Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tylko ta moja pipucha jak była na samym cycku to przez pierwsze trzy miesiące dobiła do 7,2kg. Od tego czasu Jej nie ważyłam ale raczej utrzymuje ten sam poziom przybierania 🙂 Boję się żeby nie była za duża... We mnie pchali jedzenie bez opamiętania i całe życie walczę z nadprogramowymi kilogramami 😞 Nie chcę tego samego zaserwować moim maluszkom...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Tak się zastanawiam... Jak dotąd daję Jej tylko obiadki, za jakiś tydzień chyba zacznę też wprowadzać deserki pewnie się żarłoczek ucieszy 🤪
Przez cały ten czas od kiedy je pokarmy stałe zjadła zaledwie dwa słoiczki deserków(jabłuszko i jabłuszko z brzoskwinią) ale to podawałam Jej zamiast obiadu... Jakoś się bałam, że jak dam Jej i obiadek i deserek to całkiem mi się roztyje dziewczyna 😁


Właśnie nie 🙂 bo obiadek i deserek nie mają tyle kalorii co mleko 🙂 a taki obiadek jednak zapycha tak samo jak mleko. Ogólnie mówiąc powinien zastąpić jeden posiłek mleczny. Obiadki Bobovity mają np. po 40kal a to naprawdę mało, bo 90ml mleka ma 66kal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Osz wy!! Kolo widziałam sweterek ładny taki grubiutki, ale po kiego grzyba kupiłaś na 74 skoro Judyta ma już 70cm? za krótki dla niej będzie zimą 😜 zobaczysz haha! Ja już bym chciała kupić dla małej płaszczyk zimowy, szalik i czapkę, ale na razie nic ciekawego nie mają i nie wiem jaki rozmiar 😁 cholera wie ile ona będzie mieć cm, bo dzieci różnie rosną..

On jest na Nią za duży 😉 i będzie git na koniec lata i na jesień bo mimo pozorów wcale taki gruby nie jest 😉 i na chłodniejsze wieczory będzie ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Tylko ta moja pipucha jak była na samym cycku to przez pierwsze trzy miesiące dobiła do 7,2kg. Od tego czasu Jej nie ważyłam ale raczej utrzymuje ten sam poziom przybierania 🙂 Boję się żeby nie była za duża... We mnie pchali jedzenie bez opamiętania i całe życie walczę z nadprogramowymi kilogramami 😞 Nie chcę tego samego zaserwować moim maluszkom...


Teraz maluchy tyją po 500-600g na mieś. 🙂 już trudniej dziecko roztyć, no chyba, że ona je ponad 1000ml i jeszcze wcina obiadki itd. to może być gruba. Jeszcze źle nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak Lolek miał pół roku to poszłam do lekarza pytać czy aby nie krzywdzę mojego dziecka, bo też był dużym bobaskiem(mimo, że się urodził bardzo drobniutki- ważył 2,76kg to bardzo szybko przegonił rówieśników). Nigdy nie zapomnę wzroku pani dr 😁 Jedyne co mi powiedziała to: 'Pani chyba nie zamierza odchudzać niemowlęcia??' 😮 😁 😁 😁 Faktycznie jak zaczął się poruszać to szybciutko się wyrobił 🙂 Mam nadzieję, ze z Tosiulką będzie tak samo ( a raczej już teraz widać, że jeśli chodzi o ruchliwość to jest baaardzo podobna do brata 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
Tylko ta moja pipucha jak była na samym cycku to przez pierwsze trzy miesiące dobiła do 7,2kg. Od tego czasu Jej nie ważyłam ale raczej utrzymuje ten sam poziom przybierania 🙂 Boję się żeby nie była za duża... We mnie pchali jedzenie bez opamiętania i całe życie walczę z nadprogramowymi kilogramami 😞 Nie chcę tego samego zaserwować moim maluszkom...


Teraz maluchy tyją po 500-600g na mieś. 🙂 już trudniej dziecko roztyć, no chyba, że ona je ponad 1000ml i jeszcze wcina obiadki itd. to może być gruba. Jeszcze źle nie jest 🙂

Hmmm... Pojęcia nie mam ile tego mleka wciąga bo na cycku to nie sprawdzę... No ale może nie będzie tak źle 🙂 Muszę coś wykombinować żeby Ją zważyć, może wcale nie przybrała tak dużo i jeszcze nie przekroczyła 8 kg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
promyczek1981 napisał(a):
A właśnie Kolo! I na czym stanęło? Stawka się zwiększyła? Czy byłaś twarda i będzie według wstępnie ustalonych zasad? 🙂

stawka się zwiększyła o 20 zł hahaha 😜 a w sumie jak obliczyłyśmy to miała się zwiększyć o 70 a nie o 100 ale zawsze już lepiej o 20 😜 i babka wyjeżdża 19 więc 20 mamy przeprowadzkę 😜
miałam iść spać ale jak poszłam się kąpać to przyszedł do mnie Adam i tak rozmawialiśmy o mieszkanku i w ogóle że godzinę mi zeszło na kąpiel 😜 i teraz On się kąpie więc wpadłam poczytać coście naskrobały i spadam już do wyra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
A właśnie Kolo! I na czym stanęło? Stawka się zwiększyła? Czy byłaś twarda i będzie według wstępnie ustalonych zasad? 🙂

stawka się zwiększyła o 20 zł hahaha 😜 a w sumie jak obliczyłyśmy to miała się zwiększyć o 70 a nie o 100 ale zawsze już lepiej o 20 😜 i babka wyjeżdża 19 więc 20 mamy przeprowadzkę 😜
miałam iść spać ale jak poszłam się kąpać to przyszedł do mnie Adam i tak rozmawialiśmy o mieszkanku i w ogóle że godzinę mi zeszło na kąpiel 😜 i teraz On się kąpie więc wpadłam poczytać coście naskrobały i spadam już do wyra 😉

Super!! Czyli wszystko układa się po Waszej myśli 🙂 Strasznie się cieszę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
No to dobre i to 😁 spokojnej nocy Ci życzę 🙂 a ja buszuję na allegro za jakimś ubrankiem dla małej znaczy za bluzkami z krótkich rękawkiem.

Boże a ja sobie obiecałam, ze będę już omijać półki z ubrankami dla dzieci 🙂 Jak ostatnio robiłam porządek w szafie Tosi to aż się za głowę złapałam tyle tego jest 😁 No ale jak tu nie kupować jak cały czas znajduję cudeńka za kilka euro- grzech nie wziąć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Blue napisał(a):
No to dobre i to 😁 spokojnej nocy Ci życzę 🙂 a ja buszuję na allegro za jakimś ubrankiem dla małej znaczy za bluzkami z krótkich rękawkiem.

Boże a ja sobie obiecałam, ze będę już omijać półki z ubrankami dla dzieci 🙂 Jak ostatnio robiłam porządek w szafie Tosi to aż się za głowę złapałam tyle tego jest 😁 No ale jak tu nie kupować jak cały czas znajduję cudeńka za kilka euro- grzech nie wziąć 🤪


Ja nie mam wiele ubranek, a te co miałam to już z nich wyrosła, dlatego sukcesywnie coś dokupuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam paskudy z rana 🙃 znowu wypiła ledwo 90ml i ani rusz więcej. No, ale przynajmniej kupa była z rana po tej zupce brązowo-pomarańczowa 🤪 dosłownie tona.. 😁 😁 😁 a jak pachnie.. Chyba małej zaczynają jelita pracować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie śpie
mala w łóżeczku warczy i woła a tatuś zamiast spać obrócił się do ściany i czeka aż ja zareaguje 😠
kurde jak on jest w domu to nic nie mogę zrobić, ani z wami popisać, ani projektować
no i do tego wszytskiego ciągle się ostatnio srzeczamy głównie z mojej winy
tzn ciągle się czepiam i coś mi nie pasuje i wtedy nie wytrzymuje
albo może to on robi wszyystko żle
np wczoraj dorwał sie do przewijaka bo odkleiły się te przednie i tylne osłonki
złapał za klej sztywny typu super glue i skleił brzegi 😠
mówie mu żeby zostawił to w pokoju a on dalej swoje i jak skleił no kanty były tak ostre że Anastazja co chwile miałaby nóżki podrapane 😠
wiec wziełam nożyczki zamknęłam się w łazience po ciuchu i rozciełam to tak jak było i usunełam klej teraz za to są dziury bo klei przykleił się też do gąbki
no nie mogę z niego
nie pasowało mu pęknięcie to sobie klejem skleił ale już o dziecku nie pomyślał że to ostre jest 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znowu przeżyłam krzyk na cały pokój 😁 a ona na brzuch się przewróciła w łóżeczku, swoją drogą wie jak się przewracać z brzucha na plecy, bo to miała opanowane od samego początku do perfekcji 😁 to czemu teraz tego nie robi 😁 dobrze, że ona z tym przewracaniem nie szaleje jak wasze dzieci, tylko po kilka razy dziennie 🙂 ale nogi nadal ją nie interesują 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ja nie śpie
mala w łóżeczku warczy i woła a tatuś zamiast spać obrócił się do ściany i czeka aż ja zareaguje 😠
kurde jak on jest w domu to nic nie mogę zrobić, ani z wami popisać, ani projektować
no i do tego wszytskiego ciągle się ostatnio srzeczamy głównie z mojej winy
tzn ciągle się czepiam i coś mi nie pasuje i wtedy nie wytrzymuje
albo może to on robi wszyystko żle
np wczoraj dorwał sie do przewijaka bo odkleiły się te przednie i tylne osłonki
złapał za klej sztywny typu super glue i skleił brzegi 😠
mówie mu żeby zostawił to w pokoju a on dalej swoje i jak skleił no kanty były tak ostre że Anastazja co chwile miałaby nóżki podrapane 😠
wiec wziełam nożyczki zamknęłam się w łazience po ciuchu i rozciełam to tak jak było i usunełam klej teraz za to są dziury bo klei przykleił się też do gąbki
no nie mogę z niego
nie pasowało mu pęknięcie to sobie klejem skleił ale już o dziecku nie pomyślał że to ostre jest 😠


A nie masz prześcieradeł do przewijaka ? ja mam kilka haha ale nigdy nie kupiłam przewijaka 😜 Ja też się ostatnio ze swoim ciągle sprzeczam 🙂 oj tam to minie 🙂 mój też czasami ściemnia.. odwróci się dupą i tyle.. ale ja jestem na tyle chamska, że go budzę i mówię zrób mleko 😁 ale jeśli ma wolne oczywiście 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym fałszywie mi zazdrości, że mała się śmieje tylko do mnie tak długo i prawdziwie i wczoraj mi powiedział, że ona wie, że jestem jej mamą, bo się zupełnie inaczej do mnie zachowuje.. przyszłam to moment ją rozśmieszyłam 😜 a on musiał się długo starać o jej śmiech ha! i bardzo dobrze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...