Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
emiliaeem napisał(a):


Współczuję remontów i zakupów z tym związanych 🙂
A jeszcze jak ktoś taki rozgarnięty i zdecydowany jak ja to odjazd gwarantowany 😮


Hahaha 😁 problemy decyzyjne, to mój znak rozpoznawczy 😁 czasem mam nawet poważny problem jak dochodzi do wyboru ktory smak gałki lodów 😁
Wiec w przypadku remontów, chyba bym oszalała, tymbardziej, ze jeszcze jestem strasznie wybredna 😜

Emilia jak Ci idzie nauka, kiedy egzamin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂
Małgosia, Beata dzięki Wam dziewczyny za wsparcie! 😘 Bo zdaje się, że na mężu polegać za bardzo nie mogę 😞 – dzisiaj tyle razy ryczałam, że nie wiem - ciągle myślę o porodzie 🤨 Zapewne do jutra będę się jeszcze stresować, a jutro dowiem się od lekarza tego czego chcę się dowiedzieć i mam nadzieję, że mi ulży...
Beata mnie też po dłuższym spacerze boli podbrzusze, więc na dłuższe wyprawy to się już nie nadaję.
Poza tym dzisiaj właśnie chyba przesadziłam, bo po powrocie jak się położyłam, to czułam skurcze, ale słabsze niż te typowo porodowe, więc to pewnie przepowiadające. Jutro się dowiem jak się ma moja szyjka 😉
A co do imion, to ja z kolei mam na odwrót – dla dziewczynek więcej imion mi się podoba niż dla chłopców 🙃
Koszulę do karmienia mogę z czystym sumieniem polecić Ci od tego sprzedającego z allegro, od którego ja zamawiałam – bardzo dobra jakość, 100% bawełna, polski produkt, wygodne zatrzaski do rozpinania zamiast guzików, ładne kolory i w sumie nie droga 🙂
Ręcznik śliczny 🤪
Miłe takie komplementy od obcej osoby, mi też na pewno poprawiłyby humor 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz proszę Cię... Egzaminy 16 i 21 czerwca, a termin porodu na 11-go 😠 Liczę,że albo urodzę wcześniej,albo przenoszę i uda się zaliczyć... Inaczej powtórka za rok, czego z całego serca wolałabym uniknąć! ☺️
Dzisiaj chodzę jak śnięta, Olek niegrzeczny,albo wyje, albo marudzi 😮 Zero współpracy 😠
W dodatku strasznie bolą mnie plecy i brzuch taki twardawy 🤨 Wzięłam Nospę i zaraz się kładę, mam na dziś dość! A Malutki w brzuchu tak tańczy,że cała się wożę... 😮 Aby przetrwać jakoś 5 tygodni i mogę rodzić.

Alexia_79 miałam pytać jak Twoja morfologia? Dzisiaj rozmawiałam ze znajomą,że na anemię warto kupić w aptece jakieś żelazo bioprzyswajalne,ale nie słyszałam nic o nim... Jutro znajdę chwilę i wdepnę do apteki.

A tak wogóle to mam już dość! 😞 Czuję się taka nieporadna i niedołężna,że najchętniej przespałabym ostatnie tygodnie ☺️
Trzymajcie się ciepło! Buziole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emiliaeem napisał(a):
Beatasz proszę Cię... Egzaminy 16 i 21 czerwca, a termin porodu na 11-go 😠 Liczę,że albo urodzę wcześniej,albo przenoszę i uda się zaliczyć... Inaczej powtórka za rok, czego z całego serca wolałabym uniknąć! ☺️
Dzisiaj chodzę jak śnięta, Olek niegrzeczny,albo wyje, albo marudzi 😮 Zero współpracy 😠
W dodatku strasznie bolą mnie plecy i brzuch taki twardawy 🤨 Wzięłam Nospę i zaraz się kładę, mam na dziś dość! A Malutki w brzuchu tak tańczy,że cała się wożę... 😮 Aby przetrwać jakoś 5 tygodni i mogę rodzić.

Alexia_79 miałam pytać jak Twoja morfologia? Dzisiaj rozmawiałam ze znajomą,że na anemię warto kupić w aptece jakieś żelazo bioprzyswajalne,ale nie słyszałam nic o nim... Jutro znajdę chwilę i wdepnę do apteki.

A tak wogóle to mam już dość! 😞 Czuję się taka nieporadna i niedołężna,że najchętniej przespałabym ostatnie tygodnie ☺️
Trzymajcie się ciepło! Buziole.

Dzięki, już coraz lepiej, mam wyniki w wczoraj i hemoglobina na poziomie 10,9 więc rośnie systematycznie.. A co do żelaza to wiesz,.. jestem pod opieką hematologa, ona raczej wie co mi dawać, też nie każde żelazo nadaje się dla kobiet w ciąży, a ja właśnie takowe biorę - dedykowane kobietom w ciąży z kwasem foliowym...
Też mam to samo odczucie co i Ty, też mam dosyć, popłakałam sobie dzisiaj rano i trochę mi lżej, ale mimo wszystko już ENOUGH - już niech będzie czerwiec.
Co do egzaminów - nie pójdą Ci na rękę na uczelni? Nie możesz sobie jakiegoś indywidualnego terminu ustalić? Kurcze no przecież chyba tam pracują jacyś rozsądni normalni ludzie? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatko nie denerwuj sie 🙂 wiem, ze tak łatwo napisać ale nic Ci to nie da. Po rozmowie z lekarzem będziesz miała rozwiane wątpliwości, musisz tylko dobrze sie przygotować do wizyty 🙂 głowa do góry 😉

Co do koszuli do karmienia - czekam na namiary 🙂
Jeszcze w galerii muszę obejrzeć, bo widziałam ze w sklepie z piżamami sa rownież koszule dla ciężarnych

Emilia to jeszcze masz trochę czasu, myślałam ze egzaminy na dniach 😉
Rozmawiałas z wykladowcami czy w takiej wyjątkowej sytuacji można ustalić indywidualny termin w razie czego?
Litości, przecież to nie jest Twoj wymysł. Mysle, ze ńie powinni robić problemów.

Ola no widzę, ze chyba każda przechodzi kryzys 😁
Ja narazie jeszcże nie płakałam ale rownież mam dosyć 😞 znowu cos boli pod żebrem, ulubionych ubrań nie moge założyć, mam takie ciężkie nogi po całym dniu, obolałe, podbrzusze boli, cera do dupy ehhh narazie rzadko mam zgagę wiec o tyle dobrze 🙃
Jeszcze 2 miechy, jakoś przetrwamy 😉


Kwiecień szybko zleci, zaraz majówka, a po ńiej ostatnie pakowanie, porządki, pranie itd do tego mam nadzieje będzie ładna pogoda wiec szybko nam czas upłynie 😉
Za 1,5 tyg mam rozmowę kwalifikacyjna, bardzo chciałabym mieć termin na 06.06. chyba ze tną rownież sobotę to tez moze być. Boje sie dostać termin 3-4 dni przed terminem z OM, ze wcześniej sie rozsypię i nie zdążę dojechać 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki..

Ale mam dziś stresa 🥴 Dziś mam tę "decydującą" wizytę w sprawie cc. Kurde nie wiem co mam powiedzieć wchodząc do gabinetu, w ogóle to nie wiem od czego zacząć rozmowę 🤢 Nie wiem czy prosić o USG, nic nie wiem, mam mętlik okropny.
Wiem już na pewno, że mogę odmówić porodu sn, ale nie chciałabym przyjść i zaprezentować postawy roszczeniowej, jakoś tak delikatnie chciałabym sprawę załatwić ☺️
Wczoraj koleżanka podesłała mi to - rekomendacje PTG do cc:

http://www.ptmp.pl/png/png1z1_2008/png11-3.pdf

Nie ukrywam, że mam argument w ręce dosłownie, bo sobie to wydrukowałam i gdyby rozmowa poszła niewłaściwym torem to wyciągnę asa z rękawa ☺️ Mam nadzieję, że nie będę musiała. Trzymajcie kciuki od 19-tej... Matko jak ja to wytrzymam 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola uda sie, będę trzymać mocno kciuki 🙂
Ja bym wyłożyła kawę na ławę, bez owijania w bawełnę. Powiedz jak bardzo sie stresujesz.
Ze jesteś mu bardzo wdzięczna za decyzje sprzed 3lat i nie wyobrażasz sobie innego porodu.
Jesli będzie kręcił nosem, możesz zapytać czy można to załatwić w jakis inny sposób 🙂 😉 czytaj- dam trochę w łapę, tylko wymyśl cos! 🙃

No nie wiem ja mojemu prosto z mostu, ze chce cc, sn na pewno nie urodzę, prędzej wezmę nóż kuchenny i sama przeprowadze cesarskie cięcie, wiec niech mnie nawet nie namawia.
Zapytaj czy jest to po prostu realnie do ustalenia wcześniej, w jakikolwiek sposób.... Czy można naciągnąć, czy łapówka - jakie sa możliwości. I ńie wychodź z gabinetu dopóki nic konkretnie ci nie powie 😜 😉
Dla natretnej pacjentki moze w końcu ulegnie 😉 hehehe
A tak w ogóle moze poprzednie cc będzie juz ewidentnym wskazaniem i nie będziesz musiała sie produkować 🙂 trzymaj sie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Byłam rano po odbiór moich wyników i wszystko okej, z wyjątkiem hemoglobiny i krwinek czerwonych - pewnie jakieś żelazo dziś mi zaleci 🤔
Emilia no właśnie - nie da się ustalić dla Ciebie terminu indywidualnego do zaliczeń? Może coś się jednak uda? 😉
Ola a ja wizytę mam na 18:20, więc mniej więcej w tej samej godzinie będziemy rozmawiały o swoich porodach. Coś mi się wydaje, że jak zaczniesz rozmowę, powiesz o swojej cc, to rozmowa potoczy się po Twojej myśli 🙂 Ten link, który wkleiłaś - tam też jest o dystocji barkowej, więc liczę, że u mnie też nie pójdzie źle, jakoś dzisiaj dziwnie spokojna jestem... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Jeszcze 2 miechy, jakoś przetrwamy 😉
Kwiecień szybko zleci, zaraz majówka, a po ńiej ostatnie pakowanie, porządki, pranie itd do tego mam nadzieje będzie ładna pogoda wiec szybko nam czas upłynie 😉
Za 1,5 tyg mam rozmowę kwalifikacyjna, bardzo chciałabym mieć termin na 06.06. chyba ze tną rownież sobotę to tez moze być. Boje sie dostać termin 3-4 dni przed terminem z OM, ze wcześniej sie rozsypię i nie zdążę dojechać 😲

To racja, zostało nam bardzo mało - szybko zleci! 🙂
Nie wydaje mi się, żeby tak ryzykowali i tylko 3-4 dni przed datą z OM zrobili Ci cc - tym bardziej, że nie jesteś pierworódką, więc nie stresuj się 😜
Co do koszuli do karmienia, to ja zamawiałam od tego sprzedającego 🙂 http://allegro.pl/rozpinana-koszula-do-karmienia-italianfashions-xxl-i4039249006.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Chyba granatowy będzie najbardziej praktyczny- nie będzie zaciekow od razu widać od mleka 😁 wiadomo. Ze sie pierze ale niech zacznie sie łac mleko np. Na korytarzu 😁 😁

Mleko pół biedy, ale przecieki wiadomo skąd to dopiero porażka 😉


Hehe ni racja tego to w ogóle nie brałam pod uwagę 😁
A jak to jest po cc? Leci tak samo duzo krwi jak po naturalnym czy trochę mniej? 🤔
Yyyy chyba głupie pytanie zadalam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Chyba granatowy będzie najbardziej praktyczny- nie będzie zaciekow od razu widać od mleka 😁 wiadomo. Ze sie pierze ale niech zacznie sie łac mleko np. Na korytarzu 😁 😁

Mleko pół biedy, ale przecieki wiadomo skąd to dopiero porażka 😉


Hehe ni racja tego to w ogóle nie brałam pod uwagę 😁
A jak to jest po cc? Leci tak samo duzo krwi jak po naturalnym czy trochę mniej? 🤔
Yyyy chyba głupie pytanie zadalam ☺️

Nie chcę Cię straszyć ale ja miałam potop szwedzki - bite 5 tygodni połogu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Chyba granatowy będzie najbardziej praktyczny- nie będzie zaciekow od razu widać od mleka 😁 wiadomo. Ze sie pierze ale niech zacznie sie łac mleko np. Na korytarzu 😁 😁

Mleko pół biedy, ale przecieki wiadomo skąd to dopiero porażka 😉


Hehe ni racja tego to w ogóle nie brałam pod uwagę 😁
A jak to jest po cc? Leci tak samo duzo krwi jak po naturalnym czy trochę mniej? 🤔
Yyyy chyba głupie pytanie zadalam ☺️

Nie chcę Cię straszyć ale ja miałam potop szwedzki - bite 5 tygodni połogu 🤢


😮 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Chyba granatowy będzie najbardziej praktyczny- nie będzie zaciekow od razu widać od mleka 😁 wiadomo. Ze sie pierze ale niech zacznie sie łac mleko np. Na korytarzu 😁 😁

Mleko pół biedy, ale przecieki wiadomo skąd to dopiero porażka 😉


Hehe ni racja tego to w ogóle nie brałam pod uwagę 😁
A jak to jest po cc? Leci tak samo duzo krwi jak po naturalnym czy trochę mniej? 🤔
Yyyy chyba głupie pytanie zadalam ☺️

Nie chcę Cię straszyć ale ja miałam potop szwedzki - bite 5 tygodni połogu 🤢


😮 😲

Teraz poproszę, żeby mnie dobrze wyczyścili, bo to porażka tyle krwawić... 🤢 Potem okazało się, że mi gdzieś skrzep zalegał, pojechałam na IP, bo zaczęłam się martwić i okazało się, że skrzep mi zalegał w macicy 🥴 Dostałam leki i za kilka dni jak ręką odjął.. Chcieli mnie do szpitala położyć ale odmówiłam.. Dlatego też teraz chciałabym mieć "swojego" lekarza przy cc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

No właśnie z tymi egzaminami nie da się nic kompletnie zrobić, ponieważ to dodatkowa kwalifikacja,więc wszystko ustalane odgórnie 🤢 No nic, zobaczymy...

Co do krwawienia to nie wiem czy jest jakaś reguła, ja oszyściłam się po naturalnym dosłownie w niespełna 3 tyg. 🙂 A później na całe 9 miesięcy miałam spokój 😜 Bo byłam w tym szczęśliwym gronie kobiet, które karmiąc nie mają miesiączki 🙃 Teraz liczę na powtórkę z rozrywki...

Alexia_79 ja biorę Tardyferon z kwasem i też jest typowo dla ciężarnych, a Tobie co przepisali? Jeśli to nie pomoże to zapytam o to drugie lekarza.

Jutro już połowa kwietnia odpada 🙃 Od 12-go rozpoczęłam 8 msc. 🤪 Ten ostatni trymestr wykończy mnie za dwa pierwsze... ☺️
A dziś jeszcze jadę z Olusiem do fizjoterapeuty.

Trzymam kciuki za wizyty. 🙂 Ostatnio przebuszowałam trochę strych i znalazłam gazetę ,,Dziecko" z ubiegłego roku, gdzie był poruszony temat cięć cesarskich. Jakiś tam profesor wypowiadał się,że najbezpieczniejszy termin rozwiązania to czas pomiędzy 39 a 40 t.c., wcześniej absolutnie nie powinno się zakańczać ciąży chyba,że są ewidentne powody zagrażające życiu matki i dziecka. Tu wszystko rozchodzi się o układ oddechowy, który pomimo,że już dojrzały w 37 t., musi mieć czas na ,,gimnastykę". Generalnie to bardzo fajny artykuł, sensownie wszystko opisane, podane za i przeciw 🙂
Moja Mama przeszła 4 cc i żyje do dzisiaj bez żadnych powikłań, gdzie 4 cesarka była zagrożeniem życia, podobnie zresztą jej siostra 🙂 Ja z siostra cioteczną urodziłyśmy naturalnie, pomimo przejść naszych Matek 🙂 Nie wierzę w jakieś durne reguły.
Poziom naszej służby zdrowia w porównaniu z krajami zachodnimi leży 100 lat za murzynami! Problem leży przede wszystkim w naszych psychikach, prawda jest taka,że kiedyś dzieci umierały przy porodzie, bo nie było sprzętu, a teraz mamy i sprzęt, i warunki,ale pomoc jest zbyt leniwa i opieszała!

Ależ mnie Mały od wczoraj kopie! Jest tak pobudzony,ze aż zaczynam się martwić... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia - ja też biorę Tardyferon Fol od 18 tc bodajże, pisałam Wam wielokrotnie 😉
A co do egzaminów to współczuję... Będziesz miała nerwówkę, bo to nigdy nie wiadomo co się wtedy wydarzy.. W sumie w każdej chwili będzie Ci się mogła rozpocząć akcja porodowa, a do tego stres egzaminacyjny zadania nie ułatwi... Cóż pozostaje być tylko dobrej myśli i trzymać kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Kiedy dokładnie zaczyna sie 8miesiac. ? Od skończonego 31tc, 32tc? Pewnie co źródło to inaczej liczą 😁

Wg tego forum od 33 tc 🙂


33tc skończony czy 32,1 to tez 33 tc hehe
Wiem, ze truje ale wkurza mnie to 😉

Np. W trakcie drugiego roku studiów nie mówimy , ze jestesmy na pierwszym i 2msc drugiego 😁 tylko, że jestesmy na drugim roku.
Tak samo z liczeniem lat, nie mowię ze mam 20 lat i 9misiecy tylko 21...
Ic wg mnie 33tc zaczyna sie jak juz jest 32 tc 1 🙂
Chyba ze sie mylę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja oszaleje, jak stoję bolą mnie plecy jak siedzę jeszcze gorzej bo ściska mnie mocno pod prawym zebrem 🤢
Jutro mam USG , zapytam sie czy wiedza co mnie tak boli ! Nie moge znaleźć pozycji, strasznie mi to przeszkadza ... Na jakiś czas odpuściło i teraz znowu upija, ściska, boli, tak jakby ktoś cos mi włożył twardego pod żebro i to cos uciska narządy 🤢

Ale marudzę 😁

Dajcie znać po wizytach, będę trzymać mocno kciuki zeby poszło pomyślnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Ja oszaleje, jak stoję bolą mnie plecy jak siedzę jeszcze gorzej bo ściska mnie mocno pod prawym zebrem 🤢
Jutro mam USG , zapytam sie czy wiedza co mnie tak boli ! Nie moge znaleźć pozycji, strasznie mi to przeszkadza ... Na jakiś czas odpuściło i teraz znowu upija, ściska, boli, tak jakby ktoś cos mi włożył twardego pod żebro i to cos uciska narządy 🤢

Ale marudzę 😁

Dajcie znać po wizytach, będę trzymać mocno kciuki zeby poszło pomyślnie 🙂

Boli Cię wątroba - też tak mam, zwłaszcza jak się najem słodyczy ☺️
A 33 tc liczy się od 32 i 1 dnia 🙂 A po co Ci to? 🤪
Jeszcze godzina i jadę do gina boję się jak cholera... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny odezwijcie sie!!!!!!!
Czekam na wieści a tu cisza 🤨

Ola co do tych obliczeń, to w sumie po nic mi to potrzebne hehehe 😉 bardziej z ciekawości 😉
Miesiac temu na wizycie mówiłam, ze juz 7msc sie zaczął a pan dr powiedział, ze właściwie to jeszcze nie, właśnie kilku dni mi brakowało, wiec licząc tak jak my liczymy juz był właściwie 7 ...
Ale co to za różnica 😉
Podświadomie chyba chce jak najszybciej być juz w 9msc i mieć juz ta ciąże z głowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...