Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry brzuchatki 🙂

Kacperek już w przedszkolu, buziaka nie zdążył dać mamie tak się spieszył do kolegów 🙂
A ja już po zakupach ze śniadankiem i kawką odpoczywam 🙂
Na moją zgagę niestety takie wynalazki nie działają 😞 W pierwszej ciąży nie działały i teraz też, mogę zjeść kilogram migdałów i nic.
Także pozostaje mi mleko no i Reni ale póki co ratuje się mlekiem.


Jagoda - super, że się udało z mieszkaniem 🙂
I fajnie że generalny remont, też mi się marzy u mnie, ale kasy na to brak 😞
W jakim komisie byliście? i jakie autka się Wam spodobały? drogie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aż sprawdzę na moim rumianku, bo nie widziałam wcześniej takiej parafki, za to o mięcie to wiem, że odpada.

Czy ja jestem zboczona??? Jak mija mnie kobieta (lub mężczyzna) z wózkiem to bardzo się temu wózkowi przyglądam i obserwuję... 🤪 Patrzę na koła, stelaż, wielkość gondoli... Na szczęście jeszcze nie zaczepiam ludzi i nie pytam się czy są zadowoleni z niego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobitki,

jakoś tej wiosny ani widu ani słychu 🤢
My dzisiaj moze jakies male przadki, moze jakies kartki swiateczne zaczenimy robic czy cos.
Jutro znowu caly dzien w Krakowie, bo mamy wizyte u alergologa.

Co do tego co wolno a czego nie wolno w ciazy to dobrze powiedziala moja tesciowa wczoraj - dawniej nie bylo internetu, nie czytalo sie glupot, jadło sie i piło wszystko i jakos ona ma 7 zdrowych synów 🙂
Mój lekarz mi mowil, zeby nie przesadzac i pic to na co sie ma ochote. W 1 trymestrze piłam tylko i wylacznie rumianek non stop bo nic innego mi nie podchodzilo.
Miete tez mozna. Podobne mity czyta sie o soku z malin ze niby rozgrzewa, ze nie wolno - lekarz mi powiedzial ze gdybym litr soku wypila to moze, ale zeby nie popadac w przesade 🙂 🙂
Gdyby się stosowac do tego co piszą, to czarnej herbaty tez nie powinno sie bo ma teinę, kawy tez w ogole bo ma kofeinę itd. itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):


Jagoda - super, że się udało z mieszkaniem 🙂
I fajnie że generalny remont, też mi się marzy u mnie, ale kasy na to brak 😞
W jakim komisie byliście? i jakie autka się Wam spodobały? drogie?


🙂 też się powoli zaczynam cieszyć 🙂 Powoli - bo ciągle jednak mam obawy czy znowu coś nie wypadnie, nie pojawi się znikąd i wszystko pęknie jak bańka mydlana.

A w komisie u nas lokalnie, bo mąż po drodze wypatrzył oba autka, które po wizycie na giełdzie są naszymi faworytami - jeden to opel zafira (mąż dostał pypcia na punkcie panoramicznego dachu i bajerów w postaci miliona schowków i innych:silly 🙂. a drugi to citroen c4 picasso. Po obejrzeniu wczoraj obu w tym komisie - dla mnie akurat ten opel ktorego tam mają jest faworytem - sliczny, ogromny, piękny w srodku no i w ogole 🙂 Jeszcze mąż na giełdzie trafił na volvo ale nie pamietam modelu - combi - i mowi ze tez rewelacja ogolnie wszystko super, jedyny minus to całkiem niewielki bagaznik jak na kombi. Czy drogie - no wlasnie ja nie wiem. Ta zafira jest świeżo sprowadzona z włoch i jest kurde nie taka droga, dlatego dzis pojechal mąż zapytac o przebieg, bo nie pamietał.
A Wy macie jakiegos faworyta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas na razie temat znów wstrzymany, bo czasu na to nie mamy 😞
Znaczy się mąż nie ma.
Ma teraz od groma pracy i nawet o tym nie myślał ostatnio, a mnie już szlak trafia bo pewnie przed lipcem się nie wyrobimy 😞
My pewnie cośik z forda pewnie Mondeo albo jakiegoś vw choc Krzysiek jeszcze coś przebąkiwał o skodzie - nie wiem....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
U nas na razie temat znów wstrzymany, bo czasu na to nie mamy 😞
Znaczy się mąż nie ma.
Ma teraz od groma pracy i nawet o tym nie myślał ostatnio, a mnie już szlak trafia bo pewnie przed lipcem się nie wyrobimy 😞
My pewnie cośik z forda pewnie Mondeo albo jakiegoś vw choc Krzysiek jeszcze coś przebąkiwał o skodzie - nie wiem....






a propos skody - moj tata ma (hatchback), w sobote wlasnie przejechalismy sie nia i Rafal tez mowil ze bierze pod uwage skode oktawie kombi, ale chyba nie bylo na gieldzie zeby ja zobaczyc i wysuneli sie na prowadzenie inni faworyci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Doświadczone mamuśki powiedzcie mi czy mycie okien, wieszanie firanek teraz przed 25 tyg jest w naszym stanie niebezpieczne??? Bo ja pierwsze słyszę o czymś takim (zółtodziób) a dostałam dzisiaj zjebkę od babci i mamy za okna i jeszcze od męża, bo poskarżyły na mnie 🤔

Co do rumianku to ściema chyba jakaś. Na moim opakowaniu nie ma żadnej informacji, dodatkowo w lutowym wydaniu m jak mama było 14 ziół które można stosować w ciąży i był tam min. rumianek, malina (kontrowersyjne są napary z liści maliny bo to one mogą wywoływać skurcze, sok z owoców jak najbardziej pozytywny). Rumianek ma właściwości odkażające i przeciwzapalne. Łagodzi wzdęcia, nieżyt jelita i żołądka, nawet polecana jest kąpiel z naparem rumianku- łagodzi obrzmienie nóg. Mi osobiście jak koperek nie pomaga to sięgam po rumianek i już jest ok.

Planowaliśmy z mężem również zakup nowego, bardziej rodzinnego ale zaczęliśmy temat budowy i może narazie stary nam jeszcze posłuży. Braliśmy pod uwagę Opla Astrę III i Opla signum. No i fordy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
. Braliśmy pod uwagę Opla Astrę III i Opla signum. No i fordy.

Ja już miesiąc mam astrę III i jazda tym autem to mega wygoda 🙂
Mamy wersje elegance. Nawigacja, komputer i inne bajery- 8 poduszek powietrznych 😎
Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama właśnie sprzedała Astrę II w wersji elegance i dużo nią jeździłam (i jako pasażer i jako kierowca), mimo że kombi to bardzo zwrotna ( ja sama sobie się dziwię do tej pory moim niektórym manewrom i że żaden nie skończył się zarysowaniami), baaardzo pojemy bagażnik, służyła nam 7 lat i oprócz podstawowych wymian tego co się zużywa mieliśmy tylko raz awarię- wina mojego rozbrykanego brata, świeżak dostał ledwo prawko i nie wiem jakim cudem uszkodził układ kierowniczy. Mega cicha- czasami nawet psy nie słyszały że przyjechałam, co się bardzo żadko zdarza. Płynnie się ją jeździ, no i bardzo wygodna jak pisze Justyna.
Jeżeli III ma być tą lepszą wersją II to musi być rzeczywiście poezja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henimedes - z tymi oknami to tak dawniej się mówiło, że generalnei nie można rąk w górze trzymać (czyli mycie u góry, wieszanie firanek - bo to niby wywołuje skurcze rownież). Mnie też sie oberwało za wymycie okien, ale bardziej dlatego, ze urobiłam sie jak głupia, wyskoczylam w krotkim rekawku no i raz ze ze zmeczenia myslalam ze zejde a dwa - ta infekcja moja teraz, przez ktora o malo nie wylądowalam w szpitalu to byc moze dlatego, wiec po prostu trzeba pewnie trochę rozsądku w tym wszystkim i się nie forsować. Ja przesadzilam, bo przecież nikt nie mowil ze musze 3 okna i balkon wymyc w jedno przedpoludnie 🙃

Co do aut, to my najpierw sobie wybralismy co nas interesuje (rocznik, silnik, przebieg, model itd.) a potem maz poejchał sobie "posiedziec" w kazdym, podotykać i kazdemu pewnie podjedzie cos innego. U nas te ktore były niby w czołowce naszej listy zmieniły pozycję na dalsze 🙂
Ja najbardziej sie boje kurcze nieuczciwosci sprzedawców, ponaciaganych przebiegów itd. Tutaj maz dzis pojechal zobaczyc ksiazke serwisowa i nagle koleś zaczal krecic ze nie wie gdzie jest, ze chyba mechanik zabral no i tak podejrzanie w ogole sie zachowyal 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam się udało kupić od znajomej mojej mamy.
Całą historię auta znamy, co było wymieniane. Książka serwisowa, wszystkie rzeczy robione w serwisie opla. Nasza Astra dużo nie pali :P 1,8 benzyna pali 7-8 litrów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Zaraz po przedszkolu poszliśmy do mojej przyjaciółki i w sumie godzinę temu wróciliśmy 🤪
Kacper zasnął w sekundzie, ledwo go umyłam bo już chciał iść spać.
Ale tak nam się fajnie gadało, a Kacper się pięknie bawił z kotkami i z wujkiem, że żal było wychodzić.
Mała szaleje w brzuszku, dużo cukrów dostała, bo zajadałam się tam sałatką owocową.
Mąż utknął na lotnisku w Warszawie, samoloty do Krakowa nie lecą bo pada śnieg 😮
Nie wiem kiedy będzie 😠

Samochodem się zajmiemy pewnie jak będzie miał trochę wolnego - czyli pewnie w maju 😞
Wcześniej raczej nie ma szans, chyba, że ktoś za nas pojeździ po komisach 😮

Okna mam dopiero zamiar myć, firanki to domena męża więc z tym nigdy się nie muszę męczyć.
I tak jak Jagoda piszę to głównie przesądy 😉
Wszystko można robić byle z głową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja dzis rano sie usmiałam ..
Moj maz od jakiegos czasu jak zauwazyl z e brzuszek mi wyszedl strasznie zaczol sie interesowac druga corka i dzis rano.. pokał w brzuszek mała odkopywala to on znowu mala jeszcze mocniej 😉 usmiałam sie na całego 🙂

Amelka chora i to bardzo .w piatek po mojej pracy pojechalismy na ostry dyzur miala prawie 41 c i mdlała antybiotyk 3 dniowy dostala ale wogole mowic nie moze wciaz płacze jak kaszle wiec pewnei bardzo ja gardlo boli 😞

Ja w niedziele bylam ostatni dzien w pracy 😉 no i teraz mam lenia 🙂 wkoncu w domu...z tym ze sporo mam tu d zrobienia okien nie myje bo nas tak dzis zasypało ze szok !!! mysle ze moja corka miala by snieu po pas..

wczoraj sie wazyłam i przytylam przez cala ciaze 2.5 kg 🙂 wychodzi jakies 0.5 kg na miesiac 😉 ale obawiam sie juz teraz co bedzie dalej bo brzuszek rozchodzi mi sie w boki 😞

bylismy w sobote na weselu.. byłam swiadkowa u znajomych.. uf.. wszyscy mysleli ze jestem sobie taka okrasglutka i wpajali mi ciagle alkohol wpilam kieliszek czerwnego wina ..na wzbicie toastow ...i niestety ale moja coreczka chyba tego nie zaakceptowała o 17 bylismy juz w domu tak wymiotowałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
ja odkąd tydzień temu wróciłam do pracy, nie mam tu czasu zaglądać zbyt często, tylko wieczorkim. Dziś podpisałąm umowę w szkole rodzenia, bardzo pozytywne wrażenia po pierwszej rozmowie i zwiedzaniu sal 🙂
co do rąk w górze - wczoraj dostałam opierdziel w pracy jak odkładałam segregatory z papierami na górne półki, normalnie byłam w soku o co tym kobietom chodzi (starsze ode mnie o wiele), nic nigdy nie słyszałam o szkodliwości podnoszenia rąk, że niby cos naciąga?! jakby wiedziałay, że tydzień temu skakałam na fitnessie.... 🙃
a co do autka- też bardzo chcemy kupić, tylko mało czasu na jeżdżenie i oglądanie...gustujemy w skodzie octavii combi, albo coś z VW lub ford mondeo. Mąż oglądał też zafirę i volvo, ale mnie vlovo się nie widzi.
a rumianek piję, uważam, że więcej w nim pozytywnych właściwości; bez koperku nie wyobrażam sobie dnia; już przed ciążą piłam nałogowo, bo mam zespół jelita drażliwego (tak lekarze kiedyś stwierdzili);
aaa!!! jak Wasze brzuszki?? mój się bardzo zaokrągla z dnia na dzień 😉 a wagę mam +4 kg;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
ja odkąd tydzień temu wróciłam do pracy, nie mam tu czasu zaglądać zbyt często, tylko wieczorkim. Dziś podpisałąm umowę w szkole rodzenia, bardzo pozytywne wrażenia po pierwszej rozmowie i zwiedzaniu sal 🙂
co do rąk w górze - wczoraj dostałam opierdziel w pracy jak odkładałam segregatory z papierami na górne półki, normalnie byłam w soku o co tym kobietom chodzi (starsze ode mnie o wiele), nic nigdy nie słyszałam o szkodliwości podnoszenia rąk, że niby cos naciąga?! jakby wiedziałay, że tydzień temu skakałam na fitnessie.... 🙃
a co do autka- też bardzo chcemy kupić, tylko mało czasu na jeżdżenie i oglądanie...gustujemy w skodzie octavii combi, albo coś z VW lub ford mondeo. Mąż oglądał też zafirę i volvo, ale mnie vlovo się nie widzi.
a rumianek piję, uważam, że więcej w nim pozytywnych właściwości; bez koperku nie wyobrażam sobie dnia; już przed ciążą piłam nałogowo, bo mam zespół jelita drażliwego (tak lekarze kiedyś stwierdzili);
aaa!!! jak Wasze brzuszki?? mój się bardzo zaokrągla z dnia na dzień 😉 a wagę mam +4 kg;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie,

my dzis znowu caly dzien w Krakowie.
Wizyta kontrolna w poradni alergologicznej wypada bardzo zadowalająco 🙂 Udalo mi sie przeforsowac testy skorne w tym roku zamiast badan panelowych z krwi czyli udalo nam sie uniknac w tym roku hospitalizacji! jupi! 🙂 Za miesiac Ksawuś ma pierwszą turę "wziewów", potem będzie "pokarmówka" no i po wynikach dalsza dieta, leczenie itd. Moze jeszcze uda mi sie wywalczyc dla Mlodego odczulanie, bo to byloby zbawienne! tyle tylko, ze tak male dzieci nie sa zazwyczaj odczulane, zobaczymy.
W nagrodę bylismy na Bumbusiach w M1, troszkę pobuszowalam po HM i juz sie nie moge doczekac kiedy bede miala pewnosc w jakim rozmiarze na siebie kupowac ubrania 😁 bo dzis chetnie wyszlabym z pelnymi siatami.
Dla Ksawka nic nie bylo fajnego, a dla dzieciątka w sumie też nic.

Poza tym czeka mnie mnostwo pracy - do konca tygodnia musze w sumie podjac wszystkie decyzje dotyczace mieszkania, zamowic ekipy, szafy, meble do kuchni :/ byle do przodu 🙂

Dagii - jak tam maz dotarl ze stolicy?

Dobrej nocki wszystkim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

W końcu na chwilę siadam i odpoczywam bo od rana latam.
Z Kacprem do przedszkola, potem na zakupy, a potem jeszcze spacer z sąsiadką i jej córeczką.
Zahaczyłyśmy o Pepco i mam już wszelkie ozdoby świąteczne zakupione 🙂

Teraz koniecznie drugie śniadanie bo dziecię w brzuchu się domaga 🙂
A potem muszę się brać za obiadek dzisiaj pulpeciki w sosie koperkowym - ulubione danie synka 🙂


Jagoda w końcu doleciał, ale ile nerwów się najadłam to...a szkoda mówić.
I dzisiaj rano znów poleciał 😞
I znów nerwy...
Juz wolałam jak latał na tydzień czy dwa a nie tak co chwilę na jeden dwa dni 😞
A Ty planuj, projektuj i wymyślaj - ale Ci fajnie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kobietki ja wlasnie wstalam jakos mnie tak zmoglo a propo pepco kupujecie tam jakies ubranka dla maluszka??? u mnie rusza w ponidzialek rekrutacja do przedszkoli i planuje zapisac moja corcie ale czy sie dostanie niewiem jak to bedzie .powiem wam ciekawoste jestem fryzjerka i farbuje sie sama wczoraj wlasnie sie farbowlalam i co sie stalo kolor mi niezlapalal wlosku a farba ciagle ta sama i zauwazylam ze moje wlosy staly sie matowe a powinny slnic w czasie ciazy niewiem moze to wina hormonow w sobote robie drugie podejscie z inna farba moze sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 a ja zrobiłam dziś klopsiki w sosie pomidorowym z buraczkami i kaszą.
Teraz głowię się nad projektem kuchni. Chyba zmywarka się nie zmieści 😠
Jesteśmy już umówieni z naszym fachowcem od remontów, będzie w mieszkaniu w poniedziałek i ma czas i zaczynają po świętach.
Auta też mamy już wybrane, mechanicy obdzwonieni, dyskusje na temat awaryjności itd. za nami, wiemy co chcemy, teraz tylko musimy się wybrać zobaczyć jeden do Dąbrowy, jeden tu znowu lokalnie i jeszcze dwa w Krakowie 🙂

Zrobilliśmy dzisiaj pierwsze ozdoby wielkanocne, pochwalę się jak skończymy.

Dagii - gdzie ten Twój tak jeździ??? Mojego dziecia roznosi energia, zazdroszczę Wam tego przedszkola 😜 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i wiecie co postanowiliśmy? że jednak zostawiamy sobie wózek po Kssawerym, bo gondola akurat była bardzo fajna i jest ogromna. Wózek odpicowany do sprzedaży, wygląda przyzwoicie, więc maluch pojeździ max pewnie pól roku, a potem sobie kupimy spacerówkę, a cały komplet stary sprzedamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Kacper śpi, wykończony po całym dni.
Ja też zmęczona bo też miała dzień pełen wrażeń.
Czekam na męża - już leci 🙂

Jagoda i jakie auta bierzecie?
Może się z nami podzielicie? Jak któreś odrzucicie to może my skorzystamy 😉
A mąż mi lata po świecie non stop.
Dzisiaj był w Amsterdamie, w poniedziałek w Zurychu.
Po świętach leci do Londynu.
W sumie mógłby sobie to latanie odpuścić, ale boi się puszczać swoich pracowników, bo wie, że nie dogadają się z klientem tak jak on.
Potem wraca i siedzi po nocach i projektuje 😉

Marietta zdrówka dla Amelki!!!!!!!!!Niech się już tak bieda nie męczy !!!!!

Daga ja w Pepco ubrań jeszcze nie kupowałam, jakościowo mi nie pod pasowały, ale nie mówię im nie...
Za to te wszystkie pierdółki do domu to uwielbiam, dzisiaj kupiłam sobie 2 śliczne koszyczki do łazienki 🙂

Była u mnie dzisiaj przyjaciółka i pyta się mnie który to już miesiąc i wiecie, że nie umiałam powiedzieć w sensie, że zapomniałam który to już tydzień 😮
Dopiero po chwili jak policzyłam i mówię, że prawie 23 to uświadomiłam sobie, że już jedną nogą jestem w 6 miesiącu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że ja Pepco to dopiero tutaj "poznałam"? 🙂 Nie znałam tego sklepu. Zazwyczaj kupujemy tam art. papiernicze, plasteliny itd, książeczki są super i tanie, dla siebie tam kupiłam kiedys bardzo fajny sweterek George, spodnie dresowe TU, a dla Ksawka bardzo często kupowałam bodziaki, pajace, półśpiochy - najgorszej jakości są takie z chamskimi sztywnymi nadrukami, reszte bardzo lubiłam.
Ostatnio jakieś majtusie tam kupowaliśmy. Na początku jak urządzaliśmy się tutaj to tam znalazłam super kosze wiklinowe i w fajnych cenach.

Jejku siedze nad tymi planami i powoli tracę zapał...nie wiem jak my sie tam pomiescimy 😞

Dagii - mi póki co podoba się ta zafira, Rafał po rozmowach z mechanikami i z kolesiem ktory pracuje w serwisie citroena napalil sie na tego picasso. Balismy sie ze francuzy sa awaryjne i naćkane elektroniką i faktycznie, ale jest jeden model silnika tych modeli ktory jest super no i jesli picasso to tylko z tym silnikiem (nie zna sie, nie pamietam jakim 🙂 )

A co do miesiecy - no to ja sobie wczoraj zdałam sprawde ze za kilka dni zaczynam 6 miesiac!!!! i tez bylam zdziwiona 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...