Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
no tak Tysia to wszystko zależne pewnie jest z tym karmieniem od wielu rzeczy więc nie ma co na to patrzeć 🙂
a owsiankę to ja kocham i chyba dzisiaj muszę kupić bo mi się skończyły płatki i więcej mleka 😁 bo mnie bierze na budynie i owsianki same nabiały jakoś wcinam 😁


nabiał jak najbardziej wskazany 😁 więc jedzmy go do woli 😁 ja owsiankę zrobię sobie na kolacyjkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

My bylismy z samego rana na spacerku, pozniej pojechalisnmy do tesciow na obiad i wlasnie wrocilismy. Nadrobilam co napisalyscie i moze opowiem ze swojego doswiadczenia.

Witaj nowa mamusiu! Ja od wczoraj wogole malej nie czuje i zaczynam sie powoli martwic, ty jeszcze nie masz powodow 🙂 Jutro na szczescie wizyta.

po 1. Jak juz wam pare razy pisalam moj porod byl z komplikacjami, bardzo ciezki, bardzo dlugi i skonczyl sie cc. Uwierzecie mi ze po tygoniu od odejscia wod plodowych, skurczy co noc, 24h skurczy porodowych i 12h na oxytocynie marzy sie o cesarskim cieciu. Ja po tak dlugiej meczarni otworzylam sie tylko na 1.5 palca. W zyciu nie zdecydowalabym sie teraz na porod sn mimo ze wszyscy probuja mnie na niego namowic, nie przezyje drugi raz tajkiej meczarni, traume mam do dzisiaj. Nawet jezeli bede musiala dac w lape 5tysiakow to to zrobie. Znieczulenie mialam zewnatrzoponowe co bylo dla mnei zbawieniem bo przynajmneij przestalam sie trzasc od pach w dol. Majke mui pokazali tylko na sekunde, niestety nie polozyli mi jej na piersi ani nie pozwolili dotknac. Po przewiezieniu na sale po cc pokazali mi ja znowu tylko przez sekunde, zreszta i tak bylam na tye otumamniona po tak dlugiej meczarni ze ledwie to sobie przypominam. Na 2 dzien mala lezala ze mna pare razy w pokoju ale na pore karmienia zabierali ja na jakas sale i tak przejde do punktu nr 2.

po 2. Majke dostalam do karmienia dopiero na 3 dzien jak juz sciagneli mi cewnik i moglm wstac, pierwsze chwile kiedy sie czlowiek musi wyprostowac i zrobic pare krokow sa okropnie bolesne ale pozniej idzie jak splatka, pod wieczor robilam przy malej wszystko i przystawialam do cyca, od razu pojawil mi sie pokarm jak tylko cycek poczul malenka 🙂 niestety to co sie pozniej dzialo z moimi brodawkami i cyckami to juz inna historia. Generalnie rzecz ujmujac mimo ze prze pierwsze 2 dni maja wogole nie dostala cyca przyssala sie jak na prawdziwego ssaka przystalo wec nie martwcie sie ze mleko sie nie pojawi. Czasem to trwa dluzej ale predzej czy pozniej bedzie.

Anett ja mialam po miesiacu normalna wizyte u gin po porodowa i nic wiecej, blizne mam niewidoczna i nic mnie nie boli a doszlam do siebie w mgnieniu oka 🙂

O rany ale si erozpisalam, mam nadzieje, ze zrozumiale 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomo, kazdy ze swojego doswiadczenia...
Z moim porodem bylo smiesznie 🙂)
01.09. mialam egzamin na magisterke i nie bylo mozliwosci pisania w innym terminie . Termin porodu 31.08. Probowalam doslownie wszystkiego zeby wywolac porod i nic...

No i tak 31.08 cos mi podcieklo, ale stw ze pewnie mnie w pecherz kopnela i to mocz... Zalozylam wkladke, rano byla sucha 🙂 Poszlam na egzamin, pozniej do 2 urzedow skarbowych, zabralam sie za sprzaranie sie schylilam i znow mi cos pocieklo..no to stw., ze pojde na Izbe tak na wszelki wypadek.... no i jak sie okazalo , pekl mi 31.08 pecherz plodowy 🤪 🤪 hehehe
I tak 02.09 urodzila sie Nadusia...

Odbieglam od tematu, ja zdecydowanie jako polozna polecal porod silami natury, ale wiadomo, ze to indywidualna decyzja kazdej z nas..

Czaicie to, moja mama i moja siostra maja noge w gipsie.. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak ja nie mysle o niczym innym niz czy tym razem bedzie dobrze?? 😞
Tymbardziej, ze dwa razy amol stosowalam i masc z kwasem bornym..
Ehhhh glupia jestem 😞

Siostra zerwala torebke stawowa i wiezadla... w Nowy Rok... a moja mama chyba jak dobrze pamietam kopnela szafe czy cos takiego i dzis razem byly u chirurga.. siostrze zmienili na nowy gips, a mamie zalozyli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sobie siedze i zajadam pomarancze 😁 maluch lekko dal znac dzis jak lezalam wiec mysle ze taki ma spiacy dzien dzis i dlatego malo ruchliwy 🙂 Juz jutro wizyta wiec go popodgladam.
\wogole dostalam zawiadomienie od kolezanki ze na poczatku maja bedzie spotkanie klasowe i tak zastanawiam sie czy isc. Bede miala troche ponad mies do porodu ale jestem za tym ze chce sie spotkac z osobami z ktorymi chodzilam do szkoly. Moze byc milo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Tak jak ja nie mysle o niczym innym niz czy tym razem bedzie dobrze?? 😞
Tymbardziej, ze dwa razy amol stosowalam i masc z kwasem bornym..
Ehhhh glupia jestem 😞

Siostra zerwala torebke stawowa i wiezadla... w Nowy Rok... a moja mama chyba jak dobrze pamietam kopnela szafe czy cos takiego i dzis razem byly u chirurga.. siostrze zmienili na nowy gips, a mamie zalozyli...


Sandra tym razem musi byc dobrze. Ja przez caly 1 trymestr tym sie zamartwialam po wczesniejszym poronieniu i jak dotad jest dobrze 🙂 U ciebie tez bedzie zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
a ja sobie siedze i zajadam pomarancze 😁 maluch lekko dal znac dzis jak lezalam wiec mysle ze taki ma spiacy dzien dzis i dlatego malo ruchliwy 🙂 Juz jutro wizyta wiec go popodgladam.
\wogole dostalam zawiadomienie od kolezanki ze na poczatku maja bedzie spotkanie klasowe i tak zastanawiam sie czy isc. Bede miala troche ponad mies do porodu ale jestem za tym ze chce sie spotkac z osobami z ktorymi chodzilam do szkoly. Moze byc milo.

ja na takim spotkaniu byłam w 6 miesiącu ciąży a na następnym moja mała miała 5 miesięcy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się własnie z Adaśkiem obudziłam 😁 pospaliśmy troszkę siły po obiedzie zregenerowane więc można chwile z Wami posiedzieć 😁

no moja kumpela też mi się pyta czy jakieś spotkanie klasowe mogłybyśmy zorganiozować chociaż nie wie czy teraz wypada i sama nie wiem 😆 różnie bywa ona chciała też kwiecień/maj więc nie wiem czy na ostatnich nogach bym chciała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłam z zakupów, wykorzystaliśmy z M. fakt że babcia na chorobowym i uderzyliśmy na zakupy, a teraz padam ze zmęczenia.......
Później nadrobię co pisałyście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
dzieki Kozinka 🙂a problemow z nia nie mam Kasia ale moglaby sie wziasc do nauki 🙂

fajnie,że się dogadujecie 🙂 a kłopoty z nauką w tym wieku ma większość nastolatków niestety włącza się opcja "dorastanie" 😁 sama to przerabiałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...