Skocz do zawartości

badanie cukru we krwi.. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
robilam sobie niedawno badanie krwi na cukier na czczo i potem wypilam 0,75g glukozy i po 2 godzinach mialam znow pobierana krew i wszystko bylo by dobrze gdyby nie wyniki mialam 141mg/dl na czczo a po tym obciazeniu 90mg/dl czy ktos z was mial podobnie i czy moze wiecie czy to normalne ? ja sie martwie bo wydaje mi sie ze te wyniki sa zle a do lekarza ide dopiero we wtorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
Hejka małgi wiesz co ja na poczatku robila badania na cukrzycę i piłam glukoze 50mg i mialam podwyzszone ale za kilka dni kazali mi zrobic badania glukozy 75mg i pozniej wyszlo wsyztko ok ale z tego co moja lekarz mowila zeby najlepiej mniejsze ilosci slodkiego jesc no ale jakies tez antybiotyki daja na zmniejszenie 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
158 to rzeczywiście za dużo. na pewno dieta. ogranicz cukry proste - słodzenia herbaty, słodyczy, soków w kartonach tych z dodatkiem cukru, lodów, ciast. banany jeśli już to te bardziej niedojrzałe. im starsze, tym więcej cukrów prostych. kukurydza, groch, fasola mają dużo węglowodanów, które długo są trawione. białe pieczywo odpada. najlepsze są te z dużą ilością ziaren. tłuste, smażone jedzenie - kotlety schabowe, frytki odpadają. polecam warzywa na parze i mięso gotowane. zamiast makaronu i ziemniaków lepszy ryż (brązowy niełuskany lepszy niż biały), ważne jest, żeby jest mało, ale często, żeby nie doprowadzać do dużych wahań cukru we krwi. pij dużo wody.

pozdrawiam!

będzie ok! czego się nie robi dla dzidzi! a cukier warto mierzyć często. po jedzeniu do 140 to maks!

aha - ruch zmniejsza poziom cukru we krwi, więc warto po posiłku poruszać się trochę więcej niż zwykle. a i organizm się dotleni, więcej endorfinek czyli szczęścia również dla maluszka! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siostra ma cukrzycę typu I. urodziła zdrową dzidzię, chociaż na cukrzycę chorowała już 4 lata. więc się nie martw za bardzo! ale ostatnio też się o tym naczytałam. właściwie możesz jeść dużo różnych rzeczy tylko z głową. ważne jest aby indeks glikemiczny danego produktu był niski - czyli im mniej węglowodanów tym lepiej. luknij tutaj:

http://zdrowezywienie.w.interia.pl/glikemiczny.htm

moja przyjaciółka też miała podwyższony poziom cukru we krwi i sama dieta jej wystarczyła, więc pewnie u Ciebie będzie podobnie.

Najważniejsze pozytywne myślenie, bo dzidzia czuje stres, więc nie denerwuj się na zapas ani w ogóle też!

Pozdrawiam! Trzymaj się ciepło! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja też idę do lekarza w pt. Wyniki raczej w normie - niewiele od niej odbiegają, ale w ciąży to raczej normalne. czuję się dobrze. a co do dzidzi to teraz mam nadzieję, że już na 100% się okaże, czy chłopczyk czy dziewczynka, bo raczej dziewczynka, no ale do pt musimy czekać. oby nie obróciła się pleckami, bo znów nie będzie wiadomo. ale najważniejsze, żeby zdrowe było! 😁 wiadomo 😉

pozdrawiam i do napisania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
norma po h poniżej 140 mg/dl.
po 2h do 120, a na czczo do 100.

kurde baby, nie jedzcie tyle słodyczy. nie chcę straszyć, ale wysoki cukier źle wpływa na dziecko. i często powraca w kolejnych ciążach

mam nadzieję, że drugie badanie już będzie ok. dajcie znać!

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...