Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze nadal nic a nic nie kupiłam dla Juniora. Czekam na przeprowadzkę, wtedy się zacznie.
Dziś zaczęłam 23 tc, glukozę zrobię sobie po świetach.
11.04 mam wizytę i USG3d. Ksawek idzie z nami.
Powiem Wam, że od kilku dni, Ksawuś przechodzi sam siebie. Ciągle wyznaje nam miłość, całuje, głaszcze, przytula, całuje brzuszek, rozmawia z dzidziusiem i mówi - to ja Twoj braciszek, ciągle pyta o malucha, gdzie bedzie siedział, jadl, spal itd.
A dziś się zapytał "kiedy mi dzidziuś zburzy brzuch i wyjdzie" 😁
Poza tym non stop chodzi do lustra, wypina brzuch i mowi ze ma wielki i nigdzie sie nie meisci 🙂 A jak mnie wola i prosi o jakąś pomoc to mowi zawsze w liczbie mnogiej - w sensie - mamusiu mozesz mi z dzidziusiem zrobic herbatkę? mamusiu czy Ty i dzidzius bedziecie ze mna rysowac? itd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
u nas chorobowo okazało się ze Kaska mam zapalenie krtani w pt wizyta u lekarza no i antybiotyk , a ja sprzątam na odpoczynki . Cały czas wisi widmo szpitala (szyjka krotka i bardzo miękka ale jeszcze trzyma się )ostatnio 3 dni twardy brzuch jakbym kamienie miał i ciągnący w dół miałam ( i dostało mi się od gin ze do szpitala do niego nie pojechałam od razu ). Ale miałam dylemat co z małą zrobię .Co do porodu to lekarz powiedział ze poród rodzinny jest darmowy 🙂 Zaraz lece do mięsnego coś upolować na święta.

A z mężem rozwiałam na temat porodu no i co nie zaskoczyło zgodził się "Razem" 😁 jak się uda (znaczy jak będzie w kraju )
I co mnie jeszcze ucieszyło przywiezie mi pakę ciuszków z Anglii od kolegi po jego synku .

Moja Kasia też mówi do brata (i też w l.m. pyta się o np. się czy się wyspaliśmy , czy jesteśmy głodni itd. ) , głaszcze , całuje . Kwiecień latany mam zaraz po świętach muszę coś upolować sobie na komunie (zleciało ) Co do prania ciuszków to wszystkie wyprane i wyprasowane (te z lumpka ) mam jeszcze parę rzeczy nowych z cenami które tez wpakowałam do szafki . po komunii mam zamiar znów robić zakupy dla maluszka . Chwilowo temat odwieszam .

Co do remontu to planujemy wytapetować pokój (bo aż się prosi o to 😉 ) tapety już mam upolowane i jak moja polowa wróci mam zamiar wyciągnąć go po nie do sklepu co by mi nikt ich nie zajumał 🤪

co do pościeli mam pytanko jakie zestawy bierzecie albo o jakich myślicie (możne jakieś firmy czy co ...)
bo ja myślałam o zestawie z baldachimem albo moskitierą 1 szt i jakąś podstawową ... co do firm to nie wiem .... (ceny mnie przerażają 😞 )
wanienkę wezmę większą ale chciałabym do niej stelaż by było wygodnie kąpać (łazienka blokowa jest maleńka wić będę kąpać w pokoju )

jestem też ciekawa jak moje koty zareagują na maluszka ....
ale się napisałam , dobra uciekamy 😉
pozdrawiam Monika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na chwilę siadam, żeby odpocząć 🙂

Jak kiedyś będę robić tu remont to pierwsze co poeci to wszystkie drzwi!!! Mam ich serdecznie dość - wszystkie są białe domyć to kur....
szlak mnie trafia - ale na szczęście już skończyłam.
I tak samo listy podłogowe białe co za debil to wymyślił - ja chce remont!!!!!!!!!!

Jagoda - zazdroszczę, przyznaję szczerze ☺️ fajnie, bo będziecie mieć nowe, takie jakie chcecie - super!!!!
No i trzymam kciuki za autko - oby było Wasze!!!!!
My chyba biedzimy się rozglądać za Fordem Mondeo przynajmniej na tym ostatnio stanęło 😉
A wizytę też mam 11 🙂
Niestety sama idę bo Mąż mi chyba na tydzień wyleci do UK 😞

Monika - ja jestem przeciwniczką baldachimów bo dla mnie to zbieracze kurzu są.
Ja na początek w ogóle nie kupuje pościeli, chyba, że nie znajdę osobno ochraniaczy to w tedy będę zmuszona kupić komplet z tym że ja tylko kołdra, poduszka i ochraniacz.
Według mnie nic więcej z tych kompletów się nie przydaję. Ale to moje zdanie 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):

Dziś zaczęłam 23 tc, glukozę zrobię sobie po świetach.


To jak Wy liczycie te tygodnie.
Ja w profilu i w karcie ciąży mam taki sam 23, czyli co zaczęłam 24 tydzień??
te w karcie ciąży to tygodnie skończone czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
w karcie i profilu to są skończone tygodnie. Ale 23 tydzień i jeden dzień to 24 tydzień już. Dagmara, kliknij na swój profil, w informacji wyświetli ci się że jesteś w 24 tc.


No popatrz człowiek w drugiej ciąży a dopiero teraz się zorientował 🤪
No ale to całkiem logiczne 😜
Jednak prawda, że w ciąży z myśleniem czasami ciężko 😉

A ja oficjalnie się poddaje, na robiłam się jak głupia i teraz nie mogę się ruszać 😞
Wzięłam prysznic i się położyłam chwila relaksu mi się należy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
henimedes napisał(a):
w karcie i profilu to są skończone tygodnie. Ale 23 tydzień i jeden dzień to 24 tydzień już. Dagmara, kliknij na swój profil, w informacji wyświetli ci się że jesteś w 24 tc.


No popatrz człowiek w drugiej ciąży a dopiero teraz się zorientował 🤪
No ale to całkiem logiczne 😜
Jednak prawda, że w ciąży z myśleniem czasami ciężko 😉


Spokojnie, mi też zajęło trochę czasu dojście do tego jak to się liczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boze po caly dniu dzwonienia udalo mi sie dostac do mojego bylego ginekologa mam nadzieje ze zgodzi sie doprowadzic moja ciaze do konca bo do swojej pojde tylko po odbior cytologi i sie z nia pozegnam zapisalam sie na 4kwietnia wiec w miare szybko a co do remontow to w polowie kwietnia rusza moja lazienka ehh 2tyg bez wanny pralki trzeba bedzie jakos dac rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

tak, z tymi tygodniami faktycznie liczą skończone 😆. Ja skończyłam 22, zaczęłam 23.

Daga - coś długo z tą łazienką 🤢 pospiesz chłopaków, jak się postarają to w kilka dni robią 🙂 😉 Chyba, że sami robicie.
U nas od gołych ścian, remont wszystkiego - trwał 3 tygodnie. Całe mieszkanie. W 3 tyg do wejścia. Chłopaki nawet zdążyli tapety położyć 🙂
Dlatego biorę ich teraz. Też chcę żeby się wyrobili w max miesiąc.

Dagii - a czym zajmuje się Twój mąż, jeśli można spytać, że on tak lata po świecie? mój mówi, że on też tak chce 😁 😁 Mój siedzi po nocach ale nigdzie nie lata 🤪 🙃
A Wy wogole gdzie mieszkanie? nie w nowym budownictwie?
Przyznam, że ja też byłam przeciwniczką drzwi, teraz też zastanawiam się nad tym, ale z drugiej strony, patrząc na nasze mieszkanie tu, jestem BARDZO WDZIĘCZNA za przymuszenie mnie do zamontowania drzwi. Przynajmniej mogę się odciąć od moich panów jak mnie denerwują :P mogę wietrzyć bez przeciągów itd. W kuchni nie mam i drażni mnie to, że ciągle mi tam wszyscy łażą.

Monika - Kochana, może Ty trochę poodpoczywaj, hę 🙂? jejku, podziwiam za takie podejscie. Ja to bym pewnie plackiem lezała 🙃
Co do baldachimów - ja też mówię NIE 🙂 Dla Ksawusia kupilam chyba 20 elementowy komplet, lacznie z lampa, zaslonkami, koronkami, baldachimamy duperelami - po tygodniu wszystko poszlo do piwnicy 😉 a neidawno wszystko sprzedałam na all.
No i wlasnie mi sie przypomnialo ze w zwiazku z tym muszę zakupic nowe ochraniacze i posciel.
Bo poki co mam ochraniacze dla starszego dziecka, jak juz łozeczko jest opuszczone na najnizszy poziom to dla wspinajacego sie dzieciaka mam takie ochraniacze z gabki na cale lozeczko- to akurat tez dla nas byla super sprawa. Tyle tylko ze na krotko, bo Ksawek spal w lozeczku do roku, czy 1,5 roku, potem spal na sofie.
Teraz Mu kupimy nowe lozeczko tylko dla Niego.

Matko, ide gotowac drugie papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh nieda sie szybciej trzeba kuc do tynku i nowy klasci bo my robimy remont po poprzednich wlascicielach a jak robic to juz na lata my w tamtym roku ja remontowalism mieszkanko ktore kupilismy wprowadzilismy sie 10grudnia a 20 juz mialam wyremontowane 3pokoje kuchnie i przedpokoj i zostlo mi 4dni na sprzatanie w tedy byla jazda teraz to bedzie lajcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - mój mężul jest architektem systemu, kojarzysz InPost, paczkomaty?
A mieszkanie mamy w starym budownictwie blok z 1986r, na nowe stać nas nie było, a poza tym przyznam szczerze to te nowe bloki mnie przerażają co chwilę coś się znajomym rozwala, rury pekają - nie dziękuję my mamy spokój. Blok stał 26 lat to i drugie tyle postoi 🙂

Ja tam się ciesze, że drzwi są ale cholera nie białe.
Może i są ładne bo drewniane, ale białe 😮
Myje i myje i nie domyje 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż wlasnie robi "próbne" kółeczka po krakowie 🙂

Daga - u nas te 3 tyg to bylo z kuciem do golego tynku wszystkich pokoi kuchni i lazienki 🤪 tez mielismy stare plytki wszedzie, malo tego z boazeriami 😁

Dagii - no widzisz, to sie zasugerowalam, tym, ze mieszkasz w okolicy Bonarki, a tam to myslalam ze tylko nowe bloki.
My mieszkalismy z moim mężem (wtedy nie mezem jeszcze) rok na Ruczaju w nowowybudowanym bloku- MA - SA - KRA! ucieklismy stamtad do tesciow na wies - koszmar! my tez teraz w bloku, ale nie z 86 a z lat 60 ;D Mam nadzieje ze jeszcze kilka lat postoi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu - mi ta ciąża zasuwa jak nie wiem, myślami zatrzymałam się na 3 miesiącu 😮
A tu już 6 🙂
Ale przy moim urwisie to dni strasznie szybko uciekają.
Ale pamiętam, że pierwsza ciąża wlokła się jak flaki z olejem

Jagoda - i jak autko?
Wasze już?
A my mieszkamy na Kurdwanowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny pozazdrościć
Dagi masz naprawdę prześliczny brzuszek przyznaje zazdroszczę figurki w ciąży 😉 Jeśli chodzi o drzwi hm..niestety my mamy wszystkie do wymiany remontujemy się od roku z tym ze biorąc to ,mieszkanie były same cegły nie było gazu. prądu,wody ,kanalizacji i można powiedzieć ze podłóg.. bo jak się stanęło były prześwity do piwnicy ..i się spadało w niektórych miejscach .. to był koszmar miesiące i zrobione mieszkanie do mieszkania ale ciągle coś się dokupuje ulepsza meble do kuchni potrzebuje .. no i kwestia drzwi zostały te z przed remontu ochlapane farbami tynkami i są białe !!!!! ze srebrnymi klamkami bez zamka ;/

Monika -na twoim miejscy bym się strasznie bała kurcze co prawda to już 6 miesiąc obyś dotrwała chociaż do tego 7 miesiąca ale najlepiej do końca ciąży życzę ci jak najlepiej

henimedes- tak przyznaje ze myślenie w ciąży jest trudne hahaha 😉 no i ciągle się zacinam co chciałam powiedzieć a z pamięcią to już wogole tragedia

no a teraz tak ogólnie dziewczyny kurcze ostatnio mam bóle podbrzusza takie jak na miesiączkę mała harcuje i wydaje mi się jak by była nisko czasem czuje ja w pachwinach !! może to być rozciągająca się macica ale nie pamiętam jaki to był ból z poprzednich ciąży 😞 a wizyta dopiero 3 kwietnia i już powiedział ze dostane skierowanie na glukozę bleeee.. no a za każdym razem walczę aby nie zwymiotować bo będzie powtórka z większą dawka a teraz nie ma ochoty na czekoladę czy coś mocno słodkiego wiec będzie ciężko .. 😞

Jeśli chodzi o czas leciał mi naprawdę szybko do czasu do 17 marca teraz się ciągnie bo siedzę 🤢 w domu 😞 pogoda średnia mała juz dochodzi do zdrowia wiec niedługo będę mogła chodzić na spacery ..bo to siedzenie w domu strasznie meczy i zaczęło się ciągnąc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecię młodsze ma czkawke 🤪

Dagii - idę po męża, zasnął z Mlodym. Jeszcze nie mielismy czasu pogadać, a jeszcze musimy dziś wypełnić papiery do przedszkola (mąż był i rozmawiał z dyrektorką, jest OK 🙂 ) Jutro chyba wszyscy jedziemy, jejku, kolorowy zawrót głowy się zaczyna!
🤪

Spokojnej nocy wszystkim papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki 🙂
Justyna ja kupuje rożek z usztywnieniem kokosowym (miałam taki przy córce i byłam zadowolona ) powód prosty ... ci co się "boją " będą pewniej brać maluszka 😉
myślę tu o mojej córce i o mężu ( choć wierzę w niego to wiem ze będzie się czuł pewniej ze kruszynce nic się nie stanie w jego ramionach 😉 ) później można rożek wykorzystać jako kołderka , mata czy jak kto chce 😉
co do terminu i pogody to z tym rożnie bywa chyba widzicie co się dzieje ...(z doświadczenia wiem ze .... małą jak szłam rodzić to były 30 stopniowe upały a jak wychodziłam to ziąb był jak na jesieni i deszczowo ( a to był maj ) więc nie ma co się sugerować porą roku zbytnio 😉 parę rzeczy cieplejszych w razie W trzeba mieć 😉
zmykam myć okna w dużym pokoju
miłego dnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobitki,

wpadłam tylko na sekundę, własnie wyjeżdżamy do krk, czeka nas bardzo długi dzień i masę rzeczy do załatwienia. Fajnie, że słoneczko świeci 🙂

Co do rożka i pogody - podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisała Monika 🙂

Całuski i miłego słonecznego dnia!

😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Rożek będę miała, bo szpital w którym mam zamiar rodzić tego wymaga, a poza tym tak jak pisze Monika łatwiej dla tych co się boją 😉 no i pogoda nie wiadomo jaka będzie.

Monika - Ty nie szalej z tym sprzątaniem !!!!!!!!!!!!! Bo Tobie nie wolno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jagoda- powodzenia dzisiaj !!!!!!!!!!!!!!!!

A ja po małych zakupach dekoracyjno -kosmetycznych 🙂
Teraz kawka i pączek,
potem sprzątnie lodówki i szafek w kuchni
a potem fryzjer 🤪 🤪 🤪
I garki dzisiaj maja przyjść - cieszę się jak dziecko 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagmara spoko uważam ale trzeba sobie radzić , młoda mi pomaga na ile może ;
a jakie garnki zamówiłaś ? (tego to nigdy za wiele jak i talerzy 😉 )
u mnie święta jak zwykle na rozłące 😞 smutno ale co zrobić ....
niby mama zapraszała ale ...
zobaczymy
dobra biorę się będę zaglądać (sprzątam na odpoczynki ....i się to wlecze :angry 🙂
słonko świeci ale ponoć jakieś deszcze czy inne dziwy natury popołudniu nad Kujawy maja się przywlec 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...