Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Waja na początku ciąży chudłam, a ogólnie to nie należę do szczupłych osób 🙂 Na razie za duzego apetytu nie mam, jem tak jak przed ciążą. Myślę, że jak za uda mi sie nie przytyc za bardzo to mi to tylko wyjdzie na zdrowie. Z reszta kto wie moze teraz nadrobie dopiero zaległości:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nio tak tylko ja pewnie mam termin na koniec czerwca :P
ja miałam do 19 tyg +4 a teraz mam wizytę w piątek i się okaże ile znów przybyło 🙂 🙂 🙂
fajnie że nas tak dużo 🙂 🙂 🙂

a boicie się porodu? myślicie o znieczuleniu "ZZO" ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, odpoczywaj po pierwszym dniu w szkole.
Silna dziewczyna jestes 😉 Ja mam lenia na prace, nie spie w nocy, codziennie to juz rutyna musze wstac wypic cos pochodzic popatrzec w okno...maskara... Obys jak najdluzej wytrzymala no i potem slicznie maturke zdala 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to czesc dziewczynki 🙂

Kaasia córa
Sylawia córa
😉 😉 😉 😉 😉 😉

No i po pierwszych zajeciach. Dzisiaj pocwiczylysmy troche (ruch mi sie przydal) poodychalysmy to fajna sprawa. Ania dowiedzialam sie wlasnie ze tym oddychaniem przeponowym wlasnie sie pobudza dzidzie bo dostaje wiecej tlenu 🙂 No i oczywiscie moj Dawidek dostal spida (Kwasiek tez mam wrazenie ze to moje to latajace adehade:P )
Ocfzywiście zostalam sprowadzona totalnie na ziemie...tak jak mowilam WE WROCKU NIE MA ZOO, oczywiscie na fundusz. A ile kosztuje dowiem sie pozniej...
Generealnie zajecia ciekawe a najbardziej jestem ciekawa obchodu porodowki, nowordków i patologii (ta ostatnia najmniej mnie interesuje z wiadomych powodów 🙂 )
Ania, Angela no moje gratulacje ogromniaste. Dziewczyna duza ale chlopina musi byc wiekszy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał:
tak jak mowilam WE WROCKU NIE MA ZOO,


Moja pierwsza myśl: "A Gucwińscy to nie z Wrocka...?" :laugh: :laugh: :laugh:

czajnik ze mnie dziś wyjątkowy 🙃

Edzia, temat strachu przed porodem omawiałyśmy kilka dni temu - jak Ci się chce, to pogrzeb w historii wątku (jakieś 20 stron wstecz?). W skrócie Ci napiszę, że podejścia są różne, od totalnego luzu do pierwszych oznak paniki :P Z przewagą "nie ja pierwsza i nie ostatnia" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edzia ja mam +6 kg od początku ciąży...
a dzisiaj opierdzieliłam prawie całą czekoladę tak mi się chciało słodkiego...:P

laff już mam 3:1 na dziewczynkę i mężulek też ciekawy tych wróżb he he


dziewczyny a sprawdzałyście płeć dziecka wg kalendarza chińskiego????

https://www.nasza-ciaza.pl/web/spolecznosc/Planowanie_plci_dziecka_kalendarz_chinski

sprawdźcie czy się zgadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuśki 🙂 Hej Edzia 🙂

Sylwia - kiedyś sprawdzałam kalendarz chiński, no i wg niego wychodzi u mnie synuś :P
Kurczę, jak napisałaś, że zjadłaś prawie całą czekoladę to zaczęłam zastanawiać się czy nie obstawić u Ciebie Synka, ale zostanę przy pierwszej myśli, czyli Córeczce.

Miałam zrobić tabelkę, ale nie będę robić, mam na kartce spisane nasze obstawienia i będziemy sprawdzać w miarę odkrywanych u nas tajemnic co do płci dzidziusia 🙂

Ja, też jak Kruszyna na początku ciąży schudłam - u mnie było ok. - 5 kg i nie miała mdłości i in. ekscesów, potem wróciłam do swojej wagi, przez dłuższy czas było +/- 1 kg, 2 tyg. temu na wizycie wyszło że przytyłam 3 kg. W ostatecznym rozrachunku wychodzi ok. + 8 kg.

Laaf - tak tlenem pobudza się dzidzię, ale ja prawie oddychałam 1,5 h, bo myślałam że najpierw mamy być same, a potem z mężami, może dlatego tak u mnie wyszło 🙂 Byłam tak zmęczona, jakbym faktycznie rodziła.

W szkole rodzenia dowiedziałam się, że w moim szpitalu można zapłacić dobrowolną cegiełkę za poród rodzinny, ale jak ktoś nie chce to nie musi. Jak nie ma obowiązku to ja nie będę płacić. Mam tylko nadzieję, że to nie płacenie nie będzie miało wpływu na opiekę personelu (?)
Wczoraj w SR była pogadanka o produktach dla dzieci, które nie zawierają tego Bisfenolu A (pisałam też o nim wcześniej) itd. W środę mam wykład o laktacji i później oddychanie z mężem. Jeszcze terminu nie mamy podanego, ale niebawem mamy mieć też spotkanie z ginekologiem położnikiem - ciekawa jestem czy może będzie to mój gin czy jakiś inny lekarz?

Znowu się rozpisałam :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka no niestety moja gin nie pracuje w tym szpitalu...spotkanie z poloznikiem i pediatra tez ma byc. Oczywiscie i jacys przedstaiwciele od kosmetykow dzieciecych tez maja byc...no i ktoś odnośnie pobierania komórek macierzystych (osobiscie uwazam ze jest to fajna rzecz ale absolutnie nie na kieszeń normalnego czlowieka).
Wiesz z tym nie płaceniem...U mnie szkoła rodzenia kosztuje 250zł, ja to juz traktuje jako placenie za opieke przy porodzie ( w ankiecie jest nawet pytanie czy zamierzam wlasnie na klinikach rodzic...a po co by było?). Zamierzam byc aktywna podczas zajec tak aby jak przyjade na porodowke mnie rozpoznaly. NIe wiem ile kosztuje porod rodzinny, wiem ze jest porod w wannnie (to o czym pisalas Wajeczka) ale szczegoly poznam najprawdopodobniej na 4 zajeciach 🙂 Mysle ze nie beda to wyrzucone w bloto pieniadze. Jak pisalam wczesniej pierwszy porod byl koszmarny, do drugiego chce byc przygotowana 🙂
No i ja sie rozpisalam:P
Anulka mozna pomyslec o tej tabelce z terminami porodowymi i faktyczna data porodu 🙂 widzialam to na inym watku, chyba lutowym...No dzieewczynki jak siedzicie w domkach to któa troszkę czasu na to poświęci? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, oby faktycznie pieniądze nie były wyrzucone w błoto, tylko na coś się przydały. No i aktywność zalecana, niech panie zapamiętają Ciebie, a potem ładnie się Tpbą i Dawidkiem opiekują.

Położna, która prowadzi szkołę rodzenia, jest też moją położną i przyjdzie do mnie po porodzie obejrzeć mnie i maluszka. Można dzwonić do niej z każdym pytaniem, nawet w trakcie porodu - opowaidała nam o takich przypadkach. Raczej nie będę opłacać, żeby była przy porodzie.

Mogę tabelkę zrobić, zawsze lubiłam bawić się w takie rzeczy 🙂
Postaram się zrobić to dzisiaj.
Jakbym kogoś pominęła albo coś źle wpisała bardzo proszę o napisanie mi o tym, bo przy tylu postach i mamusiach mogę cosik namieszać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz wstana i do dentysty sie wybieram, wziełam rano żelazo przed śniadaniem tak jak zalecił lekarz i zwróciłam to w łazience po pół godzinie, nie wiem czemu;(
a zaraz ide jesc śniadanie, bo do dentysty na 9 30.
Miłego dnia 😉





[URL=http://www.naobcasach.pl]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
z moja waga to jest tak do konca 4mc przybylo mi jakies 13kg! a potem sie ogarnelam z jedzeniem i troche mi zeszło i wten sposob od 1 stycznia mam stała wage +10kg 🙂

mi z chinskiego wyszło ze chlopiec heee a jak sprawdziłam 1 dziecko to ze dziewczynka 🙂 a mam synka i teraz nosze Lenke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

Kwasiek - moja reakcja z tym ZOO ... podobna 🙂 no jak nie ma jak jest !!!!! ale to wszystko ciążowe ciężkie jarzenie 🙂 :laugh: ... jesteśmy usprawiedliwione 🙂

no cóż ... wg. tego chińskiego kalendarza, to mojemu Antkowi, gdzieś po drodze między mną a byciem na świecie musiałby odpaść fiutek 😉 ... bo wychodzi dziewczynka , ha ha ha .

Angela , taka reakcja na preparaty żelaza jest możliwa ... jutro spróbuj jeszcze raz , jak będzie to samo ,to zamiast tabletek pozostaje wzbogacenie diety w produkty bogate w ten składnik (szpinak na przykład i inną zieleniznę , buraki i te takie tam )...

buzki mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no SYLWIA85 mi z tego kalendarza chinskiego wychodzi ze chłopczyk ciekawa jestem? dziewczyny jak jest u was z tym usg bo ta moja gin nie zabardzo chce mi je robić do tej pory nie wiem ile maleństwo wazy itd 😞 wizyte mam na 18.03 czy domagać sie usg?pozdrawiam buziaki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, przejrzałam aż 40 stron na naszym wątku - spisałam 20 mamuś. Jak już pisałam, jeżeli kogoś pominęłam lub coś pomyliłam to proszę zgłosić!

W tabelce będzie nasz nick, termin porodu, płeć, imię, data porodu i wymiary maluszka. Jeżeli macie jakieś jeszcze propozycja do tabelki to czekam na nie 🙂
Myślałam żeby do tabelki wprowadzić miasta, ale decyzję pozostawiam Wam.

Tabelkę będę zamieszczać raz m-cu lub przy każdej aktualizacji.

Idę odpocząć sobie od kompa, a potem zabiorę się do roboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkasia, a Twoja lekarz ma w gabinecie usg? Jeżeli ma to bardzo dziwne, że nie chce Tobie robić. Może ona z takich myślących, że usg szkodzi (?) Ja tam bym się domagała!!! A jak robi łaskę to poszłabym do innego lekarza albo prywatnie.

Mój lekarz nie robi problemu i mam usg na każdej wizycie.

Teraz naprawdę zmykam - w tv Ostry dyżur 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki 🙂

Super pomysł z tą tabelką 😉
Mnie według chińskiego kalendarza wychodzi że babeczka 🙂
Kkasia z tego co moja ginka mi powiedziała to okolo 30 tyg ciąży usg jest obowiązkowe, więc jak pójdziesz 18 marca to właśnie będzie ten czas więc napewno zrobi Ci usg. A jak nie to mów że 30 tyg to jest obowiązek i koniec, i niech cie nie wk.... 😠
Ja idę 17 marca na usg, mimo tego że jutro idę na usg ale 3D.
Jejku już tak bardzo się nie mogę doczekać:laugh: :laugh: :laugh: mój mąż to nawet wolne wziął specjalnie na ten dzień.

Mnie Anulka jak by policzyć te kilogramy co zzeszły na początku czyli -3kg i dodać to co przybyło czyli +1kg to wychodzi że jestem na plusie + 4kg, ale ta opcja ze +1kg bardziej mi się podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

Co ja przezywam dzisiaj, wlasnie wypilam glukoze i czekam na powtorne zmierzenie poziomu, na czczo mialam 81.Jeszcze cala godzina i bede mogla pojsc spac bo zmeczona jestem i ogolnie bardzo mi goraco.Przychodnie mam 3 min od domu to na te dwie godzinki wrocilam sobie do domku.

Plec mojego Babelka zgodzila sie z kalendarzem chinskim, ale zapewne to kwestia przypadku.

Angele a moze popilas zelazo mlekiem, albo zjadlas cos mlecznego na sniadanie?Jak sie przyjmuje prepraty zelaza to powinno sie przyjmowac jeszcze jedna dawke kwasu foliowego, bo sie lepiej wchlania.

Anulka Ty pracusiu 🙂To znaczy, ze mianujemy Ciebie na naszego nadwornego-forumowego pisarza 🙂
Kkasiaoczywiscie, ze masz sie domagac usg, to gina obowiazek zrobienie usg w czasie ciazy co najmiej trzech. A jak bedzie sie burzyl to powiedz, ze badanie usg jest badaniem diagnostycznym i w opiece nad kobieta ciezarna jest standardem.

No to sie napisalam 🙂Jeszcze tylko 50 min...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEKUJE DZIEWCZYNY wiedzialam że morzna na was liczyć .Moja gin ma u siebie usg , wkurza mnie fakt ze robi mi problemy .ANULKA tak moja gin jest z tych co mowia ze zbyt czeste usg szkodzi dziecku i wes sie tu sprzeczaj, ach chyba sie dzis zarejestruje na 3d prywatnie i bedzie ok, ona wcale o tym nie musi wiedzioec. mnie tez czeka glukoza fuuj . pozdrawiam buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...