Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Nie, w zabobony nie wierze, ale sie boje, ze za bardzo sie bede denerwowac...

Mimo, ze to byl ojca brat, czyli moj nablizszy wuja, to nie spotykalam sie z nim, ani nie dzwonilam chyba od 7 lat juz...wiec sama nie wiem czy isc... Ehhhh...

W ostatniej ciazy bylam na pogrzebie bardzo bliskiego wuja, ale z meza strony i mega sie stresowalam.. i wiecie.. jakos tak mi teraz ciezko,.. choc wiadomo, ze nie pogrzeb byl przyczyna tego, co sie stalo z moim maluchem.. 😞(


To rzeczywiscie warto przemyslic te decyje. Jesli nie bylas w kontakcie z wujkiem tak dlugo... Ostatecznie Twoi rodzice beda - jak mysle - a jak pogoda nie dopisze to moze lepiej zostac w domu, tym bardziej, ze dobrze sie nie czujesz ostatnimi czasy. Do tego jestes na poczatku ciazy - lepiej na zimne dmuchac. Poza tym masz racje - tak czy sia jest to stres... 🥴 🥴 Rzeczywiscie bym sie zastanawiala... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry brzusie 😘

ja własnie zabieram się za szykowanie i uciekam do siory bo są same z siostrzenicą 😁 Robciu jeszcze śpi zaraz zwlekę go z wyra i niech się budzi ile można spać 😁

Kasia idź na koncert ja 11 lutego idę na zabawę karnawałową do białego rana z Robertem 🙂 nie wiem czy nie zasnę od stołem ale myślę ,że chociaz do północy dam radę ,żeby mu wstydu nie zrobić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do koncertu to raczej mozna usnac jak ktos da rade w takim halasie :P nie ma tam tancow i takich rzeczy bardziej jakbys poszla do kina na scenie ogladac jakis festiwal czy przedstawienie :P jesli widzialyscie link to wiecie mniej wiecej jak to wyglada.
Bilety sa tanie bo po 15zl a ze moj wczoraj dwa wygral wiec mamy darmoche 🙂
Wlasnie wcinam spagetii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś na obiad chipsy Laysy 😁
nie chce mi się gotowac, poczekam aż mama z pracy wróci i niech kombinuje, ja nie mam dziś zadnej weny na gotowanie 😮
Mała śpi więc mam chwilkę spokoju 😉

Kasia pewnie że się wybierz na koncert, z tego co widziałam to nie ma tam jakiś niebezpiecznych wygibasów więc czemu nie, zawsze możecie wcześniej wyjśc jakbys się źle poczuła 🙂
Sandra to faktycznie ja=eśli nie byłaś jakoś szczególnie zwiazana z wujkiem, nie kontaktowałaś się znim to bym się zastanawiala czy iśc.... a to masz na miejscu czy musiasz jechac na ten pogrzeb gdzieś dalej?? Bo pogoda w sumie nie zastraja na dłuższe wychodzenia z domu, tym bardziej że się jeszcze nie do końca wyleczyłaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
slyszalyscie o chorobie ktora wystepuje u ciezarnych CHOLESTAZA ??mnie swedza uda i tak zaczelam czytac i wynika z tego ze to nie koniecznie moze byc rozciaganie sie skory i koniecznie trzeba zglosic to lekarzowi..przeczytalam ze zazwyczaj wystepuje po 30tyg ciazy ale sporadycznie po 20tyg tez sie pojawia..a wiec pytanie do naszego prywatnego specjalisty SANDRA co wiesz o tej chorobie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek : DZIEN DOBRY MAMUNIE!!!

a teraz do rzeczy: czy Wyscie powariowały?? nie ma mnie jednego wieczora a tu tyle czytania i w ogole, zanim człowiek to przeczyta to mija pól dnia!! ( ale nie narzekam jakby co 😜)

Anetko: Muszę przeczytac ta ksiazke co poleciłas. z opisu jest bardzo ciekawa i interesująca - "spalona zywcem" - zaciekawiłas mnie. jak masz jeszcze jakies propozycje to zapodaj, bardzo sie przydadza 😁

Sara: No i nie dosyc ze zdolna z Ciebie bestyja ( GRATULUJE "CZWÓRECZKI") to jeszcze niecierpliwa 😜 nie było mnie, wiec nie miałam jak wysłac ankietki 🙂 ale i tak bazio dziekuje za odpowiedzi 🙂

Co do pogrzebu? Ja bym poszła, z szacunku do swojego ojca (skoro piszesz ze to brat taty), to nic ze nie miałas z wujem kontaktu, nie zawsze sie go ma, ale poszłabym, właśnie ze względu na szacunek jaki mam do ojca i aby pokazac mu "tato, jestem z Toba w tej trudnej dla Ciebie chwili".

Tak duzo napisałyście, że już nie pamiętam jakie były jeszcze tematy... 😠 😜 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak cholestaza moze wystapic i nawet ok. 20 tygodnia ciazy i takie swedzenie nalezy zglosic lekarzowi prowadzacemu... zbada ALAT i ASPAT takie enzymy watrobowe... Chorba, bierze sie z ucisku przez macice na watrobe oraz przez niemoznosc "zutylizowania" nadmiernej ilosci hormonow, ktore rosna w czasie ciąży i nie funkocjonuje prawidlowo.

A tu tak po medycznemu kilka słow:
Cholestaza ciążowa - objawy

Głównym objawem cholestazy jest uciążliwy świąd skóry, który czasem pojawia się już w 25. tygodniu ciąży. Nasilenie dolegliwości występuje wieczorem i w nocy, bywa często przyczyną bezsenności. 20 proc. chorych kobiet skarży się też na mdłości, wymioty i utratę łaknienia. Nie każde swędzenie jest niepokojące, ale gdy utrzymuje się przez kilka dni i jest uporczywe, trzeba zgłosić się do lekarza. Dopiero po badaniach krwi oraz wykluczeniu innych przyczyn świądu może on stwierdzić wystąpienie choroby.
Jakie badania?

Aby stwierdzić, czy twoje problemy spowodowane są wewnątrzwątrobową cholestazą ciężarnych (WCC), musisz zrobić badania biochemiczne krwi, tzw. próby wątrobowe. Podwyższenie stężenia kwasów żółciowych i wszystkich podanych niżej enzymów sygnalizuje poważne uszkodzenie wątroby, mogące świadczyć o chorobie.

ASPAT, norma: 5–38 U/L
ALAT, norma: 5–40 U/L
Fosfataza alkaliczna (ALP, Falk, FAL), norma: 20–70 U/L
Bilirubina całkowita, norma: 0,20–20 mg/dl


Leczenie cholestazy ciążowej

Żeby zmniejszyć ryzyko komplikacji porodowych, przyszła mama, u której rozpoznano cholestazę, potrzebuje dużo wypoczynku, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Musi być także pod stałą kontrolą lekarską, dlatego zazwyczaj niezbędny jest pobyt w szpitalu aż do rozwiązania. Leczenie polega na przyjmowaniu leków sterydowych oraz kroplówek z glukozą i witaminą C. Często sprawdzane są funkcje wątroby (pobierana jest krew). Ale najważniejsza jest obserwacja stanu dziecka: od 34. tygodnia ciąży regularnie wykonuje się KTG, badania laboratoryjne, USG. Kobiecie zaleca się liczenie ruchów dziecka.
Dieta przy cholestazie ciążowej

Ponieważ cholestaza to choroba przeciążonej wątroby, ważne jest utrzymanie odpowiedniej diety, by nie fundować organizmowi dodatkowego obciążenia. Dlatego mama z cholestazą powinna przestrzegać kilku zasad: zrezygnować ze smażonych i surowych pokarmów; jeść tylko produkty gotowane, nawet warzywa i owoce; ograniczyć tłuszcze, majonez zastąpić jogurtem naturalnym; zapomnieć o napojach słodzonych i gazowanych, i oczywiście o słodyczach. Może natomiast pić wszelkiego rodzaju kompoty i jeść delikatne dla wątroby biszkopty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna ta choroba, slyszałam juz kiedys o niej
Mnie ostatnio zaczyna brzuch swędziec i palce u rąk bo mi zaczynaja puchnąc... brzuch to pewnie od rozciągającej się skóry, mam nawet taką jedną bluzkę w której za nic nie moge chodzic bo tak strasznie w niej brzuch swędzi, ona ma takie paseczki z innego materiału... i z Patrycją w ciąży też nie mogłam jej ubierac, teraz mam powtórkę z rozrywki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandroos napisał(a):
Podjelam decyzję, że nie idę. Daleko nie mam w sumie, bo jakies 30 km od Poznania. Nie wiadomo jak z pogodą.
No a poza tym w piatek ide do lekarza...
Mam nadzieje, ze nikt nie będzie mnie oceniał, bo u mnie nikt nie wie o ciąży i nie mam zamiaru nikomu mowić, poki co...

Zrob tak jak Ci sumienie podpowiada a rodziną się nie przejmuj, dowiedzą się w swoim czasie dlaczego nie poszłaś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

D pojechal dzisiaj o 4,30, od 4 nie spimy ale maja jak zwykle pelna energii, poplakala sie jak D wychodzil z domu bez niej ale wstala sama zeby sie z nim porzegnac, pieknie go wysciskala, wycalowala i sie poryczala. Pozniej chodzila po calej chacie i go szukala, rany, jakie to jest okropne, szkoda gadac. 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos też bym nie pposzła na pogrzeb, każdy stres to jednak stres. W dodatku jesli jesteś przeziębiona.
Podobnie u ciebie Kasiu skoro jesteś chora to nie poszłabym na koncert tylko została w wyrku. W tym momencie zdrowie jest najważniejsze.

U mnie na obiad naleśniki z serem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
Sandroos też bym nie pposzła na pogrzeb, każdy stres to jednak stres. W dodatku jesli jesteś przeziębiona.
Podobnie u ciebie Kasiu skoro jesteś chora to nie poszłabym na koncert tylko została w wyrku. W tym momencie zdrowie jest najważniejsze.

U mnie na obiad naleśniki z serem.


Wiec ciagle sie zastanawiam czy isc bedzie pozno bo po 22 sie zaczyna a moj zreszta sam nie bedzie bo idzie kuzyyn z zona. Jak poczuje sie dobrze to pojde ale jesli ciagle kaszlec bede i katar to zostaje w domu. Dobrze ze temp nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...