Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kurcze Kozinka trzeba to wyjasnic bo po co masz brac tyle te okropne leki...w szpitalach jest roznie jak bylam zeby zalozyli mi pesser to wedlug naszych obliczen bylam w 26+5 to dla nich nie byl 27 tylko 26 tydzien..
Wiola co do podgrzewacza masz w sumie racje bo ja Milence podgrzewałam butle w goracej wodzie ale teraz kupilam jak sa pieniazki tym bardziej uzywany za pol ceny 🙂
moje dziecko juz na miejscu w Bydgoszczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kozinka musisz to koniecznie wyjasnić 🙂 bo 2 tyg to duzo, mój gin sugeruje sie terminem OM i jak nie urodze sama do 28 tak jak mam z ostatniej OM to 29 mam juz isc do szpitala na wywołanie, u nas teraz juz nie trzymaja długo wolą od razu wywoływać bo to trzymanie nic nie daje przeciez, a za duzo różnych problemów było u nas.

Kocik jaka u Ciebie pogoda, bo moi rodzice są nad morzem w kołobrzegu i pogody nie mają 🤢

Ja jak byłam w szpitalu w 23 tyg i 3 dni to na karcie ze szpitala mam wpisane: Tydzień Ciąży 23/24 także mam na przełomie wpisane.

Sandra mam do Ciebie Pytanie moja kumpela była w szpitalu jakos w 30 tc i zrobili jej posiew i wyszło że ma gronkowca, teraz jej lekarz znów pobrał jej posiew i wyszło że nie ma gronkowca 🤢 ona ma termin na 6 czerwca i teraz nie wie co robic czy lepiej na porodówke wziasc ten wynik co wyszło ze ma gronkowca i w razie co dostac antybiotyk??? Czy jesli nie ma tego gronkowca to antybiotyk podany niepotrzebnie w tedy nie zaszkodzi dziecku??? Lekarzowi narazie nie chce pokazywac tego wyniku bo u nas w szpitalu oszczedzaja i pewnie nie dostanie w tedy tego antybiotyku, nie wiadomo co robic 🤢

Idę robić pizze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siedze z maseczka karotenową na buzi i wygladam jak potwor z lochnes 😁 😁 do tego popijam sok z buraka i zaraz ide sie pilingowac..a na obiadek pojde do restauracji na salatke ze świeżych warzyw, a wiec dzien dla zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi no jesli byla przeleczona na tego gronkowca przed powtorzeniem wymazu, to nie ma sensu brac antybiotyku....
ale jesli nie to KONIECZNIE wziac wynik i przypominac sie o antybiotyk przy proodzie....

Antybiotyk podawany jest matce, dziecku na pewno nie zaszkodzi...

Moje dziecko podjelo dzis decyzje i zrobila pierwsze zakupy dla siostry : smoczek, lancuszek do smoka i grzechotke 🙂) hehe 🙂

Kozinka nawet ak bedziesz brac fenoterol to uwierz, nie bedziesz chodzic w ciazy 44 tygodnie, organizm sam sobie wszystko dokladnie wyreguluje... a co odstawiania smaej.. hmm... ogolnie traca mi to tez moim charakterem, wiec usprawiedliwiam 🙂) ale z drugiej strony bedac w szpitalu zdarzalo, sie i to nie raz, ze termin po prostu sie przesuwal i kobieta rodzila w skonczonym 38 a tu sie nagle okazywalo, ze dziecko ma problemy z adaptacja i oddechem, wiec nie wiem... Twoja decyzja, ale sama bym sie chyba nie zdecydowala... choc wiadomo, ze nikt nie chce chodzic w upaly w nieskonczonosc...

Wiolka, czemu nie??? Jak ja lezalam w szpitalu 2.09, ale upaly byly niesamowite.. to polozne przychodzily dzieciaki rozebrane do pieluchy okno otwarte i sie prazyly na sloneczku 🙂) oczywiscie wiatru nie bylo 😉)

Ja Nadie ubieralam same body, pielucha i na to pielucha tetrowa zeby jednak czyms przykryta byla... no i skaretuski i czapunia 🙂

Kupilam sobie balerinki na komunie, na ktora w chwili obecnej wcale nie mam ochoty isc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja już też sie naspacerowałam 🤢 🤢 🤢 Poszłam z mężem na działki powiesić ogłoszenie, że kupimy działkę, i tak weszlismy na chwilkę do babci ... jak wychodziłam to źle stanęłam na schód , skręciłam nogę , aż coś tam" chrupnęło"... 😲
nie umiałam się ruszyć , siadłam na ławce, myślałam ,że umrę z bólu 😞 😞 😞
poczekałam chwilę trochę przestało boleć i jakoś z pomocą Męża doczłapałam do domu 🤔
teraz siedze , do stopy mam przyłożony lód i czekam , zobaczę czy spuchnie bardzo - jeśli tak to jadę na pogotowie 🤢
jeszcze mi teraz gipsu na nodze brakuje 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Sandra:) pytałam jej czy brała jakies globulki czy cos, mówi że gin przepisał jej doustny antybiotyk ale go nie brała bo na ulotce pisało że nie zalecene w ciązy chyba że dobro matki przewyzsza dobro dziecka cos takiego, ginowi własnie nie chce pokazywac wyniku bo ten pewnie pomysli ze to ten antybiotyk co jej przepisał a ona go nie brała, wiec co Sandra lepiej niech bierze do szpitala wynik z gronkowcem i w razie co niech daja jej ten antybiotyk nie? Lepiej dostac antybiotyk niz zeby sie potem okazało ze wynik był zły jednak.

Czarna obserwuj noge i jak cos to na izbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas cos wogule sie na deszcz zanosi, ale to dobrze bo ja mam dosc upałów, mnie mały tak kpie po pękrzeu ze mam wrazenie że siku samo zaraz wyleci 😮

W kuchni mam taki syf po robieniu tej pizzy ze szok nie chce mi sie sprzatac 🤢, mezul myje auto a ja chyba nogi pomocze bo dalej bardzo spuchniete 🤢

A Kocik przypomnialo mi sie z tym cisnieniem, jak miałas raz 140/90 to nie ma co panikowac mi gin mówił ze mam obserwowac ciśnienie (bo ja zawsze na wizycie mam 140/90 a nawet i wiecej-syndrom fartucha hehe) i dopiero jak zauwaze ze przez ok 3 dni cisnienie utrzymuje mi sie na poziome 150/90 i nic nie pomaga to w tedy jechac na izbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Nie ma sprawencji 🙂

Sie objadlam... i zaraz mnie wyrzuty wziely 😉


Ja sie w ciazy objadam ile moge, bo ja ogulnie łakomczuch jestem i co zostało mi juz niewiele tego objadania eh za tymn tez bede tesknic, i nikt mi nic nie mowi ze sie objadam hehe, a tak to trzeba bedzie sie oszcfzedzac bo zaraz powiedza ze sie zapusciła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie przewróciłam się, ale boli 😞 trzymałam godzinę w lodowatej wodzie, nie jest mocno opuchnięta , tylko tak delikatnie....
boje sie ze jak pojade na izbę to wsadzą mi nogę w szynę i co ja wtedy zrobie? 😞 😞 😞 ani do sklepu isc ani psa wyprowadzic - uwięziona na 3 tyg w domu ;( a tu trzeba wózek kupić i resztę rzeczy 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi mi tez wisi ile przytylam, waze sie tylko u gin 😉 Jem normalnie a ze tyje ile tyje to juz moja natura widocznie 🙂

Po karmieniu wroce do swojej codzienniej diety jak meza nie ma w domu, czyli kawka,. papierosek i jakas bula 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
no nie przewróciłam się, ale boli 😞 trzymałam godzinę w lodowatej wodzie, nie jest mocno opuchnięta , tylko tak delikatnie....
boje sie ze jak pojade na izbę to wsadzą mi nogę w szynę i co ja wtedy zrobie? 😞 😞 😞 ani do sklepu isc ani psa wyprowadzic - uwięziona na 3 tyg w domu ;( a tu trzeba wózek kupić i resztę rzeczy 😠 😠 😠 😠


Moze poczekaj do jutra moze to stłuczenie mocne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...