Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witam, u mnie też paskudna pogoda, aż mam kiepski humor przez to 😞

Ciekawe czy u mnie też się tak nie okaże, że córcia nagle ptaszka pokaże 🙂 Nie zdziwiłabym się wcale 🙂
O ubraniach ciążowych też już Wam kiedyś pisałam,że najlepsze z H&M są. Ja mam dwie pary jeansów, legginsy ( takie jak getry tylko z pasem, nie rajstopowe) i dresy. Więcej nie mam zamiaru kupować.

Dziś mój mężulek odbiera łóżko dla nas, w końcu 🙂 2,5 roku po ślubie a my ciągle na materacu śpimy 😁 Dopiero ciąża nas zmobilizowała, bo coraz ciężej mi się wstaje a będzie tylko gorzej.

Pisałyście krakowianki o usg 3D. Też kiedyś myślałam o tym, ale czytałam, że medycznej wartości żadnej to nie ma a ceny są jakie są więc stwierdziłam, że sobie daruje.

Ania Twój ślub to teraz czy za tydzień bo się zgubiłam ostatnio.

Daria współczuję szczerze.
Ale mi się malutka w brzuchu kręci, a już się martwiłam bo rano taka cisza była.

Aaa muszę zaraz znaleźć ten filmik, który tak komentowałyście bo widziałam tylko link a nie sprawdzałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=VQ3d3KigPQM

Nie uważacie, że podobne 😉 trzy lata temu na stacji w Liverpoolu.

A wracając do tańca z wózkami, cudowny jest ten ostatni, który widać taki czarny retro. Strasznie mi się takie podobają, ale wiem, że nie praktyczne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek....u mnie tez pogoda do dupy.....szkoda juz myslala ze wiosna coraz blizej i moge w koncu zimowe ciuchy gleboko spakowac: 🤔
monika gratuluje zdanego egzaminu.......ja tez sie powinnam przygotowywac bo bede zdawac w maju albo w czerwcu ale nie mam teraz serca do tego 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂
Ja właśnie wróciłam ze szpitala, byłam po skierowanie na badania od mojej gin. Ale pogoda jest okropna 🤢 Już w domu słyszałam jak wiatr mi gwiżdże za oknem i nie miałam siły żeby z łóżka wstać, a jeszcze do tego pada. Wzięłam parasol, ale nie wiem po co, tylko tańczyłam z nim na chodniku bo tak mi go wyrywało 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny zaraz Was doczytam chcę Wam tylko powiedzieć że wczoraj mąż szukał na internecie co mi dolega bo już ruszać sie nie mogłam i wynika z tego że to ból tylnej części miednicy lub ucisk na nerwie kulszowym dlatego tak to promieniuje 😞 dzisiaj po gorącej kąpieli o wiele lepiej ale dalej mnie boli zresztą poniżej informacja o bólu miednicy

ból w tylnej części miednicy, jest zdecydowanie częstszym zjawiskiem niż ból lędźwiowy. Jest to głęboki ból, odczuwany poniżej linii talii, głęboko, wewnątrz pośladków, obustronnie od kości krzyżowej.
Ten typ bólu może być obecny po jednej lub obu stronach kości krzyżowej.

Ból tylnej części miednicy może rozciągać się w dół do pośladka i górnej, tylnej części uda. Objawy zwykle odczuwane są do poziomu kolan.

Podczas odpoczynku ból z reguły szybko ustępuje lub ulega znacznej redukcji.

Bóle w tylnej części miednicy prowokują określone aktywności, których warto unikać:

przewracanie się w łóżku;
wchodzenie po schodach;
siadanie i wstawianie, nagła zmiana długo utrzymywanej pozycji (np.: wchodzenie i wychodzenie z łóżka, wanny, samochodu, etc.);
podnoszenie przedmiotów, dźwiganie, pochylanie się;
dynamiczne i spontaniczne ruchy;
biegi i marsze.
Wszelka aktywność statyczna, zwłaszcza przeciągnięta w czasie, (np.: praca przed komputerem) stwarza dogodne warunki do rozwoju bólu w tylnej części miednicy.

Odczucie osłabienia kończyn dolnych, drętwienia okolicy pachwinowej, upośledzenia czucia, drętwienia i/lub ostrego bólu w łydkach wymaga natychmiastowej interwencji specjalisty.

Ból odczuwany w okolicy spojenia łonowego, powinien być także poddany wnikliwej diagnozie.

Zarówno ból w obszarze miednicy jak i części lędźwiowej, prowokowany jest głównie przez fizjologiczne zmiany zachodzące w organizmie kobiety ciężarnej.

Można wyróżnić trzy główne czynniki sprawcze:

wzrost wagi – stanowi to dodatkowe obciążenie struktur kręgosłupa i miednicy;
zmiana położenia środka ciężkości – nowe ustawienie ciała, powodujące zaburzenie dotychczasowej równowagi narządu ruchu;
zmiany hormonalne – hormony (relaksyna i estrogen) powodują rozluźnienie połączeń stawowych.
Wzmożona aktywność układu hormonalnego, dodatkowa waga i zmiana położenia środka ciężkości stanowi triadę wpływającą w sposób szczególny na warunki przestrzenne narządu ruchu i jego obciążenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w końcu Was doczytała 🤪

Wiec tak jak u Kini i Monkado u mnie pogoda też do bani 😠 wieje tak ze tylko w oknach piszczy...
Dzisiaj po godzinnej gorącej kąpieli ból trochę ustąpił tzn mogę chodzić bo wczoraj to płakałam jak wstać musiałam ale mąz mi pomaga przy wstawaniu z łóżka i kładzeniu się staram się nie robić gwałtownych ruchów ale wiecie jak to jest czasami się nie da...

Monikas ogromne gratulacje i brawa za zdany egzamin!!!

Tosia no to gratuluję synka mam nadzieję że u Nas się już ne zmieni bo rodzina kupuje mi rózowe kaftaniki i inne ubranka 😜 bratowa z Anglii przylatuje 6 marca i obiecała coś kupić a znając ją to będzie sam róż 🤪

Daria przekichane te bółe są 😞 ja jak w nocy wstawałm do wc to wstanie z łóżka około 5 minut zajmuje... 😞

Co do ubiorów to ja mam 2 pary spodni H&M z allegro i jedne są za małe a drugie ok będę sprzedawała te małe a tak się biłam o nie w ostatniej sekundzie je wylicytowałam i niestety... a takie ładne i naprawde nieznieszone jak nowe wyglądają...

u Nas remont się skończył to znaczy w przysżłym tygodniu mają zrobić niedociągniećia jakie wynikły jak wyszli czyli np zmywarki nie da ise otworzyć do końca bo zabudowali za bardzo 🤪 🤪 🤪 nie zrobili 2 frontów i sa szafki otwarte no i uszkodzili szufladę i musza wymienic już nie wspomnę o chowanych dzwiach w szafce (takie teście wymyślili) gdzie oni nie wiedzą jak t zmontować ale to ich problem niech się martwią 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh nie zazdroszczę tych bóli.. Ale dobrze że znalazłaś jakaś metodę, żeby je osłabić.
Mój niuniek reaguje już na temperaturę 🙂 dziś jak brałam kąpiel polewałam sobie brzuszka ciepłą wodą i zaraz kopniaczek był i tak za każdym polaniem 🙃 wariat mały 🙂 Poza tym zasób moich talerzy uległ zmianie.. zahaczyłam łokciem o talerz i bah.. cała kuchnia w drobnych kawałeczkach.. ale to nic najgorsze było klęknięcie ze zmiotką.. brzuszek już jednak mnie trochę blokuje.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja już czuję mojego maluszka jak dotykam dłonią brzucha 🙂 wcześniej tylko czułam takie słabiutkie kopniaczki, a dziś od rana się rozbrykał 🙂
dziewczyny, mam jeszcze takie pytanie, muszę zrobić test z glukozą. mam iść rano na krew naczczo, później wypić glukozę i czekać 2 godziny 😲 bez jedzenia żeby znowu krew pobrali 🙂 w jakiej ilości wody mam rozrobić glukozę? i glukoza w jakiej ilości 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nom na szczęście trochę mniej boli...

Tosiaa ta glukoze to pije się w labolatorium tzn tam gdzie robisz badania czyli krew pobierasz i idziesz na czczo pobierają krew dają wypić glukoze 50/75ml zalezy ile lekarz zalecił następnie siedzisz i odczekujesz godzinę/dwa zależy któą dawkę dostałaś i znowu krew pobierają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
a ja już czuję mojego maluszka jak dotykam dłonią brzucha 🙂 wcześniej tylko czułam takie słabiutkie kopniaczki, a dziś od rana się rozbrykał 🙂
dziewczyny, mam jeszcze takie pytanie, muszę zrobić test z glukozą. mam iść rano na krew naczczo, później wypić glukozę i czekać 2 godziny 😲 bez jedzenia żeby znowu krew pobrali 🙂 w jakiej ilości wody mam rozrobić glukozę? i glukoza w jakiej ilości 😞


Ja też mam zrobić to badanie: 🙂 MI lekarz powiedział ze 50 g i po 1 godz. ma być drugie badanie. Nawet sobie kupiłam glukozę, ale jak zadzwoniłam do tego laboratorium gdzie to będe robić to Panie powiedziały że mam nic nie przynosic ze one wszystko mają.
czytałam o tym badaniu i w 2 trymestrze za pierwszym razem robi się właśnie to 50 g glukozy, a dopiero jak wyjdzie źle to robi się jeszcze jedno 75 gram. Panie pielegniarki mówiły że to sie rozpuszcza w szklance wody bo to straaaaaaaaaaaaaaasznie słodkie jest.. tylko dlaczego ty musisz 2 godz czekać? coś długo.. ja ide na to w sobote..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
mimo wszystko zrob na własną rękę, chodzi chyba o tą cukrzycę ciążową, dlatego zaleca się to badanie 🙂
a ja umówiłam się na usg 4d 🙂 w pierwszy dzień wiosny, więc znowu tyle czekania! 😞


Tosia no i chyba tak zrobię, masz rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...