Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ta kreska nazywa się line nigra i pojawia się ok 14-15 tygodnia ciąży. Na jasnej skórze nigdy nie jest ona czarna, będzie miała odcień od bladoróżowego, poprzez różowo brązową, po brązowy. Na ciemnej skórze może być ciemniejsza albo w ogóle niewidoczna.
informacja pochodzi z książki KAZ COOKe "ciężarówką przez 9 miesięcy".

po świętach brzuch urósł, 1 kg więcej.
niedługo wrzucę zdjęcie mojego brzusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzuszki 😉 I po świętach... ale szybko zleciały!!
Tysia ale masz super brzuszek!!! Ja muszę w końcu swojego M. dorwac niech mi w końcu jakąś fotę strzeli bo się okaże że żadnej nie bede miała za całą ciążę. No a brzuch też mam już pokaźny, może nie tak duży jak Tysia ale trochę ciałka już jest 😁
Co do tej kreski to ja też jestem brunetką i mam ciemną karnację no i krecha w pierwszej ciąży wyskoczyła jak tra lala 🤪 Była bardzo ciemna i po porodzie jak się skóra skurczyła to zrobiła się jeszcze ciemniejsza, prawie czarna i zauważyłam że stopniowo zanikała... Ale nigdy mi całkiem nie zeszła bo znów w ciążę zaszłam i ja już teraz ją mam całkiem widoczną ale to chyba jeszcze pozostałość po tamtej ciąży, choć mogę się mylic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Mamusie objedzone?

Tysia ale masz sliczny duzy brzusio! Ja sie ciesze, ze moj jeszcze nie jest takli duzy 🤪 😁

U nas swieta ok oprocz tego ze sie pochorowalismy i drugio dzien swiat spedzilismy w lozku 🙃

Zuzowska szczerze to nie masz sie czym chwalic, wypilas wino w ciazy, mamy bic brawo? 🤢 🤢 🤢

A to moj brzuchol http://imageshack.us/photo/my-images/855/imag0045p.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka napisał(a):
Hej!

Zuzowska szczerze to nie masz sie czym chwalic, wypilas wino w ciazy, mamy bic brawo? 🤢 🤢 🤢

A to moj brzuchol http://imageshack.us/photo/my-images/855/imag0045p.jpg/

No ja w ciąży nic a nic alkoholu, nawet łyka się nie chciałam napic wczoraj, choc łyczek na pewno by nie zaszkodził... No ale ja tam wolę nie ryzykowac! No ale widocznie inni mają niepohamowaną ochotę!

Wiolka a brzusio super, chyba mam podobny! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Hej!

Mamusie objedzone?

Tysia ale masz sliczny duzy brzusio! Ja sie ciesze, ze moj jeszcze nie jest takli duzy 🤪 😁

U nas swieta ok oprocz tego ze sie pochorowalismy i drugio dzien swiat spedzilismy w lozku 🙃

Zuzowska szczerze to nie masz sie czym chwalic, wypilas wino w ciazy, mamy bic brawo? 🤢 🤢 🤢

A to moj brzuchol http://imageshack.us/photo/my-images/855/imag0045p.jpg/


zgadzam się z Tobą Wiolcia w ciązy wina tym bardziej nie należy pić ale to jest każdego indywidualna sprawa... szkoda pózniej tych dzieci... śliczny masz brzuszek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Nie no cos ty, samo zdrowie 😠 😠 😠

hehe 😉 Dobra dziewczyny wyluzujmy, my mamy czyste sumienie i nie ma się co denerwowac 😉


ja takiego czystego sumienia nie mam... jeszcze nie wiedząc ,że jestem w ciąży byłam na wakacjach w Egipcie... i codziennie rano (dla zdrowia) łyka alko nadczo brałam żeby nie złapać zemsty faraona wtedy dzidzia miała jakoś 3/4 tygodnie... drinków w ogole nie piłam jedynie samą coca colę ale prawidłowo się rozwija.. gdybym wiedziała to nawet bym tego łyka rano nie robiła wolałabym chorować chociaz taka zemsta faraona też wcale nie jest dobra w ciąży mam nadzieje ,że maluszek urodzi się zdrowy 😘 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyssiiaa napisał(a):
niunia99 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Nie no cos ty, samo zdrowie 😠 😠 😠

hehe 😉 Dobra dziewczyny wyluzujmy, my mamy czyste sumienie i nie ma się co denerwowac 😉


ja takiego czystego sumienia nie mam... jeszcze nie wiedząc ,że jestem w ciąży byłam na wakacjach w Egipcie... i codziennie rano (dla zdrowia) łyka alko nadczo brałam żeby nie złapać zemsty faraona wtedy dzidzia miała jakoś 3/4 tygodnie... drinków w ogole nie piłam jedynie samą coca colę ale prawidłowo się rozwija.. gdybym wiedziała to nawet bym tego łyka rano nie robiła wolałabym chorować chociaz taka zemsta faraona też wcale nie jest dobra w ciąży mam nadzieje ,że maluszek urodzi się zdrowy 😘 🤨

Pewnie że się urodzi zdrowy, na pewno to nie zaszkodziło skoro rozwija się prawidłowo 😉 nic się nie martw!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałam różne poglądy na temat picia w ciąży.
Oczywiście nie wypiłam ani kropli i nie zamierzam,
choć nieraz mi proponowano, ale od niejednej osoby słyszałam , że kieliszek wina czy szklanka piwa nie zaszkodzi jeśli ma się ochotę 😮 😮 😮 😮 😮 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
niunia99 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Nie no cos ty, samo zdrowie 😠 😠 😠

hehe 😉 Dobra dziewczyny wyluzujmy, my mamy czyste sumienie i nie ma się co denerwowac 😉


ja takiego czystego sumienia nie mam... jeszcze nie wiedząc ,że jestem w ciąży byłam na wakacjach w Egipcie... i codziennie rano (dla zdrowia) łyka alko nadczo brałam żeby nie złapać zemsty faraona wtedy dzidzia miała jakoś 3/4 tygodnie... drinków w ogole nie piłam jedynie samą coca colę ale prawidłowo się rozwija.. gdybym wiedziała to nawet bym tego łyka rano nie robiła wolałabym chorować chociaz taka zemsta faraona też wcale nie jest dobra w ciąży mam nadzieje ,że maluszek urodzi się zdrowy 😘 🤨


Tysia ale tu nie ma co porownywac, ty nie wiedzialas ze jestes w ciazy, ja o 1 ciazy dowiedzialam sie w 6 tc i dopoki nie wiedzialam to palilam jak smok i prawie codziennie pilam lampke wina do obiadu ale swiadomie pic w ciazy .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam kolezanke z pracy, co kopciła jak smok całą ciążę, wszyscy jej dogadywali ,że co to za matka, i winko też popijała..... Twierdziła ,że nerwowo ja mąż wykańcza , a chajtneła się miesiąc wcześniej 😁 😁 😁 😁 dziecko ma zdrowe, tak jak chciała ma córeczkę, śpi jej całą noc i jest spokojna jak aniołek.. głupi to ma zawsze szczescie...
druga kolezanka tez kopciła cała ciąże i przyznala sie ze przy porodzie jak lekarz zobaczył łożysko to tak ją opierniczył.... podobno łożysko mialo zmieniony kolor i to widac ze ktos palił w ciąży.
Tak czy inaczej kolezanka najadła sie wstydu jak nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wam! Wtrącając się, jeżeli picie nawet najmniejszych ilości w ciąży nie byłoby szkodliwe to po co te wszystkie kampanie, a przede wszystkim sprzeciwy lekarzy!!! Moim zdaniem jak się szanuje siebie w ciąży a przede wszystkim malucha który rośnie w naszym brzuchu i za którego jesteśmy odpowiedzialne to alkoholu pić w ciąży nie wolno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Mam kolezanke z pracy, co kopciła jak smok całą ciążę, wszyscy jej dogadywali ,że co to za matka, i winko też popijała..... Twierdziła ,że nerwowo ja mąż wykańcza , a chajtneła się miesiąc wcześniej 😁 😁 😁 😁 dziecko ma zdrowe, tak jak chciała ma córeczkę, śpi jej całą noc i jest spokojna jak aniołek.. głupi to ma zawsze szczescie...
druga kolezanka tez kopciła cała ciąże i przyznala sie ze przy porodzie jak lekarz zobaczył łożysko to tak ją opierniczył.... podobno łożysko mialo zmieniony kolor i to widac ze ktos palił w ciąży.
Tak czy inaczej kolezanka najadła sie wstydu jak nie wiem


Mnie tez sie tu ciagle pytaja czy nie napije sie wina, niektorzy nawet twierdza ze jest to wskazane dla zdrowia maluszka 😮 🥴 debile....

Czarna niestety czasem wyniki palenia czy picia w ciazy pokazuja sie nawet pare lat pozniej, dziecko moze wolniej sie rozwijac, gorzej uczyc, miec problemy z koncentracja a w ekstremalnym przypadku FAS. Nigdy nie zrozumiem kobiet ktore pala czy pija w ciazy, ja bylam nalogowym palaczem przez 9 lat i w dniu zrobienia testu zapalilam ostatniego papierosa wiec wiem ze mozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na szczęście nigdy nie paliłam i nie zapale jakoś mnie do tego nie ciągnie teraz nawet odrzuca mnie zapach alkoholu... poza tym na majówce tak się zatrułam alkoholem stockiem żurawinowym ,że od tej pory alkoholu nie ruszam no na wakacjach zdarzyło się ale to dosłownie był łyk dziennie wiem ,że nie powinnam ale nie wiedziałam teraz dla zdrowia maluszka wole sobie wszystkiego szkodliwego odmawiać niż pózniej płakać ,że z dzidzią coś nie tak a można bylo tego uniknąć. Moja kumpela równiez piła wino w ciąży świadomie i dzidzia niestety rozwijała się do 3 roku życia a teraz ma 8 lat a rozum 4 latka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a no wlasnie kobitki zgadzam sie z wami ja w ogole nie pale nie nauczylam sie 🙃a alkoholu w ciazy tez nie popieram i absolutnie nie wyobrazam sobie napic sie czegos w ciazy..tak latalam do lekarza tak robilam te testy owulacyjne tak blagalam boga o ta ciaze nie po to zeby teraz chlac wińsko 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
a no wlasnie kobitki zgadzam sie z wami ja w ogole nie pale nie nauczylam sie 🙃a alkoholu w ciazy tez nie popieram i absolutnie nie wyobrazam sobie napic sie czegos w ciazy..tak latalam do lekarza tak robilam te testy owulacyjne tak blagalam boga o ta ciaze nie po to zeby teraz chlac wińsko 🙃


niektórzy ciąży nie traktują poważnie i robią wszystko ,żeby zaszkodzić maluszkowi... niestety WAŻNE ŻE MY O MALUCHY DBAMY ja już chce 18 maj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...