Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
halo 🙂
wózeczki super 🙂 smerfetka co do Twojego to tylko upewniłabym sie czy te kółka ma dmuchane bo nie doczytalam.. te klasyczne wózki nawet ładne ale nie w moim stylu na szczęście bo i tak nie byłoby mnie stać 😁 I ten roan też mnie sie bardzo podoba 🙂 ale dla mnie to temat późniejszy, narazie siędzę w mebelkach 😠
Kasialeczek dla mnie też poproszę taką kanapeczkę najlepiej z dostawą na bronowice 🙂
Ja też już zmykam, dobranoc i kolorowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam !! jaki poranek u Was? u mnie zapowiada sie odrobinke wiosny 😁 w koncu

dzis mam wolne bo ide na spotkanie z polozna. ma mi dac list zebym mogla wyleciec stad hehe w piatek. o 11 jedziemy na lotnisko a 17.10ladujemy trzymajcie kciuki bo sie boje latac 😁

dzis mnie jeszce znajome gdzies zabieraja nie wiem gdzie bo to ma byc niespodzianka 😁 lubie niespodzianki hahah.

wiecie co ja od paru dni mojego aluszka slabo czuje cos sie tam powierci ale w dzien malutko na wieczor troszke malusich kopniaczkow takich bardzo delikatnych i tyle. myslicie ze to normalne?
juz troche swiruje(tak mi maz powiedzial ) zaczyna mnie to martwic bo juz byl zywszy i znow taki spokojny. u poloznej nic sie nie dowiem b o ona popatrzy na mnei i powie jak wrozka ze wszystko jest ok bo one tu nie robie usg itp to jest tylko 2 x w ciagu calej ciazy i ja juz te 2x mialam. takze od niej sie dzis nic nie dowiem.

a i gdzie czujecie maluszki swoje bo mojchwile go kolo pepka czulam a teraz zow jak juz czuje to nisko dosc ... juz sama nie wiem. ja swiruje na punkcie mojego synka ale byl tak planowanym i wyczekanym dzieckiem ze chyba to normalne co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się i ja z rana 🙂 Monikas mam dziś ten sam problem! Już się nawet mamie żaliłam, że mała dziś taka spokojna. Leżałam na kanapie godzinę i specjalnie się nie ruszałam a ona tylko raz mi gdzieś tam musnęła, poszłam się wykąpać (w wannie przeważnie się ożywia) i też nic 😞 Zaraz zjem śniadanko porządniejsze niż kulki mocy i może wtedy się porusza bardziej, też się martwię ale tłumaczę sobie, że te nasze szkraby jak każdy mają to lepszy dzień to gorszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny dokładnie tak 🙂 ja ostatnio miałam identyczną sytuację- Mała po kolacji coś sie nie chciała ruszać ale pomyślałam że może już śpi.. Rano tak samo- Mała śpi, zjadłam śniadanie- śpi, poszłam na spacer- śpi, zjadłam obiad- śpi i już sie na prawdę zdenerwowałam a Mama mówiła mi że to normalne, że Maluszek też nie zawsze ma ochotę baraszkować i czasami ma gorszy dzień albo poprostu dzień lenistwa 🙂 W każdym razie ja nie wytrzymałam i tak troszkę potrząsnęłam brzuchem ☺️ i Mała sie obudziła i zaczęła kopać, chyba była zła.. ☺️ Więc nie martwcie sie dziewczynki, wszystko jest ok i nie budźcie Waszych Pociech bo będą złe 😁 niech sie wyśpią a jutro znowu będą baraszkować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey dziewczyny u mnie wrecz przeciwnie maluszek tak od 6 szaleje kopie caly czas... teraz troche sie uspokoil moze to dlatego ze slyszal(A) ze tatus wychodzi do pracy tez czasem sie martwie jak jest przez kilka ladnych godzin spokoj ale pozniej znowu baraszkuje wiec spokojnie dziewczyny 🙂 niech spi jak najdluzej bo pozniej to roznie moze byc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuchatki 😁

ja właśnie pochłaniam kulki mocy ☺️ mała już rano dała znać zebym wstawała i śniadanie robiłą bo nie dało się już spać przez kopniaczki a wczoraj wieczorem to się śmiałam z niej od 22 do 01 w nocy wydziwiała skakała kopała czkawkę miała ale ona chyba mi tak celowo dokucza zeby kontakt złapać ja ją ciach w brzuszek a ona oddaje później inc i z chwile mnie kpie do póki jej nie oddam i chwila spokoju i tak do 1 🤪

Dziewczyny ruchami nie ma sę co przejmować bo maluszek może spać miec troszkę mniej miejsca lub nie byc w humorze bo wieie ze jak wy nie macie humoru to dzidzia tez nie ma że wyczuwa nasze emocje zarówno dobre jak i złe 🙂

Jade dzisiaj kupić deskę do prasowania bo jest przecena w real ze 170 na 107 i jeszcze 10% zniżki mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
Ja już po drugim śniadanku i po spacerze jestem 😁 Tak bym chciała żeby już przyszła w końcu ta upragniona wiosna...A tu dziś jak na złość, szaro i ponuro 🤨 Dobrze że wiatr sie chociaż trochę uspokoił.
Co do ruchów dziecka, to chyba tak już jest, że raz są częściej i mocniej a raz rzadziej i lżej. Ja na te mocne mówię kopniaki a na te lżejsze, że mały sobie tylko pływa 😁 Wczoraj nie dawał mi długo zasnąć, byłam już tak szczerze to zmęczona bo jak bym się nie położyła to tak mnie kopał że hej. Ale może to dlatego, że pokłóciłam się wcześniej trochę z mężem i wyczuł jakieś napięcie, też sie zdenerwował 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ponownie

ja bylam u poloznej i mowie ze tak roznie go czuje a ona no jakbys przestala calkiem czuc to do lekarza :/ co???? malpa jedna zero przejecia.i jeszce byla studentka i sprawdzala czy serce bije jak mnie wystraszyla!! masakra szuka i szuka cos tam niby bije ale ledwo co..... ja sie patrzena polozna z takim wolaniem o pomoc wez jej to z reki kobieto i sprawdz!!!! juz zbladlam normalnie i jak ona wziela to cos do reki przylozyla na dole z prawej uslyszalam serduszko mojego Skarba!!!! bije jak szlone 150 uderzen mowila ze to dobrze. mowie wam jeszce sie taknie balam!!! 🥴

teraz przynajmniej wiem zejest ok . jak sie spytalam czy to ze jest tak nisko to wporzadku powiedziala ze tak moze byc wszedzie ale lubia w tym czasie jeszce sie nisko usadzac i kazala sie nie martwic.

po spacerku tez mam cisze w brzuszku heh pewnie spi a za nim wyszlam to dostalam dwie takie bulki w brzuch . macie racje z tym samopoczuciem one wszystko czuja jak sie denerwowalam w sobote o ta przyczepke tomaly kopal jak szalony jak ja jestem spokojna on tez jakis spokojny.

a co do pogody teraz mi slonko wyglada 😁 a jest cieplutko mysle ze z 17 stjest spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Ja dopiero teraz bo z racji tego że pogoda dzisiaj nie zachęca do wyjścia stwierdziłam że spacer sobie darujemy i oprócz codziennego sprzątania zrobiłam sobie porządki w szafkach z ciuchami 🙂 Było tego trochę ale uporałam się z tym, na pierwszym planie są już letnie ubrania 🙂 Nikoś teraz usnął więc mam chwilę odpoczynku 🙂 🙂

Dziewczyny nie martwcie się ruchami, czasem Maluszki szaleją bardziej a czasem mniej i to normalne. Jakby w ogóle nie czuć ruchów przez dłuższy czas to jest powód do zmartwień.

Monikas a Ty teraz masz taki napięty czas, pakowanie itp.. i może dlatego mniej czujesz Synka.
Ja też czuję różnie, czasem na dole, czasem koło pępka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Prowadzi całą ciążę. 🙂 Traktuje wszystko bardzo poważnie, jest naprawdę dobrym lekarzem 🙂 Potwierdzałam ciążę u innego, który jak się dowiedział, że mam 22 lata to proponował usunięcie. Tak to u nas z lekarzami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia co Ty mówisz że lekarz proponował Ci usunięcie ciąży?! I to tylko dlatego że jesteś młoda?! Szok co za drań!!!! 😠 😠 😠 Ja też mam 22lata i będę miała drugie Dziecko, obie ciąże planowane więc co tu ma wiek.. Ech szkoda gadać, chociaż ja też spotykałam się z różnymi reakcjami na moją pierwszą ciążę, teraz na szczęście jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety tak było, dlatego pożegnałam się z tamtym ''lekarzem''
Osobiście uważam, że nie liczy się wiek tylko to co mamy w głowie, jakie możliwości finansowe. 🙂 Jest dużo kobiet, które nawet w wieku 30 lat są nieodpowiedzialne i krzywdzą swoje dzieci, a znam również takie, które zaszły w ciążę majac lat 18 i są wspanialymi mamusiami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia ja w pierwszą ciążę zaszłam mając 19,5lat, w ostatniej klasie technikum z pełną świadomością tego co robię 🙂 I nie chwaląc się ale nie raz spotykają mnie miłe opinie na temat tego jaką jestem matką i jaka jestem dojrzała 🙂 Zgadzam się z Tobą w 100% że wiek jest bez znaczenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia trzymam kciuki 🙂 To oburzające co ten "lekarz" zaproponował! 😠 dobrze że kopnęłaś go w d..pę! 😎
Kinia ja dokładnie to samo robiłam dziś! 😁 zimowe ciuchy do góry gdzie wzrok nie sięga a letnie pod ręke 🙂 poprałam czapki, szaliki, rękawiczki, swetry żeby były świeżutkie ale do użycia dopiero za przynajmniej pol roku 😁 a i spacer zaliczyłam chociaż rzeczywiście pogoda taka se..
Ho ho, nakręciłaś mnie z tą studniówką 😁 aż sprawdziłam i mnie wychodzi na 3.04 także jeszcze chwilkę 🙂
A dzisiaj pierwszy dzień wiosny 🤪 idziecie topić Marzannę?
A teraz uciekam do jedziemy z mężem na kazimierz do mojej ulubionej studni życzeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...