Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wikarynka u mnie z szyjką w porządku poza w zasadzie to poza no- spą i magezem b6(lutomagb6 - bez recepty) na warunki domowe to raczej nic więcej nie przepisują więc i ja mam taki zestaw 3 razy dziennie łykać...no i leżeć leżeć i leżeć jak przez tydzień nie wróci do normy to kroplówki w szpitalu także jeśli masz podobne objawy to się oszczędzaj i odpoczywaj ile wlezie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka dziękuję za miłe słowa 🙂 . Co do szyjki to wszystko mi tam trzyma dobrze, nospy mam nie brać, tylko magnez 3x1 ale to już biorę od amniopunkcji i dalej każe brać to jem 😜
Glukozę też miałam 75 🙂 . To powodzenia dziewczyny!
Dorotex no to jeśli rzadziej się pojawiają to się poprawia 🙂 . A lekarz powiedział Ci mniej więcej ile musisz leżeć? Żeby to się unormowało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry z kawka 🙂
Zjadlam wlasnie 3tosty z dzemem i czuje ze Maly ma czkawke 😁 pewnie zasmakowalo to sie opil za duzo heh 😉
Ifyuoliftmeup wspolczuje sytuacji z Tatkiem 😞 przykre ze go nie poznalas. Ale kiedys sie spotkacie 🙂 wierz w to 🙂
Paula powodzenia dzisiaj z rozmowa daj znac co wyszlo 🙂 pewnie dopiero w czasie sie okaze czy cos to dalo no ale chociaz jego reakcja na to wszystko.
Witamy nowa Mamusie 🙂 widze ze tez Anita 🙂 🙂 🙂
Jak sie czujesz? 🙂
Wikarynka ja mam takie bole codziennie popoludniem zwlaszcza. Z moja szyjka bylo wszystko ok w 22+4 miala 3,5cm. Dluga zamknieta.
Tutaj wogole nie sprawdzaja szyjki wiec sprawdze dopiero na nastepnej prywatnej wizycie w 30tyg.
Ja biore magnez + b6 2xdziennie teraz. A jak zaczyna bolec to lykne 1-2extra.
Nospy do tej pory zabralam 3tabletki. Wole ja ograniczac do minimum.
Dorotex w warunkach domowych mozna brac wiecej lekow podtrzymujacych bo pamietam ze Siora brala fenoterol, a pozniej w koncowce mialam zastrzyki raz w tygodniu.
Choc po fenoterolu zle sie czula, rece jej sie trzesly i taka chodzila roztrzesiona caly czas.
Ale Tobie jak nospe i magnez pomoze to nie ma sensu brac czegos mocniejszego bo wiadomo zaczyna sie najmniej szkodliwego.
Ja wlasnie wstawilam pranko z ciuszkami 🙂 dzis piore wszystkie kombinezony i kurteczki dla Malego 🙂
Jejkus jakie t wszystko jest tycie!!!!!!! 🤪 ja nie wierze ze Olaf byl tak maly heh!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou bezwzględnie przez tydzień i wstawać tylko do wc (wiadomo że to nie da się tak do końca bo i umyć się muszę i po coś do jedzenia wstać jak mi się zachce ale nie stoję już przy garach nie sprzątam nie wstawiam i nie wieszam prania po prostu leżę) a później jeśli się uspokoi to też się nie wysilać i w zasadzie do następnej wizyty za miesiąc leżakować może nie tak non stop ale jednak ...Boże jakoś ja dzisiaj nie mogę ogarnąć tego pisania strasznie mi te posty chaotyczne wychodzą 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara fajnie ze udalo Wam sie znalezc mieszkanko 🙂
Cena w sumie nie znam sie jak u Was to wyglada. My placimy 800e za dom 3sypialnie. Troche gorzej bedzie jesli sie okaze ze bedziemy sie przenosic do Dublina bo tam cena za taki sam dom to ok 1100e...nie wiem skad oni te ceny maja 🤢
Najlepiej to by bylo kupic cos, ale ja nie wiem czy tu chce zostac wiec nie ma to sensu dla mnie...
Marzy mi sie Australia heh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex najwazniejsze ze pomaga 🙂 Bardzo sie ciesze 🙂
Widzialam Wasze pepki w galerii brzuszkow heh :d dobre jejjj moj to wyglada jak wentyl od stara heh 😁 wklejam fotke 😜
p.s. a w tle moj paznokiec ze zdartym lakierem hahahaha dobre!!!
kupuje zmywacz do paznokci juz od tygodnia i zapominam za kazdym razem jak jestem w sklepie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex - u mnie nie ma bólu i nie ma skurczów. Raczej mam wrażenie twardnienia i stawiania się macicy. Szczególnie w nocy. Gin kazał dmuchać na zimne i dlatego ta No-spa. Podobno można jeszcze zakładać luteinę na szyjkę, ale na razie nie chce tego robić.
Anitek - dzięki za odpowiedź. Też będę się oszczędzała i najwyżej połykam tę No-spę. Ceny wynajmu bardzo wysokie, ale w Polsce wynajmowanie też nie jest tanie. Lepiej brać kredyt, jak wspominała bodajże Paula i płacić ratę, niż płacić za wynajem... Australia...mmm.... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula : Powodzenia dzisiaj na rozmowie z R...daj znac co i jak
Dorotex : Nie zastanawiaj sie tylko kupuj ten rozek do fotelika czy wozka. Naprawde swietny jest. Polarek mieciutki, cieplutki, to tego mozna nalozyc na glowke, wiec tak nie wieje, a te uszka pewnie na takiej malutkiej glowce beda wygladaly bosko 😁 Poza tym do tego jest taki malutki kocyk, w sam raz do wozka, mozna to zawijac razem albo osobno.
Wspolczuje ci lezenia, ja bym chyba zwariowala. Zawsze sie tego obawialam ze w ciazybede uziemiona i bede musiala tylko lezec w lozku. Powodzenia
Mnie na szczescie brzuch nie pobolewa, tyko ta siara mnie denerwuje :/ Wczoraj sciagnelam stanik, weszlam do wanny, patrze na cyca, a na sutku 2 wielkie krople zoltej siary 😁 Bez naciskania, samo wyszlo 😁
Wikarynka co do wyprawki, to moze cos ci pomoze moja lista 🙂 Ja juz mam : wanienke, lozeczko, materac, 2 przescieradla, ochraniacz na boki,kolderke i poduszke na troche pozniej, posciel, rozek i "rozek-polarek z kocykiem" do wozka, laktator, 2 plyny do prania dla niemowlat, patyczki do uszu, smoczek, "termos" styropianowy na butelki, elektryczna nianie, kaftaniki, koszulki, body, sliniaki, pajacyki, lilipucie skarpetki, "spiwory" do wozka, 2 mieciutkie reczniki. Dla mnie mam 3 koszule nocne, szlafrok, wkladki laktacyjne, podklady higieniczne, krem na brodawki... 🙂
A jutro zamawiam u jednej babki na allegro duzo pozostalych rzeczy :
materacyk do kapieli, pieluchy tetrowe, zestwa do paznokci, aspirator do noska, herbatke od 1 tyg zycia, pampersy 1 i 2, myjke do kapieli, lapki niedrapki 😁 ,szczotke do butelek, termometr do wanienki, jednorazowe majtki do szpitala, jalowe kompresy do pepuszkow, podkldy do przewijania ( bo nie mam przewijaka), oslonki na brodawki do karmienia, chusteczki nawilzone, sudocrem na odparzenia, szczotke + grzebien, 2 butelki z Aventu 125 i 260ml ( jedna na herbatke i jedna na mleko) bo na poczatke zamierzam karmic piersia
Na sam koniec zostanie wozek 3 w 1, biustonosz do karmienia i kosmetyki dla malego. Niektorzy preferuja jeszcze np podgrzewacz do butelek, sterylizator, maty edukacyjne i inne rzeczy 🙂
Kurcze troche tego jest 🙂 No nic, jak to Basia napisala jest nieszczesna sobota 🙂 i trzeba sprzatac. Wczoraj juz jakies kurze tam starlam, takze ide zrobic obiad - wymyslilam sobie pizze 🙂 a pozniej sie biore za mycie lazienki i podlogi :/
Wiekszosc z was pisze ze pierzecie juz ciuszki dla maluchow. JA stwierdzilam ze poczekam jeszcze troche, beda swiezsze 😁 dostalam z Niemiec 2 plyny do prania dla niemowlat z Persila hypoalergiczne i najpierw bede prala w tym, a jak sie skoncza to juz w normalnych delikatnych rzeczach. W sumie to chyba wszystko trzeba by wyprac, od poscieli, po rozki, kocyki, reczniki i ciuszki.A te wszystkie spiworki do wozka i wogole grube sa to dlugo bedzie schlo, tym bardzij przy takiej pogodzie jak teraz :/
Witam nowa grudniowa mamusie 🙂
Bylam dzis w aptece i zakupilam juz glukoze 75g na poniedzialek, Bo apteka czynna od 8 a w szpitalu musze sie juz stawic na 7.30 bo przyjmuja tylko do 9.30, wiec akurat 2 godz...zobaczymy co to wyjdzie. Az zaczelam jesc mniej slodkiego ostatnio 🙂
Ja niecale 7kg na plusie i rozstepow brak.
Niech ktoras otworzy ten nowy watek w koncu 😁
Buziolki, ale sie rozpislam 😉 Ale ja to raz a porzadnie 🙂 Milego dzionka :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologiaa - wielkie dzięki! Zaraz sobie przekopiuję, to co wypisałaś i zacznę dumać. Trochę mnie to przeraża, ale gdy podejdę systematycznie to powinno być OK. Po mału, do celu. Kurcze, zadziwiacie mnie z tą siarą. U mnie nic, ale to pewnie też jest indywidualne jak ciemna kreska na brzuchu - jej też nie mam. Heh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka stawianie sie brzusia po 20tyg jest normalne jesli nie towarzyszy przy tym bol no i oczywiscie nie wystepuja one czesto (kilka razy na godzine)
Ale odpoczynek mysle ze jest wskazany w Twoim stanie skoro szyjka robi sie miekka.
Lepiej dmuchac na zimne to fakt! ja tez z tych przewrazliwionych 😉
Co do placenia kredytu fakt jesli sie jest pewnym ze chce sie mieszkac w danym miejscu to to najlepsza opcja jest!!! placisz wtedy za swoje a nie komus. No ale ja nie jestem tego pewna a do tego dochodzi praca mojego Meza ktory wiekszosc czasu jest teraz w Dublinie a czy bedzie tam za 2lata tego nie wiem wiec nie mozemy sie za bardzo zdecydowac...
A do tego marzy mi sie inny kraj inna pogoda inne zycie heh 😉 wiec na dom sie nie pisze na dzien dzisiejszy 😉
Biologia liste masz widze heh 😁 otworz nowy watek 🙂
Co do pieluch to ja pamietam kupilam 2paczki "1" i cale szczescie bo zaczely sie odciskac gumki i musialam kupowac "2" wiec z tymi "1" tez nie musicie robic jakis wielkich zapasow. Sa tylko do 5kg a ja juz je zmienialam jak Olaf nawet 4kg nie mial bo nozki odcisniete mial.
Ostatnio sie zastanawiam ile bedzie wazyl Maly przy porodzie!!!??? ciekawe heh 😁 Nie moge za bardzo stwierdzic po Olafie bo on byl sila wyciagany 3tyg przed wiec nie wiadomo ile by wazyl na sam koniec. Mial 2900 jak sie urodzil. Wogole tak smiesznie wyglada bo byl baaardzo dlugi ale chudy 😁 moja Mama mowi ze az sie poplakala jak go zobaczyla ze taka chudzinka heh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry kochaniuskie 😘 😘
Jak sie dzis czujecie? głowa boli? bo mnie juz tak sadzi dynka,ze ogieen 😞 😞
Basia89 Ty to zawsze z rana pierwsza 😜 odpoczywaj kobieto 😜 😜 ja dzis sobie zrobilam wolne od sprzatania. Bylam z mama na zakupach 😜 za tydzien ogarne 🙂
ifyou wspolczuje co do Twojego taty. Przykre to jest. Ale taka kolej rzeczy. Ja tez stracilam wlansie w taki sposob podobny pewna czesc mnie. Moj chlopak sie powiesil-bylismy 5 lat razem 😞 cios w plecy na maxa 😞 ale jakos doszlam do siebie, 5 lat mineło... ale bol jest nadal 😞
wikarynka hmm tak Ci ginek powiedzial,ze dojrzewa? 🤔 🤔 ogolnie to wszystko ok? mi sie zdaje,ze takie reakcje sa gdy twardnieje ze sie rozwija i przygotowuje do porodu tzw skurcze na \'Hicka\' czy jakos tak 😜
Mozna brac no-spe na twardniejacy brzuch? 😮 😮 nie sądze, bo to rozluznia? chociaz 🤔 nie znam się 😜
dorotex leż leż i odpoczywaj!! na patologi ciazy nie jest wesolo, nie chce wiecej tam trafic. Ogolnie samo slowo przeraza i ten stres czy z maluszkami wszystko ok.. ufff..
anitek heh po tym lekarstwie cala chodzilas? ja o takim czyms nie slyszalam, w sumie nie mialam stycznosci tak co do badan ciazy, myslalam,ze w najblizszym czasie mnie ominie a tu prosze;p maly Dawid bedzie hehehe;D teraz wiem za to za wiekszosc 🙂 🙂
Ja na ból biorę paracetamol i daje rade ale na chwilke, zalezy tez od sily bolu.
Mowisz,ze bierzesz sie za pranie 😁 😁 hehe tyci,co 🤔 🤔 hehe tez ogladalam ciuszki ostatnio co mam w szafie dla małego i jest troche tego 🙂 🙂 i bedzie wiecej 😁
Anitek australi ... mmmmm 🤪 🤪 😁 😁 widzialam lakier!!! haha nie przejmuj sie ja tez tydzien z obdartusami chodze 😜 😜
fotka swietna i pepol tez 😁 😁 haha 😁 😁
biologiaaa super ze masz 7kg i bez rozstepow 😁 mnie dopadly 😞 ale mam nadzieje,ze dam rade je usunac, nadal walcze 😜 😜
Ladna masz ta liste 😮 😮 ja juz polowe z tego mam 😉
Zycze udanych zakupow z czasem sie uda wszystko skompletowac 😉

Dziekuje wam kochane, za mile slowa co do R i tej calej sytuacji 😉 mam nadzieje,ze chlopak sie przespal z tym i zrozumial co nie co 🙂 🙂 chce dzis uslyszec mile slowa od niego jak nie to za jajka powiesze!! 😠 😠 ale cwaniara ze mnie 😎 😎 haaa!

Dziekuje wam wszystkim, 3majcie kciuki, odezwe sie wieczorem 🙂 teraz spadam do babci na pierozki z miesem 🤪 🤪 🤪 mmmmmmmmmmmm 😁 a ssie mnie glod,ze ogieeen 😁 😁

Postaram sie napisac jeszcze 🙂 🙂 zycze milej soboty 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula wspolczuje sytuacji z chlopakiem! strasznie to przykre jak ktos sobie zycie odbiera. Czlowiek sie zastanawia wtedy czy mogl cos zrobic pomoc itd.
Co do brania fenoterolu to nie ja go bralam tylko moja Siostra 🙂
ja cala poprzednia ciaze bylam na nospie duphastonie i magnezie a pozniej luteinie nospie i magnezie.
A nospa dziala rozluzniajaca bo to przeciwskurczowy lek jest. Wiec na twadrnienie macicy sie nadaje 😉
Paracetamol zdarzylo mi sie wziasc kilka razy na bo glowy i ostatnio na bol brzucha, ale na szczescie nie boli mnie glowa tak jak z Olafem praktycznie do 17tyg non stop wstawalam i szlam spac z bolem glowy! cos okropnego!
Lece powiesic kolejne pranko 🙂
Milego popoludnia Babeczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleście sie kobity rozpisały hehe 🤪 ale poczytałam wsio dałam rade 😁 😁 😁

ja dzis posprzatałam troszke no i te nieszcesne prasowanie masakra jakas chyba z 2 godziny jak nie wiecej sie z tym babrałam a miedzy czasie wstawilam kolejna ture prania i juz sciaglam ale nie mam dzis juz ochoty prasowac 🤨 wyczerpałam swoja baterie na dzis i teraz zajadam sie ciastkami francuskimi z nadzieniem jabłkowo cynamonowym z cukrem i zagryzam nutella hahahaha 🙃 🙃 🙃

boziu wtedy sie dziwic ze sie tyle tyje hehehehe ale jak sie chce to nie moge powiedziec nie xD wszystko co dobre dla mojej niuni nie przejmuje sie ani jednym kilogramem na plusie heh 🙃 🙃 😘 poszperamw necie i miedzy czasie wymysle cos konkretnego do zjedzenia bo tym sie nie najem tylko zapcham a odczuwam głóddddd 🤪 🤪 🤪

do pozniej kobitki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widać że sobota bo spokojnie dzisiaj 🙂
Przyszło łóżeczko po małej interwencji z mojej strony ...nie zadzieraj z babą w ciąży 😁 😁 😁 tylko składać nie ma komu bo mężo na imprezę firmową poleciał...to nic jutro od 8ej będzie śrubki na kacu wkręcał hyhyhyh Zrobił mi dzisiaj rosołek ...pierwszy raz gotował wyszedł mu pyszny serio lepszy niż mój...jaki chodził dumny z siebie heheh słit 😘 może mu się spodoba gotowanie, nie miałabym nic przeciwko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynkiiii - mam nadzieje ze zadna sie nie obrazi ze pisze zdrobniale heh bo wszystkie z nas to juz pozadne kobity 🤪 🤪 🤪 ale tak ładnie brzmi :d

Założyłam ten nowy wątek z wyprawka dla naszych pociech 😁 wklejajcie zdjecia 🙂 ja zaczne ide do pokoju do góry strzelic pare fotek 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia no to pojadlas slodyczy 😉
ja wlasnie szukam przepisu na ciasto z jablkami :d i zrobie tez 🙂
Dorotex fajnie ze Mezus ugotowal rosolek Moj ma w kuchni dwie lewe wyrwane wiec moge pomarzyc o tym ze cos ugotuje procz wody 😉
co do ciuszkow fakt troszke sie schodzi czasu zwlaszcza z prasowaniem 🙂 a ze zapytam dlaczego przewracasz na lewa strone? ja tam zostawiam na prawej i tak bede prasowac,zloze i zapakuje hermetycznie co by przez te 15tyg sie ladne pachnace i swieze utrzymalo 🙂
A ten plyn dla dzieciaczkow tak swietnie pachnie!!! mmmm w caly domu unosi sie taki zapach bobasa!!!! jejkus ja chce juz grudzien!!!!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde się zdenerwowałam :/ bo aparat mi sie rozładował a nie wiem gdzie moj wcisnął łądowarke i musze czekac aż wróci z pracy 😠 😠 😠 ten to zawsze cos gdzies wcisnie a pozniej o szukaj se abbo a znajdziesz 😮 😮 😮

ale temacik jest i mozecie wklejac zdjatka np wózeczka albo cos tam 😁 ja tymczasem ide cos zjesc haha 😁 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobitki a mialam sie pytac tych co juz glukoze robiły... kupowalyscie w plynie czy w proszku ? bo ja poszlam do apteki i mowila ze ma tylko w proszku a ja mowie ze to ma byc taka do wypicia no i ma mi zamowic to po niedzieli pojde do osrdoka zrobic to badanie tylko wlasnie nie wiem czy dobra zamowilam czy to ta w proszku ma byc... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za słowa otuchy, ale ja w sumie nie odczuwam jakiejś pustki, bo nigdy nie miałam obojga rodziców. Cały czas tylko mama i siostra więc i tak jestem przyzwyczajona. No i to był wypadek nad wodą..

Basia co do glukozy to pierwsze słyszę, że w płynie sprzedają 😮 . Ja kupowałam w proszku i kazali sobie rozrobić ze szklanką wody i przyjść z tym w butelce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...