Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
WITAM babeczki umnie nocka juz prawie od tygodnia taka sama , zasypia mi o 20 spi do 1 jedzenia pyzniej o 5 i spi do 8 rano takze dwie pobudki sa niestety, ale mysle ze jak zacznie dostawac cos gesciejszego na noc to bedzie duzo dluzej spal . teraz nakarmiony lezy sobie w łózeczku i slycha swojej karuzeli i prubuje cos do niej powiedziec hihih.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo ;* laaf mała zawsze zasypiała po kąpieli dostawała butle i niezależnie ile zjadła spała do 6 lub 7 czasem się nawet później zdarzało a teraz kładzie się po kąpieli i po godzinie wstaje 🤢 wcześniej nie zależnie od tego ile przespała w dzień też przesypiała ładnie noc teraz chyba bede ją przetrzymywać żeby w dzień tyle nie spała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a moja mała coś się kręci ostatnio po kąpaniu zje przysypia znów się budzi i chce cyca na dobre usypia ok 10 w nocy i o 3 pobudka dzisiaj o 6 i 8

zuziek a czemu chcesz jej zagęszczać mleko przecież się tym najada i ładnie ci śpi?
Ja na Twoim miejscu bym nie kombinowała masz laske to się ciesz i nie słuchaj babek że za chuda bo niedowagi przecież nie ma ale zrobisz jak uważasz
bo ja to jestem przewrażliwiona na tym punkcie bo lepiej chudasom jak grubasom he he
a dlaczego jestem przewrażliwona to wam pokaże co moja siostra zrobiła z dzieckiem karmiąc piersią ale diety ona sama nie trzymała wcale i małej też wcześnie zaczęła wprowadzać inne rzeczy
[URL=http://img838.imageshack.us/i/zuzu.jpg/][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/6167/zuzu.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dlatego ja wolę trzymać dietę i z wprowadzaniem nowości poczekam do 6 miesiąca żeby nie utuczyć tak dziecka

a to moja gwiazdeczka

[URL=http://img830.imageshack.us/i/1002421a.jpg/][IMG]http://img830.imageshack.us/img830/1097/1002421a.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o jaaa Sylwia chyba mnie przekonałaś 😮 też mam świra na punkcie tuszy bo wiem że to w większej części wina rodziców... ale właśnie od trzech nocek mała zaczyna szaleć z tym spaniem... 🤢 ale wole to przetrwać niż utuczyć dziecko...

śliczna kruszynka 😉 tez taka zgrabniutka jak Zuzia 😉
a tak po za tematem... widze że masz poduszeczke w wózku też chciałam włożyć małej ale mi mama zabroniła 🤢 bo takie małe dziecko musi być na płasko... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, ale ta Twoja gwiazdeczka kudłata! 🙂 🙂 🙂 a siostra faktycznie przesadziła...

My znów po ciężkiej nocy. Spać to moje Małe nie chciało. Przy piersi zasypiała momentalnie. Odkładana do łóżeczka podnosiła alarm. Spałam w nocy 4 godziny i ledwo żyję. I mam pecha ewidentnego:
Mała zasypia, więc też się kładę. I jest 10 minut spania. Więc wstaję jeszcze bardziej trzepnięta. W końcu, po dwóch takich "spaniach" stwierdziłam, że chyba nic z tego nie będzie, zrobiłam sobie śniadanie. I Mała już śpi godzinę...

Idę o zakład, że jak tylko się położę, to ona się obudzi... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku w kwestii podusi Twoja mama ma absolutną rację 🙂
kręgosłupy naszych maluszków jeszcze zbyt wytrzymałe nie są, a poduszka powoduje wygięcie kręgosłupa. W okresie kiedy chrząstki zamieniają się w kości, ważne jest, żeby kręgosłup "zrósł się" prawidłowo. Dlatego też nie powinno się nosić zbyt długo dziecka pleckami do swojego brzucha ani sadzać zbyt wcześnie.

A odnośnie siadania: jak łapię Agniesię za rączki, gdy leży na pleckach, ta się momentalnie podciąga kilka cm do góry 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek właśnie to samo mama mówiła... a co do siadania to ja nie trzymam małej za rączki a ta skubana sama podnosi głowe zwłaszcza w momentach jak jej zasłaniam tv 🤔

a tak po za tematem podczytuje sierpniówki od kilku dni i prawie każde dziecko tam ma kolki 😮 przypominacie sobie żeby nasze maluchy miały kolki codziennie? Bo ja sobie nie przypominam od czasu do czasu bolały brzuszki ale nie prawdziwe kolki i stąd moje pytanie od czego to zależy 🤔?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OMG a w jakim wieku jest ta dziewczynka na tym zdjeciu????

Zuziaku jak bedziesz probowala mloda przetrzymac to mozesz miec jazde przy usypianiu bo jak maluch jest zmeczony to dopiero jazdy zaczyna robic. Proponuje przeczekac, dni sa coraz krotsze to i maluchy troszke ianczej beda sypiac. Wazne ze conajmniej pol nocki nie zarwiecie...a do kiedy nie spi tzn. miedzy jakimi godzinami?

podusi narazie nie daje an i do lozeczka ani do wozka, mlodemy wygodnie to nie bede nic zmieniac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jest różnie... wstanie z rana zje butle 120ml 😉 (mamusia dumna) :P potem z godzinke dwie pobawi się i śpi (właśnie teraz zasnęła mi na kolanach) potem to róznie czasem pół dnia nie śpi a czasem pół dnia śpi... wieczorem są jazdy bo od 18 do 20:30 (kąpanie) jest max marudna czasem chwilke pośpi czasem nie... no i po kapaniu jest płacz bo wie że butla i spanko no a od trzech dni po spanku budzi się i do 12 ni huhu nie chce spać... śmieje się bawi itp. dopiero jak ją przytule i ponosze pośpiewam to po kilkunastu minutach zasypia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, może dziewczyny jedzą coś, czego jeść nie powinny. A może problemem nie są wcale kolki, tylko im się tak wydaje? 🙂

ja mam chyba kryzys laktacyjny. Najgorzej niby nie jest, ale cusik się dzieje niedobrego. Może dlatego Mała jest taka marudna? Spróbuję chyba dziś dać jej troszkę mieszanki, tak z 50 ml i później cyca. Może wtedy zaśnie na dłużej...? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też się nad tym zastanawiałam ale żeby wszystkie coś jadły nie tak :P i nie wszystkie karmią tylko piersią chociaż większość no skłaniam się do wniosku że im się wydaje że jak dziecko płacze to że od razu kolka... no bo to dziwne takie... 🤔

co do marudzenia może to być spowodowane pogodą... dzieci tez reagują na zmiane ciśnienia... moja mała marudzi rzadko bo rzadko ale przeważnie jak się pogoda zmienia i ciśnienie... ja tez wtedy jestem do dupy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I oczywiście zapomniałam napisać ze Igusia sliczna dziewczynka i tak smiesznie wyglada ze smoczkiem on praiwe wiekszy niz jej glowka 🙂 slodziutka dziewczynka 😉
no i ze wlosy ma to bylo do przewidzenia no bo przeciez ktora czerwcoweczka miala najwieksza zgage w ciazy jak nie Sylwia 🙂

czesto tak ejst ze jak dziecko placze to wlasnie sie zwala na kolke (pierwsze takie podejrzenie) a przeciez czesto jest tak ze maluch marudzi bo jest rozdrazniony, bo nie ma chumoru bo mu sie nudzi....
wlasnie apropo rozdraznienia moj Dawid dzisiaj totalnei n ie w sosie...przymarudza (nie placze) postekuje, przysypia na 10 min i to go jeszcze bardziej wkurza no ale pogoda jest jaka jest to i na chlopaka pewnie tez dziala 😉
i jeszcze jedno...od jakihs 3 wieczorow mlody ma swoje 5 min, tuz przed zasnieciem okolo 5 min placzu takie zawodzacego nie wrzaskliwego, oczywiscie ja przeczekuje pozniej na chwilke go przytule i jest git ale wydaje mi sie ze to jest kwestia zmeczenia...bo napewno nic mu nie dolega 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek podusia była na chwilę bo akurat dostaliśmy od znajomych i przymierzałam jak to będzie wyglądać ale za duża jest dla niej i do wózka ledwie się zmieściła teraz leży w szafie kiedyś się przyda...

a do wózka mamy taką małą podusię jak są przy rożku bo mi lepiej jest małą wyjąć żeby za włoski nie pociągnąć i lepiej mi na podusi karmić ale jest tak płaska jak rożek bo dostaliśmy w spadku i dodatkowo jest wygnieciona przez innego dzidziusia

Laaf mała na zdjęciu ma 10 miesięcy (to zdjęcie z naszego wesela) teraz ma prawie 2 lata a tak samo wygląda i ciężko jej chodzić i mowe też ma bardzo ciężką ale nie wiem czy to ma związek z tuszą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a do podusi dostaliśmy też kocyk a ja w piątek zamówiłam drugi bo mieliśmy tylko jeden i jutro pewnie przyjdzie to teraz będziemy mieć trzy śmiałam się że mogli przyjść pare dni wcześniej

i zamówiłam do chrztu szatke i świece tanio a ładna
http://allegro.pl/szatka-do-chrztu-swieca-profitka-i1168871976.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam szatkę czyli taką chustkę do chrztu dla Kubusia 😉 i raczej teraz powinna być i świeca obowiązkowo, bo ksiądz kłądzie na maluszku w wczasie chrztu. Była u nas taka burza i tak walnełokoło sklepu jak w nim byłam z KUbusiem to myslałąm,że zawału dostane, myślałam,że w sklep walneło, mąż odrazu dzwonił kilka razy do mnie a aja wył tel, pewnie słyszał ten grzmot anas w domu nie było, bo wyszlismy na spacer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...