnie miałyście te genetyczne co się robi między 11 a 14? bo ja nie 😞 nie badał mojego dzidziusia przezierności karkowej... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
hello dziewczynki ja juz po badaniu usg 🙂 mały skakał jak oszalały 🙂 no ale p. doktor powiedział ,że mamy się jeszcze nie nastawiać tak na tego chłopczyka bo to różnie bywa i on nie jest w stanie tak dokładnie sprawdzić 🤨 takze moze jeszcze wyskoczy Bianka 🤪 zdjecie postaram się jutro dodać 🙂


to super ,że wszystko z maleństwem ok 🙂 dobrze ,że się rusza :P wytnijcie jutrzejszy dzień i dajcie mi środę 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
nie wiem skąd były,nie mają pestek i właśnie doniosłam z mężem jeszcze ponad 4kg 🤪 🤪 🤪
aaaaaaaa nenia jesli Ci zależy na tym badaniu to poszukaj gdzie indziej,bo pierwszy raz się spotkałam z taką ceną i jestem pewna że znajdziesz ośrodek w którym zrobią to o połowę taniej 🙂


Anka! wyślij je do mnie 😁 kurierem 😁 za pobraniem już nie będę Cie dodatkowymi kosztami obciążać 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
jesli chodzi o moje usg - to razem z nagraniem płytki i zdjęciami kosztowało 200 zł, ale badania krwi nie robiłam, wiem ze te badanie dodatkowo kosztuje 110zł 🤔 oni poprostu oszaleli.... p.doktor mi powiedzial ze jest małe ryzyko wystąpienia wad genetycznych np u mnie ryzyko zespołu downa po tym badaniu wynosi 1:4400 urodzeń , natomiast zwykle wynosi 1:800


ja u siebie nie wiem 😞 a po czym to stwierdził?? mnie nawet na to badanie nie skierował 😞 żyje w nieświadomości.... chociaż wiem ,że jak widać nosek to niby to wyklucza zespół downa... mówił ze wszystko pieknie się rozwija ciąża przebiega prawidłowo... ale badania genetycznego nie zrobił 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
kozinka napisał(a):
nie wiem skąd były,nie mają pestek i właśnie doniosłam z mężem jeszcze ponad 4kg 🤪 🤪 🤪
aaaaaaaa nenia jesli Ci zależy na tym badaniu to poszukaj gdzie indziej,bo pierwszy raz się spotkałam z taką ceną i jestem pewna że znajdziesz ośrodek w którym zrobią to o połowę taniej 🙂


Anka! wyślij je do mnie 😁 kurierem 😁 za pobraniem już nie będę Cie dodatkowymi kosztami obciążać 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 😁

ha ha 🤪 lece wysłać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Czarna_Mamba napisał(a):
jesli chodzi o moje usg - to razem z nagraniem płytki i zdjęciami kosztowało 200 zł, ale badania krwi nie robiłam, wiem ze te badanie dodatkowo kosztuje 110zł 🤔 oni poprostu oszaleli.... p.doktor mi powiedzial ze jest małe ryzyko wystąpienia wad genetycznych np u mnie ryzyko zespołu downa po tym badaniu wynosi 1:4400 urodzeń , natomiast zwykle wynosi 1:800


ja u siebie nie wiem 😞 a po czym to stwierdził?? mnie nawet na to badanie nie skierował 😞 żyje w nieświadomości.... chociaż wiem ,że jak widać nosek to niby to wyklucza zespół downa... mówił ze wszystko pieknie się rozwija ciąża przebiega prawidłowo... ale badania genetycznego nie zrobił 😞

bo za te badania się grubo płaci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
znowu mam misję i gadam sama ze sobą 🤔 🤔 🤔 🤔

"noł senkju senkju baj" idę do kuchnii robić krem brokułowy 😁

dawaj go do mnie!


jak kurier przywiezie pomarańczka to ja Ci dam w wielkim garze krem brokułowy 😁 hahahaha wymiana 😁 a co do sanek to masz racje :O napadało tyle sniegu ,że się nie da chodzić hahahahahahaha żart roku! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
kozinka

wiem ,że są drogie ale nawet nie zaproponował a ja przed wizytą nie byłam zorientowana ,że to najlepiej miedzy 11 a 13/14 tygodniem :P zobaczymy w środe na wizycie 😁 od 8:30 mam być u niego :P

ja nie robię tego prenatalnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...