Skocz do zawartości

Listopad 2010 | Forum dla mam


magda123_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witajcie Dziewczynki 🙂
Co tam u Was? Mało kto zagląda - każdy ma mało czasu 😞
Ja dzisiaj zakupiłam mojej Księżniczce: smoczki do butelek (Avent, Dr Browns), jakieś drobne zabawki takie do "kombinowania" .....i za same smoczki zapłaciłam prawie 70zł - i jeszcze jakieś spodenki, skarpetki, cienkie rajstopki... i masę zupek i deserków (Hippa i BoboVity), kaszki, kleiki - w Rossmanie za ok 100zł - i w sumie wydałam 400zł - normalnie szoook...wszystko jest takie drogie...
Madziu nasze Łobuziaki - w piątek razem świętowali 7 miesięcy 🙂 🙂 🙂
Buziaki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • magda123_m

    2792

  • gosia2301_m

    1533

  • sweety_m

    427

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mówiłam, że hamuję rozwój własnego dziecka.. 😠
Obniżyłam mu dzisiaj łóżeczko (nie wiem na co z tym czekałam?) i co? i Matik odrazu zabrał się za wstawanie!! 😁 😁 😁
a jaką miał radochę 😁 i rodzice jak się cieszyli 😁 😁
a no i jeśli o przemieszczanie chodzi - to nadal nie chce raczkować. Siedzi na tyłu, wyrzuca zabawkę do przodu nachyla się najmocniej jak może i przyciąga tyłek do zabawki 😁 też sposób:P

w ogóle to miłej niedzieli! 🙂

aaa.. dzisiaj ugotowałam małemu po raz pierwszy zupkę a nie otwierałam słoik 😁 hehe pękam z dumy!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GoGr napisał(a):
Mówiłam, że hamuję rozwój własnego dziecka.. 😠
Obniżyłam mu dzisiaj łóżeczko (nie wiem na co z tym czekałam?) i co? i Matik odrazu zabrał się za wstawanie!! 😁 😁 😁
a jaką miał radochę 😁 i rodzice jak się cieszyli 😁 😁
a no i jeśli o przemieszczanie chodzi - to nadal nie chce raczkować. Siedzi na tyłu, wyrzuca zabawkę do przodu nachyla się najmocniej jak może i przyciąga tyłek do zabawki 😁 też sposób:P

w ogóle to miłej niedzieli! 🙂

aaa.. dzisiaj ugotowałam małemu po raz pierwszy zupkę a nie otwierałam słoik 😁 hehe pękam z dumy!:P


ja też jestem z ciebie dumna i masz za to oklaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny 🙂
ale miałam niedzielę....Majcia mi się tak dziś zachłysnęła, że szok... 😲 ja w takich chwilach panikuję, dobrze,ze bylam u mamy....mojego R nie było bo gra poprawiny a to On zawsze zachowuje zimną krew w takich sytuacjach...ale ciotka i babcia na szczęście pomogli... 🙂
kolejny problem to taki,że Majka nie chce pić zagęszczanego mleka, budzi się ok 3 teraz bo jest głodna....a z kleikiem za nic nie chce.. jest lekka jak piórko, jak podniosłam jej rówieśniczkę (co do dnia i godziny) to kloc baba w porównaniu z Mają 🙂
kupiłam jej nawet szybszy smoczek (trójprzepływowy Aventa)żeby się tak nie męczyła bo jej te ząbki idą...ale dzisiaj piła zwyklym i się zachłysnęła...więc chyba tamtym jej nigdy nie podam. 😞 nie wiem jak ja przeżyję ten czas, nim urośnie...chyba za długą przerwę między dziećmi sobie zrobiłam bo zapomniałam już jak to jest 😉 marna ze mnie matka... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka mój Matik pije ze smoczka z 4 dziurkami 🙂 też Aventu 🙂 Co do zachłyśnięć - często mu się to zdarza. Bo narwany 🙂 Ale już nauczyłam się nie panikować 🙂 Czekam spokojnie aż sam dojdzie do siebie - jakbym nim zaczęła szarpać mogłoby być gorzej...
Co do kaszek - mój je, czasem ma tylko kaprys i musze mu dawać łyżeczką. Mimo tego, że je zagęszczone mleko i tak budzi się w nocy wygłodzony...

A jak jeszcze raz powiesz, że marna z Ciebie matka to Cię w d... kopnę!:P

A mi niedziela nawet w porządku minęła 🙂 właśnie skończyłam ćwiczyć.. rozbudziłam się więc posiedze jeszcze, posłucham muzyki i ponudzę się trochę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 7 miesięcy! 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/641/mat1copy.jpg/][IMG]http://img641.imageshack.us/img641/6084/mat1copy.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

I taki sobie prezent zrobiłem 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/593/mat2modified.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/6983/mat2modified.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cały Kuba z tego Mateuszka a tata w tle co taki zmęczony? 😁

Iwona ty chyba chcesz kopa dostać za tą marną 😠
Tak jak Gocha pisze spróbuj dać kaszkę łyżeczką 🙂mój też jadł tylko łyżeczką ale co jakiś czas mu przez butle daję jak wiem ,że mi przy jedzeniu zaśnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny jak moja pije bebilon pepti to mogę jej podać kaszke mleczną? chyba nie jak ma skazę....kurna ,nic temu dziecku podać nie mogę, danonka bym spróbowała (Amelka uwielbiała 🙂),ale też przeciez z mleka....muszę się wybrać do dobrego lekarza, przecież alergolog jej tego mleka nie przepisał i moze wcale nie musi go pić ! !!!!
u mojej siostry też córa piła bebilon pepti a po pół roku zaczęła wszystko jeść ,danonki, potem jak więksa była to i płatki z mlekiem i nagle skaza zniknęła? ehhh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do tego że jestem marną matką, to coraz bardziej się dołuję bo nagle nie wiem co podać dziecku by jej nie zaszkodzić, wydaje mi się ze jest nienajedzona,mimo,że 3x dziennie zjada mleko + raz w nocy,.... obiadek, deserek i chrupki kukurydziane.... 😞 to moje drugie dziecko a ja bardziej nieporadna niż przy pierwszym, Amelka przynajmniej alergii pokarmowej nie miała to i problemu z jedzonkiem nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny jak moja pije bebilon pepti to mogę jej podać kaszke mleczną

jest taka sama kaszka ryżowa tylko robisz na bebilone pepti..kaszka z bobowity w żółtym opakowaniu ,albo z nestle tylko z napisem dodaj mleko.. ..Możesz podawać też kleik ryżowy,albo kleik kukurydziany
..ja podawałam na zmianę..Sa tez takie specjalne kaszki na obiad o różnych smakach..

ale jest wiele innych smaków..dynia,..brokuła...ziemniaczki,szpinak.marchewka z groszkiem..itd....itd...
to jogurciki dla twojej pociechy..

tutakj kochana masz kolejny link do jedzonka dla skazowców..to sa deserki dla twojego dziecka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂
Gosiu jakie śliczne oczka ma Mati... 🙂
Iwonko - ode mnie też dostaniesz bicie....! Wiem jak to jest z tym jedzeniem - razem zmagamy się z tą wstrętną alergią u naszych dziewczynek..... 😞
Ja Nadii podaję mleczko w butelce dr Browns - mamy smoczki 2,3 i Y do kaszki, piciu dostaje w Avencie - do tej pory kupowałam jej smoczki kolejne 1,2,3 - a teraz zakupiła ten 3-przepływowy. Niekiedy też się zachłyśnie - ale tak jak Gosia, czekam aż sama się odkrztusi.
A jeżeli chodzi o jedzonko to tak wygląda nasz jadłospis 🙂 :
rano ok. 5-6 podaje jej mleko (Nutramigen) z kaszką - tak 160ml, tak o 7 soczek lub herbatka (tak ok.50ml), 9-10 - mleko (150ml), 12-13 zupka, 14 -soczek, 15-16- mleko (150ml), 17 - deserek, niekiedy jeszcze o 19-20 - drugi raz zupka - jak nie chce mleka, kąpiel i tak 22-23 - mleko z kaszką (180ml) i śpi do rana (do ok 5), niekiedy w nocy tak ok 3 pije soczek. Nie zawsze zje wszystko - niekiedy są takie dni, że nawet zupki nie chce jeść.
Mleko - niestety jeszcze Nutramigen,
kaszki ryżowe i ryżowo-kukurydziane - z Bobovity (w żółtych opak.) - próbowaliśmy smaki: bananowy, brzoskwiniowy i truskawkowy i Nestle - kaszka owsiano- pszenna - (tą co Kasia wkleiła zdj.)
zupki - praktycznie wszystkie - najwięcej z Hippa, Bobovity- najlepiej jej smakują ( z królikiem, kurczakiem, rybką, kremy jarzynowe, marchew z ziemniakami, dynia z ziemniakami, ze szpinakiem.....)
Deserki i soczki najwięcej z jabłuszkiem i marchewką, ale też morelka śliwka banan ....
A wczoraj to nawet jadła z nami zwykły rosół i ugniecione ziemniaki z marchewką.
Uważam - że ta alergia u mojej Małej to od początku była naciągana i dobrze, że teraz wszystko je i nic jej nie jest, bo podawanie jej tylko tego wstrętnego mleka strasznie mnie denerwowało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny dziękuję za rady 🙂 Kasia pomogłaś mi tymi linkami, będziemy próbować ,oby tylko chciała 🙂
Anitko jadłospis podobny jak u nas, oprócz zagęszczanego mleka i kaszki 😉 też zjada 150 ml nie wiecej (czasem 180) więc chyba za mało moje dziecko nie je...uffff ulżyło mi 😉
zaraz idę po tą kaszkę i będziemy dawać wieczorem , napiszę Wam czy chciała 🙂
powiem Wam też,że aż się ślini do tego co my jemy na obiad, ziemniaki dostaje, jadła też odrobinę makaronu z rosołem i nawet kawałek biszkoptu 😉 i mam zamiar przyzwyczajać ją powoli do wszystkiego .... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...