Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście...
Czarnyloczku fajnie, że już w domku. Miłoszek śliczna kruszynka 🙂 Karmieniem się nie przejmuj. Na pewno przez karmienie butelką nie zabraknie mu Twojej miłości a dla dziecka to jest najważniejsze. Ja też karmiona nie piersią (jak to Magdaluke wspomniała jeszcze na krowięcym mleku) i jakoś wyroslam i bardzo blisko z mamą jestem... Ja też wolałabym karmić piersią, ale jak nie da rady no to cóż można... Mieszanki teraz coraz lepsze, więc niczego dziecku nie zabraknie do prawidłowego rozwoju.
Maiha i Strzauka śliczne pokoiki i kąciki dla synków 🙂 My musimy jakieś naklejki jeszcze na ścianę kupić żeby się tak dziecięco trochę w sypialni zrobiło 😉
Mauapaulinka mam podobną pościelkę dla Michasi tylko z żyrafkami 😁 A z tym haftem fajny pomysł. Ja się jednak trochę obawiałam, że może być jeszcze psikus i synek i imię by nie pasowało :P
Agusia ja z miesiączki mam termin na 5 sierpnia więc może będziemy razem rodzić 😉 A dzisiaj tak przekładam kartki w tygodniowym kalendarzu i po 3 kartce napis: termin porodu 😮 Dopiero do mnie dotarło, że to już niedługo. Muszę w końcu dokupić te rzeczy do szpitala 🤢
Dzisiaj w nocy obudziła mnie straaaaaszna zgaga, tak mnie przełyk palił i aż żołądek bolał a Michasia chyba stwierdziła, że mamusi pomoże i zrobi masaż żołądka nóżkami... 🤢 I teraz też już czuję palenie a jeszcze musiałabym coś przekąsić... A jutro do gina - ciekawe co powie, czy poród się zbliża czy nie bardzo, no i jak tam mój skarb, ile urosła... A propos porodu dzisiaj na szkole rodzenia ćwiczyłam parcie - śmiesznie tak na sucho, ale dałam radę :P Mam nadzieję, że na porodówce też będzie tak łatwo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Widze ze tutaj nocne pogaduszki 😁
Nirmalka no fajnie by bylo tego 5 sierpnia urodzic 🙂 ale to est pewnie tylko moj wymysl,jak urodze w tym dniu to zaczne wierzyc ze mam jakies zdolnosci przepowiadanie eheh
U ciebie to bardzo prawdopodobne jak to data z miesiaczki.
Ale chociaz teraz wiemy ze Magdaluke ma w tym dniu rocznice slubu 😁
Czarnylocze my wszystkie ci zazdroscimy jestes juz z Miloszkiem w domku i mozesz go tulic 🙂 super
Niewiem co mialam napisac jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha o spaniu pisalyscie ja sie krece w nocy z jednego boku na drugi,ale wam powiem ze najwygodniej to by mi sie spalo na plecach chyba teraz,ale sie powstrzymuje bo niby nie mozna.
Normalnie to spie na brzuchu to jest moja najwygodniejsza pozycja no ale teraz sie nie da wiadomo 🤔
A sudocrem to tutaj w kazdym sklepie mozna kupic i z tego co wiem to jest powszechnie stosowany,ale teraz chyba sie zastanowie czy go stosowac jak piszecie ze on nie wskazany do codziennego uzytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia dopytam się o to łożysko na 100%. U mnie pewnie tych zwapnień teraz jeszcze więcej będzie jak już miesiąc temu się pojawiły, ale Michasia raczej odżywiona bo ma siły żeby szaleć całe dnie w brzuchu 😉
Aguśka u nas na szkole też położna mówiła, że ten sudocrem to tylko w razie gdyby coś się już pojawiło bo on raczej działanie lecznicze ma, a tu potrzeba czegoś lekkiego tak zapobiegawczo.
A my jeszcze niedawno dostaliśmy wiadomość, że mój kuzyn (chrzestny Michasi) miał wypadek samochodowy - jechał ze znajomymi, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Na szczęście nic im się nie stało, poduchy ich uratowaly, ale musiało byc poważnie bo po wstępnych oględzinach stwierdzili, że samochód do kasacji raczej... Szczęście w nieszczęściu - Bogu dziękować... Ale przerażenie wielkie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku czemu ja sie zawsze musze zasiedziec na tym necie do takich godzin 🤪 potem wstac nie umiem...
wklejam wam mojego bloga jakby sie nudzilo 🙂
http://handmadebyagadka.blogspot.co.uk/

DZIS 13TY PIATEK DZIEWCZYNY :O) ciekawe czy cos sie wydarzy na forum 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Dziś nawet się wyspałam 🙂 tylko Antoś coś mało ruchliwy ale wczoraj szalał cały dzień (aż się dziwiłam bo zazwyczaj jest spokojny) to dziś pewnie odpoczywa 😁

Miłego dnia Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamusie 🙂
ja srednio spala, bo przed snem maly galopowal po calym brzuchu ze zdwojona sila, a pozniej maz mi chrapal nad uchem tak, ze nawet zatyczki niepomogly. Ja to najbardziej to a brzuszku lubilam zawsze spac, a lewy bok to byl zawsze na koncu mojej listy pozycja do snu. I tak sobe pewnie odbije i utne sobie drzemke po poludniu 😜
Agadka super blog, ale zdolniacha z Ciebie 🙂 Wszystkie kartki sa super. Tez bym chciala miec taki artystyczny talent, ale niestety mam dwie lewe rece 😉 Sprzedajesz je przez przez internet czy w sklepie?
Strzauka przypomnialo mi sie, ze ja tez mam taka sama lampke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się 🙂

Widzę, że sporo dziewczyn się szykuje, żeby zostać lipcówkami, mam nadzieję, że trochę jednak sierpniówek zostanie 😉 Ale zgadzam się z Aguśką, też bym chciała urodzić między 38-40tc, czekanie do 42go musi być strasznie męczące 🤢

Wczoraj poszłyśmy na spacer z mamą, spotkałyśmy dużo znajomych i wszyscy się pytali, czy rodzę na jesień 😜 Niektórzy nawet pytali, czy wszystko w porządku, bo taki mały brzuch 😮 Ludzie jednak potrafią być wredni - jedna taka przyszywana ciocia wiecie co powiedziała - że przyjechałam z mamą, bo pewnie nie mam już męża... Przykro się robi, ale nie będę głupolom się tłumaczyć... 🤨

Nirmala daj znać po wizycie.
Strzauka dziś operacja dziadka? Trzymamy kciuki.

Buziaki na piątek 13go 😘 Pamiętajcie, że 13stka jest szczęśliwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja dziś prawie wcale nie spałam w nocy... Dopiero niedawno się obudziłam i położna przyszła z zaskoczenia zobaczyć jak się czuję a ja w piżamie, nawet zęby nie umyte, w łóżku siedzę... jaki wstyd...

anyaz fajna ta lampka, my jesteśmy bardzo zadowoleni 😁

anyaz i dodi właśnie nie wiem czy dziś... Teoretycznie tak, chyba, że odłożyli do poniedziałku, bo wczoraj lekarz miał podjąć decyzję czy napewno dziś, ale już nikt mi tego nie potwierdził (i pewnie żeby mnie nie denerwować to jeśli jest dziś to dowiem się po fakcie). Staram się o tym nie myśleć, ale to tak do końca się nie da, dlatego całą noc nie spałam...

dodi a ta przyszywana ciocia to jakaś wścibska i wredna... to już nie możesz bez męża się z domu ruszyć? A mi za to wszyscy ciągle przeżywali, że mam za nisko brzuch i czy lekarka nic nie mówiła, że to źle, bo on tak strasznie nisko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi od takich ciotek to lepiej się trzymać z daleka - wścibska baba. A i zgadzam się że 13 szczęśliwa - w końcu 13 sierpnia wyszłam za mąż 🙂
Wypoczywaj. A jak się mama czuje?
Strzauka żaden wstyd, mogła Cię uprzedzić, przecież masz prawo pospać dłużej tym bardziej że teraz w nocy nie zawsze śpimy więc odsypiamy w ciągu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamę udało mi się zarejestrować do bardzo dobrej pani doktor i przepisała jej specjalną kurację, po której czuje się lepiej, ja widzę bardzo dużą różnicę, oby to się utrzymało. Po powrocie ze sklepu kolejna porcja szoku, wszyscy zwracają uwagę, że nie mam obrączki, co za wiocha 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka i Dodi ja mam to samo 😁 a że zawsze mnie wszyscy odmładzali to teraz jak idę gdzieś ulicą czy w sklepie to czasem czuję wzrok ludzi na sobie i pewnie sobie myślą o kolejna gówniara z brzuchem (tym bardziej odkąd nie nosze obrączki), ale takimi ludźmi nie ma co sobie głowy zaprzątać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
cisza tu dzis weekend sie zbliza...

anyaz napisał(a):
Agadka super blog, ale zdolniacha z Ciebie 🙂 Wszystkie kartki sa super. Tez bym chciala miec taki artystyczny talent, ale niestety mam dwie lewe rece 😉 Sprzedajesz je przez przez internet czy w sklepie?
Strzauka przypomnialo mi sie, ze ja tez mam taka sama lampke 😁

dziekuje bardzo :* tak tylko dla znajomych napewno na tym nie zarabiam bo za duzo wszystko kosztuje 🙂

co do ludzi to w polsce sa bezczelni normalnie....najgorsze sa te ciotki! 🥴

ja mialam raz tata sytuacje w tesco adi poszedl do kasy a ja jeszcze fasolki szukalam i jak doszlam pani mowi: a jeszcze pani doszla to ja musze sprawdzic czy alkoholu nie kupowaliscie?! i o dowod prosic. myslalam ze ja tam skopie glupia baba ja stara w ciazy adi stary poczulam sie jak 14nastolatka w ciazy!!!
az mnie zatkalo mowie tylko nie nie kupowalismy 😮 czy ja wygladam na gowniarza jakiegos 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie to nie sprawa gówniary bez męża, tylko po prostu ludzie, którzy znają mnie i moją rodzinę zobaczyli mnie po bardzo długim czasie w ciąży i bez męża i gadają (nie bez znaczenia na pewno jest fakt, że moja mama mnie też sama wychowywała, więc wszyscy gadają, że powielam jej los).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi jak dobrze, że widzisz poprawę u mamy, bardzo pozytywna wiadomość.
strzauka- trzymam kciuki za dziadka
magdad śniłam dziś, że kłóciłam się z Twoim majstrem, żeby sie psychicznie nie znęcał nad Tobą, że jesteś w ciąży, że mu płacisz i powinien mieć do Ciebie MEGA szacunek
Dziewczyny ale ja mam uczulenie, taki denerwujący katar od rana do nocy, aż sie budzę pomiędzy sikanie, więc wychodzi , że co godz wstaje jak nie na siku to katar. Dziś aż plakaąłm z bezsilności bo spać mi się chciało, a wciąż coś. Czy pamiętacie jak to było przespać całą noc? Ja już zapomniałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj mamusie 🙂

Heh trochę wam zazdroszcze że wyglądacie na "gówniary w ciąży" bo przynajmniej wygladAacie na mniej lat niz macie ja wygladam na tyle lat ile mam może nawet czasem mnie postarzają 😠 🥴 za to mój mąż bez dowodu piwa nie kupi więc smiesznie wygladamy ja na satrsza on na gówniarza heh

dodi nie przejmuj sie opiniami ludzi wręcz przeciwnie chodź z wysoko podniesioną głową i smiej sie im w twarz bo tylko tyle możesz zrobić

Strzauka oby zdziadkeim wszytsko było dobrze a połozna się nie pzrejmuj zdarzaja sie takie wizyty "niespodzianki" ale takie połozne penwie nie arz zastały swoej pacjentki w piżamach 🙂

A ja dziś wysprzatałam dom na błysk, nawet podłogi wymyłam ale jutro impreza u rodziców w niedzilee ipreza u siostry wię cnie bedzie czasu żeby sprżatac jutro

ja tez się nie wysypiam bo mi jest goraco a mezowi zimno i śpimy na poddaszu mąż okna pozamyka i on spi zadowolony a ja się budze dosłownie mokra i do tego dzis przyszła córcia do nas wię cspaąłm na skarawku łózka bo ona się starsznie rozpycha ach tak to czasem bywa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja dzis skończyłam 37 tygodni jupi mogę już rodzić bez obaw 🤪

we wtorek ostatnia wizyta u gin i ostatnie usg zobaczymy co mi powie ale wiecie co starsznie sie denerwuje tym ze nie dał mi żadnego świstka ze mam mieć cc boje sie w szpitalu każą mi rodzić sn, a jak ja dam sobie rade, nie wiem czy on zapomniał ze mam wade macicy bo był jakis zakrecony na ostatniej wizycie;/ a jak mi nie da żadnego skeirowania to kiedy mam isc do szpitala jej jestem tak tym zdenerwowana ze juz chce wtorkowa wizyte zeby to wszystko z nim wyjaśnic

a jak wasze maluszki jak sie ruszaja?? ja znowu zaczynma sie martwić bo dzis Adaś prawie w ogóle nie kopie więc mam stresa, ale zobacze czy wieczorem sie bardziej rozrusza, jak jutro nadal tak słabo będzie kopał to chyba przejade sie do spzoutala i poprosze o ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha gratuluję końca 37 😁 a co do gina to poproś o wypisanie a jak nie wypisze to najlepiej dogadaj się w szpitalu - jak powiesz, ze musisz mieć cc to pewnie tak jak u mnie będą chcieli Cię wcześniej zbadać i zobaczą, że masz powody do cc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...