Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Blue napisał(a):
MadziaW napisał(a):
Blue napisał(a):
Okropna jestem 😁

E tam - tonacy brzytwy sie chwyta hehehe 😜
Spoko Blue, chyba kazda przez to przechodzila albo bedzie przechodzic (a jak nie kazda, to na pewno duza czesc kobitek).
Jak Oskar byl paromiesiecznym bablem ,to zebym mogla isc do kibla bez jego wybuchu placzu jak tyko zniknelam mu z pola widzenia, wlaczalam odkurzacz, ktory stal kolo wozeczka. Ja w tym czasie biegiem do gory - doslownie 😜 Ale pozniej mnie odkurzacz zaczal wnerwiac i powiedzialam sobie, ze to nie jest noralne i musze przestac hahaa 😜


No inaczej już z nią nie da rady, ale w łóżeczku na noc chętnie śpi sama itd. także z tym problemów nie ma, nawet nie zaśnie jak leży ze mną w moim łóżku, tak samo mleko wypije tylko i wyłącznie w swoim łóżku. Tak się jej zakodowało. Na drugim miejscu jest nasze łóżko jak za dużo marudzi to wtedy tam wypije, bo zajmuje się patrzeniem na firankę itd.

Miłosz tylko wieczorem zasypia sam w łóżeczku, ja go karmię, odbijam, pogłaszczę po główce i wychodzę z pokoju. Czasami zaśnie od razu a czasami się jeszcze powierci i śpi 🙂
No a dziś ze mną spał dwie godziny 🙂jak tatuś poszedł do pracy. Nic na to nie poradzę, uwielbiam tak sobie z nim pospać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
aha mam jeszcz jedno pytanko
zauważyłam że mleko modyfikowane mi sie zbryliło
było normalnie zamknięte i stało w szafce
już wczoraj robiły się grudki ale dziś to juz o wiele bardziej
czy to oznacza że nie powinnam go już używać?

Honoratka a jak długo masz je otwarte?
Bo nan1 jest ważne 3 tyg. od otwarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka ja mam ochraniacz w całości taki długi na całe łóżko i Ci powiem, że jest przydatny 🙂 bo ona się szlaja już po całym łóżeczku i niekiedy bujnie to uderza głową o ochraniacz a nie np. o szczeble, Wesa kiedyś mówiła, że powinno się go mieć do ok. 1 roku lub dłużej trochę nie pamiętam 🙂 jeśli Anastazja nie będzie się tak wiercić po łóżeczku to oczywiście nie musisz 🙂 ale znając życie to raczej zacznie 😜 tylko to znowu wydatek.. chyba, że ten co masz sprzedasz i kupisz inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
aha mam jeszcz jedno pytanko
zauważyłam że mleko modyfikowane mi sie zbryliło
było normalnie zamknięte i stało w szafce
już wczoraj robiły się grudki ale dziś to juz o wiele bardziej
czy to oznacza że nie powinnam go już używać?

Honoratka a jak długo masz je otwarte?
Bo nan1 jest ważne 3 tyg. od otwarcia


No właśnie każde mleko musi być zużyte od otwarcia ok. 3-4tyg. to jest napisane na opakowaniu 🙂 i po tym czasie lepiej już go nie używać, bo może zaszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy co mówiłam, że nie chce spać to wyła z dobre 10min. ciągle na brzuch się przewracała a ja z nią walczyłam i z własnym sumieniem, bo to nie jest miłe jak dziecko płacze i teraz mam moralniaka, a ona tak długo płakała aż się w końcu zmęczyła i zasnęła i teraz obudziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dałam dziś małemu drugą część obiadku po 6 miesiącu z bobovity, gdzie już są drobniutkie kawałeczki. I dupa....prawie się udusił 🤪 😁, dławił się 🤪 😁 a ja się uśmiałam z Darkiem. Pół mu wcisnęłam. A wczoraj cześć zjadł u moich rodziców i ponoć nie było problemu!co za oszust!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
A wtedy co mówiłam, że nie chce spać to wyła z dobre 10min. ciągle na brzuch się przewracała a ja z nią walczyłam i z własnym sumieniem, bo to nie jest miłe jak dziecko płacze i teraz mam moralniaka, a ona tak długo płakała aż się w końcu zmęczyła i zasnęła i teraz obudziła.

Mój tata tak walczy z Miłoszem. Obraca go w łóżeczku (bo ma swoje łóżeczko też u rodziców) z kilkadziesiąt razy chyba, aż w końcu mały padnie i śpi. Tak chyba z 30 minut jak nie więcej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
aha mam jeszcz jedno pytanko
zauważyłam że mleko modyfikowane mi sie zbryliło
było normalnie zamknięte i stało w szafce
już wczoraj robiły się grudki ale dziś to juz o wiele bardziej
czy to oznacza że nie powinnam go już używać?

Honoratka a jak długo masz je otwarte?
Bo nan1 jest ważne 3 tyg. od otwarcia


No właśnie każde mleko musi być zużyte od otwarcia ok. 3-4tyg. to jest napisane na opakowaniu 🙂 i po tym czasie lepiej już go nie używać, bo może zaszkodzić.

kurcze rzeczywiście będzie juz ze 3-4 tygodnie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa napisał(a):
Dałam dziś małemu drugą część obiadku po 6 miesiącu z bobovity, gdzie już są drobniutkie kawałeczki. I dupa....prawie się udusił 🤪 😁, dławił się 🤪 😁 a ja się uśmiałam z Darkiem. Pół mu wcisnęłam. A wczoraj cześć zjadł u moich rodziców i ponoć nie było problemu!co za oszust!


Ja mojej daję już jak ledwo skończyła 6mieś. i wszystko wcina czy obiadek czy zupkę 🙂 albo od razu połyka albo normalnie żuje jak dorosły człowiek, bo w 7mieś. dzieci tę umiejętność dopiero nabywają. Może Miłoszek potrzebuje więcej czasu w końcu niedawno skończył 6mieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
moja też codziennie wcina 190ml.zupki ,jogurcik,180ml kaszki owoce(słoiczek)i ''śladowe'' ilości mleka 🤪 🤪 🤪wróce do pytania o śliwke?dawałyście już?aha i o żółtko dajecie?


Dawałam owoce lata w słoiczku i była tam śliwka i nic nie było jej. A żółtka sama jeszcze nie dałam tylko w obiadku już gotowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
aha mam jeszcz jedno pytanko
zauważyłam że mleko modyfikowane mi sie zbryliło
było normalnie zamknięte i stało w szafce
już wczoraj robiły się grudki ale dziś to juz o wiele bardziej
czy to oznacza że nie powinnam go już używać?

Honoratka a jak długo masz je otwarte?
Bo nan1 jest ważne 3 tyg. od otwarcia


No właśnie każde mleko musi być zużyte od otwarcia ok. 3-4tyg. to jest napisane na opakowaniu 🙂 i po tym czasie lepiej już go nie używać, bo może zaszkodzić.

kurcze rzeczywiście będzie juz ze 3-4 tygodnie ☺️


Heh moja teraz zużywa opakowanie Bebilona 800g na prawie 3tyg. a wcześniej starczało na maks 7dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
moja też codziennie wcina 190ml.zupki ,jogurcik,180ml kaszki owoce(słoiczek)i ''śladowe'' ilości mleka 🤪 🤪 🤪wróce do pytania o śliwke?dawałyście już?aha i o żółtko dajecie?


Dawałam owoce lata w słoiczku i była tam śliwka i nic nie było jej. A żółtka sama jeszcze nie dałam tylko w obiadku już gotowe.
no tak ale pytam o samą śliwke mam z hippa 🙂i czy to pomoże jej kupke zrobić 🤨bo sie męczy znowu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
moja też codziennie wcina 190ml.zupki ,jogurcik,180ml kaszki owoce(słoiczek)i ''śladowe'' ilości mleka 🤪 🤪 🤪wróce do pytania o śliwke?dawałyście już?aha i o żółtko dajecie?


Dawałam owoce lata w słoiczku i była tam śliwka i nic nie było jej. A żółtka sama jeszcze nie dałam tylko w obiadku już gotowe.
no tak ale pytam o samą śliwke mam z hippa 🙂i czy to pomoże jej kupke zrobić 🤨bo sie męczy znowu 😞


Wg mnie przerabia jabłko, śliwka i gruszka 🙂 więc możesz spróbować. A może spróbuj z letnią wodą?? bo ona w sumie chyba najszybciej przerabia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy kilka razy musiałam użyć czopka, bo miała w środku taką dużą kupę zbitą, że nie mogła jej zrobić 😞 i 2 razy musiałam jej dać aż w końcu wylazł wielki. I nie szło go niczym rozmiękczyć, a dzisiaj dla przykładu robi luźne kupska i nie wiem w czym rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
A koktajle maluchom już robiłyście? ja się zastanawiam jakie owoce bym mogła kupić i zmiksować z jej mlekiem 🙂
ja daje pogniecione sparzone maliny do kaszki i wcina jak szalona a koktajl hmmm można by zrobić np.też z malinami albo z brzoswinią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Ja ostatnimi czasy kilka razy musiałam użyć czopka, bo miała w środku taką dużą kupę zbitą, że nie mogła jej zrobić 😞 i 2 razy musiałam jej dać aż w końcu wylazł wielki. I nie szło go niczym rozmiękczyć, a dzisiaj dla przykładu robi luźne kupska i nie wiem w czym rzecz.
spróbuje jutro czopek jak nie zrobi...u mnie też raz nie może kupsko wyleżć a raz takie radsze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja ostatnimi czasy kilka razy musiałam użyć czopka, bo miała w środku taką dużą kupę zbitą, że nie mogła jej zrobić 😞 i 2 razy musiałam jej dać aż w końcu wylazł wielki. I nie szło go niczym rozmiękczyć, a dzisiaj dla przykładu robi luźne kupska i nie wiem w czym rzecz.
spróbuje jutro czopek jak nie zrobi...u mnie też raz nie może kupsko wyleżć a raz takie radsze 😮

tez nie wiem od czego to zależy, raz ma taka zbita kupę raz taki luz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie

my dzis wrocilismy do domku bylismy w szpitalu an badaniach w kierunku wzw c


wyniki beda pozniej bede dzwonic w poniedzialek do naszej doktor 🙂


mielismy szczepienia olik wazy 8:600 i 69 dlugi 🙂

strasznie olik sie odzwyczail od swojego brata co kodzio piszczy olik ryczy 🙂


a u mnie hm dostalam rete na 4 lata w kwocie 15trzy zl


pozdrawima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Boże jak mnie ta moja księżniczka umęczyła... Zawsze chodzi spać koło 20-tej. Dziś jak zwykle o tej porze zaczęła marudzić, więc starym zwyczajem zabrałam Ją na górę. Zjadła i zaczęła przysypiać, aż nagle hyc... Na wpół śpiąca zaczęła trenować raczkowanie 😮 Zawzięcie stawała na wyprostowanych rączkach i podkurczonych nóżkach i opadała przysypiając dalej 😮 Masakra jakaś!! O 21.30 nie wytrzymałam i poprosiłam Kubę o zmianę... Wciąż jest z Nią na górze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny a przyda mi sie jeszcze ochraniacz na szczebelki taki na całą długość łóżeczka
np gdy mała zacznie siadać i się przewracać w łóżeczku
czy to już niepotrzebny wydatek?
bo mam taki na pół długości i zastanawiam się czy nie kupić całego

Ja bym się już nie zdecydowała na Twoim miejscu na taki wydatek... Przy Karolu nie miałam wcale ochraniacza. Był baaardzo ruchliwym dzieckiem a jakoś nic Mu się nie stało 😉 Teraz dla Tosi miałam ochraniacz tylko przez 4 pierwsze miesiące. Później zaczęła mi się w to dziwnie plątać(przekładała rączki, wykrzywiając je dziwnie) i zdecydowałam się go ściągnąć. Teraz ma gołe szczeble. Zawzięcie ćwiczy różne wygibasy w każdej wolnej chwili 🙂 Żadnego guza nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
wesa napisał(a):
Bartek tez Mai wszystkie zabawki juz zabiera , Maja sie denerwuje ale ja jej tłumacze ze trzeba sie dzielic i mu podsuwa i pózniej sie zamieniają.

dla Anastazji najlepszymi zabawkami zaczyna być telefon i kamera
jak je widzi to wyciąga ręce i się wkurza ze nie chcemy jej dać 🤢

Tośka uwielbia ssać piloty do tv 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...