Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂

Olcia ostatnio przesypiała ładnie nocki, a tu dzisiaj obudziła się po 24 i zasnęła po 1.00 - była zmiana pieluchy 2 razy (siusiu i kupka) i oczywiście jedznie, potem obudziła się po 4.30 i zasnęła prawie o 6.00 i na razie śpi. Jestem senna i chyba później położę się.

Kicia, no tak, jeszcze ktoś zabierze pyszne mleczko, więc Bartuś musi pilnować swego - nie ma innej opcji 🙂

Fajnie, że nasze maluchy zaczynają chwytać rzeczy obiema rączkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

moj Dawidek ostatnio nawet chwycil sie za nozke 😁 a piastki to w buzce prawie caly czas ma 🙂 Tak jak Anulka pisze maluszki poznajaswoje cialo 🙂

Anulka nie spiesz sie z obnizaniem lozeczka bo przede wszystkim bedzie to dla nas niewygodne. Cigle schylanie naprawde siada na kregoslup. To ze Olcia sie obraca nie znaczy ze wypadnie z lozeczka, spokojnie nic jej nie bedzie. nie bez powodu pisza o 5 miesiacu bo wtedy dzieciaczki zaczynaja siadanie i maja duzo silniejsze miesnie. Dawidek tez juz pirlety w lozeczku robi i chwale pod niebiosa ten ochraniacz bo mialby siniec na sincu 😁 ale napewno nie grozi mu jeszcze podciagniecie sie na szczebelkach i wypadniecie 😉

Kkasia chyba Zuziak i Kicia zalatwialy te dodatkowe pieniadze bo tam cos chodzi o brak dochodow za zeszly rok ale nie wiem dokladnie...napewno jak zobacza posta to napisza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My staralismy sie o to ale na razie nam nie przyznali poniewaz brali dochody z 2008r a w tym czasie pracowalam i zarabialam przeszlo 2,5 tys wiec nie malezy nam sie.
Choc nie wiem dlaczego bo po pierwsze wtedy nie bylismy malzenstwem wiem mysle ze nie powinni laczyc dochodow a od roku jestem osoba niepracujaca.
Ale o to becikowe mozna sie starac przez rok od urodzenia dziecka i od wrzesnia biora pod uwage dochody z 2009r a wtedy juz nie pracowalam wiec bedzie nam przyslugiwalo dodatkowe 1000zl co odrazu przeznaczymy na szczepionki 🙂 hi hi jak sie nalezy to dlaczego nie skorzystac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, też mi się wydaje, że dopiero jak Olcia będzie próbowała siadać, to wtedy obniżyć poziom łóżeczka, tylko zastanowiło mnie to co ta pani (wychowuje teraz wnuki) powiedziała mojemu mężowi.

Dziewczyny, jak możecie to starajcie się o dodatkowe dofinansowanie, napewno warto, bo każdy kwota jest przydatna. My niestety jesteśmy zabogaci dla państwa 😉 więc tylko dostaliśmy becikowe za urodzenie dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dwa tygodnie temu moja kumpela urodzila blizniaki corke i synka i jak sie okazuje becikowe dostanie w kwocie 1 tys zl
a ja myslalam ze jak blizniaki to na kazdego z dzieci po tysiacu czyli ze 2 tys dostanie...
juz sama nie wiem jak to z tym becikowym jest niby na kazde dziecko sie dostaje a jej powiedzieli ze tysiaka tylko dostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

u nas niespokojna nocka - niby Mała głodna nie była, ale strasznie marudziła i wierciła się - przez całą noc. Teraz obie niewyspane jesteśmy 🤢 zaczerwienienie i obrzęk na udku po szczepionce nie znika. Jak do jutra nie zniknie, to pójdę z Agą do lekarza - nie chcę ryzykować jakiegoś ropnia czy czegoś w tym stylu.

Ocho, znów marudzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały też troszke chyba leniwy, bo jak leży to za bardzo główki mu się nie chce podnieść ale gdy nosze Go to głoke bardzo ladnie sam trzyma i nawet nie kiwa mu sie na boki 🙂 obecnie spi wiec mam troszke czasu aby ogarnac domek 🙂
Male pytanko dla mam ktore karmia mlekiem modyfikowanym. Ile wasze pociechy zjadaja i co ile godzin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia ostatnio też jest podłogowo-łóźeczkowym leniuchem, bo główki nie chce jej się dziwgać, no może lekko i też zaraz denerwuje się, ale jak jest na moim lub taty brzuchu lub na kolanach to ładnie dźwiga i trzyma główke. Na rękach również sztywno trzyma główkę.

Poza tym zaczęła się obracać na razie na prawy boczek i spowrotem na plecki, wierci się niesamowicie, że później leży inaczaj niż ją położyliśmy 😁 No i czasami tak wygina się, że robi coś na kształt mostka 🙂 Trzyma już oburącz pieluszkę lub inne rzeczy, potrafi też trzymać grzechotkę, zabawkę lub gryzaczek. Gryzaczek jeszcze ni spełnia swojej funkcji, bo Olcia bardziej przygląda mu się i potrząsa nim, ale wszystko przyjdzie w swoim czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka to moj maly robi tak samo tak sie na nozkach wygina ze robi mostki i jak narazie wierci sie na prawy bok 🙂 gryzak i jedna grzechotke ktora potrafi trzymac wklada do buzki tzn rzyklada do ust i zaczyna lizac a piastki to ida na calego do buzki 🙂.
Kurcze tak sie zastanawiam czy ilosc mleka ktora Bartek pije nie jest za duza, ale jak dam mu mniej to szybciej glodny sie robi a miedzy jednym a drugim mlekiem pije jeszcze herbatke srednio ok 100ml wypije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia też jest leniuszkiem - jak ją kładę na płasko na brzuszku, to zaczyna marudzić i główki nie podnosi. Natomiast w tej pozycji, którą podpatrzyłam u Zuziaka i Zuzi, główkę podnosi strasznie wysoko i potrafi tak kilkanaście minut leżeć 🙂 🙂 jak ją podnoszę, to już nie stabilizuję główki - sama ją ładnie utrzymuje, więc jest git 🙃 co do rączek, to u nas sytuacja wygląda troszkę gorzej, ale są postępy: Malutka zaczęła się bawić rączkami. Jeszcze ich nie ogląda, ale jedną łapką smyra się po drugiej. Do rączek nic jej nie wkładam, bo tylko potłukła by się po główce i nic dobrego by z tego nie wynikło. Więc koordynacja wzrokowo-ruchowa (jak to się fachowo zwie) u nas troszkę do tyłu, no ale w końcu Aga jest wcześniakiem, więc może potrzebować troszkę więcej czasu 🙂

laaf kolczyki doszły?

ja właśnie przeszukuję Allegro w poszukiwaniu jakiegoś jesiennego kombinezonika, bo nic takiego nie mamy, a już pogoda się zaczyna robić dość niepewna... nie wiem tylko czy brać rozmiar 68 czy 74. 68 byłby na teraz, 74 - na przyszłość. W sumie w za duże ubranko można dziecko ubrać, gorzej z za małym 😉

idę zaraz spać, bo ledwo siedzę. Udało mi się uśpić Agnieszkę, więc powinnam mieć jakieś 1,5 godzinki na drzemkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
wrocilismy po weekendowych wojazach.Malutka jak zwykle grzeczniutka 🙂jak wrocilismy i wlaczylam jej karuzle to normalnie nigdy nie widzialam takiej radosci u niej, chyba sie za nia stesknila 🙂

Kilka stron wczesniej pisalyscie o melodiach do usypiania, jak Julka ma problemy z zasnieciem to jej nuce piosenke z programu dla dzieci"pan tik-tak", zasypia od razu 🙂

A tak normalnie to zasypia sama, bez zadnego problemu.mam wrazenie, ze nawet jak za dlugo nad nia "wisimy" to jej przeszkadzamy.

A co do chusteczek to ostanio odkrylam chusteczki firmy tesco i jestem mega zadowolona na lepsze jeszcze nie trafilam, kazda jest mokra, wychodza pojedynczo i maja plastikowe zamkniecie, fajne sa jeszcze z rossmana.

A co do pampersów to uzywam haggisów classic sa tylko w jednej sieci sklepow "dino"i sa super 🙂
Ja Julce musze jeszcze glowke podtrzymywac.jak lezy na kocyku to Cfaniara Mala opiera glowe na swoim przedramieniu i tyle z trzymania glowki, ale jak lezy na kolanie to trzyma i trzyma i zadziera ja bardzo wysoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉 dzisaiaj ciekawy poranek 🤔 wstałyśmy jak zawsze z tatą do pracy dałam butle 120ml (szok) całą wciągła :P i się położyłyśmy razem i spałyśmy do 11:30 🤪 tzn. ja wstałam a po 15 min, córcia 🙂 dałam jej 120ml ale zjadła 70ml teraz z babcią sobie siedzi 😉

ja tez daje bebiko i ciężko stwierdzić ile zjada najwięceju niej było narazie 120ml a tak to 100ml, 90ml i mniej jak kiedyś mówiłam mam Tadka Niejadka :P ale już z mamą chcemy kupić kaszke i po łyżeczce dodawać do mleka zobaczymy no i gotowane jabłka, soczki itp. ale to dopiero za miesiąc...

co do łóżeczka ja bede obniżać jak mała bedzie siedzieć postęp w ruchu mała oczywiście od początku dzwigała ładnie główke teraz ją trzyma nawet 1 lub 2 min. ale tylko w pozycji na kolanach na płaskim w życiu kilka sek. i płacz mam pytanko czy wasze dzieciaczki podnoszą główke leżąc na plecach? moja mała normalnie dzwiga ją dość wysoko jak by chciała usiąść robi to często i się obala na prawy badź lewy bok... jesteśmy zdziwieni bo ma na to czas... a do tego rączki to standard trzyma zabawki bardziej ją interesują niż jak wiszą nad nią 😮

a do becikowego było potrzebne zaświadczenie z Urzędu Skarbowego (składa się wniosek po ok. 2tyg. odbiera się) o dochodach z 2008r. wtedy ja się uczyłam a mąż pracował na czarno także nie mielismy dochodów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek jak tyle wciagnela to sie nie dziwie, ze spala, pewnie sama byla zaskoczona, ze tak dlugo mozna spac 🙂

Julka jak lezy napleckach to tez dzwiga glowke jakby chciala usiasc 🙂

We Wroclawiu do becikowego nie trzeba zaswiadczen z urzadu skarbowego, chyba ze sie czlowiek stara o zasilek rodzinny to wtedy trzeba zaswiadczenie o dochodach za 2008 i 2009 rok dostarczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...