Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ilia tak to normalne, moja mała też aktywna 🙂 Pamiętam jak byłam w ciąży z moim synkiem to kazali mi pod koniec liczyć ruchy. Koleżanki miały po 2-3 na godzinę, ja miałam 20-30 ;p nawet jak mi KTG podłączali to tak się wiercił, że alarm włączał hehe i na szczęście jak się urodził, to się uspokoił i jest bardzo grzeczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
byłam na usg i oczywiście moje przeczucia to wcale sie nie sprawdzają 🙂 drugi synek będzie 😁 tak wystawil sprzet ze chyba kazdy by sie zorientowal ze to chlopak 😁 ciesze sie choc przyznaje ze czuję troszeczke niedosyt podobnie jak malinka bo myslalam ze bedzie corcia a wiecej dzieci nie planuje 😜 ale super ze synus zdrowy, dokladnie go zbadała zmierzyła, wazy prawie 300g i termin mam 28-30 listopad wiec nic sie nie zmienia 🙂
cysta cala sie wchlonela 🙂 🙂 ale mam jakies bakterie w moczu i mam wziąć antybiotyk - taki z jedną tabletką 🙂 i juz mnie na cukier zapisała na 2 wrzesnia jejku znowu beedzie meczarnia 🙂

a to nasza kruszynka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj mały tez zrobil sie bardziej aktywny, choc w dzien slabiej go czuje niz wieczorem jak sie poloze wtedy to fika na calego 😁 w obwodzie brzucha mam 86cm i przytylam 4kg, tyle samo jak z Oliwierkiem na tym etapie ciązy wiec mysle ze do 10-12 powinnam dojsc i koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje dziewczyny 🙂 🙂 to tylko ja nie znam płci? 😁 😁 😁 ja idę 18 lipca na 4d więc wtedy to już chyba na 100% się dowiemy 🙂 🙂 najważniejsze, że Maluszek zdrowy ale ciekawość mnie już zżera. Jak tylko pójdę na USG to zażądam dowodu płci na zdjęciu 😁 i zaraz po idę na zakupy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka napisał(a):
Iskierko gratulacje 🙂. JA tez bardzo się cieszę ze swojej córci. Ilia i Goshe napiszcie potem jak badanie.
Malinka jak Ci się podoba w Pl;p??
Jak się czujecie generalnie?
Brzuszki się napinają itd.?


hej..
w pl super.
ale teściowa mi gra na nerwach...ale o tym to innym razem bo pisze z telefonu i kiepsko mi to idzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka napisał(a):
Iskierko gratulacje 🙂. JA tez bardzo się cieszę ze swojej córci. Ilia i Goshe napiszcie potem jak badanie.
Malinka jak Ci się podoba w Pl;p??
Jak się czujecie generalnie?
Brzuszki się napinają itd.?


hej..
w pl super.
ale teściowa mi gra na nerwach...ale o tym to innym razem bo pisze z telefonu i kiepsko mi to idzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe gratuluje synka 🙂najważniejsze ze zdrowy dzidziuś... 🙂będziemy mialy po dwóch lobuzow a bracia się dobrze dogadaja 😁sliczny bąbel... 🙂
Ja drugiego imienia tez nie daje,gracjan tez ma jedno 🙂 jutro ide do gina ale to tylko tak sie obadac bez usg.Jak mój przyjedZie to pojdziemy na4d malego sobie nagrac 😉napiszw wiecej jak siade do kompa 🙂pozdrowionka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe gratuluje synka 🙂najważniejsze ze zdrowy dzidziuś... 🙂będziemy mialy po dwóch lobuzow a bracia się dobrze dogadaja 😁sliczny bąbel... 🙂
Ja drugiego imienia tez nie daje,gracjan tez ma jedno 🙂 jutro ide do gina ale to tylko tak sie obadac bez usg.Jak mój przyjedZie to pojdziemy na4d malego sobie nagrac 😉napiszw wiecej jak siade do kompa 🙂pozdrowionka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
bylam dzisiaj z malym na bilansie 4 latka, jejku nawet nie wiedzialam ze on tyle zna slowek po niemiecku 🤪 wszystko rozumial, sluchal, pokazywal co mowil doktor 😁
zamowilam dzisiaj pół wyprawki nie liczac ubranek 🙂 mama mi przywiezie jak do nas przyjedzie 30 lipca 😁 fajnie sie kupuje takie rzeczy dla niemowlaczkow 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😞super Goshe ze masz tak zdolnego synka 🙂ja jeszcze za wyprawke się nie wzielam... 😞bylam wczoraj u ginekolożki...wszystko ok ale brzuszek się napina...mam się oszczedzac i dużo odpoczywać...i lezec troszkę.Kazala mi brac aspargin i nospe jak poczuje ze brzuch się stawia... 🤨ogolnie szyjka jest ok ale kazala mi dmuchac na zimne... 🤨a i mowi do mnie a to zrobie pani chociaż na chwile usg tak dla pewności ze wszystko jest ok...no i oczywiście mowi do mnie:a wie pani ze będzie synek...mam już potwierdzenie plci hihi 🙂eh chora jestem,dziewczyny pomocy! 😞co na bol gardla,katar,jaki syrop mogę stosować w ciąży...?czuje się okropnie 😞pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malinka24 napisał(a):
hej 😞super Goshe ze masz tak zdolnego synka 🙂ja jeszcze za wyprawke się nie wzielam... 😞bylam wczoraj u ginekolożki...wszystko ok ale brzuszek się napina...mam się oszczedzac i dużo odpoczywać...i lezec troszkę.Kazala mi brac aspargin i nospe jak poczuje ze brzuch się stawia... 🤨ogolnie szyjka jest ok ale kazala mi dmuchac na zimne... 🤨a i mowi do mnie a to zrobie pani chociaż na chwile usg tak dla pewności ze wszystko jest ok...no i oczywiście mowi do mnie:a wie pani ze będzie synek...mam już potwierdzenie plci hihi 🙂eh chora jestem,dziewczyny pomocy! 😞co na bol gardla,katar,jaki syrop mogę stosować w ciąży...?czuje się okropnie 😞pozdrawiam


Malinka, myślę, że najrozsądniejsze byłoby pójście do lekarza.
Jak mnie ''połamało'' to poszłam, powiedziała mi że mogę brać wszelkie tabletki do ssania, wit c i jakieś krople na katar ale kompletnie wyleciała mi nazwa.
Myślę, że samej nie ma co ryzykować i się leczyć a taki stan osłabienia organizmu tez nie jest nam wskazany... idź do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinka przejdź się do lekarza, da Ci bezpieczne leki i po weekendzie będziesz zdrowa, nie ma co się męczyć...
Ja wczoraj o 21 latałam po okolicznych sklepach za lodami wodnymi jakoś tak mnie wzięło a od dzieciństwa takich nie jadłam 😁 w końcu w 4 sklepie znalazłam 4 ostatnie 🙂 słodkie jak nie wiem ale zaspokoiłam zachciankę 😁
Pytanie do dziewczyn, które rodzą po raz pierwszy: wybieracie się do szkoły rodzenia? No i do doświadczonych mam: Czy w ogóle warto? 🙂
Ja mam szpital blisko i w sumie zastanawiam się czy się nie przejść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zeberka ja chodziłam do szkoły rodzenia. W sumie nawet było warto, chociaż u nas to było bardziej w formie wykładu. Nie było żadnych zajęć z oddychania i ogólnie żadnych fizycznych bo nikt nie chciał. Musisz się zapoznać z programem szkoły w Twoim szpitalu. Ale co mi się najbardziej podobało to wizyta na porodówce. Mogłyśmy zobaczyć gdzie wszystko się odbywa, nie było szoku w dniu porodu 🙂
malinka24 ja się leczyłam domowymi sposobami. Herbata z miodem i cytryną wieczorem i pod pierzynkę 🙂 Teraz synek coś kasze i zrobiłam mu domowy syrop z cebuli. Strasznie śmierdzi ale pije bez problemu hehe Zobaczymy jak się sprawdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinka kuruj sie:*
Natalia ja nie chodzialm do szkoly rodzenia bo nie chcialam i spokojnie dalam rade z oddychaniem czy innymi czynnosciami w trakcie porodu 🙂 teraz moja polozna mnie namawia na szkole rodzienia bo sama prowadzi zajecia ale tez mi sie nie chce :p

Byłam u dentysty dzisiaj i wyrwała mi zeba mądrosci 🤨 o 11.30 wyrywala i chyba jeszcze mnie trzyma znieczulenie bo nic mnie nie boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wybieram się do szkoły rodzenia. Mam koleżankę 2 mce wyżej i bardzo sobie zachwala.
Jest tam też gimnastyka dla brzuchatych 🙂 no i wykłady. Można się dużo dowiedzieć, praktycznych i przydatnych rzeczy. No i myślę, że później na porodówce kobieta czuje się pewniej i wie co robić po takiej szkole.
Myślę, że za jakiś miesiąc się wybiorę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...