Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
w moich witaminach jest:
beta karoten
witamina E
witamina C
witamina B1
witamina B2
witamina B6
witamina B12
witamina D
Biotyna
kwas foliowy
Niacyna
kwas pantotenowy
wapń
magnez
żelazo
jod
miedź
mangan
selenian sodu
cynk

😁 😁 😁

Kasia polecam stronę: http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/dieta/2010/dieta-bogata-w-magnez.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
w moich witaminach jest:
beta karoten
witamina E
witamina C
witamina B1
witamina B2
witamina B6
witamina B12
witamina D
Biotyna
kwas foliowy
Niacyna
kwas pantotenowy
wapń
magnez
żelazo
jod
miedź
mangan
selenian sodu
cynk

😁 😁 😁

Kasia polecam stronę: http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/dieta/2010/dieta-bogata-w-magnez.aspx


Moje wit tez maja od cholery tych wszystkich skladnikow :P Co do str to poczytam. Ja wiem ze jak staralam sie o dziecko zaczelam brac Mg i po niedlugim czasie sie udalo wiec na pewno duzo Mg pomogl dobrego w organizmie 🙂 Jak lekarz kazal brac dodatkowo Mg i odpoczywac to mysle ze bedzie dobrze 🙂 Mi sie wydaje ze chyba slabe miesnie brzucha mam. (nie pamietam kiedy cwiczylam i kondycja do kitu 😞 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
no w moich jest wystarczająco wiec nie biore nic dodatkowo 😁 ale tam pisało ,że zapobiega skurczom macicy itp wiec to pewnie dlatego. a może Ci się nie obniża tylko dzidzia się tak układa? 😁


obniza obniza widze roznice jaka jest a jaka byla jak macica byla wyzej. Jak leze i ona sie podniesie to jak przyloze reke do tego malego wzgorka wyraznie czuje jak male sie obraca a jak macica jest nisko to wogole nie czuc ze jest jakis wzgorek/wybrzuszenie i wtedy tez nic nie czuje. Cos czuje ze bedzie mi sie tydz dluzyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello mamistas 🙂

Siostra mojego męża jest lekarzem i sama jest po dwóch ciążach, poleca lek PRENATAL, czytam o nim w necie i powiem Wam, że się skuszę.
Są tam różne rodzaje, np Wspomaga prawidłowy rozwój płodu i dobre samopoczucie przyszłej mamy, Rozwój mózgu i siatkówki oka dziecka od II trymestru ciąży - DHA z oleju rybiego.

Powiem o tym mojemu ginkowi, i się zdecyduję 🙂

Kissy mamas 🙂 Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Hello mamistas 🙂

Siostra mojego męża jest lekarzem i sama jest po dwóch ciążach, poleca lek PRENATAL, czytam o nim w necie i powiem Wam, że się skuszę.
Są tam różne rodzaje, np Wspomaga prawidłowy rozwój płodu i dobre samopoczucie przyszłej mamy, Rozwój mózgu i siatkówki oka dziecka od II trymestru ciąży - DHA z oleju rybiego.

Powiem o tym mojemu ginkowi, i się zdecyduję 🙂

Kissy mamas 🙂 Miłego dnia 🙂


ja biore Prenatal Classic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Pszczelarka napisał(a):
Hello mamistas 🙂

Siostra mojego męża jest lekarzem i sama jest po dwóch ciążach, poleca lek PRENATAL, czytam o nim w necie i powiem Wam, że się skuszę.
Są tam różne rodzaje, np Wspomaga prawidłowy rozwój płodu i dobre samopoczucie przyszłej mamy, Rozwój mózgu i siatkówki oka dziecka od II trymestru ciąży - DHA z oleju rybiego.

Powiem o tym mojemu ginkowi, i się zdecyduję 🙂

Kissy mamas 🙂 Miłego dnia 🙂


ja biore Prenatal Classic


O no właśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
DHA od 2 trymastru tak? Wlasnie skonczyly mi sie witamiony i zastanawiam sie nad centrum materna DHA o ile je tu dorwe.


no też słyszałam ze DHA od drugiego trymestru a w moich z kolei napisane jest ,że w 2 albo centrum materna albo centrum materna DHA a od 3 już samo materna DHA :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka wiem bo dobrze poznalam juz swoj organizm. Wczesniej przed zajsciem w ciaze dlugo sie staralismy o dziecko i robilam wszystko by zajsc. Obserwowalam swoje cykle, robilam testy owulacyjne i badalam szyjke macicy, wiec wiem. Wlasnie przez badanie szyjki macicy nauczylam sie rozpoznawac np kiedy mam owu a kiedy juz bylo po owu. Poczytaj w necie na ten temat jest opisane co i jak 🙂
Dlatego teraz wiem kiedy np skraca mi sie szyjka bo jest wtedy nisko i bardzo latwo wyczuwalna palcem a ja biore luteine dopochwow wiec jak ja sobie aplikuje to wyczuwam ze macica( czyli idzie wyczuc szyjke) jest nizej bo ja czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Wiolka wiem bo dobrze poznalam juz swoj organizm. Wczesniej przed zajsciem w ciaze dlugo sie staralismy o dziecko i robilam wszystko by zajsc. Obserwowalam swoje cykle, robilam testy owulacyjne i badalam szyjke macicy, wiec wiem. Wlasnie przez badanie szyjki macicy nauczylam sie rozpoznawac np kiedy mam owu a kiedy juz bylo po owu. Poczytaj w necie na ten temat jest opisane co i jak 🙂
Dlatego teraz wiem kiedy np skraca mi sie szyjka bo jest wtedy nisko i bardzo latwo wyczuwalna palcem a ja biore luteine dopochwow wiec jak ja sobie aplikuje to wyczuwam ze macica( czyli idzie wyczuc szyjke) jest nizej bo ja czuje.


to nie dobrze jak Ci się obniża i skraca szyjka własnie czytałam ,że można wczesniej urodzić moja kumpela miała skróconą szyjkę i leżała na patologii ciązy bite 3 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
Wiolka wiem bo dobrze poznalam juz swoj organizm. Wczesniej przed zajsciem w ciaze dlugo sie staralismy o dziecko i robilam wszystko by zajsc. Obserwowalam swoje cykle, robilam testy owulacyjne i badalam szyjke macicy, wiec wiem. Wlasnie przez badanie szyjki macicy nauczylam sie rozpoznawac np kiedy mam owu a kiedy juz bylo po owu. Poczytaj w necie na ten temat jest opisane co i jak 🙂
Dlatego teraz wiem kiedy np skraca mi sie szyjka bo jest wtedy nisko i bardzo latwo wyczuwalna palcem a ja biore luteine dopochwow wiec jak ja sobie aplikuje to wyczuwam ze macica( czyli idzie wyczuc szyjke) jest nizej bo ja czuje.




to nie dobrze jak Ci się obniża i skraca szyjka własnie czytałam ,że można wczesniej urodzić moja kumpela miała skróconą szyjkę i leżała na patologii ciązy bite 3 miesiące.


kurcze wiem tez czytalam ze to nie dobrze. Ale lekarz narazie kazal w domu wypoczywac i brac Mg wiec do piatku musze wytrzymac. Wtedy mam nadzieje ze mi powie co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magnez zapobiega skurczom, a co za tym idzie skracaniem szyjki, bo ona skraca sie pod wplywem minimalnych skurczy...

Spr sobie na jakiej wysokosci masz dno miednicy, czyli gore... a ja spr zaraz w mojej madrej ksiazce na jakiej mniej wiecej powinno byc, bo szczerze mowiac nie jestem 100% pewna wiec wole potwierdzic z pismiennictwem 🙂 zeby pierdol nie posiac 😁
jak lezeysz na plecach kladziesz dlon tak bokiem i powinnas to wyczuc..

No dobrze pamietalam mniej wiecej:
ok. 16tc- macica 1-2 palcy nad spojeniem lonowym
ok.18tc 2-3 palce ponizej pepka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 28 tygodnia ciąży miałam skróconą szyjkę i rozwarcie mi się zrobiło, też byłam na luteinie do tego magnez, witaminki, nospa 3 razy dziennie tak że dziennie brałam po 10 tabletek 🤪 i dotrwałam do 40 tygodnia więc nie jest powiedziane że musi byc poród przedwczesny ale wiadomo że trzeba uważac. Ja nawet nie leżałam ciągle lekarz pozwolił na zajęcia do szkoły jeździc ale ogólnie się oszczędzałam! Tak że nie dołujcie się dziewczyny i spokojnie do wszystkiego podchodzcie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Magnez zapobiega skurczom, a co za tym idzie skracaniem szyjki, bo ona skraca sie pod wplywem minimalnych skurczy...

Spr sobie na jakiej wysokosci masz dno miednicy, czyli gore... a ja spr zaraz w mojej madrej ksiazce na jakiej mniej wiecej powinno byc, bo szczerze mowiac nie jestem 100% pewna wiec wole potwierdzic z pismiennictwem 🙂 zeby pierdol nie posiac 😁
jak lezeysz na plecach kladziesz dlon tak bokiem i powinnas to wyczuc..

No dobrze pamietalam mniej wiecej:
ok. 16tc- macica 1-2 palcy nad spojeniem lonowym
ok.18tc 2-3 palce ponizej pepka..


Teraz jest na swoim miejscu 3 palce od pepka jakos tak. Ale i tez widze ze wzgorek tam blizej jak to mowi tysia kaczuchy :P sie uwydacznia. Wiem moze lekko sie schizuje ale jak leze i odpoczywam to wszystko wraca do normy troche wiecej pochodze cos porobie juz jest nizej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katiaa85 napisał(a):
sandroos napisał(a):
Magnez zapobiega skurczom, a co za tym idzie skracaniem szyjki, bo ona skraca sie pod wplywem minimalnych skurczy...

Spr sobie na jakiej wysokosci masz dno miednicy, czyli gore... a ja spr zaraz w mojej madrej ksiazce na jakiej mniej wiecej powinno byc, bo szczerze mowiac nie jestem 100% pewna wiec wole potwierdzic z pismiennictwem 🙂 zeby pierdol nie posiac 😁
jak lezeysz na plecach kladziesz dlon tak bokiem i powinnas to wyczuc..

No dobrze pamietalam mniej wiecej:
ok. 16tc- macica 1-2 palcy nad spojeniem lonowym
ok.18tc 2-3 palce ponizej pepka..


Teraz jest na swoim miejscu 3 palce od pepka jakos tak. Ale i tez widze ze wzgorek tam blizej jak to mowi tysia kaczuchy :P sie uwydacznia. Wiem moze lekko sie schizuje ale jak leze i odpoczywam to wszystko wraca do normy troche wiecej pochodze cos porobie juz jest nizej.

Spokojnie Kasia, leż i odpoczywaj i się nie stresuj, na pewno wszystko jest w porządku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett napisał(a):
hello mamuski 🙂tabelka fajowska 😁Kasia odpoczywaj bo to nie sa zarty 😮ja dzisiaj obiadu nie robie jade do kolezanki na plotasy a nie widzialysmy sie 3,5 roku... 😁

Ojjj to zapowiadają się dłuuuugie plotki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...