Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Rozprawą ani tym jak się ona zakończy to się nie martwię bo racja jest po mojej stronie- mam swojego prawnika który rzetelnie prowadzi moją sprawę wiec głowę mam spokojna i cieszę się tym jak moja Hania rośnie 🙂

No to Maja w sobotę witamy 6 miesiąc 🙃 🙃 Ale ten czas leci, nie tak dawno to ja fikołki wywijałam gdy zobaczyłam upragnione dwie kreseczki a to proszę bliżej końca 🙂 Tym bardziej się cieszę, że wszystko dobrze z moja Kruszynką , bo pierwszą ciąże poroniłam w tamtym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
Rozprawą ani tym jak się ona zakończy to się nie martwię bo racja jest po mojej stronie- mam swojego prawnika który rzetelnie prowadzi moją sprawę wiec głowę mam spokojna i cieszę się tym jak moja Hania rośnie 🙂

No to Maja w sobotę witamy 6 miesiąc 🙃 🙃 Ale ten czas leci, nie tak dawno to ja fikołki wywijałam gdy zobaczyłam upragnione dwie kreseczki a to proszę bliżej końca 🙂 Tym bardziej się cieszę, że wszystko dobrze z moja Kruszynką , bo pierwszą ciąże poroniłam w tamtym roku.


Ja tez w tamtym roku pierwsza ciaze poronilam i o ta od samego poczatku walczylam bo zagrozenie poronieniem mialam ale moja malenka bardzo chce byc z nami na swiecie i sie nie dala 🙂 Teraz jestem juz spokojniejsza a jak czuje jak sie rusza to najszczesliwsza na swiecie wiec czekamy do czerwca niech nasz skarbek bedzie juz na swiecie 🙂
ja licze 6 mies od 23tc jak suwaczek pokazuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
Rozprawą ani tym jak się ona zakończy to się nie martwię bo racja jest po mojej stronie- mam swojego prawnika który rzetelnie prowadzi moją sprawę wiec głowę mam spokojna i cieszę się tym jak moja Hania rośnie 🙂

No to Maja w sobotę witamy 6 miesiąc 🙃 🙃 Ale ten czas leci, nie tak dawno to ja fikołki wywijałam gdy zobaczyłam upragnione dwie kreseczki a to proszę bliżej końca 🙂 Tym bardziej się cieszę, że wszystko dobrze z moja Kruszynką , bo pierwszą ciąże poroniłam w tamtym roku.


Zauważyłam że coraz więcej dziewczyn traci pierwszą ciąże a wręcz rzadko się zdarza że pierwsza ciąża od razu pomyślna 🤢 nie wiem od czego tak sie dzieje, ja 1 rok temu miałam puste jajo płodowe, czyli wogule nie było zarodka nie rozwinął sie po prostu 😞 ale teraz się cieszę moją Kruszynką i staram się nie myślec o tamtym przykrym okresie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Nenia napisał(a):
Rozprawą ani tym jak się ona zakończy to się nie martwię bo racja jest po mojej stronie- mam swojego prawnika który rzetelnie prowadzi moją sprawę wiec głowę mam spokojna i cieszę się tym jak moja Hania rośnie 🙂

No to Maja w sobotę witamy 6 miesiąc 🙃 🙃 Ale ten czas leci, nie tak dawno to ja fikołki wywijałam gdy zobaczyłam upragnione dwie kreseczki a to proszę bliżej końca 🙂 Tym bardziej się cieszę, że wszystko dobrze z moja Kruszynką , bo pierwszą ciąże poroniłam w tamtym roku.


Ja tez w tamtym roku pierwsza ciaze poronilam i o ta od samego poczatku walczylam bo zagrozenie poronieniem mialam ale moja malenka bardzo chce byc z nami na swiecie i sie nie dala 🙂 Teraz jestem juz spokojniejsza a jak czuje jak sie rusza to najszczesliwsza na swiecie wiec czekamy do czerwca niech nasz skarbek bedzie juz na swiecie 🙂
ja licze 6 mies od 23tc jak suwaczek pokazuje 🙂


Kasiu to widzę że mamy podobne doświadczenia. Też miałam ą ciąże zagrożoną, był moment ze myślałam że to maleństwo też stracę, dzięki bogu wszystko jest dobrze 🙂

Emilia racja moja przyjaciółka na początku tego roku straciła soją kruszynkę 😞
Moja pani doktor powiedziała mi, że były przeprowadzane badania i nie wskazane jest by ciężarna spożywała w nadmiernych ilościach mięso z kurczaka ze względu na zawartość hormonów ( małe dziewczynki tez nie powinny go jeść) lepiej takie mięso zastąpić mięsem z indyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Nenia napisał(a):
Rozprawą ani tym jak się ona zakończy to się nie martwię bo racja jest po mojej stronie- mam swojego prawnika który rzetelnie prowadzi moją sprawę wiec głowę mam spokojna i cieszę się tym jak moja Hania rośnie 🙂

No to Maja w sobotę witamy 6 miesiąc 🙃 🙃 Ale ten czas leci, nie tak dawno to ja fikołki wywijałam gdy zobaczyłam upragnione dwie kreseczki a to proszę bliżej końca 🙂 Tym bardziej się cieszę, że wszystko dobrze z moja Kruszynką , bo pierwszą ciąże poroniłam w tamtym roku.


Zauważyłam że coraz więcej dziewczyn traci pierwszą ciąże a wręcz rzadko się zdarza że pierwsza ciąża od razu pomyślna 🤢 nie wiem od czego tak sie dzieje, ja 1 rok temu miałam puste jajo płodowe, czyli wogule nie było zarodka nie rozwinął sie po prostu 😞 ale teraz się cieszę moją Kruszynką i staram się nie myślec o tamtym przykrym okresie 🙂


Najgorzej wlasnie z pierwszymi ciazami jesli kobieta dlugo sie stara o dziecko wtedy najczesciej za slabe sa plody. Dziewczyny wazne ze teraz nasze skarby dobrze sie rozwijaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście żadnych problemów nie miałam, w pierwszą ciążę zaszłam w drugim cyklu starań a teraz też bardzo szybciutko 😉 ale współczuję Wam dziewczyny - to chyba coś strasznego stracic maleństwo 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
Ja na szczęście żadnych problemów nie miałam, w pierwszą ciążę zaszłam w drugim cyklu starań a teraz też bardzo szybciutko 😉 ale współczuję Wam dziewczyny - to chyba coś strasznego stracic maleństwo 😲 😲


Dla mnie byl to szok bo dowiedzialam sie w 12 tc jak zaczelam plamic i pojechalam do szpitala a tam na usg okazalo sie ze plod nie rozwijal sie od 8tc (a w 7tc slyszalam bicie serduszka) Ale w tamtej ciazy mialam dziwne przeczucie co do niej ale nie zwracalam uwagi bo cieszylam sie ze po tylu cyklach udalo sie zajsc. Wtedy od samego poczatku czulam ze bedzie chlopak teraz mialam mieszane uczucia ale stawialam na corke i jest corka 🙂

Bo ciagle chodzilo mi po glowie co moj kolega mi powiedzial po poronieniu ze duszyczka dziecka krazy blisko mnie i ze ona chce byc dziewczynka i ze jak moja podswiadomosc pozwoli to zajde w ciaze i jak prawie sie poddalam to zaszlam drugi raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie główną przyczyną były prawdopodobnie tabletki, brałam w tedy tabletki, a że był yto okres karnawału to i alkocholu bylo sporo i prawdopodnie alkochol oslabil tabletki i zaszłam w ciąże a że tabletki dalej brałam bo nie wiedziałam że jestem w ciązy to zarodek sie nie rozwinął bo miał za duzo negatywnych chormonów, ale teraz dziewczyny bedzie dobrze musi byc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na kompie siedzę i już mnie oczy bolą, pasuje chyba przystopowac, niby zakładam okulary ale mimo wszystko wzrok nie przyzwyczajony do ciąglego siedzenia przed laptopem 😮 podziwiam osoby które 8 godzin dziennie spędzają przed ekranem 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiekszosc poronien to wady genetyczne.. kobiety wczesnie diowiaduja sie o ciazy..kiedys nie mowilo sie o tylu poronieniach, bo czesto kobiety traktowaly krwawienie jako spoznioną miesiaczke...ale duzo by pisac...
Czasem ciezko to napisac, ale nautra wie co robi.. 😞( nie podtrzymuje nic na sile 😞

Ehh, ja w kazda ciaze zaszlam od razu przy pierwszym podejsiu...ale dwie zakonyly sie niepowodzeniem...

moje dziecko wczoraj na sankach zrobilo kupe w gaie jak byla z moja siostr. No to ja pytam zemus sie zesrała w majty 🙂 A nadia : Mowie Ci mama po polsku, ze sie zesralam , bo nie zawolalam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, Twoja mała ma takie teksty, że szok 🙂

Co do ciąż i ich strat, to ja się bardzo bałam.. bo wkoło dużo się słyszy o poronieniach.. ja się cieszę że moja Niunia w brzuniu rośnie zdrowo i co dzień kopie mnie w brzunio 🙂

Ja też jak Tysia - po studiach, studia skoczyłam licencjat-po licencjacie ślub, potem praca plus studia magisterskie i po studiach i wczasach we wrześniu zaszłam w ciąże 🙂 Na razie jak planujemy tak wychodzi, oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandroos napisał(a):

moje dziecko wczoraj na sankach zrobilo kupe w gaie jak byla z moja siostr. No to ja pytam zemus sie zesrała w majty 🙂 A nadia : Mowie Ci mama po polsku, ze sie zesralam , bo nie zawolalam..

hahaha dobre 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
sandroos napisał(a):

moje dziecko wczoraj na sankach zrobilo kupe w gaie jak byla z moja siostr. No to ja pytam zemus sie zesrała w majty 🙂 A nadia : Mowie Ci mama po polsku, ze sie zesralam , bo nie zawolalam..

hahaha dobre 😁 😁 😁


😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Wiekszosc poronien to wady genetyczne.. kobiety wczesnie diowiaduja sie o ciazy..kiedys nie mowilo sie o tylu poronieniach, bo czesto kobiety traktowaly krwawienie jako spoznioną miesiaczke...ale duzo by pisac...
Czasem ciezko to napisac, ale nautra wie co robi.. 😞( nie podtrzymuje nic na sile 😞

Ehh, ja w kazda ciaze zaszlam od razu przy pierwszym podejsiu...ale dwie zakonyly sie niepowodzeniem...
moje dziecko wczoraj na sankach zrobilo kupe w gaie jak byla z moja siostr. No to ja pytam zemus sie zesrała w majty 🙂 A nadia : Mowie Ci mama po polsku, ze sie zesralam , bo nie zawolalam..





Hahahaha to żes mnie Sandra rozbawiła, udana ta Twoja córcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Hej laski 😁 wrocilam 🙂
Bylam na chwile u ciotki a i zdazylam jeszcze kolezanke odwiedzic co 2 mies temu urodzila coreczke, ma jeszcze syna w wieku 14 lat wiec teraz sie z malej ciesza tym bardziej ze kolezanka po dwoch poronieniach ale maja mala Anie 🙂 Tylko ze spala jak bylam.
Ja wstawilam kurczaka zeby sie piekl a co do tego sosu to ide na latwizne zrobie z torebki sos pieczarkowy a pieczarki te co mam dodam do sosu i wsio 😁 ugotuje jeszcze ryz i taki obiad dzisiaj 🙂

Wiola mam wpisac do tabelki imie Kaja?

Pszczelarka imie Pola podoba mi sie 🙂

Tysia zdrowiej 😁

Anett zeby sie udalo i maz wrocil na porod 🙂

Kocik podaj dane do tabelki to cie dopisze 🙂 rok urodzenia twoj, pierwsze ruchy bo reszte to widzialam w profilu :P


haha obiad faktycznie na leniucha, z torebki 🙂 hihi
moje dane: rok urodzenia to 1978 ale kurcze pierwsze ruchy to nie pamiętam, dość szybko wyczułam jakoś tuż przed świętami czy tak jakoś w święta i aż się lekarze pytałam czy to możliwe a on mi na to że tak że kolejnoródki szybciej mogą wyczuć ruchy 🙂
a co to za tabelka i gdzie ją można zobaczyć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
Hej laski 😁 wrocilam 🙂
Bylam na chwile u ciotki a i zdazylam jeszcze kolezanke odwiedzic co 2 mies temu urodzila coreczke, ma jeszcze syna w wieku 14 lat wiec teraz sie z malej ciesza tym bardziej ze kolezanka po dwoch poronieniach ale maja mala Anie 🙂 Tylko ze spala jak bylam.
Ja wstawilam kurczaka zeby sie piekl a co do tego sosu to ide na latwizne zrobie z torebki sos pieczarkowy a pieczarki te co mam dodam do sosu i wsio 😁 ugotuje jeszcze ryz i taki obiad dzisiaj 🙂

Wiola mam wpisac do tabelki imie Kaja?

Pszczelarka imie Pola podoba mi sie 🙂

Tysia zdrowiej 😁

Anett zeby sie udalo i maz wrocil na porod 🙂

Kocik podaj dane do tabelki to cie dopisze 🙂 rok urodzenia twoj, pierwsze ruchy bo reszte to widzialam w profilu :P


haha obiad faktycznie na leniucha, z torebki 🙂 hihi
moje dane: rok urodzenia to 1978 ale kurcze pierwsze ruchy to nie pamiętam, dość szybko wyczułam jakoś tuż przed świętami czy tak jakoś w święta i aż się lekarze pytałam czy to możliwe a on mi na to że tak że kolejnoródki szybciej mogą wyczuć ruchy 🙂
a co to za tabelka i gdzie ją można zobaczyć??


http://brzuszek.net/forum,tabelka-czerwcowek-2012,358,1082932.html,str=0

a co do ruchow to nie masz w karcie ciazy napisane kiedy poczulas 1 ruchy?
Rany ale mnie zgaga piecze 😠 😠 😠 Bylam u tesciow i zjadlam kilkanascie plackow ziemniaczanych co ja przewaznie zjadam 2 gora 3 a teraz ze 6? Sama nie wiem bo zgubilam rachube w liczeniu 😁 Wczesniej jeszcze paczka zjadlam i teraz kobito cierp katusze 🥴 🥴 A z owockow kupilam dzis 2 gruszki i 3 jablka. Jablka w razie nocnej pobudki :P a i zapomnialam kupilam nastepne lody 😁 🙃 🙃 🙃 😁 😁 😁 😁 Ktora ma ochote mam cala rolade smietankowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Kocik napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
Hej laski 😁 wrocilam 🙂
Bylam na chwile u ciotki a i zdazylam jeszcze kolezanke odwiedzic co 2 mies temu urodzila coreczke, ma jeszcze syna w wieku 14 lat wiec teraz sie z malej ciesza tym bardziej ze kolezanka po dwoch poronieniach ale maja mala Anie 🙂 Tylko ze spala jak bylam.
Ja wstawilam kurczaka zeby sie piekl a co do tego sosu to ide na latwizne zrobie z torebki sos pieczarkowy a pieczarki te co mam dodam do sosu i wsio 😁 ugotuje jeszcze ryz i taki obiad dzisiaj 🙂

Wiola mam wpisac do tabelki imie Kaja?

Pszczelarka imie Pola podoba mi sie 🙂

Tysia zdrowiej 😁

Anett zeby sie udalo i maz wrocil na porod 🙂

Kocik podaj dane do tabelki to cie dopisze 🙂 rok urodzenia twoj, pierwsze ruchy bo reszte to widzialam w profilu :P


haha obiad faktycznie na leniucha, z torebki 🙂 hihi
moje dane: rok urodzenia to 1978 ale kurcze pierwsze ruchy to nie pamiętam, dość szybko wyczułam jakoś tuż przed świętami czy tak jakoś w święta i aż się lekarze pytałam czy to możliwe a on mi na to że tak że kolejnoródki szybciej mogą wyczuć ruchy 🙂
a co to za tabelka i gdzie ją można zobaczyć??




a co do ruchow to nie masz w karcie ciazy napisane kiedy poczulas 1 ruchy?
Rany ale mnie zgaga piecze 😠 😠 😠 Bylam u tesciow i zjadlam kilkanascie plackow ziemniaczanych co ja przewaznie zjadam 2 gora 3 a teraz ze 6? Sama nie wiem bo zgubilam rachube w liczeniu 😁 Wczesniej jeszcze paczka zjadlam i teraz kobito cierp katusze 🥴 🥴 A z owockow kupilam dzis 2 gruszki i 3 jablka. Jablka w razie nocnej pobudki :P a i zapomnialam kupilam nastepne lody 😁 🙃 🙃 🙃 😁 😁 😁 😁 Ktora ma ochote mam cala rolade smietankowa 🙂



no właśnie pierwszych mi nie wpisał bo to taakie przepływy bąbelków były, a to by wypadało tak na 16tydz. 🙂
fajna ta tabelka 🙂
co do lodów to ja chętnie 🙂 🙂 🙂 też mam śmietankowe więc połączę się z Tobą wirtualnie zajadając je 🙂
dobra znikam bo chłopaki wołają na kolację a teraz mnie dwa razy nie trzeba prosić do jedzenia 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...