Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no to teraz i ja zaczynam się bać tej glukozy 😞
dzisiaj idę do mojej gin pewnie każe mi zrobić... i muszę ją poprosić o badanie na tarczycę.
jak jej zacznę opowiadać co mi było kiedy ona się urlopowała to się kobita za głowę złapie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka a Ty w którym tyg jesteś dokładnie? ja też się boję tej glukozy. W ogóle ciągnie mnie na wymioty przy każdej tabletce witamin czy magnezu a co dopiero wypić to świństwo. Jeszcze wyszły mi jakieś bakterie w moczu, lekarka mówi, że niby nic ale do następnej wizyty mogłoby się pogorszyć więc łykam 7 dzień Furaginum. Wy też czujecie się takie ociężałe i duże, czy tylko ja mam takie wrażenie, że się zaokrąglam w zastraszającym tempie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem po wizycie.
mam zrobić tą glukozę...
ogólnie moja gin mówi że wszystko ok ale na siłę chce mnie wysłać na zwolnienie bo miałam taki dzień że miałam częściej skurcze ale szyjka się nie skraca więc jeszcze wytrzymam...
kurcze jak pójdę na zwolnienie to mi umowy w pracy nie przedłużą i przepadnie macieżyńskie...
co za debil wymyślił umowę na zlecenie?! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂Byłam u lekarza i kurde az 2h!!!!!czekałam na swoja kolej dramat jakis na 10.30 mialam a o 12.30 dopiero weszlam juz myslalam ze pojde stamtąd!! juz bakterii w moczu nie mam ale za to znowu mam jakas infekcje 🙃 🙃 🤢 jak nie urok to skaczka heh w koncu 2 raz od poczatku ciazy mialam robione badanie krwi i hb wyszla mi 10,4 czyli jak na ciąze to babka mówi ze ok 🙂 szyjka długa prawie 4 cm, wogole mialam robione CTG, brak skurczy tetno maluszka 140 wiec ok wszystko 🙂 i zapisała mnie na 19 sierpnia na cukier 🤨 mowi ze 2 wrzesnia to za pozno, co lekarz to inna opinia ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyneczki kochane... nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam mieć już lęki związane z porodem... Boję się niesamowicie czy wystarczy mi sił i czy w ogóle sobie poradzę... 😞 Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić..., a do porodu bliżej jak dalej 😮 Dobrze chociaż, że mam szerokie biodra... może to jakoś ułatwi mi "wypychanie" małej 🤢 Za 2 tygodnie wizyta u gina (akurat w drugą rocznicę ślubu 😁, zobaczę moją Olę 😁 Już nie mogę się doczekać 😁 Ot..taki prezencik pod rocznicę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja wizyta wypada tydzień przed rocznica ślubu 🙂 widze ze wiele z nas ślubowało w sierpniu jeszcze jedna rzecz która nas łaczy 🙂
nie wiecie czasami czy spanie na plecach bardzo szkodzi dzidziusiowi? bo ostatnio czesto mi sie to zdarza 🙂 Jak spie na boku to czuje szybciej "ciągnięcie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe no to fajnie się złożyło nam 🙂 🙂 Kamisia ja też często śpię na plecach 🙂 zawsze uwielbiałam spać na brzuchu ale od początku ciąży starałam się uczyć spania na boku ale i tak budzę się rano na plecach 😉 jak zasypiam to kładę się na lewym boku ale to nawet nie ze względu na to, ze mówią, że tak najlepiej ale mój mąż śpi po drugiej stronie łóżka i jakoś tak się nauczyliśmy zasypiać, że ja odwracam się do Niego tyłkiem 😉 a On mnie przytula 🙂 jakoś zawsze tak mi się dobrze spało i bezpiecznie no a w zimie ciepło 😁 pod bok podkładam sobie albo rogala (poduszkę do spania dla kobiet w ciąży) albo zwykłą poduchę 🙂 najlepsze, że jak idę w nocy siku to po powrocie zastaje mojego męża wtulonego moją ciążową poduchę 😁 jakoś sobie ją upodobał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co o tym myśleć 😞 może coś w tym jest:/
Fragment z neta: Kiedy mija 20 tydzień ciąży lekarze odradzają tą pozycję (nawet na kilkuminutową drzemkę czy odpoczynek na kanapie). Szybko rosnąca macica zaczyna uciskać kręgosłup, jelita i dużą żyłę, którą powraca krew z dolnych partii ciała do serca. Rezultatem spania w tej pozycji mogą byś problemy z funkcjonowaniem Twojego układu trawiennego, ból pleców, niskie ciśnienie krwi, a także ograniczenie dopływu krwi do rozwijającego się płodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamisia no napewno macica troche uciska kregosłup w tej pozycji ale znowu jak w takiej jest najwygodniej spac to co zrobic?ja jak juz spie na boku to tez poduszke wkladam ale pod brzuch i tez mi nie zabardzo wygodnie 🥴 mysle nad ta poduszka do spania ale tez nie wiem czy sie sprawdzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamisia ja tą poduszkę kupiłam w pierwszej ciąży i jest rewelacyjna. W ciąży pomagała mi spać lub jak siedziałam to podkładałam ją sobie za plecy. Jak urodziłam Pawełka to go na niej karmiłam. Później była wygodna do spania i teraz znów służy w ciąży. Mój mąż tez mi ją podbiera i śpi na niej czasami ;-) Mi się najlepiej śpi na boku, niestety ciasno mi bo w nocy przychodzi do Nas Pawełek i się rozpycha ;-( Jeden syn kopie od wewnątrz, a drugi od zewnątrz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi jest na plecach wygodnie poleżeć przed snem ale z ugiętymi nogami i nigdy tak nie zasypiam... zazwyczaj spałam na lewym boku albo na brzuchu, na prawym nigdy nie mogłam zasnąć. od początku ciąży spałam też na lewym ale jakiś miesiąc temu mi się poprzestawiało i już tylko na prawym śpię.
a tak po za tym... dziewczyny uważajcie na wiatraki... ja przesadziłam i mnie zawiało aż się nie mogłam dzisiaj wyprostować tak mnie bolał cały bok 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szczęscie śpie dobrze, tylko zdecydowałam się odzwyczaić małego od smoczka i mu odcięłam końcówkę i powiedziałam, że świnka morska mu zjadła. Na szczęście obudził się tylko raz ale mocno płakał 😞 zobaczymy kolejne nocki. A w razie potrzeby mam duuuużą poduchę i leżąc na boku podkładam sobie pod nogę i jest mi wygodnie 🙂
Ja mam trzecią rocznicę 20 listopada, a termin na 14 więc może będzie prezent na rocznicę 🙂 pierwszego synka urodziłam sporo po terminie (miałam na 3-5 stycznia, urodziłam 20 stycznia) więc jest spora szansa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku Natalia to Ty cos dlugo po terminie urodziłas... a mialas wywoływany porod?
ja w rowno 39tc urodziłam i teraz cc planuje na 38tc i ciekawe jak w klinice mi wyznaczą termin 🙂chciałabym 18 listopada bo wtedy mój mąż ma urodziny 😁 ale by dostał prezent 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak miałam wywoływany poród ale to i tak nic nie dało więc skończyło się na cc. Na szczęście bo mały ważył 4kg i mierzył 62cm 🙂 A podobno każde następne dziecko jest większe 😉
Mój mały urodził się 2 dni po urodzinach męża, a mieniny jak się okazało ma w moje urodziny w dzień dziecka 🙂
goshe no to byłby cudowny prezent dla męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...