Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zaberka mnie poleciły koleżanki najzwyklejszą oliwkę Bambino i Sudocrem na odparzenia, a do kąpieli kupuję Oilatum (emulsja) dla noworodka, albo z Johnsona coś. Do szpitala w Czestochowie podobno trzeba kupić Octenisept do pępuszka... ale koleżanka famaceutka powiedziała, że jeżeli chcę, żeby pępek goił się 3 tygodnie to mogę to kupić na własną odpowiedzialność, ale najlepszy jest spirytus 70%...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Racja spirytus na pepuszek najlepszy, ja z Olim mialam oliwke Bambino,sudokrem,do kapieli serie z Nivea Baby i niemial zadnych uczulen takze polecam te produkty 🙂 co do Jonnsons to lepiej nie uzywac na poczatku bo czesto uczulaja. Teraz bede kupowac wszystko z Hipp bo tutaj nic nie ma z tych kosmetykow co stosowalam z Olim 🙂
A ciepla w podbrzuszu nie czuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też na pępuszek spirytus, nawet w szpitalu używali. Co do Johnsona to goshe ma rację, nic dobrego o tych kosmetykach nie słyszałam. Ja na odparzenia stosowałam domową metodę - mączkę ziemniaczaną. Przy kolejnej zmianie pieluchy zaczerwienienia już nie było 🙂 Do dziś w razie potrzeby stosuję. Tylko nie można za długo trzymać (np na noc) bo się kluski robią hehe. A co do płynów i kremów to też polecan nivea i Bambino.
Byłam dziś na USG. Lekarz potwierdził płeć 🙂 Nadal dziewuszka 🙂 Wszystko ok, mała waży 660g Całe badanie się kręciła i wierciła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia to super, że wszystko ok 😉 Moja córeczka też wariowała na wczorajszym USG 😁 Co konkretnie kupiłyście na pierwsze dni z Nivea Baby? Żel, mydełko, płyn? Z tego co czytałam to są dozwolone od 1 miesiąca... mydełko jedynie od 1 dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, bo teraz tyle jest tego wszystkiego w sklepach i aptekach, że naprawdę nie wiadomo co kupić...Póki co staram się zrobić rozeznanie, żeby potem już wiedzieć co kupić 🙂
mam jeszcze jedno kluczowe pytania 😁 czy zgłaszacie po porodzie w przychodni, że chcecie, żeby odwiedziła Was położna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Generalnie u nas jest tak, że po porodzie tata dostaje ze szpitala druk, że urodziło się dziecko i ma jechać z tym do ośrodka gdzie maluszek będzie należał, pokazać go położnej i mają sobie odnotować i w ogóle..później musi odwieść ten druk z powrotem do szpitala...( nie wiem po co, ale takie mamy procedury..) Położna automatycznie przychodzi do domu jakieś 4-5 razy...i nie mamy na to wpływu. Umawiamy się tylko na daną godzinę. Wiadomo... musi obejrzeć kąty czy dziecko będzie żyło w dobrych warunkach i czy u matki wszystko goi się jak należy...może pomóc przy kilku rzeczach i wytłumaczyć co i jak... U nas na szczęście jest fajna położna, więc będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha.. Pamiętam jak moja mama mi opowiadała jak to było za jej czasów... położna przyszła już do mieszkania rodziców zanim moja mama ze mną wróciła ze szpitala :P Czekała 2 godziny... Jak to za komuny wszystko szybko szło i każdy się przejmował... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, od tygodnia jestem na urlopie i jest mi tak cudownie, że nie chcę już wracać do pracy.... chyba już pójdę na zwolnienie 🙂
Z resztą mój lekarz powiedział, że jeszcze ok 1miesiąca i już mnie do pracy nie puści.
Widzę, że Wy też nie możecie się powstrzymać z zakupami 🙂 My jutro jedziemy zamówić łóżeczko i może wózek, komodę dziś zamówiliśmy no i kilka ciuszków też już mamy 🙂 Teraz gdy z narzeczonym wchodzimy do sklepu, to on idzie na dział męski a ja oczywiście dziecięcy 🙂 a jest w czym wybierać... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia u nas nie ma takiego obowiązku, jak urodzi się dziecko dzwoni się lub idzie do przychodni i zgłasza w rejestracji, że urodziło się dziecko i ze życzysz sobie położną. Ja nie leczę się w przychodni w rejonie i nawet nie wiem jak ta położna tu wygląda i zastanawiam się w ogóle nad sensem jej wizyty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja Oliwierka rodzialam we Wrocławiu i tam po urodzeniu musielismy wybrac sobie przychodnie, zapisac dziecko i wyrazic zgode czy chcemy by polozna nas odwiedzala. Oczywiscie sie zgodzilismy i byla z 4 razy pomogla nam troszke bo wiadomo bylismy niedoswiadczeni hehe 🙂
Tutaj juz na poczatku musialam wybrac polozną (Polka naszczescie i mieszka kilka domow ode mnie 😁 ) i ona bedzie nas odwiedzac codziennie przez miesiac po narodzinach dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyobrażam sobie jak wyglądają na żywo 😁
Moj Oli od dzisiaj ma 3 tygodnie wolnego od przedszkola 🙂 idzie dopiero 17 sierpnia 🙂
wogóle niedawno wprowadziła sie obok nas nowa rodzina z 2-letnia coreczką i Oliwierek tak ja polubił ze codziennie się z nia bawi, wola do nas do domu a dzisiaj to nawet dał jej buziaka w policzek 😁 😁 😁 nie znałam go od tej strony hehehehheh bo z chlopcami to nie lubi sie za bardzo bawic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka oszczedzaj sie 1,5cm to i tak jest długa oby tylko sie wiecej nie skracała...ja nie mam pojecia jak dluga jest moja szyjka (choc pewnie bardzo dluga bo w pierwszej ciazy wlasnie przez nia nie mogłam normalnie urodzic) bo moja lekarka mnie nie bada ginekologicznie 🤔tylko zawsze usg robi 🤔 dziwne wiem ale tu chyba tak sie robi...
Jejku ale Fabulek mi szaleje w brzuchu, siedziec nie moge 🙂jakąś dyskotekę sobie urządza czy co hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka będzie wszystko ok, zobaczysz !! 😘 Ja dziewczynki byłam na ponownym badaniu poziomy cukru po glukozie. Teraz wyszło, że na czczo jest 72, a po glukozie 142. Więc jest ok. Lekarz powiedział, że muszę tylko się pilnować z dietą, żeby cukier bardziej nie skoczył. Jak mus to mus 😉 Wystraszyłam się wczoraj wieczorem bo moja mała prawie w ogóle się nie ruszała w przeciągu 2 godzin... Jak już miałam dzwonić do lekarza to nagle zaczęła wariować... 🤪 i tak jest do teraz :P Chyba wyczuła, że mama się martwi hehehe 😜 Jedynie co dziś mnie martwi to moje samopoczucie... jakiś dołek mnie łapie... ehhh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...