Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
Justyna kiedy Ty podałaś Natalce pierwszy raz np. frytki? bo jak kiedyś rozmawiałam z mamą to aż się oburzyła, żeby dawać frytki np. 2 letniemu dziecku, że jest za małe na to. No to kiedy można takie rzeczy dawać??
nie pamiętam ☺️ Myślę, że takie momenty po prostu się samemu w odpowiednim czasie wyczuwa. Do tego dochodzi to jak odżywiają się rodzice. Jedni w ogóle nie jadają tych p wspomnianych frytek to i dziecku ich nie dzadzą nigdy. Moja Natala tolerowała tylko te z mc donaldsa a teraz w ogóle nie jada frytek 😲


Bo ja znalazłam przed chwilą artykuł i mają coś takiego napisane:
Do trzeciego roku życia nie podajemy dzieciom produktów ciężko strawnych, takich jak smażone z dużą ilością tłuszczu (kotlety w panierce, frytki, placki ziemniaczane i racuchy itp.)

Tyle lat będę na to czekać nieźle 🙂 no to schaboszczaka zwykłego kiedy się robi?? roczne dziecko dostaje gotowane mięso schabowe?
moja maja nie ma3 lat a je takie rzeczy już od dawna. tak dosłownie gdzieś jak skonczyła rok 1,5 roku to już chyba wszystko bez wyjątku jadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
ja już muszę zmienić fotelik i to bardzo szybko bo Anastazja ma główkę równo końcem fotelika wiec jest po prostu za mały
pojedziemy w sobotę do sklepu i przymierzymy te 9-18 i 9-36 a zamówimy pewnie przez neta bo ceny o ponad 100zł sie różnią

Hej 🙂
Ja też miałam ten problem, ale jak poszłam do sklepu to okazało się, że nie mogę kupić fotelika 9-18kg, bo one są przeznaczone dla dzieci, które już bardzo dobrze siedzą. Przypina się je przodem do kierunku jazdy a nasze robaczki są na to jeszcze za małe. Dlatego ja kupiłam Tośce 0-18kg. Na chwilę obecną Tosik jeździ tyłem do kierunku jazdy, ale nie wystaje mi z żadnej strony. Jest Jej wygodnie, bo siedzisko jest znacznie szersze. Można w nim regulować nachylenie siedziska(ma 5 stopni regulacji) co przydaje isę też później jak już będzie jeździć przodem, bo np jak przyśnie to będzie Ją mozna obniżyć, żeby głowka nie dyndała 🙂
Mam dokładnie taki:
http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/3764862.htm
Z doświadczenia wiem, ze te foteliki starczają na jakiś czas. Karol jeździł w takim prawie 3 lata(dodam, ze też był dzieciątkiem większym niż przeciętne dzieci 😉). Później kupiliśmy Mu 15-35 kg i ten już pewnie będzie miał tak długo jak długo bedzie potrzebował fotelika 😉
Reasumując 😉 Polecam Wam foteliki z grupy 0-1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wesa napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
Justyna kiedy Ty podałaś Natalce pierwszy raz np. frytki? bo jak kiedyś rozmawiałam z mamą to aż się oburzyła, żeby dawać frytki np. 2 letniemu dziecku, że jest za małe na to. No to kiedy można takie rzeczy dawać??
nie pamiętam ☺️ Myślę, że takie momenty po prostu się samemu w odpowiednim czasie wyczuwa. Do tego dochodzi to jak odżywiają się rodzice. Jedni w ogóle nie jadają tych p wspomnianych frytek to i dziecku ich nie dzadzą nigdy. Moja Natala tolerowała tylko te z mc donaldsa a teraz w ogóle nie jada frytek 😲


Bo ja znalazłam przed chwilą artykuł i mają coś takiego napisane:
Do trzeciego roku życia nie podajemy dzieciom produktów ciężko strawnych, takich jak smażone z dużą ilością tłuszczu (kotlety w panierce, frytki, placki ziemniaczane i racuchy itp.)

Tyle lat będę na to czekać nieźle 🙂 no to schaboszczaka zwykłego kiedy się robi?? roczne dziecko dostaje gotowane mięso schabowe?
moja maja nie ma3 lat a je takie rzeczy już od dawna. tak dosłownie gdzieś jak skonczyła rok 1,5 roku to już chyba wszystko bez wyjątku jadła.
DOKŁADNIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wesa napisał(a):
Asia napisał(a):
kurcze chcę jej kupić taki kojec do zabawy i z takimi kółkami jak już będzie wstawała i się łapała za nie 🙂
ja tez kupiłam kojec dla bartka, i ma kółka do wstawania, ale w łózeczku wstanie a w kojcu nie.
kojec to jeszcze troszke i wstani bo jednak jest chyba wyższy a włóżeczku prościej 🙂ale znają Bartusia to szybko załapie do czego te kółeczka i zacznie wstawać 🙂 😘a jaki kupiłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
my byłyśmy już na spacerku, ale strasznie zimno, pochmurno i wieje...czyli listopada ciąg dalszy 😠
byłyśmy w realu i pokupowałam Mai obiadki i deserki bo były te duże za 2,99 z Hippa a deserki z Gerbera po 2,49. I ugryzłam się bo kupiłam wczoraj w biedronce kaszkę z bobovity za 7,5 a w rossmannie była po 5,30 🙃 no niezły rozrzut jak na biedronę 🤢
Asia to ładnieee Sonia waży, wręcz idealnie jak na dziewczynkę 🙂
Justyna a moja za to strasznie wierci się w nocy i bywa że popłakuje...ehh i też nie wiem why?


Ja kupiłam kaszkę mleczną za 9,99zł bo ma 350g w Biedronce 🙂 więc może zapłaciłaś za większe opakowanie albo coś..

no wydaje mi się że to samo opakowanie, no ale nie sprawdziłam fakt
a mam 270g
ja się dowiem w połowie września ile ta moja peponkfa waży... 🙃


A ile ostatnio ważyła? 6 coś nie? to może po 6tyg. będzie te 7kg już.

miesiąc temu ważyła 6650, więc jeśli idzie po tym 10 centylu to teraz powinna ważyć te oszałamiające 7 kg 😎 🙃 ale pies go wie w końcu to aż 350g 😜
w dodatku dopiero od tygodnia daje rade zjeść cały słoiczek obiadku i deserku 125g 😁 a kaszy nadal połowę porcji...
też muszę moją na długość zmierzyć...


No one zawrotnie tyją 🙂 dzisiaj mojego zapytałam jak myśli ile mała będzie ważyć jak skończy rok i mnie rozwalił 😁 on no 10kg? a ja yy.. nie? a on hmm 9kg? a ja nie 😁 😮 i się chłop załamał haha! 🙂 a na końcu stwierdził, że trzyma linię po nim i ma jego przemianę materii i się dziwił, że ona tyle je a tak mało tyje i już rozmyślał, że ma robaki, że mamy ją przebadać 🤢 😮 Zresztą co ja chcę też miałam niedowagę jak miałam mniej niż rok.

Obżeram się właśnie czekoladą kokosową i czekam na devolaja z frytkami 🤪 🤪 🤪


Asiu co Ty dajesz małej do jedzenia i w jakich ilościach, że ona tak Ci tyje?? 🙂

mój też jest szczupły, waży 74 kg i ja podobnie jak Ty do roku byłam chuda, że moim rodzicom wszyscy współczuli hehe, więc już tak ma po nas 😉
a mojemu teście dawali frytki jak miał ze 3 lata bo nic innego nie chciał jeść więc codziennie dostawał porcję frytuniek 🤪 jak teściowa teraz móiw mi czy mam jej solić, gotować, smażyć itp to mnie szlag trafia....
Blue a tą kaszkę z bobovita to się robi tak na sztywno do podawania łyżką czy na rzadko do buteli? Bo kurna jak zrobiłam wg instrukcji na opakowaniu to była rzadka....chyba mogę ją bardziej zagęścić co?


Moja mama też by małej wszystko doprawiła a po co? już wiele razy mówiłam, że nie trzeba soli dodawać, bo ona nie zna tego smaku i wcina wszystko mdłe, tak samo wiele rodziców słodzi słoiczki z owocami dla mnie to głupota. Jedyne co źle robię to nie uczę jej picia samej wody, próbowałam już z nią wcześniej walczyć, ale ani rusz, pije tylko słodką herbatę. No trudno.

A kaszkę nie robię tak jak w przepisie, bo mam łyżeczki malutkie Nuka i one są miękkie i nie mają dużego wgłębienia to bym chyba podawała tą kaszkę z godzinę hehe 🙂 daję więcej aż kaszka się zagęści tak normalnie. A potem po jedzeniu ewentualnie daj jej pić wodę albo z piersi. To się powinny płyny wyrównać. Np. mleko modyf. trzeba ściśle robić wg instrukcji, bo inaczej można uszkodzić nerki dużą ilością mleka zamiast wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rano wstałam to myślałam, że padnę.. śnił mi się mój eks w którym byłam kiedyś mocno zakochana i takie bzdury mi się z nim śniły, że szok.. i najlepsze to było to, że w tym głupim śnie nadal coś tam do niego czułam 😮 choć normalnie jak sobie o nim przypomnę to w myślach klnę jak szewc. Ogólnie to się rozstaliśmy w gniewie, więc nie wiem skąd taki sen jak o nim nie myślałam nawet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Jak rano wstałam to myślałam, że padnę.. śnił mi się mój eks w którym byłam kiedyś mocno zakochana i takie bzdury mi się z nim śniły, że szok.. i najlepsze to było to, że w tym głupim śnie nadal coś tam do niego czułam 😮 choć normalnie jak sobie o nim przypomnę to w myślach klnę jak szewc. Ogólnie to się rozstaliśmy w gniewie, więc nie wiem skąd taki sen jak o nim nie myślałam nawet.


haha to fajnie 😁 ja też czasami mam takie sny, a jak się budzę to aż się dziwie, że takie rzeczy mogły mi się śnić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P

mi właśnie też najbardziej te 3 rzeczy się podobały 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P

mi właśnie też najbardziej te 3 rzeczy się podobały 😁

mi też 😜 chociaż jeszcze bluzeczka ta niebieska i nike też suoper 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P

mi właśnie też najbardziej te 3 rzeczy się podobały 😁

mi też 😜 chociaż jeszcze bluzeczka ta niebieska i nike też suoper 😜

a no tak tak też fajne 😁 głodna jestem zrób mi śniadanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P

mi właśnie też najbardziej te 3 rzeczy się podobały 😁

mi też 😜 chociaż jeszcze bluzeczka ta niebieska i nike też suoper 😜

a no tak tak też fajne 😁 głodna jestem zrób mi śniadanie 😁

przecież wiesz że nie mam nic w lodówce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P

mi właśnie też najbardziej te 3 rzeczy się podobały 😁

mi też 😜 chociaż jeszcze bluzeczka ta niebieska i nike też suoper 😜

a no tak tak też fajne 😁 głodna jestem zrób mi śniadanie 😁

przecież wiesz że nie mam nic w lodówce 😜

u mnie właśnie został tylko ketchup, ocet i musztarda, nawet chleba nie mam ani nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariatki!!

Kamila a ta czapka Ci się podoba? http://allegro.pl/hm-czapka-czapeczka-86-98-new-jesien-zima-i1760295551.html

Niby one mają 50cm obwód, ale to po rozciągnięciu, bo już sprawdzałam u innych sprzedawców podobne modele i bez rozciągania ma z 30 kilka cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.
Jestem wyspana wypoczęta zrelaksowana a co najważniejsze szczęśliwa 🙂

Dzisiaj nic nie muszę robić wiec mam labe. tylko czekam na weterynarza bo mój piesio przy chorował 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P

mi właśnie też najbardziej te 3 rzeczy się podobały 😁

mi też 😜 chociaż jeszcze bluzeczka ta niebieska i nike też suoper 😜

a no tak tak też fajne 😁 głodna jestem zrób mi śniadanie 😁

przecież wiesz że nie mam nic w lodówce 😜

u mnie właśnie został tylko ketchup, ocet i musztarda, nawet chleba nie mam ani nic 😞


Oj dziewczyny dziewczyny to zapraszam do siebie na śniadanko.
Jajeczniczka twarożek z miodziem kanapeczki herbatka soczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
SmoczaMama napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
anka111 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Hej 😉
my zamówiliśmy wczoraj buty dla Judytki ale to już raczej na przyszłą jesień mam nadzieję że będą 😜 Adamowi się strasznie podobały i mi też hihi 😉 nie myślałam że kiedyś z Adamem będę robiła zakupy przez neta 😜

Ja i tak dalej mam w głowie ten cudny płaszczyk !! 🤪 🤪 🤪 🤪

hihi Adamowi też się podobały te ubranka 😉 i płaszczyk, sandałki i golf najbardziej :P

mi właśnie też najbardziej te 3 rzeczy się podobały 😁

mi też 😜 chociaż jeszcze bluzeczka ta niebieska i nike też suoper 😜

a no tak tak też fajne 😁 głodna jestem zrób mi śniadanie 😁

przecież wiesz że nie mam nic w lodówce 😜

u mnie właśnie został tylko ketchup, ocet i musztarda, nawet chleba nie mam ani nic 😞


Oj dziewczyny dziewczyny to zapraszam do siebie na śniadanko.
Jajeczniczka twarożek z miodziem kanapeczki herbatka soczek 🙂

nawet mi nie mów !! teraz to normalnie całkiem głodna się zrobiłam ! zaraz wsiadam w pociąg i jadę do Ciebie 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...