Skocz do zawartości

Marcóweczki 2014 :] | Forum dla mam


czarnyloczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hmmm spacer po plaży ....
dawno nie byłam nad morzem
w lipcu staraliśmy się jeździć co tydzień na jednodniowe wypady ale w sierpniu musiałam przyoszczędzić odpuściliśmy sobie i jeździliśmy nad jeziorko blisko naszego miasta lub do aquaparku
chętnie pojechałabym jeszcze raz w tym roku pobawić się na plaży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Marcowe Mamy 🙂
Ja mam termin na 25.03, 10 dni po moich urodzinach 😁
Tydzień temu byłam przez 4 dni w szpitalu ze względu na silne wymioty nawet po wodzie, podano mi tam torecan (mój gin bardzo się tym zdenerwował). Brałyście może w poprzednich ciążach? Podobno jest bardzo szkodliwy dla dziecka a właściwie dla procesów organogenezy. Teraz zaczynam się zastanawiać na badaniami prenatalnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszynka85 napisał(a):
Witam Marcowe Mamy 🙂
Ja mam termin na 25.03, 10 dni po moich urodzinach 😁
Tydzień temu byłam przez 4 dni w szpitalu ze względu na silne wymioty nawet po wodzie, podano mi tam torecan (mój gin bardzo się tym zdenerwował). Brałyście może w poprzednich ciążach? Podobno jest bardzo szkodliwy dla dziecka a właściwie dla procesów organogenezy. Teraz zaczynam się zastanawiać na badaniami prenatalnymi.

Cześć niestety ja ani w pierwszej ani w drugiej ciąży nie wymiotowałam wiec nie brałam nic takiego. Ja robiłam badania prenatalne. Teraz czekam na wyniki.
Za to w pierwszych tygodniach brałam gynalgin bo coś tam wyszło na cytologii, i jak zmieniłam przy drugiej wizycie ginekologa to też mówił że można było poczekać jeśli nie odczuwałam żadnych dolegliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Kruszynko85!
Ja rownież robiłam badania prenatalne i myślę, że jeśli czujesz taką potrzebę to też je zrób. Teraz jest najlepszy czas a test Pappa to wiarygodne i bezbolesne badanie- nie licząc pobierania krwi 🙂
Po wynikach napewno będziesz spokojniejsza co dobrze wpłynie na Twoją ciążę i na samopoczucie Maluszka.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey,

witam nowe mamusie.

Troszkę mnie nie było, ale bez problemu Was nadrobiłam 🙂
Niestety załapałam się w tym czasie na 5dni w szpitalu... Powód-krwiak czyli odklejenie się kosmówki...
Byłam wtedy u mamy i byłam zmuszona rozstać się po raz pierwszy z synkiem na dłużej jak godzina, straszne przeżycie.

Na chwilę obecną jest dobrze, tylko zero wysiłku, a to przy zaczynającym chodzić bobo jest niewykonalne, ale trzeba dać radę 🙂

za jakiś tydzień pójdę na kontrolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszynka85 napisał(a):
Witam Marcowe Mamy 🙂
Ja mam termin na 25.03, 10 dni po moich urodzinach 😁
Tydzień temu byłam przez 4 dni w szpitalu ze względu na silne wymioty nawet po wodzie, podano mi tam torecan (mój gin bardzo się tym zdenerwował). Brałyście może w poprzednich ciążach? Podobno jest bardzo szkodliwy dla dziecka a właściwie dla procesów organogenezy. Teraz zaczynam się zastanawiać na badaniami prenatalnymi.


hej. ja na wymioty brałam mammaril, takie tableki, ale mój ginekolog też wspominał o syropie, ale nie pamietam nazwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.Witam nowe dziewczyny,ja czekam na kolejną wizyte we wtorek i usg bedzie,ostatnio byłam w 8 tyg a teraz bedzie 13,wiec bedzie wieksza roznica,najwzniejsze aby było dobrze,bo ja zawsze troszke sie martwie.... A ja nie wymiotowałam w tej ciązy ale w 1 kilka razy tylko.Jezcze miesiac i bedziemy powoli dowiadywały sie o płci maluszków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
My już po usg- wszystkie pomiary wyszły idealne a termin się potwierdził i jak dobrze pójdzie to będę miała piękny prezent na Dziń Kobiet 🙂
Miłego wieczoru i dobrej nocy! My zaraz idziemy kąpać Kalinę i będziemy mieć w końcu chwilę dla siebie bo mój mężulek ma dziś 30-te urodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Mikika to gratulacje 🙂 szczerze mówiąc to ja już nie mogę się doczekać kolejnego usg 🙂 bo mam nadzieję, że nasz Dzidziuś pokaże "co tam ma" 🙂 bo ciekawość mnie zżera 🙂 A Wy dziewczyny chcecie wiedzieć jaka będzie płeć dziecka przed urodzeniem, czy czekacie na niespodziankę?:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam wizytę w czwartek ale nie sądzę że będzie można określić już płeć
pewnie lekarz powie dopiero po 20 tyg
nie wiem czy to możliwe ale wczoraj była u nas paskudna pogoda i przeleżałam pół dnia w łóżku i chyba czułam ruchy przez jakieś pół godziny
przy córce odróżniałam ruchy dopiero w ok 21 tyg teraz już wiem czego się spodziewać i pewnie poczuje szybciej ale czy możliwe że tak szybko?

dziewczyny te co robiły badania prenatalne z krwi - ile czekacie na wyniki
mi powiedzieli że będą po 10 dniach a jak wczoraj zadzwoniłam (11 dzień) to mi kobieta na recepcji powiedziała że nie wcześniej niż po 3 tyg. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o płeć Maleństwa to też chcialabym wiedzieć czy Kalinka będzie miała młodaszą siostrzyczkę czy braciszka. Mąż chciałby teraz synka do pary a dowiemy się pewnie na początku listopada.
Honoratko ja też czekam na wyniki z krwi od 21.08 i mają być nie wcześniej niż za 3 tygodnie od badania.
U nas też wczoraj cały dzień lało... Ale dziś mamy za to piękne słoneczko i silne wiatrzysko chyba dla równowagi.
A co do ruchów Bobaska to ja Kalinę poczułam w 16-tym tc chociaż mój gin stwierdził, że to niemożliwe. A ja tam wiem co czułam 🙂
Milego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Honoratko!
Gratuluję syneczka 🙂 coś tam kojarzę, że chciałaś mieć parkę. Super! Ja jak tak głębiej się zastanowię to chyba też chcialabym teraz chłopca ale dowiemy się kto kryje się w brzuszku pewnie w listopadzie.
Trzymajcie sie ciepło Mamusie i korzystajmy z pięknego weekendu! My dziś jedziemy na plażę a jutro na grzybki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. mam pytanie czy Wam tez osłabiło się uzębienie podczas ciąży? bo ja byłam dziś u dentysty bo zaczął boleć mnie ząb a on mi mówi, że mam kilka nowych ząbków do robienia. byłam u niego przed zajściem w ciąże i było okey a tu przez nieco ponad 3 miesiące coś się pojawiło..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. mam pytanie czy Wam tez osłabiło się uzębienie podczas ciąży? byłam dziś u dentysty bo zaczął boleć mnie ząb a on mi mówi, że mam kilka ząbków do zrobienia... byłam u niego przed zajściem w ciąże i było okey a tu przez nieco ponad 3 miesiące coś się pojawiło..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. mam pytanie czy Wam tez osłabiło się uzębienie podczas ciąży? bo ja byłam dziś u dentysty bo zaczął boleć mnie ząb a on mi mówi, że mam kilka nowych ząbków do robienia. byłam u niego przed zajściem w ciąże i było okey a tu przez nieco ponad 3 miesiące coś się pojawiło..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Moje ząbki w czasie ciąży i po porodzie były w zaskakująco dobrej kondycji. Pół roku po porodzie moja Pani dentystka nie miała nic do roboty oprócz ściągania kamienia i piaskowania. Ale pewnie u każdej mamusi i w każdej ciąży jest inaczej. Dlatego też wybieram się na kontrolę.
Powodzenia Maugo89!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...