Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
heh widz w tym, że moja córcia nie daje o sobie znać już od paru dni... a co do wyglądu przy dziewczynce: W moim przypadku sprawdza się ten zabobon 🥴 i wszyscy się śmieją, że córa mi urodę zabiera:P:P

Pizza, spagetti zawsze sobie obiecuje, że nie zjem za dużo bo potem mnie brzuch boli... i na obietnicach się kończy... eh takie to dobre 😉 :laugh:

Ja zmyjam na obiadek, potem pranie, odkurzanie i może uda mi się przysiąść nad puzzlami męża 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agulka-spróbuj pojesc słodiego i poczekac spokojnie na ruchy kochana.
moja mala tez miala takie przerwy na poczatku gdy zaczełam czuc ruchy ale teraz czuje juz codziennie i co nac :/

ja jestem okolo 11kg na plusie i tak od pocztku stycznia mi sie utrzymuje waga mam nadzieje ze do marca tak potrzymam bo jak narazie to mi wychodzi ze mam 3kg za dozo 🙂

no ten moj brzuchol taki spory w 1 ciazy mialam taki dopiero w 7mc 🙂

a co do zabobonu o odbieraniu mamie urody to własnie ja tez tak mam ze az mi znajomi mowia ze pomnie widac ze dziewusia bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna ja miałam krzywą w zeszlym tygodniu. Pół cytryny do kubka z glukozą (sama musiałąm sobie ją kupić)i nie ma tagedii. Pić tylko się po tym chce a nie wolno. 1h czekałam na badanie i po krzyku 🙂

Agulka skoro Ania mówi że podobnie miała to nie ma się co martwić 🙂 Puzzle hmmm kiedyś uwielbiałam je układać, wiesz że to ciekawe zajęcie na zabicie czasu...teraz jestem na l4 mam plan zaprosić koleżanki, jedna z dzidziusiem a druga w ciąży o 2 tygodnie wcześniejszej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny tyle że ja sama czuję, widzę że (cóż za skromność) jestem ładniejsza niż przed ciążą :P tzn. na początku ciąży czułam się tak brzydka, nie atrakcyjna i w ogóle cerę miałam masakryczną... że byłam pewna że bedzie dziewucha ale teraz to cera jak pupcia niemowlęcia sporadycznie jakiś pryszcz wyskoczy (z tym od zawsze miałam problem) i w ogóle taka jakas ładniejsza się wydaje sama dla siebie... a blada zawsze byłam :P bo taką mam cere... także może bedzie chłopczyk :P

któraś z dziewczyn napisała że ma obawy co do wychowania chłopczyka ja też mam bo moja mama ma doświadczenie w dziewczynkach jej siostra tak samo nawet babcia same baby wychowywała... 🤪 🤪 ja wiem że dużą pielęgnacje trzeba poświęcić "siusiakowi" bo mogą wystąpić jakieś zakażenia czy cóś :P styczność z "siusiakiem" miałam już z dojrzałym i nie musiałam go pielęgnować :P także bym miała problem... hehe 🤪 🤪 🤪

laaf a siostra starsza o 2 lata 😉 hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć stare i nowe czerwcóweczki 😉

Aleksandra, kłucie po bokach brzucha jest normalne, bo macica się rozciąga. Na ból w podbrzuszu (taki okresopodobny) trzeba zwrócić większą uwagę. U nas jeszcze dodatkowo wkrótce mogą się pojawić skurcze macicy - całkowicie naturalne, bezpieczne i wręcz konieczne, bo przygotowujące macicę do porodu. Więc - jak to któraś z dziewczyn napisała - dużo się w naszych macicach teraz dzieje i mają prawo poboleć czy zakłuć.

Agulka, pierwsze słyszę, żeby na bóle krzyża brać luteinę :/ Mnie by nic nie przekonało do sięgnięcia po to - tak mi psychika siadała, gdy brała luteinę, że to po prostu masakra była :/ depresja przedporodowa, albo i gorzej.

Kruszyna, ja na test obciążenia glukozą idę jutro 🙂 dam znać jak było.

Co do przybierania na wadze, to wagi w domu nie mam, ale jak się ważyłam ostatnio (jakieś 3 tygodnie temu) to od początku ciąży przybrałam jakieś 3 kg. Gdzieś ostatnio czytałam, że każda kobieta w ciąży, niezależnie od postury, powinna przytyć minimum 8 kg. Najzdrowiej jest przytyć tak do 15 kg. Mam nadzieję, że ja choć do tych 8 dobiję... :/

zuziek, ja też jakoś dużo lepiej się czuję z samą sobą, niż przed ciążą. I wszyscy mi mówią, że ładnie wyglądam. Więc może będzie chłopak? Mniejszy problem z ubrankami bym miała, bo nie znoszę różowego, a dla dziewczynek to tylko różowe rzeczy produkują...

co do pielęgnacji siusiaków, to wcale nie jest to takie skomplikowane. Może nawet mniejszą uwagę trzeba zwracać na pielęgnację, niż u dziewczynek. Tak w ogóle, to pomyślałam, że powklejam tu różnego rodzaju zasady dotyczące pielęgnacji dziecka, bo większość z nas zostanie mamami po raz pierwszy. Co Wy na to? Jakbyście miały jakieś propozycje tematów, to dajcie znać, a ja pogrzebię w materiałach i doświadczone mamusie dorzucą swoich parę groszy do tego. Sądzę, że wyszedłby nam z tego całkiem ciekawy "poradnik" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf trzeba trzeba ale w zupełnie inny sposób niż u małego chłopczyka swojego synusia 😉 :P

dobra lece sprzątać bo w tym tygodniu zleci się do mnie cały świat :P począwszy od Włoch, Anglii kończywszy na Gdańsku i Zawierciu... 🤪 🤪 🤪 ocipieje hehe ale co zrobić wyjątkowy dzień to i wyjątkowi goście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi siusiakami to jest tak ze chłopca sie łatwo pielegnuje ja juz mam to za soba choc moja mama i ciocie maja same córy

ja bardziej sie obawiam pipki ale doszłam do wniosku ze Lena bedzie przecież miała to samo co kazda kobieta i jakos sobie poradzimy 🙂

a te dorosłe siusiaki to bardziej sie domagaja opieki i pielegnacji niz te małe 😉 hiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, ja do tego przekonana nie jestem... widać, że dziecko ma ograniczoną możliwość ruchów. Owszem, niby można to regulować i dać dziecku odrobinę swobody, ale wtedy wg mnie nie ma sensu używać tych wałeczków. Wolałabym poduszkę pod plecki podsunąć. Po drugie, te informacje to takie dość wyssane z palca są. Zespół śmierci łóżeczkowej (SIDS) jest zjawiskiem o niewyjaśnionej przyczynie, więc stwierdzenie, że ulewanie jest przyczyną śmierci łóżeczkowej niemowląt jest albo wynikiem niewystarczającej wiedzy albo chwytem marketingowym. Na ulewanie najlepsze jest noszenie dziecka na rękach do czasu odbicia się, albo nawet siedzenie z dzieckiem na rękach (byleby dziecko przebywało w pozycji pionowej). O przekarmianiu nie wspominając 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek wiem, żę luteina i ból plców nie mają ze sobą nic wspólnego, ale skoro gin kazała mi je brać do momentu aż ból będzie mniejszy więc to robie...

Dziewczyny z pielęgnacją siusiaków rewelacja- w 100% się zgadzam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek nie sugeruję się śmiercią łożeczkową ale doświadczeniem. Moja Kamila raz nie odbeknęła do końca, polozona byla na wznak i mialam jakiegos czuja bo tak sie jej ulalo ze cala glowka w zygowinkach byla i cale szczescie ze sie nie zachlysnela. Poduszka tez moze byc ale te waleczki mnie zachwycily 🙂

Agulka też sie usmialam:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki.

troche mnie tu nie było i dopiero nadrobiłam zaległości.

My dzisiaj byliśmy u lekarza na usg połówkowym.
Antek wszystko ma na swoim miejscu. 599 gram i 140 uderzeń serduszka na minutę 🙂
Tak się rozbrykał pod sm koniec, że nóżki miał na wysokości główki. Lekarz powiedział, że to bardzo dobrze, że Mały tak chętnie fika i zmienia pozycje.
A jaka radość na buziach rodziców....

Laaf cieszę się, że już Ci przechodzi...

Ja na krzywą cukrową dopiero dostałam skierowanie.
Podbrzusze boli mnie po kilku godzinach siedzenia na tyłku (czego będąc już w domu unikam)...
Ale na drugi dzień nic już nie czuć i lekarz powiedział, że to normalne.

Wg OM poród mam na 5 czerwca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaś no i przytyłam już 7 kg, czyli w oststnim miesiąću 4!!!
Dość ze słodyczami bo w takim tempie...
Aż się boję pomyśleć na ilu może się skończyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...