Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

witam,jestem tu nowa,ostatnio codziennie czułam jak wierci mi sie maluszek a od dwóch dni nic nie czuje,boje sie troche bo poprzednią ciąże poroniłam 🤢 mam pytanie-zna juz któraś płeć dziecka w 18 tyg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witamy nowa mamusie 🙂

Tak, wiekszosc z nas zna juz plec swojego malenstwa. Nie liczac tych mamusiek, ktorych malenstwo pokazalo zadek zamiast to co ma miedzy nozkami podczas USG 😁

Weszlam dzis wreszcie na wage i musze sie przyznac, ze jestem zaskoczona - 3,6kg w gore. Czyli jak pisze Sandroos - calkiem poprawne 0.5kg na miesiac (moze troszke wiecej) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati ja rowniez mam dni, w ktorych nie czuje zbyt wielu ruchow dziecka. Mysle, ze malenstwu jest wtedy dobrze w pozycji w jakiej jest i nie musi sie wiercic by bylo mu wygodnie - taka wlasnie teorie stworzylam kilka dni temu kiedy Dominik sie nie ruszal zbyt duzo 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy nową mamusię 🙂 🙂

ja płeć małego poznałam jak bylam w 16 tygodniu odrazu bezwstydnik pokazał nam siusiaka 😁 a co do ruchów dzidzi to ja ją czuje intensywnie czasem tylko śpi np teraz 😁 ale jak się położe to chwila i zaraz daje o sobie znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysiu no tak, ale zauwaz, ze Pati jest dopiero w 17 tyg tak wiec mysle, ze nie ma sie o co martwic bo w tym czasie ruchy dopiero zaczynaja byc odczuwalne, a ich intensywnosc bedzie dopiero wzrastac z kazdym dniem.
Moze Sandroos cos nam na ten temat powie wiecej. 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruchy dziecka czuje się w granicach od 16 tygodnia (chude dziewczyny i mamy które są w ciązy po raz drugi) do 20 tygodnia więc jeszcze czas ja w 16 poczułam ale to były pukniecia raz na jakiś czas więc nie ma czym się martwić 🙂 jeszcze dobre 3 tygodnie ,żeby poczuć porządnego kopa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysiu z tym 16 tc to tak nie do konca, moze i sie to zdarza, ale naprawde niewielku kobietom...
Pierwisatki okolo 20tc , a wielorodki ok 17-18 . Oczywiscie statystyczne.

Pati jesli jestes pewma. ze to co czulas to byly ruchy plodu, zawsze mozesz isc na wizyte do gina lub zglosic sie do szpitala, akle jesli nie masz zadnych niepokojacych objawow, nie ma sie cyzm martwic..

A ja kwitne sobie w robocie, smarkajac 😁DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jestem wlasnie sie obudzilam ja dzis mojego malca nie czuje no moze przed chwila tylko raz sie obrocil. Wczoraj na kolacje wypilam melise i chyba zgrzecznialo mi dziecko :P Ide sie ubrac bo naszla mnie ochota na drozdzowke i polece sobie jakas kupic. Znowu glod doskwiera.

Witam nowa mamusie. Ja dzisiaj malo ruchow czuje ale tak jak dziewczyny pisza moze dziecko spi a moze odwrocilo sie tak ze nie czuc kopniakow albo jest mu wygodnie i nie ma potrzeby sie ruszac. Ja ruchy takie juz wyrazniejsze kopniecia poczulam pod koniec 17tyg a jestem teraz w 18tyg plus 3 dni. Wiec nie martw sie jeszcze poczujesz kopniaki. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
ale bym sobie drożdzówkę zjadła mmmm ostatnio jak wracałam od lekarza to kupiłam gorącą drożdżówkę z budyniem była wyśmienita 😁


Ja mam ochote na taka z orzechami 🙂 slodka to ona strasznie jest bo jeszcze lukrem polana mmmm
Ide sie ubrac bo mi slinka leci na sama mysl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
ale bym sobie drożdzówkę zjadła mmmm ostatnio jak wracałam od lekarza to kupiłam gorącą drożdżówkę z budyniem była wyśmienita 😁


Ja mam ochote na taka z orzechami 🙂 slodka to ona strasznie jest bo jeszcze lukrem polana mmmm
Ide sie ubrac bo mi slinka leci na sama mysl 🙂


Niech jeszcze jakas wspomni o pysznych drozdzowkach to uszkodze... 😠 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nowe mamusie 🙂
ja dziś też nie czuję ruchów, czuje je pod wieczór lub gdy jakiś czas spokojnie siedzę to czuje lekkie "bąblowanie" pod pępkiem. Czekam cierpliwie na porządnie kopniaczki 🙂

A ja dziś zjadłam własnej roboty rogaliki drożdżowe z marmoladą-pyszne 🙂
I pyszną zupę mleczną z makaronem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzucholki...wstalam godzine temu corka jak idzie do szkoly to mnie budzi bo trzaska drzwiami slucha muzyki w lazience i musialam sie dospac 🙂na sniadanko jadlam kanapeczki z pastellą z tunczyka 🙂Wiecie co ja juz zglupialam ztym cc i sn....juz nie wiem czego chce chyba musze ten temat przerobic z moim lekarzem bo tyle sie naczytalam ze zbladlam..po cc trzeba sie kontrolowac jeszcze przez pol roku a ja juz w sierpnia pod koniec musze byc w zurichu a praca w restauracji nie jest takka lekka i 12 godzin na nogach jeszcze buty wysokie naprawde juz sie zagubilam w tym wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...