Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dobry wieczór!!!
Jagoda80 napisał(a):

Dziewczęta, w przyszlym tyg ma byc 35 st!!!! 😮 😲 😲 trzeba lezec i sie wachlowac 🤢
Calusy

hmmm, no to świetnie, skoro takie są prognozy, bo my od poniedziałku do czwartku wybywamy nad morze do rodzinki 🙂
także piorę i prasuję jak szalona, żeby do niedzieli się wyrobić;
też aktywnie, bo byłam w szkole, jutro tez do 17 zajęcia, ale jeszcze jutro plus przyszły weekend i zakończenie rocznego kursu...uff..

Ola: no to pochwal się, co za sałatka?? my wieczorem pojechaliśmy do orientalnej knajpki, mniam kurczak na ostro po chińsku 🙂 mam nadzieję, że wizyta u lekarza okaże się pomyślna dla Ciebie, ja też mam w poniedziałek rano kontrolę, jestem ciekawa jak Malutka urosła, no i czy czasami się nie odwróciła, bo kręci się niemiłosiernie, a już od maja ładnie leżała główką w dół 😆

Monika: trzymaj się dzielnie!!!

Marietta: fajnie wam, że sobie podziałkujecie, trochę czasu razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
"Brzuchol już mam nisko, czop odszedł 10 dni temu. Na KTG skurczów nie widać, w sumie robiłam dopiero 2 razy. 20.06 mamy wizytę, ciekawę czy jej doczekam czy nie.
Założe się, że Pauli i Dagi będą szybciej ode mnie, coś czuję, że urodzę w 41 tc, :P
"


Hej !!!

No z całą pewnością urodzę przez CC 9 lipca :-). Planowane przyjęcie na oddział mam 8 lipca o 8:30. Następnego dnia rano mam mieć cesarkę. Później na sali pooperacyjnej do wieczora. W nocy mają mnie przewieźć na zwykłą salę. Jak wszystko będzie dobrze to 10 lipca mają mnie wypisać. Szybko ! Zobaczymy jak będzie :-)

Kerry mnie będą ciąć w 39 tc. Hmmm Kto wie, czy Ty nie urodzisz szybciej ;-) - w sensie przede mną. Przed 9 lipca ;-)

Kerry, a jak to jest z tym czopem ? Jak odszedł Ci 10 dni temu, jak to się ma do porodu ? Muszę o tym poczytać, bo mówiąc szczerze, nie wiem jak to jest.

Ja mam hmmm 13 kg na plusie. Ważę 58 kg. Jestem drobna z fajnym brzuszkiem. Może wstawię tu jakieś zdjęcie.

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulina, musisz wyglądać bombowo 🙂 Chodzi ze mną do szkoły rodzenia dziewczyna która jest drobna, szczuplutka i ma taki ogromniachny już bębenek 😁 To wygląda tak jakby miała dosłownie piłkę 😁 Takiego brzuszka to ja jeszcze nigdy w życiu nie widziałam 😁

Z tymi oddechami pytałam dlatego, że w mojej szkole rodzenia owszem też ćwiczymy różne rodzaje oddychania, ale bezdechy pozwalają dopiero po 34 tc skończonym. Ostatnio jedna dziewczyna zapytała się czy ona też już może, ale że była w 32 to jej nie pozwoliła i powiedziałą, że dla bezpieczeństwa lepiej nie.
Co do pozycji... Ale się ostatnio uśmiałam 😁 Akurat ćwiczyłyśmy pozycję na kucaka gdzie za nami stoi mąż i nas asekuruje... Jedna wreszcie wyparowała: "Czy on tam musi stać?? Bo mi cholernie przeszkadza". Położna zdziwiona, tłumaczy jej że z asekuracją jest wygodniej bo może się oprzeć o nogi męża, on jej pomoże wstać, a ona że ją denerwuje i sama sobie lepiej poradzi. No i zaczęła sama gibać. Położna zdziwiona, pyta się w którym jest tygodniu, a ta że nie wie, 30 którymś tam 😁 Mąż nic się nie odzywając usiadł sobie, włożył ręce do kieszeni i tak siedział tylko do końca 😁 Baba herod normalnie 😁 Ciekawa jestem jak jej poród będzie szedł... 😁

Drugi ubaw był z jednego męża. Położna zachęciła mężów żeby i oni ćwiczyli z nami. Napinamy po kolei różne partie mięśni. Brzuch, pośladki... Położna mówi, że teraz przechodzimy do mięśni krocza. Cisza, nagle podchodzi do jednego takiego skupionego i pyta się co się dzieje, a on że szuka. Położna pyta się czego. A on, "no tych mięśni" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja niechodzilam do szkoly rodzenia ani w pierwszej ciazy ani teraz szkoda ale u nas nawet niebylo wtedy takiej szkoly nasze miasto takie zacofane niestety ja odz wczoraj na dzialeczce troche podzialkowalam ale wiekszosc czasu przespalam bo zle sie czulam po tym zelazie dzis mam jakies szalenstow owocowe kupilam czeresnie truskawiki arbuza babana jabka morele heh ciekawe kiedy to zjem moja niki nielubi owocow tzn lubi banany i jabka a wiekszosc jej niesmakuje jak byla mala wcinala wszystkie cos teraz jej odbilo ale ja wnocy lubie wstawac do lodowki po kanapke wiec zamist kanapki zjem owoca 🙂 rosolek ugotowalam bede miec na jutro ale brak pomyslu co na drugie danie na jutro ale cos sie zawsze wymysli ola narobilas mi ochoty na salatke tyle ze ja mam chec na gyrosa ale niechce i sie zrobic wstawie zdjecia z dzialeczki a przy okazji pokaze brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to i ja zaliczam sie do grona twardniejacego brzuch a ale tak jak to martyna napisala sa to skurcze przepowiadajace braxtona hicksa jestesmy na tym etapie ciazyn ze organizm juz sie nam przygotowuje do porodu wic jesli niezbyt czesto to niema sie co martwic u mnie zniw upal matko stopy dlonie opuchniete widze ze puchne i to bardzo milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga -super zdjecia 🙂 ile ma twoja coreczka ??

Karry - jak u ciebie twoje dni sa juz policzone 🙃 ze tak powiem 🙂

Ja tez wrocilam z dzialeczki nawet wykapałam sie w basenie 🙂 szkoda tylko ze najwiekszy upał zribił sie jak juz wyjezdzalismy a dzis to normalnie super na opalanie 🙂 Jak wrocilismy sasiadka zaczepiła mnie na klatce i powiedziała ze brzuszek mi sie obnizyl 🙂 co ja tez zauwazyłam L 🙂

Pauli ja skurczy nie czuje wogole za to krocze mnie tak boli ze czasem chodzic nie moge ale staram sie to rozchodzic ale bol okropny ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
U nas dobre wieści, rano mieliśmy wizytę kontrolna, wg lekarki ciąża dotychczas wzorcowa 🙂 na usg dzidzia nadal główką w dół, rośnie prawidłowo, szyjka, łożysko, wody ok. Pobrała wymaz do badania w kierunku paciorkowca.
A teraz jesteśmy w trasie do mojej siostry i jej rodzinki, super ze sie zobaczymy. A jutro do moich po rodziców na 2 dni 🙂 a że siorka w Koszalinie mieszka, to za godzinke będziemy spacerowac po plaży, ach!! Upragniony odpoczynek po tygodniu prania i prasowania.
Ale udało się wszystko skończyć wczoraj, popralam ciuszki do wieku 1,5 roku..

Daga: ślicznie wyglądasz i corcia fajna 🙂
Pauli: skurcze przepowiadajace, jak najbardziej w normie
Marietta: mój brzuszek w górze, Lenka rusza nim na wszystkie strony 🙂 dolegliwości brak, nie wiem co to zgaga, ból, a i kręgosłup odpuścił 🙂 oby tak dalej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam jedynki na początek. 1 paczkę pampers premium care (78szt.) i 2 paczki new baby (po 43szt.). Dzieć na usg nie "wygania" ponad normę więc raczej mega wielkoluda powyżej 5 kilo nie urodzę chyba 😉 Liczę, że może do 4 nie dobije 😜

Zaczynam i ja pranie, prasowanie, składanie... Dzisiaj przyszła paczka od kuzynki więc już wszystko jest 🙂 Przy okazji ogarniam dom do ładu- weekendowy pobyt moich braci w domu = burdel na kółkach, sodomia i gomoria 😮

Też chcę na wakacje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ Laseczki,

ależ upał. Nie lubię.
Byliśmy dziś na zajęciach zapoznawczych w przedszkolu. Bez rewelacji.
Jak zwykle uruchomiła sie moja niechęć do tego rodzaju placowek....
Oczywiscie trafil się w grupie jeden ktory jest 2 x wiekszy od wszystkich, leje, gryzie, drze sie, popycha, wyrywa zabawki - a mamusia nie reaguje.
Na podworku natomiast zwrocilam uwage pani wychowawczyni i dzieciom - jaka masakra - biegały jak sie okazalo 5 latki - dziewczynki - i tak sobie krzyczaly:
o kur..., ja pierdol....Ty dziwk... jeba.... - i tak w kółko... Jak je zawołalam to mnie przepraszaly ze to nie do mnie, ja im mowie ze nie o to chodzi czy do mnie czy nie, poszlam pogadac z pania a ona mowi - ze dla niektorych dzieci to nie sa brzydkie slowa bo przeciez rodzice ich uzywaja na codzien...na nic pogadanki i td, ze niestety trzeba sie przywyczaic i tluamczyc swojemu dziecku ze to nie sa ladne slowa 🤢 🤢

Wróciłam lekko zegustowana i padnięta. W sali przedszkolnej ani jedno okno nie bylo uchylone a potem godzine na podworku przy 34 stopniach:- ledwo zyje :/

Obiad ugotowalam juz, jeszcze czeka nas dzis nank, urzad skarbowy, mnie prasowanie i jeszcze jedna pralka.
Ja tez zaczelam prasowanie - rozpoczelam od tetry. 😲 Duzo tego. chyba przesadzilam.
Zamowilam prawie wszystko.
Lipa tylko z fotelikiem bo po tym jak zostawilismy sobie stary wozek po Ksawku okazalo sie ze jedyny fotelik jaki pasuje to ten sam ktory sprzzedalismy razem adapterami bo powiedzielismy sobie nigdy wiecej tego fotelika... no i teraz nie moge dokupic tych adapterów a moj wypatrzony fotelik maxi cosi poszedl sie pasc 😮

Co do pieluszek, tez nie wiedzialam ile jakich ale poki co zamowilam 2 paczki po 43 sztuki papmerów 2-5 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...