Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mikula napisał(a):
Ja też biorę ta centrum materne DHA i od tego czasu normalnie mnie wybrzuszyło, a chyba któraś pisała że po tych tabletkach duże dzieci sie rodzą 😲.


ja pisałam 😁 tak czytałam ,że duże dzieci się rodzą ale moim zdaniem witaminy nie tylko mają na to wpływ ja biore centrum materne samą i chce dokupić samo DHA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
no własnie tak myslalam o prenatalu DHA można to przyjmować razem z maternąą?


Rozmawiałam z moją szwagierką- jest lekarzem i powiedziała mi że nie ma przeciwwskazań bo prenatal dha to zam kwas Omega 3 i wit. E. Ale gdy powiedziałam jej że to ma być dodatek do centrum Materny to odradziła bo Materna również zawiera wit. E i to była by za duża dawka. I poleciła zwykłe kapsułki z OMEGA 3 tylko patrząc na zawartość DHA należy zwrócić uwagę ile zawiera taka kapsułka bo ciężarna powinna przyjmować dzienną dawkę DHA min. 200 mg oraz EPA max 43 mg.
Mam nadzieję że nie na gmatwałam za bardzo, starałam się przekazać dokładnie o co usłyszałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Nenia dziękuje za informacje 😘

a orientujesz się może czy te zwykłe kwasy omega 3 mają jakieś nazwe czy w aptece coś doradzą?


W aptece powinni ci doradzić, poniżej przykład takich kapsułek. możesz zapytać się o tran bo on również to omega 3.
http://www.domzdrowia.pl/37649,omega-3-120-kapsulek.html

http://www.domzdrowia.pl/37649,omega-3-120-kapsulek.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett napisał(a):
otwiera mi ta ankiete w wordzie ale nie moge jej wypelnic podaje mi informacje ze nie mam wykupionej licencji 😞


Anett - wysłałam tą ankiete jako zwykłą wiadomość mailową, bez załącznika 🙂

Justynko, widziałam i serdecznie Ci dziękuje 😁

A co do witamin - to ja nie biore tych co piszecie, żadnych dha i e cos tam, tylko pharmaton matruelle, jakies same witaminy, moze dopiero zaczne to "coś" brac pózniej? ale mi moja gin mowila ze jak mi sie moje skoncza to mam brac dalej to co biore, wiec biore 😜 bo co mi innego pozostało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyssiiaa napisał(a):
ja biore centrum materna i teraz lekarz powiedział ,że mogę już zacząć brać DHA ale tych mi jeszcze trochę zostało i szkoda mi kupowac drugiego opakowania z DHA myslalam ze są same DHA :P

ale wydaje mi się że mogłabyś te moje brac, to są same DHA bo osobno biorę witaminki a osobno DHA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CiezarnaKobita napisał(a):
Anett napisał(a):
otwiera mi ta ankiete w wordzie ale nie moge jej wypelnic podaje mi informacje ze nie mam wykupionej licencji 😞


Anett - wysłałam tą ankiete jako zwykłą wiadomość mailową, bez załącznika 🙂

Justynko, widziałam i serdecznie Ci dziękuje 😁

A co do witamin - to ja nie biore tych co piszecie, żadnych dha i e cos tam, tylko pharmaton matruelle, jakies same witaminy, moze dopiero zaczne to "coś" brac pózniej? ale mi moja gin mowila ze jak mi sie moje skoncza to mam brac dalej to co biore, wiec biore 😜 bo co mi innego pozostało?


Ja Pharmaton Matruelle brałam w tamtej ciąży jakieś 2-3 miechy ale poprosiłam o jakieś inne tabsy bo były strasznie wielkie i ledwo mi przez przełyk przechodziły 🤪 no i kazał mi brac Pregnę Plus - trochę tańsza i kapsułki są mini mini więc problemu z przełykaniem nie mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia a mi to bez różnicy czy wielkie czy małe, jakoś nie mam problemów z połykaniem takich olbrzymów 🙂

A tak z innej beczki: jak sie przygotowujecie do wyjazdu do szpitala? bo jedni mi mowia ze juz musze szykowac wyprawke, inni ze jeszcze mam czas, ale nikt nie mowi mi co mam wziac 🤨

o Maluszek mnie kopie - smieszne uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie, ale i tak masz fajnie 🙂 ja to albo kupuje, albo wypozyczam z biblioteki, albo po prostu wymieniam sie z rodzina... problem w tym ze ostatnio nie mam co czytac, a na kompie ksiazek nie umiem czytac bo mi sie wzrok szybko meczy a audiobookow nie znosze, bo drani mnie głos czytajacego... jestem wybredna co do ksiazek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...