Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Loczek my to Ci tu chyba wszystkie zazdrościmy, że masz już to za sobą i Miłoszka możesz tulić po drugiej stronie brzuszka, a teraz jeszcze wracasz do domku 😁

Gajeczko to łóżeczko, które ja kupowałam na allegro było m.in. w kolorze wenge 🙂

z tym rodzeniem to tak jak piszecie, co kraj to obyczaj - moja siostra w Holandii wyszła ze szpitala 2 godziny po porodzie... Ale u mnie w jednym szpitalu po cc trzymają 2 dni a w drugim 4 dni, więc od szpitala widać też dużo zależy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gaju ja kupiłam w sklepie "kaja" zapytałam sprzedwce czy maja łóżeczka w tym kolorze, ale nie mieli ale pokaząła mi katalog firmy gluck i sprowadzili łózeczko w kolorze venge wię cudąło się mi takie zodbyc (a dodam że to było 3 lata temu kiedy ten kolor raczej był żadkością i w sklepach nie do zdobycia teraz powinno byc dużo łatwiej 🙂)

Czarnyloczku superż ejuz wychodzicie jeśli dasz rade to czekamy na zjdecia miłoszka 🙂

Strzauko u nas nie ma sali rodzinnych ale nawet gdyby były to nie skorzystałabym raz to to że mamy córeczke w domu i ktoś musi sie nią zająć(rano babcia a od południa tatus) a po drugie mój maż by nie chciała bo nie cierpi szpitali a ja hyba tez wolę byc w slai z jakąs babką i pogadac sobie tak wiecie po babsku 🙂 u nas oddział połozniczy jest super łazienka na 2 pokoje i wchodzi sie do niej ze swojego pokoju w każdym pooju wanna i przewijak dla dzieciaczka a odwiedzny niby sa do 16 ale do 20 można smiało odwiedzać mamusie i dzidziusie 🙂

ja gdyby mi odeszły wody penwie bym spanikowąła wiec ciezko mowic ze mamy sie nie spieszyc 🙂 ale wiecie poród troche trwa wiec napewno powinnysmy zdazyc

4nula sama nie wiem jak to est z karetka u nas pewnie by przyjechała bez problemu ale nie wiem jak to jest w innych miastach ja na szczescie mam tate zawsze w domu a jakby juz i on gdzies wybył to szwagierka ma 2 miesiace wakacji 🙂 i na pewno by mnie podwiozła 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W tym szpitalu co ja będę prawdopodobnie rodzić położna na szkole rodzenia mówiła że po porodzie sn trzymają 3 dni a po cc 4 dni.
Znajomą (rodziła w innym szpitalu) po urodzeniu drugiego dziecka wypuścili do domu na drugi dzień po porodzie, więc wszystko zależy od szpitala jak również od tego czy mają duże obłożenie, bo już słyszałam że jak mają mało miejsc a z pacjentką i dzieckiem jest wszystko ok to wypisują szybciej.

Strzauka a możesz wkleić linka z tym łóżeczkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia nie dziwię się, że się zaczynasz bać... ja szczerze mówiąc naturalnego bałabym się znacznie bardziej niż tej cesarki... Jakoś samej operacji tak się nie boje jak bólu pooperacyjnego...
Tak sobie ostatnio pomyślałam, jakby to było: że jestem umówiona na cc a tu nagle mały się obraca tydzień przed terminem i przecież gdybym nie miała innych wskazań to nagle bym musiała się przestawić na poród naturalny 😮 to dopiero byłaby dla mnie masakra 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja na allegro sa tylko takie łózeczka w kolorze wenge

http://allegro.pl/listing.php/search?string=wenge&category=98746

ja mam dokładnie takie ale w rzeczywistości jest ciemniejsze-to łózeczko powinnas kupić w każdym dziecięcym sklepie bo gluck to poularna firma
http://allegro.pl/gluck-lozeczko-drewniane-pawelek-op-bok-wenge-i2483557071.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

4nula napisał(a):
Dodi - A co do rozstępów to ciesz się że nie masz bo mi się zaczęły pojawiać...Ale z tego co pamiętam to chyba Agatka coś pisała że do 41 tygodnia nie miała ani jednego a po porodzie jej dopiero wyszły.
Jak wy mierzycie brzuch tzn dokładnie w którym miejscu ?


no nie po porodzie ale do 40tc nie mialam a do 42 mialam juz caly brzuch z rozstepami

dodi adrianna i tak bedziecie wolac ada a jak bedzie starsza to lepiej adrianna

akinimod 2h 😮 nie ladnie! tez bym byla zla...ale coz...gwiazdy...

co do lozeczka to podzielam zdanie magdaluke turystyczne to turystyczne my mamy ale tylko na dol do salonu na drzemki i zabawki

musze sie tez zwazyc ale od 2 miesiecy prawie nic nie przytylam moze z 1-2kg

anula j bym sobie podarowala karetke bo wiem jacy oni moga byc bezczelni zadzwonisz na pogotowie a ona ci i tak powie dzwon po taksowke a po co ci stres dodatkowy no chyba ze juz glowka wychodzi haha 🙃

anyz niestety....tak to tu wyglada ale powiem ci nie sluchaj sie tego jak skurcze beda nie do wytrzymania to wsiadaj w auto i jedz jak co to ci beda kazali wrocic ale warto sprawdzic

widziszja tez tak mialam zadzwonilam ze zaczely sie skurcze kazala mi isc do wanny wiec poszlam ale skurcze byly masakryczne bardzo szybko regularne i mocne wiec pojechalam do szpitala mimo ze mi polozna przez telefon mowila nie przyjezdzaj bo cie wyslemy do domu a ja mowie najwyzej na parkingu bede czekac trudno no i jak dojechalam to mialam juz 10cm rozwarcia!!!! i parte...


czarnyloczek aaa alez to szybko minelo wspanialych pierwszych godzin w domu bo to najlepsze wspomnienia ...dopoki zacznie plakac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka dzięki za link, nie wiem jak ja oglądałam te łóżeczka że tego nie widziałam, ale w sumie w ciąży to wszystko możliwe bo koncentracja nie ta a i jakaś taka nieposkładana czasem jestem 😁

Maiha też dziękuję za linki, a właśnie do sklepu "Kaja" chciałam dziś jechać ale chyba wybiorę się tam w sobotę z mężem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja moja siostra ma to łóżeczko, które Ci wysłałam więc jakbyś chciała "real foto" to mogę wrzucić 🙂

Dziewczyny mąż dodzwonił się do szpitala i lekarz powiedział, że już zostanie ten termin 19 (cięcie 20) więc za tydzień będę już w szpitalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze wam cos chcialam napisac...wczoraj wydarzyla sie dziwna sytuacja ktora mnie przerazila...
patrzelismy z adrianem na...jezu jak te darmene programy sie nazywaja trudne sprawy czy jakos tak i w pewnym momencie dziecko zaczelo tam strasznie plakac i sie zanosic....ja patrze a moj maz bierze pilot i zcisza telewizor 😮 ja mowie co ty robisz? a on bo te dziecko tak placze aaa nie moge tego sluchac...ja mu mowie adiran dzieci czasem placza...a nawet czesto...nie mozesz tak panikowac odrazu i przypomnialo mi sie ze jak oscar mial taki atak placzu i nic nie dzialalo to adrian sobie wziol i wyszedl na fajke lol... dopiero mnie to wczoraj zaczelo zastanawiac....i jeszcze mi sie przypomnialo jak moja siostra sie urodzila i adrian trzymal ja na rekach jak tylko zaczela plakac to on caly spocony i zaraz mowi wez ja wez ja ona placze!!.....ON SIE BOI PLACZACYCH DZIECI!!! 🤪 jak ja tu mam go przekonac ze to normlane....moze sie wkoncu przyzwyczai jak myslicie?!?! wasi faceci tez tak panikowali?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka haha dobre 😉 widać panikuje bo chciałby coś zrobić żeby dziecko nie płakało a czuje się bezsilny i nie wie co 😉
mój Dawid to ciężko powiedzieć, bo na jego widok większość dzieci beczy albo się go boją 😉 nie wiem czemu, może przez brodę. Ostatnio córka kuzyna jedynie wlazła mu na ręce i nie płakała to był dumny i szczęśliwy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaju w Kaji napewno znajdziesz łóżeczko w kolorze wenge a to jedak zdecydowaląs ie na zwykłe czy jeszcze się wachasz?? pościel też polecam z firmy gluck-mam 2 kopmlety jeszcze po siostrzeńcach i sa w idelanyms tanie a swoej już przeszły kolory super nie sa skulkowane i super sie spierają a jak zamówiłam dla córci z allegro to po juz jednym praniu wygladała jak szmata;/ teraz zazyczyłam sobie od siostry jako prezent pościel z gluck(sama pytała co by mi sie przydało więc powiedizałm)

Agadko mój mąż próbowął uspokoic córcię jak płakała ale zazwyczaj po krótkiej próbie mi ja oddawał, jak tera zbędzie to nie mam pojęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę czy wy też jesteście takie głodne jak ja?? Ja mam znowu napady głodu, jak w 1. trymestrze 🤢 Ciągle jestem głodnaaaa.

Jadę dziś odwiedzić koleżankę z podstawówki, która jest lutóweczką 2013 - 10 tc 🙂 Dziewczyny, kiedy to było? 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jutro operacja dziadka 😞 żaden szpital nie chciał się podjąć, bo trzeba otwierać klatkę piersiową... W Szczecinie się zdecydowali, powiedzieli, ze jak nie zrobi operacji to ma max 6-8 miesięcy życia, a jak operacja wyjdzie to 2-5 lat... tyle, że to loteria, bo nie wiadomo czy się uda, lekarz powiedział do dziadka "to jak - jest pan gotów na walkę o śmierć i życie?" Babcia kompletnie nie ogarnia tematu i nie zdaje sobie z tego sprawy... może i lepiej dla niej... Zostaje mi trzymać kciuki, choć staram się o tym nie myśleć, bo zaraz łzy się cisną a nerwy mi są nie wskazane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):
Gaja moja siostra ma to łóżeczko, które Ci wysłałam więc jakbyś chciała "real foto" to mogę wrzucić 🙂

Dziewczyny mąż dodzwonił się do szpitala i lekarz powiedział, że już zostanie ten termin 19 (cięcie 20) więc za tydzień będę już w szpitalu 🙂


Strzaueczko to Ty już w przyszły piątek będziesz tulić Damianka - ale to zleciało 🙂
Jak możesz to wrzuć tą fotkę - z góry dziękuję 🙂 😘
Pewnie się już ze mnie śmiejecie że ja taka niezdecydowana 😮, ale zawsze tak miałam że ciężko mi było podjąć decyzję a w ciąży widzę że się to pogorszyło i co chwila zmieniam zdanie a koniec końców i tak jestem niezadowolona, sama już jestem na siebie zła 😠 jedyne rozwiązanie to sobie w łeb strzelić i będzie święty spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka wierze,ze operacja dziadka sie uda i wszystko bedzie dobrze ;-) musisz powiedzieć dziadkowi ,ze ma sie skupić, bo prawnuk mu sie rodzi ;-) bedzie mial mobilizacje do walki ;-) 3mam kciuki za jutrzejsza operacje i daj znac jak bedziesz cos wiedziec !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisalam wielkiego posta i go skasowalam...zaraz normalnie mnie trafi... juz teraz nie bede pisac...
A w ogole padam boznowu udalo mi sie przespac cale 5 godzin, ale spac chce, tylko Ella nie daje.
Strzauka, badz dobrej wiary, bo tyle poki co pozostalo, czekac, az bedzie po operacji. A moj tata w kiwetniu wlasnie w Szczecinie mial operacje serca i zyje i jest z nim naprawde dobrze.
Ja z tydzien temu mialam chyba 106 cm i waga stanela w miejscu prawie , lekko ponad 9 kg na plusie. A rozstepow brak, tfu tfu. Moze tak jak z ELla uda sie bez. A, i ja mam 159 🙂
Dziewczynki, nie mam sily jeszcze raz pisac...moze pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...