Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

midorada napisał(a):
Tyssiiaa - jeszcze raz - lekarz jest dla Ciebie, a nie Ty dla niego. To on dzieki tobie zarabia pieniadze. Jestes dorosla osoba i sama decydujesz gdzie, kiedy i do kogo pojdziesz... i absolutnie nie musisz sie z tego mu tlumaczyc. Idziesz do innego lekarza bo tak Ci pasuje, tak Ci po drodze i tak chcesz - koniec kropka!!! 🤪

Dokładnie!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Troszkę poczytałam juz w necie o szpitalach w mojej okolicy i sama nie wiem.... komentarze sa rozne, wydaje mi sie ,że kobiety czasami piszą ,że jest rzeźnia bo np miały ciężki poród.. mieszkam w Katowicach a mój lekarz przyjmuje w Rudzie Śląskiej i zastanawiam się czy nie jechac tam właśnie na cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada, hmmmz tym zwolnieniem to nie do końca jest tak jak się chce, ja osobiście terazakurat trafiłam na fajnego lekarza, ale niejedna moja koleżanka miała już problem ja na początku zresztą też , wiadomo ciąża to nie choroba itd itp Z tym ,że u mnie w pracy jak kierownik lub kadry dowiadują się o ciąży, to zaraz mówią danej osobie ,że najlepiej jakby już szła na zwolnienie. U mnie pracuje się na magazynie, jest chłodnia i lodówka , łatwo się przeziębić, a także czasami trzeba coś cięższego podnieść i dlatego się boją.Co z tego ,że lekarzy to nie obchodzi, twierdzą ,że wg kodeksu pracy , pracodawca powinien zapewnić dogodne warunki pracy, a wiadomo jak to się przekłada na życie codzienne. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna, w tym momencie jest to calkowicie uzasadnione. Skoro warunki pracy sa jakie sa, a pracodawca nie jest w stanie zapewnic innych, lepszych, odpowiednich, to jest to zrozumiale. Woli placic ciezarnej za chorobowe i miec czyste sumienie, ze nic sie jej nie stanie niz nadsatwiac karku. Tu zgadzam sie z Toba calkowicie.
Chodzi mi jednak o przypadki, kiedy kobieta jest calkowicie zdrowa, nic jej nie dolega, czuje sie dobrze, a mimo to idzie na zwolnienie tylko dlatego, ze tak jej sie chce i prawo na to zezwala - to inna para butow. A potem wszyscy psiocza na pracodawcow, ze kobiet do pracy nie zatrudniaja... 😞 Moim zdaniem jest to wykorzystywanie prawa. Ostatecznie niekorzystnie wplywa to na wszystkie kobiety, nawet te, dla ktorych ciaza nie jest powodem by isc na chorobowe, a naprawde chca pracowac i praca stanowi dla nich wazna czesc zycia. Chodzi mi bezmyslne wykorzytywanie prawa przez kobiety, co dziala przeciwko wszystkim kobietom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett napisał(a):
jak juz ma sie starsze dzieci to na glowe sie nie dostanie bo jest z kim spedzac te dni i komu pomoc chocby w nauce. ja mam corke w gimnazjum i chetnie skupie sie na tym zeby pomoc w jej edukacji bede miala wiecej czasu kosztem zwolnienia. 🙂

Pewnie, korzystaj póki możesz!!! Kiedy bedziesz mogła sobie pozwolic na tak długie wakacje jak nie teraz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett napisał(a):
własnie czytalam w piatkowej gazecie i nastepny argument zeby podkreslic jaki jest nasz kraj zamiast robic wszystko zeby bylo latwiej to nieee gdzie tam musi byc pod gorke.. 😠

Dokładnie! ehhh szkoda słów nawet!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jak tu nie korzystać ze zwolnienia 100% płatnego jak przed nam jeszcze tyle lat pracy? dosłownie Polska spada na psy , wszystko Nam niech najlepiej zabiorą, narzekają ,że mało dzieci się rodzi a od stycznia vat na dziecięce ciuszki ma wzrosnąć o 300 %!!!! niezła zachęta naprawdę ..... 🤢 ja już chyba zaczne coś kupować bo potem się nie wypłace chyba 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...