Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Swoją drogą Kwasiek i Ty i ja karmimy piersią i nasze pociechy plasują się w górnej granicy siatki. Ciekawe jak to wygląda u Anulki i Sylwii, bo chyba jeszcze tylko one karmią piersią??
Widać potwierdza się nie ma jak od mamy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w artykule piszą, że dziecko powinno znaleźć się pod opieką lekarza jeśli wartość centyla przekracza 97!! Antoś tak ma. Oj jutro trzeba będzie poruszyć ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniecznka, tam się wpisuje tydzień porodu. Ja urodziłam w 37. Jak zaznaczę opcję "między 32 a 37 tygodniem", to Mała jest w górnej granicy normy (albo nawet poza normą...). Gdy zaznaczę "po 37 tygodniu" - wychodzi mniej więcej pośrodku. W szpitalu była traktowana jako wcześniak, więc zaznaczam tą pierwszą opcję... poza tym pediatra nam ostatnio mówiła, że Mała waży ciut za dużo, więc to by się zgadzało... 🙂
waja jeszcze karmi piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Duży się urodził. Wiem.

Ale moja sąsiadka urodziła SN dopiero duże dziecko i to dziewczynkę - 62 cm i 4300.

A skąd znacie długość Waszych dzieci. Same je mierzycie czy pediatra??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mój gadający bąbel (końcówka jej gadania): http://www.youtube.com/watch?v=FL_IFSJlhDM

koniecznka, Aga jest ważona i mierzona przed każdym szczepieniem. Co prawda długość ciałka jest mierzona metrem krawieckim (a nie powinna), ale wyniki pewnie zbliżone do stanu faktycznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też wychodzi, że Olcia jest dłuższa w stosunku do wagi, a waga jest pomiedzy 70 a 95, nie wiem czy bardziej jest 75 czy 80. W każdym razie Ola urodziła się 3490 i 55 cm, obecnie waży 6470 i na oko ma 65 cm - mamy przewijak z miarką i jak wyciąga się to tak mniej więcej wychodzi. U mnie w przychodni mierzą dopiero jak dziecko ma skończone pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂

Fajna ta siatka tyle ze ja nie mam pojecia ile wazy Dawid i narazie nic nie sprawdze...bede wiedziala po 18. Wydaje mi sie jednak ze moze wazyc akurat albo blizej dolnej granicy.
U nas tez nie mierza ponizej 6 miesiaca ale jest dlugi podobnie jak Zuzka i Olcia okolo 65 (mierzylismy z ciekawosci sami jak i WY 😉)

Agusia slicznie pogaduje 🙂 CIężko tak trafic z nagraniem, moj Dawid to nawija jak potluczony zwlaszcza z rana i potrafi krzyknac a jaki przy tym zdziwiony 😁

Dzisiaj pobil rekord spal ponad 10h 😮 a bez jedzenia 11h i to mi ie juz mniej podoba. Fakt ze jak sie obudzil to wciagnal 160 ale teraz napewno zrobi sobie minimum 4h przerwy. I wlasnie on tak w ciagu dnia zadko je co 3. Z reguly to 3,5 lub 4h i wtedy miedzy 130 a 150. NO jestem ciekawa jak to bedzie z jego waga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem jak Wasze dzieicaczki ale Dawidek ma normalnie lakotki. I tak sie przy tym smieje na glos ze i my razem z nim. Jak uda mi sie w weekned cos nagram i Wam puszcze 😁

Wajeczka moj Dawid tez juz wyrasta z gondoli, trza bedzie spacerowke uruchomic - moja rozklada sie zupelnie na plasko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Olcia też ma łaskotki i śmieje się na głos, wogle jak coś ją rozbawi to tak śmieje się. Lubi jak całuje się ją w brzuszek ile przy tym radości 🙂

Wczoraj małą później wykąpaliśmy więc zasnęła tak o 21, w każdym razie zdążyłam na początek Usta usta i spała dokładnie do 5.55, zasnęła ok.7.00 i chyba się obudziła, bo słyszę ciamkanie - pewnie piąstka w buzi, no chyba że przez sen - zaraz i tak sprawdzę.

Dzisiaj babcia męża zrobi nam nieświadomie prezent na rocznicę ślubu - już 3 - bo wyjeżdża do swoich sióstr do Sierpca. Mam nadzieję, że nie zmieni zdania 😞 Przyda nam się od niej odpoczynek, bo coś drugi dzień ma jakiegoś focha i nie wiem o co i za co (???) Nie wiem, może niektórzy starsi ludzie tak mają, jedni cieszą się życiem, a inni są pesymistami. Babcia niestety należy do tych drugich. Zresztą już nie będę do nich truć.

Zmykam wyszykować się, bo na 10.00 muszę być w UM w sprawie wymedlowania z naszego mieszkania poprzednich lokatorów i odbieramy też nowe dowody. Jak zwykle chora biurokracja, jakby nie mogli tak poprostu wymeldować.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😎 Umnie słoneczko od rana ,fajnie bo wybieram sie z małym na zakupki trzeba cos cieplejszego na dupke kupic 😆 Dziś noc ciezka mały domagał sie spana z nami , ale po kilku razach wstawania wpadłam na cudowny sposób ze dam mu mojego jasiczka do łóżeczka zeby czuł mój zapach i wiecie ze podziałało ze usnoł od razu 😁 😁 😁 😁. pozdrawiam 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LAAF jak go połozyłam tylko na swojej poduszcze odrazu asz chrapał tak usnoł a jak przeniosłam do łożeczka dupa przebudzał sie ,i tak pomyslalam ze morze doc pomorze i sie udało. Ponoc jak sie chce zeby dzieci dłuzej spały po karmieniu w nocy to kadfzie sie pieluszke ktora pachnie mlekiem i mama wtedy malusze spi spokojniej i dłużej . J a jeszcze tego nie prubowałam ale mam dzis zamiar 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki !!!

U mnie mały coś od kilku dni bardzo słabo śpi i mniej zjada niż poprzednio. Ciągle piszczy. Nie jest taki wesoły jak poprzednio a w nocy jak zasypia to robi co godzinę półtorej pobudkę z darciem się. Jest po tej drugiej szczepionce i ma jakąś taką grudkę pod skórą w tym miejscu gdzie było ukłucie. Boję się że to może być coś nie tak. Chyba po południu przejdę się z nim do lekarza żeby sprawdziła co to jest. A co Wy o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z pieluszka sie sprawdza, wlsanie tak zasypia Dawidek w ciagu dnia. Jak zaczyna marudkowac to do lozeczka, smoczek w paszcze i pieluszke kolo noska, odplywa w kilka sekund 🙂

Aleksandra chyba Agniesia Kwaska cos miala z miejscem po nakluciu u mojego nic takiego nie wystapilo...a ile czasu jestescie od szczepienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...