Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania chodzi o położną do porodu
też uważam że szpital ma mi zapewnić taką osobę, poza tym mąż sie zdeklarował że będzie ze mną przez cały poród to na pewno też dużo daje i po trzecie po prostu nie mam kasy na tą położną, podobnie jak Ilka wolę to odłożyć na szczepienie albo coś innego, wydatków na pewno nie będzie brakowało
i mąż też stara sie stopować teściową ale z nią sie ciężko rozmawia bo ona używa argumentów typu "bo tak" "bo ja MUSZĘ " "bo kuzynka miała" oraz "bo ona tak chce" i cokolwiek jej sie nie powie to pada argument jeden z powyższych 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aha, no i dopadła mnie dolegliwość ciążowa.. nikt tu o niej nie pisał więc chyba jestem osamotniona ale mój mąż powiedział mi że od dwóch dni nie śpi bo... chrapię... ☺️ ☺️ co najlepsze chrapię tylko na lewym boku a na prawym spać nie chce więc chyba czeka mnie wyprowadza do pokoju obok 🤨 no cóż nasze życie erotyczne i tak leży w gruzach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok uciekam do sklepu bo jak sie zasiedzę to też grozi mi nicniezrobienie przez cały dzień a muszę trochę ogarną mieszkanko i ugotować obiad 🙂
miłego dzionka, piszcie czego brakuje na liście wtedy stworzymy listę idealną! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to uważam że bez sensu to jest,
a jak się nie zapłaci to co nie będzie jej przy porodzie,
sami tak nauczyliśmy i jak się nie zapłaci to niby opieka jest gorsza, chociaż to zależy od szpitala i osób w nim pracujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czekam jednak do 14 30 z tym niewypałem na włosach 🙂
Ja za położną nie płacę, uważam jak Ilka, że mają i tak odebrać mój poród i pomóc-taki ich obowiązek. Poza tym w moim szpitalu już to chyba nie działa. Według mnie są ważniejszee wydatki przy noworodku niż moja wygoda z opłaconą położną 🙂
Smerfetka, ale fajnie, że przekonałaś się do x landera 🙂 Ja w końcu zdecydowalam się na Africę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bojowe nastroje tu dziś panują 🙂 Ja też już dziś jestem po małym narzekaniu na teściową 🙂
Monkado listy bardzo szczegółowe, wow! Ja nie mam połowy rzeczy 🙂 Ale czy tetrowych pieluch aż 40szt??! Ja kupiłam kilka i myślę, że 10 to max, bo to w końcu tylko to karmienia chyba nie? Butelki też mam tylko dwie bo zamierzam karmić piersią, a przyjaciółka karmi sztucznym i tez miała tylko dwie przez pierwsze miesiące.
Ten wózek tako captiva też fajny ale laret.... ☺️ zauroczył mnie. Ale mąż mi wymyśla, że ten Matti też tak zachwalałam, ze super i w ogóle a jednak 700zl w kieszeni a budowa na horyzoncie i nam się kasa przyda. Ma racje ale z drugiej strony kupujemy wózek z myślą już o drugim bobasie. Ehhh sama nie wiem....
Kasielaczek uparta koza z Ciebie 😉 Nie szkoda Waszych nerwów? Chociaż ja też zawsze taki osioł uparty byłam, że nigdy pierwsza się nie odezwałam. Ale teraz w ciąży się zmieniło i nawet jak w sobotę słusznie nakrzyczałam na mojego M to potem go przeprosiłam (PIERWSZA!) że mogłam mu spokojniej to powiedzieć a nie tak wrzeszczeć. I jestem z siebie dumna 🙂 Obyście Wy też jak najszybciej do porozumienia doszli, bo sama wiem, że w takim "niegadaniu" dużo za złość się robi i potem tylko trudniej się pogodzić.
Wiecie, że ja porodu nadal się nie boję 🙂 Już bym chciała koniec czerwca 🙂 A wczoraj tak sobie pomyślałam, że na dobrą sprawę skoro jest duże prawdopodobieństwo, że urodzę szybciej to już za dobre 5 tyg muszę być w gotowości 🤪 I TO mnie przeraziło, bo jeszcze tyle do zrobienia i kupienia, głowa mała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny pomocy
właśnie dostaliśmy zaproszenie na chrzest,
taki mały w domu, bo to wcześniaczek i był chrzczony w szpitalu po urodzeniu, a teraz przyjdzie zaprzyjaźniony ksiądz do domu i będzie chrzest w domu,
no i chciałabym coś kupic,
może jakieś ubranko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie dziewcyzny zarówne podróżniczki jak i stałe bywalczynie 🙂

ruch u Nas od rana jak na Floriańskiej w Krakowie 😁 😁 😁

Kasiulek gratuluje 3 na początku 😁 od razu człowiekowi lepiej sie robi 😎 no właśnie chyba Kaśki tak mają że są uparte a ja jeszcze rogacz ze znaku zodiaku to już w ogóle 😁

Co do pomocy po porodzie to ja mieszkam z teściową więc nie mam zadnego wyboru a wiem ze wtrącać się będzie nawet nie to żeby mnie skrytykować tylko ona jest taka ze zawsze chce pomóc ale ja już M uprzedziłam ze to on jest od tłumaczenia swojej mamie że ona już miałą szanse na wychowanie i wypielęgnowanie swoich dzieci więc teraz niech tą szansę pozostawi Nam 🙂 będę go szturchać jak sie będzie teściowa wtrącać np przy kąpieli a wiem że będzie 😮 a porodu hmmmm dziewczyny każda ma obawę ale po co sie nakręcać?? ja podchodzę co ma być to będzie a urodzić trzeba... 🙃 a jeszcze opłacona położna... to w innym szpitalu jak bym rodziłą to koleżanki córka z pracy teściowej opłaciła a położna i tak nie zdążyła dojechać do szpitala jak ta zaczęła rodzić 😁 😁 😁 i już jak urodziłą to ta przyejchała 😁 😁 😁 ale kase jej zwróciła na szczęście a kosztowało to tak jeżeli miała akurat w tedy dyzur to dawało się 500zł a jak nie i musiała specjalnie przyejchać to 1000 i teściowa chciaął zebym sobie opłaciła ale stwierdziłąm ze nie rodze w tamtym szpitalu i temat zanikł a w tym co rodzić zamierzam pracuje koleżanki kuzynka ale też nie będzie wiedziała że ja to ja bo kumpela nie poprosi ją o taką "pomoc"...

Smerfetka to superancko ze wózek zamóiony. Kiedy otrzymasz przesyłkę i czy zamawiałąś z Niemiec czy z Polski do Niemiec?

Monkado oklask za listę ja sobie porównam do tego co mam i najwyzej napiszę co mi jeszcze do głowy przyszło 🙂

no dobra ide po truskawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałam o wynajmowaniu położnej, koleżanka mi radziła ( a tu moja teściowa by gadała, że znowu rozrzutnie żyjemy i takie tam i całą rodzinę by obdzwoniła ze skargą 😉 ) ale też uważam, ze to zbędne jest i często właśnie jest tak, że nie zdąży przyjechać 🙂
Rzeczywiście ruch tu dziś nie mały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zamowilam wozek do moich rodzicow bo zamiezam jeszcze przed porodem ich odwiedzic i odebrac moj wozek bo oni chcieli za przesylke podach 60 E a to jest ponad 240 zl to ja mogo spokojnie do rodzicow za ta kwote jechac, dadza znac kiedy bedzie ale mowili ze ok 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu ja w prezentach cienka jestem 😞

Rosi ja nie mam problemu z wyciągnięciem ręki tylko zawsze to ja ją wyciągam bo mój mąż nie widzi problemu w tym co ja widze i np jak nawrzeszczał na mnie przy pieprzonej grze to skoro minął dzień o probolem też minął wg niego a dla mnei nie bo nie jestem zadnym workiem treningowym czy też przedmiotem do wyładowywania nerwów i póki mni eni eprzeprosi i nie wyjaśni sowjego zachowania to niech nie liczy na mnie no i jeszcze musi obiecać poprawę 😁 😁 w tedy ja się pokłóciliśmy co 2 tyg się nie odzywalismy to miałąm jeszcze większego focha bo mama jego (TEŚCIOWA MA) zapytałą się go o co poszło to powiedział jej że on nie wie i ze to ja się nie odzywam więc oczywiscie mu to wygarnęłam ze skarży się mamusi i w ogóle... a mnie jak teściowa pytała to jej odpowiadałam delikatnie że to nasze sprawy i nigdy nic się ode mnie nie dowiedziała nawet teraz ją okłamałam jak zapytała czy M za "moim pozwoleniem" poszedł na noc do kolegi to powiedziałam ze TAK żeby się nie mieszała... Ją to bardziej boli ze my się nie odzywamy niż Nas ona w tedy po nocach nie śpi i się denerwuje czy sie np rozwiedziemy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde ale macie przeboje z tymi Teściowymi 🤢 Dobrze że moja nie jest aż taka zła, ogólnie jest ok ale czasem też ma swoje "wybryki" 😉 U mnie gorzej jest z Babcią, do tej pory ciągle mówi mi co i jak mam robić a Nikoś ma 2lata!!!!! 🤪 Ciekawe czy teraz przy drugim też będzie mnie tak męczyć 😉

Monkado super masz tą listę, jaka dokładna 🤪

Co do położnej to ja też uważam że szpital ma mi zapewnić opiekę i szkoda kasy na takie coś, ja nie opłacałam i trafiłam na CUDOWNĄ KOBIETĘ, oby teraz też tak było 😜 A położna środowiskowa u Nas przychodzi 3 razy po porodzie, chyba że widzi że świeżo upieczona Mama niezbyt sobie radzi albo po prostu potrzebuje jeszcze takiej pomocy, to wtedy częściej.

Smerfetka super że wózek już zamówiony 🙂

Rosi co do pieluch tetrowych to 40szt. może wydawać się dużo ale Dziecko ciągle ulewa i nie ma kiedy tego prać. Ja chyba miałam 30szt. i pranie było ciągle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam przeboje z tesciowa ale od 2 tygodni jakby sie zmienila robila mi sniadania kakao jakby nie ona. Ale stwierdzila ze przyjedzie do mnie na 2 tygodnie przed porodem nie wiem po co chyba zebym szybciej urodzila 😞 wiem ze chce pomoc ale ona nigdy nie umie sie jakos dobrze za to zabrac tylko wszystko po kryjomu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...