Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Justa napisał(a):
Justyś pamiętam niektóre zdjęcia 😘, normalnie szok 🙂
Blue super, że małej te pieluchy pomogły. Ja się zastanawiam nad tymi pieluchami, ciągle jestem zbyt wygodna chyba 😞
Izuśtrzymam kciuki 🙂


Justyna jeśli byś żyła na samych kieszonkach to nie jest tak źle jak się wydaje 🙂 pampersa też trzeba zmieniać co 2godz poza tym mocz cały czas ma styczność z skórą dzieci pomimo tego, że wydaje nam się, że jest sucho w zwykłym pampersie, mikrofibra schnie szybko ogólnie to najszybciej schną mi pieluchy wiel., a potem wkłady. Tetra(jako wkład do otulacza) schnie najszybciej z wszystkiego, bo jest cienka wiadomo. Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz jak to jest, Jeśli nie chce się mieć prawie wcale styczności z kupami to się kupuje papierki jednorazowe specjalnie do pieluch robione po 100-200szt. dosyć tanio wychodzą - ja nie mam problemu z kupami, więc ich nie kupuję 😁 jak naturalnie to w 100% 😁 i co mogę jeszcze powiedzieć to to, że kieszonki szybko się zakłada jeszcze szybciej niż pampersy, bo się nie musisz martwić czy dobrze zapięłaś. Zapomniałabym.. kupuje się też dodatek do prania antybakteryjny, żeby zlikwidować drobnoustroje i bakterie. Ogólnie "niby" pieluszkowanie wychodzi taniej niż pampersy, ale na ten czynnik akurat nie zwracam uwagi wcale, ważne, że pupa zdrowa. Matko jaką propagandę sieję 😎 lecę na tv, miłego wieczoru 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
donia napisał(a):
hej dziewczymy
moj bobas spi a ja w ten czas na komp. 🙂

moja ostatnio tez sie zrobila niegrzeczna, o przytulaniu i calowaniu nie ma mowy, piszczy, krzyczy i swego tatuska leje 🙂

jutro mam rozmowe w sprawie pracy, mam stresa, trzymajcie kciuki
będziemy mocno trzymać 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Justyś pamiętam niektóre zdjęcia 😘, normalnie szok 🙂
Blue super, że małej te pieluchy pomogły. Ja się zastanawiam nad tymi pieluchami, ciągle jestem zbyt wygodna chyba 😞
Izuśtrzymam kciuki 🙂


Justyna jeśli byś żyła na samych kieszonkach to nie jest tak źle jak się wydaje 🙂 pampersa też trzeba zmieniać co 2godz poza tym mocz cały czas ma styczność z skórą dzieci pomimo tego, że wydaje nam się, że jest sucho w zwykłym pampersie, mikrofibra schnie szybko ogólnie to najszybciej schną mi pieluchy wiel., a potem wkłady. Tetra(jako wkład do otulacza) schnie najszybciej z wszystkiego, bo jest cienka wiadomo. Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz jak to jest, Jeśli nie chce się mieć prawie wcale styczności z kupami to się kupuje papierki jednorazowe specjalnie do pieluch robione po 100-200szt. dosyć tanio wychodzą - ja nie mam problemu z kupami, więc ich nie kupuję 😁 jak naturalnie to w 100% 😁 i co mogę jeszcze powiedzieć to to, że kieszonki szybko się zakłada jeszcze szybciej niż pampersy, bo się nie musisz martwić czy dobrze zapięłaś. Zapomniałabym.. kupuje się też dodatek do prania antybakteryjny, żeby zlikwidować drobnoustroje i bakterie. Ogólnie "niby" pieluszkowanie wychodzi taniej niż pampersy, ale na ten czynnik akurat nie zwracam uwagi wcale, ważne, że pupa zdrowa. Matko jaką propagandę sieję 😎 lecę na tv, miłego wieczoru 😘
wow Blue jestem prawie przekonana zeby sprobować 🙂kurcze ja dalej nie załapałam jak to sie zaklada ☺️Blue jak znajdziesz jutro chwilke to napisz krok po kroku jak to zakladasz?i te otulacze to co ile pierzesz?bo tylko ten wklad ze środka zmieniasz i pierzesz za każdym razem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Justyś pamiętam niektóre zdjęcia 😘, normalnie szok 🙂
Blue super, że małej te pieluchy pomogły. Ja się zastanawiam nad tymi pieluchami, ciągle jestem zbyt wygodna chyba 😞
Izuśtrzymam kciuki 🙂


Justyna jeśli byś żyła na samych kieszonkach to nie jest tak źle jak się wydaje 🙂 pampersa też trzeba zmieniać co 2godz poza tym mocz cały czas ma styczność z skórą dzieci pomimo tego, że wydaje nam się, że jest sucho w zwykłym pampersie, mikrofibra schnie szybko ogólnie to najszybciej schną mi pieluchy wiel., a potem wkłady. Tetra(jako wkład do otulacza) schnie najszybciej z wszystkiego, bo jest cienka wiadomo. Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz jak to jest, Jeśli nie chce się mieć prawie wcale styczności z kupami to się kupuje papierki jednorazowe specjalnie do pieluch robione po 100-200szt. dosyć tanio wychodzą - ja nie mam problemu z kupami, więc ich nie kupuję 😁 jak naturalnie to w 100% 😁 i co mogę jeszcze powiedzieć to to, że kieszonki szybko się zakłada jeszcze szybciej niż pampersy, bo się nie musisz martwić czy dobrze zapięłaś. Zapomniałabym.. kupuje się też dodatek do prania antybakteryjny, żeby zlikwidować drobnoustroje i bakterie. Ogólnie "niby" pieluszkowanie wychodzi taniej niż pampersy, ale na ten czynnik akurat nie zwracam uwagi wcale, ważne, że pupa zdrowa. Matko jaką propagandę sieję 😎 lecę na tv, miłego wieczoru 😘
wow Blue jestem prawie przekonana zeby sprobować 🙂kurcze ja dalej nie załapałam jak to sie zaklada ☺️Blue jak znajdziesz jutro chwilke to napisz krok po kroku jak to zakladasz?i te otulacze to co ile pierzesz?bo tylko ten wklad ze środka zmieniasz i pierzesz za każdym razem???

ja też jeszcze poproszę dokładnie co i jak i co trzeba kupić i ile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznę od tego, że polecę wam stronę, gdzie w sumie znalazłam najwięcej info o pieluchowaniu i tą stronę polecali w tvn jak były rozmowy o pieluchach wiel. http://www.pieluszkarnia.pl/Pozostale-informacje-spis-tresci-cinfo-pol-7.html
Jak będziecie miały czas to poczytajcie.

Druga sprawa to ceny.. są tanie i drogie, ja na początek zdecydowałam się wziąć te tanie-nie wiedziałam czy mi się spodobają-będą działać- to chyba lepiej wydać mniej pieniędzy w błoto hehe, - koszt to wiadomo od 17-30zł na allegro, są też drogie takie od 50-100zł i więcej - z pieluszkarni. Wiadomo wszystkiego trzeba spróbować. Czytałam też różne fora jakie ludzie polecają z tych tańszych i droższych. Za dnia mogę szczerze powiedzieć, że jest super, nic nie przecieka itd. bo wiadomo zmieniam co 1-2godz. ale w nocy to z tą paskudą mam armagedon. Bardzo dużo sika i 2 zwykłe wkłady tego nie wytrzymują 🤨 i muszę poszukać jakiegoś lepszego wkładu z tej strony co pokazałam, bo jednak oni mają więcej rzeczy od razu z komentarzami od ludzi niż na allegro.

Ja na początku dla testu kupiłam tylko 2 pieluszki i 2 wkłady żeby się przekonać jak to jest. Wy możecie zrobić podobnie 🙂 zresztą przydadzą się zawsze jak dzieciaki załapią odparzenia czy coś.

Asekuracyjnie wzięłam 2 otulacze, dlatego, że nie trzeba ich zmieniać za każdym razem tylko wtedy kiedy zostaną zabrudzone od kupy lub naprawdę będą mocno osikane, więc kilka razy starczą na 100%. No i ma się sam otulacz a do środka można włożyć praktycznie wszystko, ja mam w domu tetry, więc tylko je tam wkładam, ale są też specjalne wkłady do otulaczy, tyle, że dłużej schną 🙂

A to przykład: http://www.youtube.com/watch?v=J_7-JeyPDwQ
Laura by taka spokojna nie była przy zakładaniu, więc robię to wszystko na szybkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia napisał(a):
czy wasze bąble wchodzą i schodzą same z łóżka? mój Patryk cały czas to robi 🙂


Zapewne robią tylko te, co umieją chodzić 😜 bo czytałam,. że jak dziecko zaczyna chodzić to wtedy właśnie uczy się tego. Moja ogranicza się tylko do nauki samodzielnego stania, nic więcej. No i grzebie w szafkach a potem mi przynosi rzeczy do ręki i zabiera z powrotem i odkłada obok szafki, jakbym widziała ponad roczną córkę kumpeli haha! Wszystko brała w pokoju i przynosiła mi do rąk. Śmieszna była, różnica była taka, że ona chodziła 🙂 a Laura raczkuje z tymi rzeczami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue dziękuje za odp 😘 😘 😘przemyśle to 😉 😉 😉
bo u mnie to jest ten''problem''że my często jesteśmy poza domem(na dworze dużo)u znajomych itd...i kurcze jak bym miała ją przebierać za każdym razem jak zrobi sisiu to problem bo w pampersie nawet jak gdzieś pojedziemy to czasem więcej niż 2-3 h wytrzyma 😎no nie wiem.... 🤨
a dzisiaj byliśmy w Auchanie i CH na zakupach i wszędzie pełno Mikołajów i choinek i Soni zabrała Mikołajowi dzwoneczek i uciekała 🤪 ale wszyscy mieli ubaw 😁 😁 😁
no i tym sposobem mije dzieci już po Mikołaju dostały już dzisiaj prezenty i koniec kropka 😉
a ja jem ARBUZA 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia poczytaj po prostu dokładnie tą stronę co Ci podałam 🙂 oni tam mają różne rozwiązanie zależnie od potrzeb 🙂 przecież nie tylko Ty jedna wychodzisz ciągle z dzieciakami. Ogólnie zauważyłam, że pieluszkowanie stało się bardzo popularne 🙂 bo już nie mamy do czynienia tylko z samą tetrą 😜

Jak u was jest ze spaniem maluchów? Ja już nie mogę!!!! Moja pinda budzi się po 2-3razy w nocy, nie chce za bardzo pić mleka, osikana nie jest.. nie wiem co jest grane 🤨 może za mało je na noc? albo za dużo śpi za dnia? tylko jak ją przetrzymują to ona jest strasznie nerwowa i płaczliwa 😞

Nocnikujecie nadal dzieciaki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue, moze zabki ida? skoro budzi sie i nie chce ani jesc, ani pic, to jak nic - zabki.
posmaruj gelem dziaselka, albo jesli ma spoczek do spanie, daj gel na smoczek, moze sie uspokoi...
my tez nocniczkujemy, tylko jak ostatnio bylysmy w pl, nie bylo nocnika i mala teraz mniej chetnie siada i robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też nocnikuję i praktycznie prawie zawsze jak ją posadzę robi siku, kupy to już też lecą do nocnika codziennie 🙂 Kaya musi sobie przypomnieć dawny zwyczaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...