Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Blue napisał(a):
A ja mam kolejny problem 🥴 wczoraj Laura jadła ze smakiem buraczki itd. no i od wczoraj dostawała coraz bardziej luźnych kup, dzisiaj to już są naprawdę wodniste co robić? normalnie się czuje, nic z nią nie jest, ale chcę to zahamować, mam dać ryż z marchewką? chleb? banana? co najbardziej utwardza kupę? 🤨 no i dużo do tego przyczynia się ten drugi ząbek, bo kreska się robi coraz bardziej wyraźna. 😞
Blue u nas w tamtym tyg było rozwolnienie na maxa 😞jak sie okazalo od zębów(wyszły dwie górne jedynki:woohoo 🙂a zatrzymała je tylko i wylącznie ugotowana na miękko(i zmiksowana)marchewka z ryżem i na drugi dzien sama marchewka 🙂naprawde pomaga jakLaura nie będzie chciała jeśc tego to chociaż na siłe pare łyżeczek...
a co do odparzeń to moja Sonia miała strasznie odparzoną nie tylko pupe ale i cipuszke i pomaga bardzo mąka ziemniaczana i kąpiel w krochmalu 🙂
u nas żadne apteczne ''specyfiki''nie pomagały 😞 a linomag tylko pogorszyl sprawe 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
A ja mam kolejny problem 🥴 wczoraj Laura jadła ze smakiem buraczki itd. no i od wczoraj dostawała coraz bardziej luźnych kup, dzisiaj to już są naprawdę wodniste co robić? normalnie się czuje, nic z nią nie jest, ale chcę to zahamować, mam dać ryż z marchewką? chleb? banana? co najbardziej utwardza kupę? 🤨 no i dużo do tego przyczynia się ten drugi ząbek, bo kreska się robi coraz bardziej wyraźna. 😞
Blue u nas w tamtym tyg było rozwolnienie na maxa 😞jak sie okazalo od zębów(wyszły dwie górne jedynki:woohoo 🙂a zatrzymała je tylko i wylącznie ugotowana na miękko(i zmiksowana)marchewka z ryżem i na drugi dzien sama marchewka 🙂naprawde pomaga jakLaura nie będzie chciała jeśc tego to chociaż na siłe pare łyżeczek...
a co do odparzeń to moja Sonia miała strasznie odparzoną nie tylko pupe ale i cipuszke i pomaga bardzo mąka ziemniaczana i kąpiel w krochmalu 🙂
u nas żadne apteczne ''specyfiki''nie pomagały 😞 a linomag tylko pogorszyl sprawe 🥴


Dzięki kochana jesteś 😘 a mięso mogę dać czy nic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
Blue, daj potem znac jak z mala 😘


Mam nadzieję, że będzie ok. sąsiadka mówiła, że jej dzieci na ząbki też miały biegunki i to było takie fazowe kilka dni nic, potem znowu biegunka i luźne kupy potem znowu normalnie. Niby to normalne, ale i tak mam schizy. Jej ten ząb wyjdzie za 1-2mieś. bo poprzedni tak samo wychodził, więc nie może mieć tyle czasu rozwolnienia 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
kasiak napisał(a):
Blue, daj potem znac jak z mala 😘


Mam nadzieję, że będzie ok. sąsiadka mówiła, że jej dzieci na ząbki też miały biegunki i to było takie fazowe kilka dni nic, potem znowu biegunka i luźne kupy potem znowu normalnie. Niby to normalne, ale i tak mam schizy. Jej ten ząb wyjdzie za 1-2mieś. bo poprzedni tak samo wychodził, więc nie może mieć tyle czasu rozwolnienia 🤨


Fakt, Kaya tez tak miala kiedys. rozwolnienie takie az wodniste w pewnym momencie bylo, ale sie unormowalo, a zeby wysly dluuuugo potem. na rozwolnieni nie dawalam nic, bo zdawalam sobie sprawe, ze to raczej zabkowanie, dbalam tylko o to, zeby duzo pila, jak nie wody to mleka. mierzylam tez temperature, zeby sprawdzic, czy nic sie nie dzieje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wydaje mi sie, ze nic sie nie stanie, jak dzien lub dwa mala posiedzi w domu, tym bardziej, ze w powietrzu teraz taka zgnilizna 🤨
to nie jest lato, albo piekna zima, gdzie temperatura jest konkretna i wiesz doskonale jak dziecko ubrac. teraz trzeba uwazac, zeby nie przegrzac, ale i nie chlodno ubrac.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
A ja mam kolejny problem 🥴 wczoraj Laura jadła ze smakiem buraczki itd. no i od wczoraj dostawała coraz bardziej luźnych kup, dzisiaj to już są naprawdę wodniste co robić? normalnie się czuje, nic z nią nie jest, ale chcę to zahamować, mam dać ryż z marchewką? chleb? banana? co najbardziej utwardza kupę? 🤨 no i dużo do tego przyczynia się ten drugi ząbek, bo kreska się robi coraz bardziej wyraźna. 😞
Blue u nas w tamtym tyg było rozwolnienie na maxa 😞jak sie okazalo od zębów(wyszły dwie górne jedynki:woohoo 🙂a zatrzymała je tylko i wylącznie ugotowana na miękko(i zmiksowana)marchewka z ryżem i na drugi dzien sama marchewka 🙂naprawde pomaga jakLaura nie będzie chciała jeśc tego to chociaż na siłe pare łyżeczek...
a co do odparzeń to moja Sonia miała strasznie odparzoną nie tylko pupe ale i cipuszke i pomaga bardzo mąka ziemniaczana i kąpiel w krochmalu 🙂
u nas żadne apteczne ''specyfiki''nie pomagały 😞 a linomag tylko pogorszyl sprawe 🥴


Dzięki kochana jesteś 😘 a mięso mogę dać czy nic?
Blue na samej wodzie ugotuj bez mięsa!a Wesy Bartuś mial biegunke chyba dwa tyg i to od ząbków byla
moja wcześniej nie miała tylko przy gornych jedynkach i też dobre kilka
dni to trwało
nie martw sie tylko daj jej tą marchewke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue kupak na zabki na bank 🙂 maryla z 2 tygodnie miala takie luzniejsze kupy, ze wyplywalo jej na plecy... od 2 dni jest normalnie a do gornej lewej dwojki dolaczyla gorna prawa dwojka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
blue kupak na zabki na bank 🙂 maryla z 2 tygodnie miala takie luzniejsze kupy, ze wyplywalo jej na plecy... od 2 dni jest normalnie a do gornej lewej dwojki dolaczyla gorna prawa dwojka 😁


Jej też leci na plecy i boki, miałam tetrę założoną to przeciekło nawet na body 🤢 dałam samą marchew zjadła trochę, ale bez szału, sama marchew jej nie smakuje. No, ale od tego momentu kupy nie było 🙂 czyli minęło kilka godz. po marchewie wypiła trochę mleka i później dostała zwykłej kaszy na mleku. Coś jeść musi, bo się odwodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka zapalenie oskrzeli szybko potrafi przejść na zapalenie płuc, więc ja bym została w domu do momentu, aż mała będzie zdrowa i wtedy pójdziesz z nią na kontrolę. Lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂 a ten lekarz jest dziwny 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
jej masakra te rozwolnienia...Blue będzie dobrze, jeśli dziewczyny piszą że marchew działa tzn. że już mają to sprawdzone 🙂 moja tak się wczoraj zgrzała w samochodzie, że też mam schizy żeby jej nie owiało i nie zachorowała 🤢


Możesz podać wit. C i wapno w razie czego żeby zapobiegać ewent. chorobie 🙂

A co do rozwolnienia to potwierdzam marchew działa 🙂 zrobiła kupę miękką, ale już miała kształty 🤪 jak cisnęła to się zawijała 😁 czyli jest znaczna poprawa. Na noc też już dostała marchew. Oby to cholerstwo przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
jej masakra te rozwolnienia...Blue będzie dobrze, jeśli dziewczyny piszą że marchew działa tzn. że już mają to sprawdzone 🙂 moja tak się wczoraj zgrzała w samochodzie, że też mam schizy żeby jej nie owiało i nie zachorowała 🤢


Możesz podać wit. C i wapno w razie czego żeby zapobiegać ewent. chorobie 🙂

A co do rozwolnienia to potwierdzam marchew działa 🙂 zrobiła kupę miękką, ale już miała kształty 🤪 jak cisnęła to się zawijała 😁 czyli jest znaczna poprawa. Na noc też już dostała marchew. Oby to cholerstwo przeszło.
mówilam ci Kochana najlepsze domowe sposoby 🙂to samo co do odparzonej pupy i cipuszki MĄKA ZIEMNIACZANA TETRA I KROCHMAL!!!!!!!! 🙂ale jak nie będzie miała już rozwolnienia to nie dawaj tej marchewki samej żeby zatwardzenia nie dostała 🥴ja na drugi dzień raz dałam marchewke gotowaną z ryżem a oprócz tego normalne jedzenie i mleko 🙂
a moja mi dzisiaj tak dała popalić że padam na pysk 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
jej masakra te rozwolnienia...Blue będzie dobrze, jeśli dziewczyny piszą że marchew działa tzn. że już mają to sprawdzone 🙂 moja tak się wczoraj zgrzała w samochodzie, że też mam schizy żeby jej nie owiało i nie zachorowała 🤢


Możesz podać wit. C i wapno w razie czego żeby zapobiegać ewent. chorobie 🙂

A co do rozwolnienia to potwierdzam marchew działa 🙂 zrobiła kupę miękką, ale już miała kształty 🤪 jak cisnęła to się zawijała 😁 czyli jest znaczna poprawa. Na noc też już dostała marchew. Oby to cholerstwo przeszło.
mówilam ci Kochana najlepsze domowe sposoby 🙂to samo co do odparzonej pupy i cipuszki MĄKA ZIEMNIACZANA TETRA I KROCHMAL!!!!!!!! 🙂ale jak nie będzie miała już rozwolnienia to nie dawaj tej marchewki samej żeby zatwardzenia nie dostała 🥴ja na drugi dzień raz dałam marchewke gotowaną z ryżem a oprócz tego normalne jedzenie i mleko 🙂
a moja mi dzisiaj tak dała popalić że padam na pysk 🤔


Dzisiaj właśnie była na samym mleku, 1 kaszce, suchej bułce i chlebie + marchew zmiksowana. Zobaczę jak będzie jutro to może coś już normalnego jej zrobię na obiad. Dzięki Asia 😘 a jak kąpiel zrobić z mączką??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue
ja gotuje wode w garnku(mam specjalny do tego ''zadania'' 😁)bo potem go nie domyjesz 😁w kubeczku mieszam zimna wode z łyżką mąki ziemniaczaną(tak na oko)i wlewam na gotującą sie wode 🙂gotuje to razem w garnku chwilke 2-3 min(do zagotowania)i potem dolewam do wody w której kąpie Sonie 🙂już sobie rano czasem szykuje ten krochmal i mam na dwa dni na przykład 🙂no i po takiej kapieli niczym Soni nie smaruje bo krochmal zostawia taką troszke tłustą warstwe na skórze i o to chodzi 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...