Skocz do zawartości

Sierpień 2009 :) | Forum dla mam


marta-lion_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nocnik? hmm ... 😞 KIEPSKO! jak Grzesiek lata z gołą dupą po domu to usiądzie i zrobi siku, jak ma majtki i spodnie to robi pod siebie. Kurcze nawet kupę, mam tego juz dosyć ;/ jak go nauczyć?> mówienie, że poleci gorace na nożki i będzie go szczypało nie działa 😞

na dwor wychodzimy w pampersie bo nie zawoła mi siku, a wracac do domu co chwille z mokrymi gaciami to mi sie nie uśmiecha ;/

naprawde nie wiem już jak go nauczyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hmmm... Kasia u nas tez nie jest cudownie. Jak Majka chodzi w pampersie to woła kupę, siku nie zawsze. A jak bez, w majtkach to wcale nie woła. Idzie do kącika i sika, albo co gorsza kupę robi.
Ale cóż ja po doświadczeniach z Emilką cierpliwie czekam, aż skończy 2,5 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mnie już brak cierpliwości, męża siostry córki sa młodsze od Grzesia a od dawna bez pampersa chodzą i wołają SISI.. pocieszam się, że to chłopak i u chłopaków wszystko przychodzi później..

najgorsze jest że nie wyrabiam z praniem jego rzeczy, bo dziennie nieraz kilka par spodni i majtek sa zamoczone..

z mową też nie jest dobrze, rozmawia po swojemu, ma swoje skróty, ale za nic nie mówi tak jak my 😜

mimo że takie jaja mam z nim to i tak go kocham 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu u nas z mówieniem też jest tak, że Majka mało mówi. Choć u nas to podobno normalne. Mamy dom dwujęzyczny (mąż jest brytyjczykiem) i podobno dzieci z takich domów zaczynają mówić pół roku później niż ich rówieśnicy. Majka mówi mama, dadi, dziadzia, baba, daj. Powymyślała imiona na swoje siostry i tak Emilka to Mimi, a Julia to Juliiiii. Mówi takie bardzo proste zdania czyli mama daj itp. Ale to tyle. Pozatym wszystko mówi w jakimś swoim wymyslonym języku typu dabidu, dubida i tak w kólko. Rozumie wszystko i to w dwóch językach.
Ja nawet pytałam pediatrę czy ona nie za mało mówi, to mi powiedziała żebym nie czepiała się dziecka, że ma jeszcze czas.

No więc co mam się czepiać. Przyjdzie czas i na siku i na mówienie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój czas 🙂
znam parę osób (dziewczynki i chłopcy), które zaczęły mówić mając 4 lata...
jestem ciekawa kiedy Matiś zacznie tak na dobre 🙂 bo widzę, że popisów Kubusia nie powtórzy:P

Sandra udanej imprezy 🙂 z jednej str to Ci fajnie:P mnie po wczoraj tak suszyło, że masakra 😁 przynajmniej tego bólu sobie oszczędzisz 😁
i masz kopa w tyłek za czarne myśli!!!

a Kasiu Michaś jest przesłodki 🙂 tak niesamowicie do Grzesia podobny 🙂

jeszcze co do wołania siku.. ja Kubę sama ciągnę do sikania.. czasem jak ma humor to zawoła.. ale Kupę wali w gacie:/ przeszczęśliwa jestem jak akurat trafi kiedy ma pampers:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co do mówienia jeszcze to Kubuś poza tym, że jeszcze sepleni mówi już zupełnie wszystko 🙂 czasem nawet za dużo:P
ostatnio nauczył się na pamięć prawie całą "lokomotywę" Tuwima 🙂 I CAŁYMI DNIAMI RECYTUJEMY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GoGr napisał(a):
no a co do mówienia jeszcze to Kubuś poza tym, że jeszcze sepleni mówi już zupełnie wszystko 🙂 czasem nawet za dużo:P
ostatnio nauczył się na pamięć prawie całą "lokomotywę" Tuwima 🙂 I CAŁYMI DNIAMI RECYTUJEMY 🙂
Fajnie 🙂
Moja Emilka zaczęła mówić dość szybko i bardzo dużo i ładnie. Pełnymi zdaniami. Majka wręcz odwrotnie, nie śpieszy jej się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...