Skocz do zawartości

Jak czuć pierwsze ruchy dziecka? | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Mamusie mam pytanko dotyczace pierwszych ruchow dziecka 🙂
jestem juz w 17stym tygodniu jest to moje pierwsze dziecko wiec nie bardzo wiem jak rozpoznac te pierwsze ruchy 🙂
ostatnio zauwazylam bulgotanie w brzuszku i taki jakby odglos przelewania sie wody... wiem ze to nie sa jelita jestem tego pewna w 100% bo kazda z Nas miewala od czasu do czasu jakies niestrawnosci wiec wiemy jak to wtedy jest :P
Kopniaczkow jeszcze nie czula, ale nie licze na to ze przed 20stym tygodniem cos poczuje :P aby to dziwne buglotanie w dole brzuszka :P Czy to moze byc Dzidzia? 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z bulgotaniem to tak dziwnie - nigdy nie wiesz czy to na pewno TO. Ale jak dzidzia kopnie pierwszy raz to nie będzie wątpliwości. Ja już od dwóch tygodni cieszę się kopniaczkami i prowadzę obserwację kiedy maluszek się uaktywnia a kiedy śpi no i kiedy się wierci. Super sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam ze jak pierwszy raz poczulam mojego maluszka to byly takie delikatne musniecia...jakby glaskal mnie od srodka po brzuszku...po jakims czasie zauważyłam że brzuch mi delikatnie podskakuje...pozniej te kopniecia byly mocniejsze i mocniejsze...pamietam jak moj mąż sie zdziwil jak dostal pierwszego kopniaka... 🙂to wspaniale uczucie... 🙂 teraz moj synek jak kopnie w żebra to az boli a jak sie rusza to widze czesci ciała...najczesciej nóżki i pupke albo to sa plecy... 🙂 hihi 🙂 a pierwsze ruchy mojego skarba poczułam juz w 18 tygodniu wiec dosyc szybko 🙂 a teraz czekam na jego narodziny i nasze spotkanie...i juz sie nie moge doczekac... 🙂

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poczulam pierwsze ruchy 2dni temu 🙂 🙂 🙂 🙂 to na pewno bylo toooo 🤪 takie delikatne pukanie tak czulam jakby drganie miesnia w macicy hehe i tak czulam chyba 5razy w ciagu dnia a teraz cisza... aby bulgotanie ale czytalam ze to normalne pewnie Dzidzia sie odwrocila i nie bede czuc ruchow przez kilka dni i znow wroci hehe 🙂 ale pewnie jak sie rozkopie to juz na dobre 🤪







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja poczułam chyba w 17 tyg takie gilanie od środka,i strasznie mi w brzuchu bulgotało,takie 3 porządne kopniaczki,widoczne poczułam i zobaczyłam w dokładnie 20tc2dz 🙂 nie było to regularne ale coraz częstsze 🙂 teraz to już tylko się przekręca i napina,nie daje popalić mamusi,i robi to bezboleśnie :P doczekacie się kobietki,a ruchy to mi się też wydaje że każda z Nas inaczej czuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko dosłownie zapukało 3 razy w mój brzuch w 18 tyg, a wcześniej miałam wrażenia jakby mój brzuch miał 2 puls, w ogóle nie myślałam, że mogą to być ruchy dziecka, jednak jak później doczytałam były to pierwsze ruchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta1.cz napisał:

Pod koniec ciąży będą już dla was męczące i czasami baaardzo bolesne 🙂 hehehe


Owszem... :P

emmax napisał:
wcześniej miałam wrażenia jakby mój brzuch miał 2 puls, w ogóle nie myślałam, że mogą to być ruchy dziecka, jednak jak później doczytałam były to pierwsze ruchy 🙂


Też miałam to wrażenie drugiego pulsu i tak właśnie dumałam - to ono czy co innego?... Ale co? Pewnie dziecko! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

Od dwóch dni odczuwam łaskotanie w brzuchu, gilgotanie lub tak jak piszecie plumkająca rybka - nigdy wcześniej takiego nie czułam, jestem prawe pewna, że to dzidzia 🙂 Jestem w 15 tygodniu, chociaż mogę być już w 16 ze względu na trudności z określeniem terminu porodu (nieregularne miesiączki). Dodam, że jestem bardzo szczupła, brzuch przed ciążą miałam całkowicie płaski i zero tłuszczyku. A ponoć u chudych dziewczyn ( 48 kg i 170cm wzrostu) jest to możliwe 🙂 To jest niesamowite 🙂 To łaskotanie jest w tym samym miejscu i powtarza się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok 17 tyg poczulam pierwsze ruchy , na początku slabe malo rozpoznawalne , twierdzilam że to coś może w żołądku czy jelitach a to była juz moja kruszynka , teraz czuje ją przeważnie wieczorek ,nawet w nocy i mam wrazenie ze coś tam plywa i czasem nie zauwazając "akwarium" wplywa w nie uderzając rączką , nóżką czy glówką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w pierwszej ciąży po raz pierwszy poczułam ja synuś zrobił fikołka w 17 tygodniu (było to zaraz po przebudzeniu jak leżałam na brzuchu)a później to było takie łaskotanie od środka.A na samym końcu to nawet były porządne kopniaki i nie ukrywam czasami nawet bolesne.
A teraz to już nie mogę się doczekać aż coś poczuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...