Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiola ja też chodzi prawie nie mogę ale głównie przez ból między nogami chodze jak pingwin normalnie kiwam się na boki, a jak dużo się nachodze to brzuch tez twardy i plecy strasznie bola 😞, miałam dzis iśc na wyniki ale taka byłam zmeczona a u nas wyniki robią tylko do 9:00 więć pujde w pon. w sumie mam jeszcze 2 tyg. bo do gina dopiero 27 marca ale chce miec już za spobą. Na kolacje sałatka warzywana, wyszła pyszna 🙂

Maja i jak smakowały pomodorki z dodatkiem oliwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiola to wassermana to na kiłę i inne choroby którymi można zarazić maluszka podczas porodu 🙂 mnie też ciągnie brzuch i chodzę z brzuchem wypiętym do przodu jak powyginana stara baba 😮 ☺️ 😁 więc chyba taka kolej rzeczy 😁 Tysia ja też Karolę czuję pod jakby cieniutką skórą,kurcze niby niedawno w ciąży byłam,ale teraz tak jakoś inaczej jest 😁 pewnie temu,że wtedy jak coś bolało itp to się leżało i przechodziło, a teraz przy małym brzdącu w domu to nie ma mowy o odpoczynku więc pewnie temu to się daje tak odczuć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za odp. no to na bank mialam tego wessermana bo takie badania mialam robiioone jakos na poczatku ciazy.

Kozinka dla mnie to ciagniecie brzucha to jakis kosmos, ty wypinasz brzuch do przodu a mnie zgina w pol, najgorsze to ciagniecie w okolicach pepka, no masakra jak to napitala! Dziwie sie ze teraz takie cos jest bo niby miesnie juz rozciagniete po pierwszej ciazy a z Majka moglam do porodu gory przenosic jak mnie plecy nie bolaly i nie mialam spuchnietych nog haahh. Chodzi mi o to ze nic mi sie z brzuchem nei dzialo, co to bedzie pozniej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie
My juz po kolacji bylismy w nalesnikarni 🙂 wzielismy jednego nalesnika na pol a ledwo zjedlismy takie porcje. Najbardziej jednak surowka z kapusty mi podchodzila i przepyszna owocowa herbata 🙂 Teraz lece sie polozyc bo cos mnie rozklada 🥴

Wiola co do FB to mnie sie pisze dobrze i tu i tu wiec dla mnie roznicy nie ma ;D

Dobranoc mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak samo jak Kozinka wypinam brzuch do przodu, najgorzej po takim wypinaniu dają o sobie znać plecy 🤢 teraz jeszcze ten remont więc ciągle chodz prawie to pozamiatac to przynieść coś tam i tak w kółko i dziś znów noc w salonie jutro znów mnie bedzie wszystko boleć, ale wiecie co pocieszam się tym że ten marzec to jakoś szybko leci, przynajmniej mi bo u mnie ciągle cos się dzieje, w sumie to cały marzec zaplanowany, w przyszły weekend bedziemy świętować naszą 3 rocznicę ślubu cywilnego, a za 2 tyg w weekend moje urodzinki i potem już wizyta u gin i święta, także jakoś zleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Anetka za podpowiedz trochę zmarwiła mnie po 1 wizycie bo jest mega dużo ale podobno w niektórych przychodniach się nie bada po godzinie wiec nie wiem czy się tym martwić czy nie.

Wiola ja mam twardy brzuch a przy dłuższym spacerku boli mnie przy pępku ostatnio miałam wrazenie wciągania pępka do środka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
super!!

aż chciałabym poczuc chwile grozy lubię takie coś! ☺️


Myślę że będzie to bardziej z humorem niż zgrozą no ale jutro sie okaże, mężuś mówi że jutro puszcza toto lotka, jak wygra to każdej mogę fundnąć wyprawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Wiecie co wczoraj aplikowalam sobie luteinke dopochwowo i ja palcem czuje ten lateksowy krazek okropne uczucie jak bym miala sztuczna macice 😮zastanawiam sie czy przez ten passer mogą odejsc wody 🤢


Ja nie mam pojęcia Anetko a co piszą w necie czytałaś coś o tym? Myślę że Sandra mogłaby wiedzieć 🙂

Dobranoc:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Tysia to w koncu ok ta glukoza czy nie?

Co to to badanie wassermana? Kurwa ja tu zadnych badan nie mam ani toxo ani tego wassermana ani glukozy 🥴 🥴 🥴 Za tydzien do ginki, musze ja zapytac o ten bol brzucha.

Czy wam tez sie tak brzuch napina i ciagnie przy chodzeniu? Ja na normalny spacer wyjsc nei moge bo muse isc jak jakas babulenka po jakims czasie bo tak mnie boli szczegolnie w okolicach pepka 🤢 Wczoraj bylam na wiekszych zakup[ach i myslalam ze sie porycze bo ani wsiasc ani wysiasc z samochodu a kosc ogonowa mnei do do dzisiaj boli.

Ide sioe walnac do wanny,


Wiolka, pewnie dziewczyny juz ci na to odpowiedzialy (nie doczytalam jeszcze) wiec ja dodam swoje 3 grosze. Mam dokaldni takie same skurcze i jak jestem na zakupach to musze zwalaniac albo calkiem stanac jak mnie wezmie. Po ok 1 min do 2 przechodzi. A co do plecow, no coz, pewnie juz brzuch troche ciezki i kregoslup masz obciazony, bo przeciez to on trzyma wszystko w pionie... 😉 NIe przejmuj sie tym, ja mam codziennie to samo, nawet po nocy, kiedy to powinnam byc wypoczeta...

Co do badan - ja juz nie wnikam co to i na co sa te badania. Odpuszczam. U mnie tez ich nie ma i mam to gdzies. Nie bede sie stresowac. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
tak czytam o waszych problemach z kręgosłupem i mogę wam polecić mega świetną rzecz, pas macierzyński.
Mi go przepisał ortopeda, ale można go nabyć w dowolnym sklepie medycznym, ale jak ma się zlecenie na tego typu rzecz to ma się go za free - tak jak w moim przypadku.
Ja z kręgosłupem miałam już problemy przed ciążą- czasem mnie bolał.
Odkąd nosze ten pas (na poniższej stronie jest to pas o nr 4062 Pas macierzyński.) to jest znaczna poprawa i nie jest on drogi bo kosztuje ok 57 zł.
http://sklep.farmedica.pl/Stabilizatory-ortopedyczne-OPPO-k2/Ortezy-kregoslupa-k15/4062-Pas-macierzynski-p265.html


Mam pytanie do Was, mam od jakiegoś czasu problem z cerą, męczą mnie pryszcze, jak myślicie czy bezpiecznie mogę używać w ciąży sodocremu miejscowo? przed ciążą mi pomagał, gdy pojawiały się pryszcze przed okresem.

Dobrej nocki życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Dzieki za odp. no to na bank mialam tego wessermana bo takie badania mialam robiioone jakos na poczatku ciazy.

Kozinka dla mnie to ciagniecie brzucha to jakis kosmos, ty wypinasz brzuch do przodu a mnie zgina w pol, najgorsze to ciagniecie w okolicach pepka, no masakra jak to napitala! Dziwie sie ze teraz takie cos jest bo niby miesnie juz rozciagniete po pierwszej ciazy a z Majka moglam do porodu gory przenosic jak mnie plecy nie bolaly i nie mialam spuchnietych nog haahh. Chodzi mi o to ze nic mi sie z brzuchem nei dzialo, co to bedzie pozniej 😮

no dokładnie,też się boję 😮pierwsza ciąża w porównaniu do tej to inna bajka,a mówili,że drugie jest szybsze i lżejsze 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laskezie 😉
pewnie znowu namnożyłyście stronic 🙂 postaram się was nadrobić o ile teraz zdążę bo zaraz w drogę i już do wieczora(imieniny...kolejne..aż mi się nie chce) no a wczoraj jak już wyszłam z młodym na basen to już wróciliśmy o 23.30 bo pojechaliśmy 'na chwile' do znajomych.
chciałam wam tylko napisać że wyniki mam chyba dobre bo na czczo cukier mam 90 a po 2 godz po tej glukozie mam 111 także chyba jest oki 🙂
dobra cofam się was poczytać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
cześć laskezie 😉
pewnie znowu namnożyłyście stronic 🙂 postaram się was nadrobić o ile teraz zdążę bo zaraz w drogę i już do wieczora(imieniny...kolejne..aż mi się nie chce) no a wczoraj jak już wyszłam z młodym na basen to już wróciliśmy o 23.30 bo pojechaliśmy 'na chwile' do znajomych.
chciałam wam tylko napisać że wyniki mam chyba dobre bo na czczo cukier mam 90 a po 2 godz po tej glukozie mam 111 także chyba jest oki 🙂
dobra cofam się was poczytać 😉

wyniki ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...