Skocz do zawartości

Opóźniona owulacja a termin porodu. | Forum o ciąży


bahamadia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny :-)
jestem tu pierwszy raz. Chciałabym na początek podzielić się pewnym przemyśleniem. Otóż zaszłam w ciąże w wyniku opóźnionej owulacji. Ok. 2 tyg. Lekarz wyznaczył datę porodu na podstawie ostatniej miesiączki biorąc pod uwagę jej regularność, a tu przecież klops :-)Cykl ów miałam 46-dniowy. To podobnie ja obecnie jestem w 8-tygodniu ciąży, aczkolwiek wiek płodu określam na 4-tygodniowy, z wiadomych przyczyn, choćby świadomości momentu poczęcia Robaczka. Czy zdarzyło się tak u którejś z Was?
Dodam tylko, że w efekcie gdybym miała wtedy cykl regularny to poczęłam to dziecie 2 dni przed spodziewanym okresem.
I tak na koniec muszę się z Wami podzielić tą informacją, że wszystko wskazuje na to ,że małego Robalka będę wychowywać sama. Trudno się z tym pogodzić, ale któż nie ma problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć

Muszę cię pocieszyć. Ja mam przesunięcie aż o 3 tygodnie ze względu na moje bardzoooo długie cykle, nawet dłuższe od twoich i to, że się leczyłam na policystyczność jajników. Trzeba sugerować się wiekiem ciąży z usg, A NIE Z MIESIĄCZKI. Lekarz powinien Cię o tym poinformować i podać Ci wiek ciąży - wielkość zarodka według USG. Ja jestem w końcówce 12tc a według miesiączki powinnam być w końcu 15tc. Bierz pod uwagę tydzień ciąży tylko i wyłącznie z USG. Będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie 🙂 Ostatnią miesiączkę miałam 10 maja, a lekarz określił na podstawie wielkości maluszka po badaniu USG, że do zpłodnienia doszło z końcem czerwca.
I tak jak pisze Amii trzeba się sugerować w tym momencie tylko badaniem USG, pozdrawiam.
A co do drugiego tematu, trzymam kciuki za Ciebie i Robalka-musi byc dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
u mnie była podobna sytuacja.. poszłam do lekarza na pierwsze USG w - jak myślałam - 6 tyg. ciąży.. Przy badaniu USG okazało się że naszego Babla jeszcze nie było widać. Był pęcherzyk, było jajeczko, ale nie widać było nic w środku. Wtedy lekarz poinformował mnie że są dwie opcje:
- albo ciąża jest młodsza (czyli do zapłodnienia doszło później niż to wynika z obliczeń) i dzidzia jest jeszcze za mała żeby ją zobaczyć,
- albo tzw. puste jajo 😞
Na kolejną wizytę czekałam 2 tygodnie. 2 tygodnie niepewności, strachu, obaw 😞
Ale jak już się doczekałam kolejnego USG to okazało się, że Bąbel ma się dobrze 😆 ładnie rośnie, serduszko mocno bije 🙂
Wtedy lekarz potwierdził, że ciąża jest młodsza o tydzień niż to wynika z obliczeń i że ma prawo tak być, ponieważ każda kobieta jest inna i każdy organizm bardzo indywidualnie funkcjonuje.

Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Witam
Jestem tu od dzisiaj ponieważ mam problem
Byłam u lekarza, który potwierdził, że jestem w ciąży, - ostatnia miesiącza 8 tygodni temu -takze ciąza jest 8 tygodniowa
Badanie Usg, które wykazało że jestem w ciąży ale jest to prawdopodobnie 3 tydzień !!! oraz to ze jeszcze prawdopodobnie jest druga ciąża pozamaciczna, bądź jest to jakiś polip - kazał przyjśc za 2 tygodnie i zlecił badanie Beta HCG 😲
Udałam sie następnego dnia do innego lekarz, który zrobił mi usg dopochwowe ( poprzednie też takie było !!!) i powiedział że jest to ciąża alew wygląda na 3, 4 tydzień i zlecił badanie Beta Hcg - jedno w dniu badania drugie za 2 dni.
Obydwa badania wykazały że ciąża rozwija sie i wskazuje na 4-5 tydzień- ale na badaniu usg nie było nic widać
Czy jest możliwe że mimo dodatniego badania beta Hcg
( rosnące) jest możliwośĆ że ciąza będzie usunięta ? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
cześć dziewczyny
nie martwcie się na zapas
schematy medyczne nie zawsze muszą się zgadzać z naturą

ja trafiłam pierwszy raz do szpitala z powodu plamień w wyliczonym przez lekarza 8 tygodniu ciąży o czym wiedziałam już wcześniej

zrobiono mi usg i okazało się że nie widać zarodka tylko sam pęcherzyk ciążowy lekarz zmartwił mnie że może to być ciąża niepełno wartościowa ale kazał tydzień poczekać i zrobić kolejne usg

na drugim usg wyszło że dzidzia jest i rozwija się poprawnie ale nie jest to 9 tydzień tylko 6

po 6 tygodniach poszłam na usg wykonywane w 12 tygodniu ciąży lekarz zanim zaczął badać mnie to pokrzyczał z pretensjami że przychodzę za późno bo w 15 tygodniu
dopiero jak zrobił usg i zmierzył dzidzie to przeprosił i powiedział że mam rację bo wyszedł mu 12 tydzień i 3 dni
dokładnie po tygodniu od tego usg znowu trafiłam to szpitala i miałam kolejne z którego wyszło 13 tyg i 3 dni wiec wszystko idzie idealnie chociaż nie obyło się bez nieporozumień bo na izbie przyjęć kobieta upierała się ze mną że to już 17 tydzień

czasami dni płodne nie przypadają dokładnie w połowie cyklu bo gdyby tak było to metoda kalendarzykowa była by w 100% pewna

zdarza się że ciąża jest późniejsza niż te ich metody liczenia od pierwszego dnia od ostatniej miesiączki

wiec jeśli lekarze czegoś tam nie widzą i zazwyczaj straszą pustym jajem płodowym nie martwicie się tylko poczekajcie tydzień i wykonajcie usg kontrolne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam tak samo jak autorka tematu lekarz termin porodu obliczyl mi z ostatniej miesiaczki i wychodzilo 10 tyg a wiem kiedy doszlo do zaplodnienia 10 dni przed miesiaczka jak rposzlam na usg dzidzia bylo mniejsza o dwa tyg a teraz dzidzia sie wyrównała i jest tak jak by z miesiaczki rosnie a nie z zaplodnienia i juz sama nie wiem ale na bank wiem ze do zaplodnienia nie doszlo 13 kwietnia tylko 3 maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...