Skocz do zawartości

Pogaduchy:) | Forum o ciąży


skorka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mi czegos takiego lekarz nie badal. Poza tym kazde dziecko rozwija sie w innym tempie wiec nie mozna tego porownywac w tak wczesnej ciazy. Wyszlo mi w polowie 13stego tyg ze z wielkosci dziecko bedzie na 1marca a nie 24lutego. moj lekarz mi powiedzial ze to nie ma znaczenia bo kazde dziecko rosnie inaczej. w 12stym tyg mialam usg i pomiar przeziernosci karku plodu, obecnosc kosci nosowej i dlugosc dziecka CLR czyli od glowy do konca tulowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak moja siora prawie cala ciaze jej mowili ze dziecko jest o tydzien w tyl a na koncu urodzila 2tyg przed terminem i Mala miala 57cm i 3760kg wiec nie uwazam zeby to bylo male dziecko :P
Mi lekarz tez tlumaczyl ze teraz moze byc mniejesze ale pozniej moze podgonic tak ze sie zdziwie wiec jestem spokojna 🙂 jestem ciekawa ile teraz ma bo ostatni pomiar mialam robiony cos przed 14stym tygodniem i Dzidzia mial 7,13cm wiec teraz jest zdecydowanie wieksza a i tak do usg zostalo 17dni wiec pewnie sie zdziwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcial lekarz poczekac do polowkowego?
ja bylam w 16stym ale nie mierzyl nic tylko sprawdzal mi nerki i szyjke i mowi ach Dzidzia sie rusza puscil mi serduszko i tyle :P nawet plci nie probowal sprawdzac :P
no i czekam cierpliwie 🙂
17dni 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj gin dzwonil wczoraj do mnie z wynikami i go pytalam o to to mowi ze najlepiej jakby ok 22tygodnia przyszla. a ja sie nie moge doczekac wiec ide 20tyg+5dni
Wszedzie raczej jest napisany przedzial 20-24tyg. dlatego ze lepiej widac. Nie wiem czy w 18stym tyg wszystko zdoła zbadac proponowalabym zadzwonic i sie zapytac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
jak mija wieczór??
Anitko sluchaj wiesz cos na temat szczepien w ciazy ??
chcialabym zaszczepic sieprzeciwko grypie, mój gin powiedział ze moge i tez zółtaczka, ale nie wiem do konca czy sie szczepic teraz?? skoro prowadzacy pozwolił to chyba ok ,co nie ??
A wogole podczas cesarki znajoma zrazili zółtaczka typu b.(i dlatego o tym mysle ) nawet u dentysty mozna sie zarazic podobno..co o tym myslicie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? moja lekarka mi powiedziala ze nie powinno sie szczepic podczas ciazy. Bo kazda szczepionka potrzebuje sie zaaklimatyzowac w organizmie. czasem wystepuje goraczka itd.
co do zoltaczki to nie wiem czy juz nie za pozno dla Ciebie. bo zeby skutecznie sie ochronic to musisz miec 2szczepionki a one nie moga byc wykonane jedna po drugiej tylko musi byc zachowany odstep czasowy. Na grype raczej to nie jest dobry pomysl bo po tej szczepionce przewaznie sie jest chorym odrazu, tak to podobno dziala. Ja sie pytalam mojego lekarza z rodziny on jest pediatra co prawda ale tez mi mowil ze nawet teraz gdybym sie chciala zaszczepic na ospe to nadal musialaby to byc decyzja lekarza jesli stwierdzilby za zagraza to zyciu mojemu lub dziecka i jest to jednak ryzykowne. Dodi nie mam pojecia co Ci poradzic w takiej sytuacji ale moglabys sie jeszcze zapytac innego lekarza dla pewnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc jest napisane o szczepionce na grype ze nie wolno szczepic w 1trymestrze ciazy! niby w 2 i 3 jest ok.
Należy pamiętać, że u 10 do 30% chorych po szczepieniu mogą wystąpić następujące objawy i odczyny poszczepienne: złe samopoczucie, wzrost temperatury, uczucie rozbicia, bolesność w miejscu wkłucia, zaczerwienienie oraz naciek zapalny. U osób uczulonych szczepienie może wywołać: obrzęk Quinckego, napad astmy oskrzelowej lub wstrząs anafilaktyczny. Bardzo rzadkim powikłaniem po szczepieniu jest zespół Guillain-Barre’a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz uwazam ze najwazniejsza jest ta na zoltaczke. Jak nigdy jakos specjalnie nie chorowalas na grype itd to moze sobie odpusc ta na grype. Ode mnie wszyscy sie szczepili na grype i wszyscy cala 5tka byla chora odrazu po szczepieniu. Np Moj Tata sie szczepil a i tak co chwile choruje. nie jestem tak do konca przekona co do tej szczepionki wszystko pewnie tez zalezy od organizmu ale musisz wiedziec tez ze jestes w ciazy to Twoj organizm jest slabszy wiec musisz sie zastanowic jak zniesiesz ta szczepionke. Co do tej na zoltaczke poradz sie jeszcze w swoim osrodku zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mialam na zoltaczke :P wiec mam spokoj 🙂 na grype na szczescie nie chorowalam zbyt czesto moze kilka razy w zyciu 🙂 ostatnio wogole nie choruje wiec sie ciesze 🙂 🙂 🙂 oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😁
Anitek ty mozesz jesc 😁
Nie wiem czy wam pisałam przez ostatnie 4 tyg przytyłam 2 kg, wiec to różnie bywa w różnych miesiacach 😁 Dobrze ze nie mam fał na plecach 🙃 🙃 🙃 i grubych rak 🙂
Teraz mam kilka rzeczy do zrobienia, a raczej do podzwonienia. A pozniej wybiore sie na jakies zakupy.
No a tak poza tym to chłodno sie juz dzis zrobiło brrr
Papule mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Skórka, ja juz tez nie spie od 9,w tym tygodniu wogole jakos budze sie około 8-9 .Sąsiad wiercił od poniedziałku w scianie ale dzis przestał 🙂
Wczoraj cały wieczór az do 1 w nocy moja niunia buszowała,jakos tak pierwszy raz sie wierciła ale super było nawet Marcin poczuł raz 🙂 to chyba dlatego ze najadłam sie nalesników z nutella , a potem dzemem a po slodkim podobno dzidzia jest aktywna 🙂 ale sie ciesze 🙂
w coagu dnia jakos jej tak nie czuje ale wieczorami tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he ja i moj maz teraz budzimy sie z nocy na zmiane-ja usne, on nie spi i na odwrot:P poczekaj jeszcze troszke i bedziesz nie tylko czuc, ale tez widziec jak Dzidzia szaleje 😉 widok i uczucie po prostu boskie:laugh: tylko teraz mam coraz ciezej, nie potrafie dlugo stac, zaczynam miec skurcze i wogole sie jakas leniwa zrobilam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...