Skocz do zawartości

Pytania świeżej przyszłej mamy | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe i obecne Mamy


Jestem tu nowa i przepraszam jeśli taki wątek już się pojawił. Staraliśmy sie o dziecko ok. 9 miesięcy. W końcu, 3 dni temu na teście pojawiły się upragnione 2 kreseczki. Do lekarza umówiłam się dopiero za 7 dni. powinien być wtedy 6sty tydzien, jeśli oczywiście ciąża będzie potwierdzona przez lekarza. Mam pytanie, czy w 6stym tygodniu będzie już ocś widać oraz czy warto zabierać przyszłego potencjalnego Tatę na tą wizytę? Poradźcie proszę.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anite

Witaj

U mnie na badaniu usg w 4 tygodniu był malusieńki pęcherzyk ciążowy, bez widocznego zarodka. A dwa tygodnie później był już maleńki zarodek 🙂 Co do tatusia, to lepiej poczekać na usg przez jamę brzuszną około 12-13tc, ale zawsze można zapytać Doktorkę 🙂

Masz jakieś objawy?

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Ja też myślę że lepiej że teraz nie warto jescze zabierać przyszłego tatusia, bo na monitorze zobaczysz jak wcześńiej dziewczyny pisały tlyko taką ciemniejszą plamkę, za to w około 12 tygodnia juz widać zarys małego dzidziusia

a po z atym fakt że lepiej iść z mężem na UsG przez jamę brzuszną, bo teraz pierwsze usg będziesz miałą dopochwowo a to może być krępujące nawet przy mężu :P ale decyzja należy do Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ponownie

Cieszę się, że od razu są jakieś odpowiedzi 🙂 Jesli wszystko się potwierdzi, to chyba można tu znaleźć solidną grupę wsparcia, a to bardzo fajne. Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi. Jeśli USD będzie dopochwowe, to jasne, że nie zabieram na nie taty 🙂
Co do objawów, to bolą mnie piersi, podobnie jak wcześniej bolały na tydzień przed okresem. Do tego, tak jak było mi wcześniej trudno zasnąć w dzień, to od jakiegoś dobrego tygodnia wykorzystuję wolne chwile na drzemki. Poza tym czuję coś w podbrzuszu, lekko i takimi falami. Jest to jednak trochę inny "ból" niż przed okresem i nie czuję tego cały czas.
Teraz tylko muszę jakoś dotrwać do przyszłego wtorku i zobaczyć co powie lekarz. Oby miał dobre wieści 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha masz rację jak ten czas ucieka 🙂ja dopiero co zobaczyłam 2 kreseczki,a córcia ma już ponad 3 miesiące 🙃

co do pytania założycielki wątku,mi w 4 tygodniu na usg dopochwowych nawet pęcherza płodowego nie było widać,dopiero w 6 się pojawił,i dziewczyny mają raję nie ma co taty zabierać ze sobą na badanie,ale oczywiście na poczekalnie można i odrazu po wyjściu z gabinetu dzielić swoją radość z nim 🙂 🙂ja jak wyszłam od lekarza to odrazu pół rodziny obdzwoniłam:P taka byłam happy 🙂

życzę wszystkiego dobrego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie dziewczyny, że dobrze to wszystko wspominacie i że szybko Wam zleciał ten czas oczekiwania. To musi znaczyć, że było bez problemów i oby tak dalej 🙂 Tego Wam wszystkim życzę. Ja póki co nie mogę sie doczekać wtorku (22.09), kiedy umówiłam się do lekarza 😉 Ale będę twarda i wierzę, że jest na co czekać 🙂) To taka oczekiwana dzidzia. Jak sie potwierdzi, to będę tu częstym gościem 🙂)

Pozdrawiam wszystkie wszystkie przyszłe i juz spełnione Mamusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mojego też wzięłam dopiero na USG genetyczne w 12 tc i tak się złożyło, że pani doktor nie mogła wszystkiego dobrze zmierzyć przez brzuch i skończyło się na USG dopochwowym 🙂 Tak więc nie ma reguły 🙂) Ale myślę, że nikt nie był zażenowany, może dzięki temu, że to była Pani doktor a nie PAN doktor :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamy


Żeby dokończyć wątek: byłam u lekarza. Ciąża potwierdzona, jakiś 5/6 tydzień. Na razie wszystko prawidłowo i kolejne badanie za 4 tygodnie. Ufff 🙂
Poszłam na badanie sama, choć lekarz stwierdził, że miło by było jakbyśmy przyszli razem, bo to przecież nasza wspólna sprawa. Zdaję sobie sprawę, że pewnie obraz na USG za dużo by Tatusiowi nie powiedział. Pomyślimy, może wybierzemy się razem za te 4 tygodnie, albo jeszcze następnym razem.

Oby tylko teraz wszystko przebiegało prawidłowo i będzie ok 🙂 Dzidzia najważniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam bardzo 🙂 Teraz sporo badań przede mną, zwłaszcza, że muszę zwrócić uwagę na tarczycę. W przyszłym tygodniu idę do endokrynologa i robia badania krwi. Tak mi zależy, żeby wszystko było dobrze z Maleństwem. Staraliśmy isę troche i już nawet brałam pod uwagę zrobienia badań płodności. Na szczęście sie udało 🙂))
Trzymam kciuki za Was wszystwie i za zdrowie Maluchów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam bardzo 🙂 Teraz sporo badań przede mną, zwłaszcza, że muszę zwrócić uwagę na tarczycę. W przyszłym tygodniu idę do endokrynologa i robia badania krwi. Tak mi zależy, żeby wszystko było dobrze z Maleństwem. Staraliśmy isę troche i już nawet brałam pod uwagę zrobienia badań płodności. Na szczęście sie udało 🙂))
Trzymam kciuki za Was wszystwie i za zdrowie Maluchów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Jestem po wizycie u endokrynologa. Musiałam iść, bo jestem po wycięciu jednego płata tarczycy. Pani doktor mnie uspokoiła, zapisała tylko jodid i witaminy i powiedziała, żebym przyszła w 20stym tygodniu ciąży. Badania TSH, FT3 i FT4 miałam w normie. Uspokoiłam się 🙂
A tak w ogóle, to na razie, poza uczuciem ciężkości na żołądku (czasem) i sennością to nie zauważyłam u siebie nic niezwykłego. Ale to dopiero jakiś 7 tydzień.

Podobno od któregoś okresu odczuwa się jakieś charakterystyczne bąbelki w brzuchu. Bardziej zaawansowane przyszłe mamy - miałyście cos takiego??

Jak Wasze samopoczucie? Powiedziałyście rodzince wcześnie, czy lepiej z tym zaczekać?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Co do bąbelków to racja cały czas je czułam, tak jakbym mocno opiła się oranżady i gaz mi pstrykał w brzuszku 🙂

A ciąży powiedziałam wszystkim od razu jak się dowiedziałam czyli tak w 5 tygodniu 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem w 6 tygodniu ale jeszcze nikomu nic nie mowilam 🙂 wiem tylko ja i moj mąż 😎 😎 😎 mam wizyte za 3 tygodnie uginekologa w celu potwierdzenia ciaży,usg oraz wszystkie badania i jak bedzie wszystko ok to sie pochwale wszystkim 🙂 czyli to bedzie 9 tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja powiedzialam szybciutko wszystkim zeby mogli cieszyc sie moim sczesciem 🙂
A babelki w brzuchu, to bulgotanie....to bylo cos wspanialego 🙂pozniej cudowne pierwsze ruchy,pozniej kopniaczki a teraz prezenie i bolesne wciskanie nozek pod zebra 🙂
Ale czas ciazy jest niewatpliwie najpiekniejszym okresem w zyciu kazdej z nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć

Jestem teraz w jakimś 8 tygodniu ciąży. Czytam, że powinnam już móc wyczuć w podbrzuszu, że macica isę powiększyła i jest wielkości grejfruta. Nic takiego nie wyczułam na razie. Czy powinnam sie martwić, czy wszystko jest w porządku i czy dzidzia się rozwija?? Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?
Pierwsze USG miałam w 6 tygodniu i było już widać mrugające serduszko. Teraz nawet nie mam specjalnie żadnych bóli brzucha ani nic, tylko czasem uczucie cięzkości na żolądku, że nie mam ochoty na nic do jedzenia, a za chwilę czuję się bardzso głodna, no i piersi trochę bolą i są jakby trochę większe. Nie bylo krwawienia ani nic takiego i nadal mogę spać i spać. Nie wiem, czy to normalne, żeby nic nie wyczuć jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...