Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zeberka napisał(a):
Dziewczyny szybko wróciłyście po ciąży do swojej wagi? i czy robiłyście coś w tym kierunku czy waga sama leciała w dół?


WTRACE SIE 🙂 wiec ja wracalam do swojej wagi 1,5 roku.. z tym ze przytyłam.. 35 kg ..
10kg zeszlo mi odrazu po urodzeniu tego samego dnia.. przez czas pologu przy obkurczaniu sie macicy zeszlo mi 7 kg ..potem mała wyciagła ze mnie jeszcze 3 kg ...miałam -20kg ale zostało 15 kg .. 5 kg przez diety... wiec ostatnie okropne 10 kg... i zaczełam pracowac stres ...zabieganie i waga spadła.. wkoncu w pazdzierniku 2012 weszlam w swoje spodnie z przed ciazy ..ale po miesiacu znow nie moglam dopiac guzika... 😮 😮 😮 2 tygodnie poznej dowiedzialam sie ze jestem w 8 tyg ciazy 🙂 😁 😁 😆 😆 i narazie mam 13,5 kg na plusie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moja kolezanka tez przytyła 35 kg, troche czasu jej zajęło zrzucenie tych kilogramów ale karmiła 1,5 roku piersią i schudła na tyle ze normalnie sama skóra i kości zostały 🤨 przestała karmic i teraz ma ok 7-10kg na plusie takze to różnie bywa z tymi nadmiernymi kilogramami po ciązy 🙂

marietta12 powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia_149 napisał(a):
Cześć dziewczyny!
Właśnie jestem po krzywej cukrowej. Już drugie podejście w tej ciąży i tym razem wytrzymałam 15 minut i wszystko zwymiotowałam:/ Mam nadzieję, że już nie będą mnie męczyć.


mogłas sobie wycisnąć połówke cytryny, od razu lepiej smakuje i mozna normalnie wypic 🙂
jejku ja mam cukier dopiero 2 wrzesnia jak bede w 27tc!!! późno to troche 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂ja troszkę nie w temacie co tam u was...staram się nadrabiaćwszystko... 🙂ja dluo nie karmiłam ale pewnych rzeczy tak jak pisze Goshe trzeba unikac...pomalutku wszystkiego probowac... 😉ja na kzywa cukrowa tez ide około 27tygodnia...jeszcze nie wiem kiedy bo musze umowic to jak wroce z PL 😉u mnie waga na razie może z +1,5kg ... 🙂ale brzuszek już calkiem spory...i mam nadzieje ze dużo teraz nie przytyje... 😉w pierwszej ciąży +21kg...po porodzie bylam w szoku bo myslalam ze od razu brzuch ginie a tu szok wygladalam jak w 4msc ciąży... 😞ale w sumie chyba z miesiąc zajelo mi wrocenie do wagi wyjściowej...51kg... 🙂tylko niestety rozstępy zostały i teraz tez się ich boje najbardziej...żeby mi ich tylko nie przybylo .. 🤨czekam na meza utęsknieniem w poniedziałek już będzie z nami... 🙂uff jak dziś goraco... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieczyny bola Was pachwiny? bo kurcze mnie dzisiaj strasznie 🤨 wogole w nocy, co noc zresztą boli mnie biodro lewe 🤨
musialam sobie dzisiaj kupic kolejna sukienke bo tak mi brzuch wywalilo ze nie wygodnie juz chodzi mi sie w spodenkach 😉
a co u Was ? jak minął dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zeberka napisał(a):
Malinka a smarowałaś się czymś w czasie ciąży? moja koleżanka w czasie ciąży smarowała się tylko na brzuchu i brzuch ma śliczny bez rozstępów ale zapomniała o udach i piersiach i niestety tam zostały...[/quote\

hej 🙂smarowałam się i nic to nie dalo...teraz tez smaruje brzuszek...uda i piersi zobaczymy co z teo wyniknie.. 🤨a i wszystkie kobietki co się ciesz ze nie maja rozstepow jeszcze...to ostrzegam..najwięcej ciało dostaje po 37-38tygodniu ciąży...ja urodziłam w 41tygodniu ciąży...do tego czasu mialam coraz więcej rozstepow na brzuchu...masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
Dzieczyny bola Was pachwiny? bo kurcze mnie dzisiaj strasznie 🤨 wogole w nocy, co noc zresztą boli mnie biodro lewe 🤨
musialam sobie dzisiaj kupic kolejna sukienke bo tak mi brzuch wywalilo ze nie wygodnie juz chodzi mi sie w spodenkach 😉
a co u Was ? jak minął dzień?


mnie wszystko boli... 😉naprawdę...kregoslup,pachwiny..marudzę jak staruszka...az się boje co będzie do końca ciąży... 😉mi już tez brzuchol wywalilo... 😜
mi dziś minal dzień leniwie caly dzień lezalam i nic nie robiłam... 😜pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
Dzieczyny bola Was pachwiny? bo kurcze mnie dzisiaj strasznie 🤨 wogole w nocy, co noc zresztą boli mnie biodro lewe 🤨
musialam sobie dzisiaj kupic kolejna sukienke bo tak mi brzuch wywalilo ze nie wygodnie juz chodzi mi sie w spodenkach 😉
a co u Was ? jak minął dzień?


mnie wszystko boli... 😉naprawdę...kregoslup,pachwiny..marudzę jak staruszka...az się boje co będzie do końca ciąży... 😉mi już tez brzuchol wywalilo... 😜
mi dziś minal dzień leniwie caly dzień lezalam i nic nie robiłam... 😜pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zeberka napisał(a):
Goshe mnie też lewe biodro w nocy boli 😞 budzę się aż i nie wiem gdzie tą nogę wyłożyć, żeby minęło...

no wlasnie mam to samo, jejku jakie to okropne uczucie i jeszcze łapia mnie w nocy skurcze w łydkach 🤨 naprawde jak staruszka sie czuje czasem heheh
ja rozstepow nie mam i raczej mysle ze nie bede miala, z Olim tez nie mialam, mam taką skórę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Mnie na szczęście żadne skórcze nie łapią i noce mam spokojne.
A jeśli chodzi o rozstępy to racja, bądźcie ostrożne. Ja do 8msc miałam może ze 3 a później jak mi wyskoczyły to calutki brzuch mam w rozstępach:/ a urodziłam w 43 tygodniu.
Ale miała ciekawą nockę 🙂 Mąż jeżdzi ciężarówką i wczoraj o 22:00 zabrał mnie w trasę 🙂 wróciliśmy o 4:00 a mały wstał (na szczęście) o 8:00 więc trochę się nie wyspałam ale za to zadowolona jestem bo uwielbiam jeżdzić 🙂
W poprzedniej ciąży do samego końca z mężem jeździłam na całe tygodnie, syn ma teraz bzika na punkcie tirów hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie...
mnie dzisiaj z pracy wygonili i pojechałam od razu do lekarza...
najpierw mi ciśnienie zjechało i zaczęłam ślepnąć na prawe oko, później mnie głowa rozbolała a jak dojechałam do pracy i sprawdzałam na grafiku o której kończę to nie mogłam sobie poradzić z nazwaniem liczb które widziałam... 🤢
jak powiedziałam lekarzowi że zapomniałam jak się liczby nazywają to on mi mówi że przecież ja jestem w ciąży i to normalne... 😮
ale pokazał mi malutką na USG więc jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iskierka ale sie pewnie wystraszylas co?? dobrze ze Cie wyslali do domu i ze z malutka wszystko ok 🙂 mi sie wczoraj w sklepie przy kasie słabo zrobiło przez chwile 😉
Własnie jedziemy na basen 🙂 🙂 gorąco jest 🙂 🙂
miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki kochane... zaczęłam 25 tydzień, wizytę mam we wtorek, a dziś zaraz po prysznicu po lekkim naciśnięciu piersi zauważyłam u siebie na sutkach pojawiającą się siarę... z lewej piersi nawet kilka kropelek lekko biało-żółtej "substancji" :P a z prawej przeźroczystą :P nie powiem, że troszkę się wystraszyłam, ale później domyśliłam się, że to na pewno siara... Co należy z tym zrobić? Naturalnie powiem we wtorek o tym swojemu dr, ale czy trzeba to później odciągać czy jak, czy może ona zaniknie? Przepraszam za głupie pytanie, ale zupełnie się na tym nie znam... jestem nowicjuszką :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja Ci nie pomogę bo też jest to moja ciąża, ale gdzieś czytałam, że po 20 tygodniu jest to naturalne a jeśli jest jej dużo to chyba jedynie wkładki laktacyjne, żeby nie brudzić bielizny i ubrań. Ja też mam pytanie 😁 😁 mianowicie chodzi mi o laktator 🙂 czy kupować czy nie jak tak to kiedy i jaki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia nie musisz z tym nic robić, tylko tak jak napisała Zeberka, zaopatrz się we wkładki laktacyjne 🙂Ja na szczęście jeszcze mam spokój;p

Zeberka mi laktator bardzo się przydał bo mały miał problemy ze złapaniem piersi. Ogólnie lepiej go mieć, bo w razie nadmiaru pokarmu trzeba go ściągać, żeby nie powstało zapalenie bo to baaardzo bolesne podobno i ciężkie do wyleczenia. Miałam kilka i najlepiej się sprawdził zwykły ręczny z apteki.
http://allegro.pl/laktator-lakta-odciagacz-pokarmu-reczny-rs-1-i3413408100.html
Naprawdę polecam, dziewczyny z oddziału jak tylko miały jakiś inny to wymieniały na taki.

iskierka no fakt niezła jazda hehe można się nieźle wystraszyć. Niby mówią, że ciąża to nie choroba ale takie objawy dają sporo do myślenia, żeby chociaż definicję ciąży zmienić hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...