Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

naylaaa napisał(a):
Pewnie by musiał się zwolnić... bo chyba innego wyjścia by nie miał 🤔 🤔
Tylko to spore ryzyko. Musiałby mieć pewną pracę tam załatwioną. A brat jak sobie radzi?

Tak tylko że ta praca była by pewnie na sezon na 3 miesiące a później co dalej,brat sobie radzi,własnie przeprowadza się na większe mieszkanie z kolega i jego narzeczoną,kupił pralkę,i garnki,odkłada na przyjazd do polski we wrześniu i na prezenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aga, jakby mój pracował w Polsce, baaa... nawet jakbyśmy oboje pracowali, to byśmy chyba tynk wpierd****. Na serio. Ceny są koszmarnie wygórowane w stosunku do zarobków.
Ja i tak podziwiam te rodziny co mają dzieci, jedna osoba pracuje i dają radę, tak jak wy na przykład. Głodni nie chodzicie, dzieci pięknie ubrane, czysto w domu (póki czarownice nie nabrudzą), tylko na szaleństwa nie ma kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Aga, jakby mój pracował w Polsce, baaa... nawet jakbyśmy oboje pracowali, to byśmy chyba tynk wpierd****. Na serio. Ceny są koszmarnie wygórowane w stosunku do zarobków.
Ja i tak podziwiam te rodziny co mają dzieci, jedna osoba pracuje i dają radę, tak jak wy na przykład. Głodni nie chodzicie, dzieci pięknie ubrane, czysto w domu (póki czarownice nie nabrudzą), tylko na szaleństwa nie ma kasy.
też prawda ale wkórwia mnie już to 😠
ale na dzieciach nie oszczędzam lubię gdy są czyste i ładnie ubrane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej brakuje mi czasów,gdy szliśmy sobie co któryś dzień do puby,do kawiarni itp... a tak możemy iść ale w sezonie jak więcej zarobi 😁
no ale jutro wygram w totka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas my wszystkie dbamy o nasze dzieci 🙂 ale jak czasem widzę jak dzieci jadą brudne, w brudnych wózkach z okruchami, wysmarowane czekoladą i milion innych rzeczy z tego wózka się wydostaje, to aż mi się przykro robi... A te dzieciaczki włosy oblepione, brudne buźki, rączki, ubranka... Przecież to, że kogoś nie stać na droższe ciuszki, to wiadomo... ale schludność i czystość to co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I jeszcze te matki, które prawie im sypią popiół na głowę i co słowo na k... ech.. ale matki Polki mnie też wkurzają 😜
Ja to jestem w ogóle hipokrytka hahah 😉 denerwują mnie matki hahhahahahah 😁
A matki Polki mówią : ojejciu jejciu, ubludziłeś się, mamusia cię witsie 😉 a cio to się w rąsię stało? śkaleczyłaś się?
ooooooooooooooo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🤪 🤪 ratunku!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
U nas my wszystkie dbamy o nasze dzieci 🙂 ale jak czasem widzę jak dzieci jadą brudne, w brudnych wózkach z okruchami, wysmarowane czekoladą i milion innych rzeczy z tego wózka się wydostaje, to aż mi się przykro robi... A te dzieciaczki włosy oblepione, brudne buźki, rączki, ubranka... Przecież to, że kogoś nie stać na droższe ciuszki, to wiadomo... ale schludność i czystość to co innego.
zgadzam się z tobą,nawet ludzie ubodzy,którzy mają mniej pieniędzy na ubranka to gdy czysto ubiorą dzieci,i dbają o czystość dziecka,to zaraz wygląda to lepiej,schludniej i nikt nie patrzy na to ze biedak,czy coś bo najważniejsze że nie jest brudasem a nawet stare znoszone ubranko wygląda lepiej gdy jest czyste i dziecko zadbane...
moja szwagierka mało dbała o czystość dzieci,teraz już trochę bardziej się stara ale wózek jest tak brudny i w domu że przykleić się idzie ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
I jeszcze te matki, które prawie im sypią popiół na głowę i co słowo na k... ech.. ale matki Polki mnie też wkurzają 😜
Ja to jestem w ogóle hipokrytka hahah 😉 denerwują mnie matki hahhahahahah 😁
A matki Polki mówią : ojejciu jejciu, ubludziłeś się, mamusia cię witsie 😉 a cio to się w rąsię stało? śkaleczyłaś się?
ooooooooooooooo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🤪 🤪 ratunku!!
kura wstyd mi bo czasami tez zdrabniam ☺️ ☺️ 😁
np. Majunia,Majeczka,Majcia....
myja myja zamiast umyjemy....
no cio się stało
taka ładna dziewcińka (to jak płacze) 🤪 🙃 🙃 więcej nie pamiętam 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ej, Krowa, idę do kurnika 😎 😎 😎 bo się zasiedziałam z jajkiem w dupie, więc idę je wydalić 😉
a potem spać 😁
na pewno mi się przyśnisz dziś hahahhaa.
U męża w pracy ok, trochę oszuści, ale jak się chce mieć pracę, to trzeba na niektóre rzeczy przymknąć oko. Np. podpisuje, że dostaje dziennie 36 zł na benzynę, firma sobie bierze... Podpisuje rozłąkowe z rodziną, zabiera firma 1100zl (miesięcznie!). Kindergeld (taki zasiłek, jak u nas to marne 68zł) nie zabierają na szczęście, bo to nie przez firmę idzie. To na dwoje dzieci jest 1470zł miesięcznie! Tylko to dopiero za pół roku przyznają i całe te pół roku co pracował dadzą, czyli niezła sumka przyjdzie. Także z samych dodatków by wyciągnął prawie 2600zł (gdyby firma nie zabierała) do tego wypłata i naprawdę jest elegancko 😁
Ale tęskni się strasznie 😞
Lecę spać 😁 Dobranoc 😁
Miłego czytania jutro Dziewczynki hahaha 😁

ooo właśnie obliczyłam, że z samej benzyny by miał 1tysiąc!! 😠 😠 😠 co za złodzieje..... 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mini23 napisał(a):
naylaaa napisał(a):
I jeszcze te matki, które prawie im sypią popiół na głowę i co słowo na k... ech.. ale matki Polki mnie też wkurzają 😜
Ja to jestem w ogóle hipokrytka hahah 😉 denerwują mnie matki hahhahahahah 😁
A matki Polki mówią : ojejciu jejciu, ubludziłeś się, mamusia cię witsie 😉 a cio to się w rąsię stało? śkaleczyłaś się?
ooooooooooooooo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🤪 🤪 ratunku!!
kura wstyd mi bo czasami tez zdrabniam ☺️ ☺️ 😁
np. Majunia,Majeczka,Majcia....
myja myja zamiast umyjemy....
no cio się stało
taka ładna dziewcińka (to jak płacze) 🤪 🙃 🙃 więcej nie pamiętam 😁 🙃


O nie!! Matka Polka!! Nie lubię Cię 😉 Zabieram oklaska 😁

Na serio mówisz CIO??
Błagam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Ej, Krowa, idę do kurnika 😎 😎 😎 bo się zasiedziałam z jajkiem w dupie, więc idę je wydalić 😉
a potem spać 😁
na pewno mi się przyśnisz dziś hahahhaa.
U męża w pracy ok, trochę oszuści, ale jak się chce mieć pracę, to trzeba na niektóre rzeczy przymknąć oko. Np. podpisuje, że dostaje dziennie 36 zł na benzynę, firma sobie bierze... Podpisuje rozłąkowe z rodziną, zabiera firma 1100zl (miesięcznie!). Kindergeld (taki zasiłek, jak u nas to marne 68zł) nie zabierają na szczęście, bo to nie przez firmę idzie. To na dwoje dzieci jest 1470zł miesięcznie! Tylko to dopiero za pół roku przyznają i całe te pół roku co pracował dadzą, czyli niezła sumka przyjdzie. Także z samych dodatków by wyciągnął prawie 2600zł (gdyby firma nie zabierała) do tego wypłata i naprawdę jest elegancko 😁
Ale tęskni się strasznie 😞
Lecę spać 😁 Dobranoc 😁
Miłego czytania jutro Dziewczynki hahaha 😁

ha ha ha no to faktycznie dobrze tyle że jak zawsze coś kosztem czegoś czyli u was to jest rozłąka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
mini23 napisał(a):
naylaaa napisał(a):
I jeszcze te matki, które prawie im sypią popiół na głowę i co słowo na k... ech.. ale matki Polki mnie też wkurzają 😜
Ja to jestem w ogóle hipokrytka hahah 😉 denerwują mnie matki hahhahahahah 😁
A matki Polki mówią : ojejciu jejciu, ubludziłeś się, mamusia cię witsie 😉 a cio to się w rąsię stało? śkaleczyłaś się?
ooooooooooooooo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🤪 🤪 ratunku!!
kura wstyd mi bo czasami tez zdrabniam ☺️ ☺️ 😁
np. Majunia,Majeczka,Majcia....
myja myja zamiast umyjemy....
no cio się stało
taka ładna dziewcińka (to jak płacze) 🤪 🙃 🙃 więcej nie pamiętam 😁 🙃


O nie!! Matka Polka!! Nie lubię Cię 😉 Zabieram oklaska 😁

Na serio mówisz CIO??
Błagam 😁

chyba tak ha ha ha 😁 🙃 bądź co bądź pierwsze mi się to przypomniało czyli pewnie tak mówie 🤪 🙃 🙃
a ty mi dalaś oklaska?? 😮 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza 😉
miałam tragiczną noc Maja była gorsza niż niemowlę,stale sie budziła i płakała chciała pierś ale jej nie dałam (staram się jej nie karmić w środku nocy gdy się przebudzi) a od 6 nie śpią obie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!!! Ale znowu mam do nardrabiania!!! Więc bede na biezaco pisala. Mini dziewczynki zadowolone z wiosennych czapek 😁 Ja Dominikowi prawie cala zime wkladalam lzejsza czapke tylko teraz jak te wiatry i mrozy byly to mial grubsza, no i chodzi juz w lzejszej kureczce mam nadzieje, że nie za szybko go tak puszczam, ale chyba się hartuje w ten spsób 😉 Małemu też daje i słodycze i ostatnio frytki robiliśmy to kilka posmakował chociaż czekolady staram się unikać. Nina a Łukaszek jaki wysoki widać na tym zdjęciu w łóżeczku !!! Poza tym niezły z niego facet już i zgrabniacki taki hihi 🙃 Mini dobrze, że oddaliście Lene napewno nie było wam łatwo, ale dla niej zrobiliście pewnie najlepiej jak mogliście 😉 A co do tematów pensji to sie nie wypowiadam bo czasy sa ciezkie a panstwo jest okropne i naprawde gdybym miala mozliwosc wyjazdu cala rodzina za garnice to bym sie nie wachala. Mini Majce jeszcze pewnie zabek w nocy dokuczal co? A Dominik ostatnio wstaje 5.50-6.10 w tych godzinach pobawi sie do 8 a pozniej u nie na kolanach oglada jakas bajke w tv i zasypia 🤢 pospi godzine i pozniej kolo 13 idzie spac znowu 🤢 😮 no cos sie na jakis wiosenny tryb przestawia chyba 🤨 no dobra to nadrobilam teraz lece cos zrobic poki maly jeszcze drzemie 😉 bo przez kuchnie mi tajfun wczoraj przeszedł bo miałąm ciągle gości i tylko wynosiłam wszystko do kuchni a teraz trzeba ten chlewik ogarnac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
bry 🙂
Nina, Ty.... 😠..... 😁 😁 😁 😁 specjalnie strony usmieszkami i gdakaniem napelnilas 🙃
wszystko to przeczytalam, nie jestem pewna ile zapamietalam,ale sie postaram, moze bedzie chaotycznie, ale co mi sie przypomni, to napisze.
slodycze - Kaya nie wie co to cukierek, czekolada.... daje jej czasem jakies ciasteczko np. tea rich, albo jakies takie dla dzieci od 12m-ca. je tez chipsy jablkowe dla dzieci. to sa plastrki jablka ususzone, baardzo dobre, bo sama jej podjadam. uwielbia monte i ostatnio kupilam kaszte kakaowa i nia tez sie zajada 🤪 pewnie czekolade by uwielbiala, ale tez jestem zdania, ze slodkie im pozniej tym lepiej 😉
fast foody - nie daje i sami tez czasem tylko jemy i raczej z kfs 😉 nie powiem, jakies pol frytki od nas czasem dostanie, tak zeby wiedzeic co to jest, ale nie wiecej 😜
Aga, doskonale Cie rozumiem, jesli chodzi o Lene. My juz od miesiaca nie mamy Daisy 🙃
na temat zarobkow sie nie bede wypowiadala, bo wiadomo - nie jestem w pl i jest nam duzo latwiej. nie mysle na razie isc do pracy, moze za rok, albo 2.chyba, ze... na zasadzie "nigdy nie mow nigdy"
Luki to naprawde duzy chlopczyk, zreszta Sylwi Dominio rowniez 😉 niewielu mamy tu chlopcow, ale widac, ze beda z nich dorodni faceci 😜
dziewczyny Agi slodkie jak zwykle, a ja mam ogromna slabosc do Oliwki 😘 😘 😘
dobra, koncze, bo chyba i tak duzo napisalam 😎
aaaaa przypomnialo mi sie - zdrabnianie 😠 😠 😠 😠 Aga, daj spokoj 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia wydaliście Daisy? myślałam że ona była grzeczna 🙂 czy też po prostu brak czasu?
słabość do Oliwki 😁 Pigi mówi to samo jak ją słyszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
Kaya sie dzis przed 7 obudzila, wiec teraz juz byla marudna, polozylam ja, chwile pojeczala i wlasnie sie uciszyla, mam nadzieje, ze zasnela 🙂 zaraz sobie kawke zrobie i jakies cos niecos przekasze bo tu cisza a sama ze soba pisac nie bede 😜
A JA TO CO 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Kasiu, czemu oddaliście Daisy? Tak się ładnie razem bawiły. Ja na pewno bym nie mogła oddać Mikusia (gdyby nie umarł), bo wiem że by mu serce pękło.
Teraz jednak wiem, że nie chcę mieć psa póki co przez kilka lat. To jest ogromny obowiązek.
Majce na bank się ząb przebijał, bynajmniej u nas jak są takie nocki, to wiadomo że to ząb.
Mój wstaje czasem o 5 😮 😮 🤨 🤨 ale zazwyczaj pomiędzy 6 a 7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina ja myślałam że ją powieszę 😁 bo na dodatek budziła Oliwkę 🤢
ja ledwo na oczy widzę 🤢
okres,szłam spać o 23,Maja w nocy spać nie dała kopała i się rzucała jak pchła,o 6 pobudka,posprzątałam,Dzieciaczki zjadły śniadanie,i później owoce po jedzonku ,robię 2 obiady i jeszcze kaszaka sobie zrobię bo mam ochotę na słodkie 😁 🙃
czyli baterie zapasowe się uaktywniły 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mini, z Daisy to dluuuga historia, pamietasz, jak kiedys pisalam, ze M musila robic dodatkowe bramki w ogrodzie, itp... wszystko przeskakiwala... byl z niej straszny wandal. do Kayi ok - nie bylo problemu, pod warunkiem ze nie wziela jej tzw. "glupawka" wtedy swoja masa (39kg) stracala wszystko co miala na swojej drodze... 🤨 nie mielismy dla niej czasu, byla w jednym pokoju tylko ostatecznie i ciagle odpychana komenda "na miejsce" szkoda mi jej bylo, splakalam kilka dni i nocy, zanim podjelam ta decyzje ( M dawno chcial ja oddac, a ja ciagle mialam nadzieje, ze cos sie zmieni). duzo bylo naszej winy, bo nie potrafilismy jej wyszkolic, nie chodzilismy z nia na spacery, tylko wypuszczalismy w ogrodku. jak ktos przyszedl do nas, trzebabylo Daisy zamykac na dworze, bo glupawki dostawala, do wszystkich skakala i strasznie sie cieszyla.... nie mowiac o tym, ze jak miala cieczke, to musielismy sciany myc, bo rozchlapywala 😠 pelno siersci, kilka razy dziennie odkurzanie nie pomagalo....
w kazdym razie oddalismy ja schoniska ( tu sa inne schroniska niz w pl) i nie tak latwo oddac psa do takiego miejsca. musialam dzwonic, opawiadac dlaczego, czekac na miejsce. jak ja zawiezlismy, musieli sprawdzic czy bedzie sie nadawala....
a teraz byla wystawiona do adopcji, juz jest zarezerwowana. tylko imie troszke jej zmienili, ale to moze dlatego, ze my inaczej wymawiamy daisy niz angole. w kazdym razie brzmienie jest to samo 🙂

http://www.mayhewanimalhome.org/dogs/2012/lacey/index.php

a schronisko naprawde 1sza klasa. najpierw ja pozanli, a potem stworzyli jej charakterystyke i co sie dalo zauwazyc, napisali, ze szukaja dla niej domu z doroslymi ludzmi, czyli tez doszli do wniosku, ze swoja masa i nieokielznaniem moze zrobic dziecku krzywde 🤨
a to sie rozpisalam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia no właśnie nasza też robiła demolkę,no i ta sąsiadka 😠
styropian po całym podwórku lata,non stop po starym lokatorze znajdowała śmieci (czeka kupka do wywiezienia na wiosne jak kontener przyjedzie ) i na schody znosiła puszki po piwie,butelki po wódce WYGLĄDAŁO JAK BY PATOLOGIA MIESZKAŁA 😠
no na dworze stale skałą na dzieci dla tego napisałam o kurtkach które wiecznie były do prania,no i stale Maja w błocie by leżała ☺️
nasza wina że nikt nie podjął się tresury,mój m miał to robić ale wolał poświęcić ten czas by dłużej popracować i więcej zarobić wiadomo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...