Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

no a teraz odpiszęna to o pamiętam..
jejciu Edzia ta Twoja Kormelcia taka biedna.. ale zarówno dzielna! 😘 no i na pewno wszystko będzie w porządku! Trzymamy z Alanciem kciuczki! 😘
co do chrzestnych to miało być tak, że będzie moja siostra i kuzyn A., bo u mnie za bardzo nie było kogo za chrzestnego, no ale okazało się, że moja siostra w ciąży 😮 no a kobieta w ciąży nie może, tzn. taki zabobon, że to źle dla jej dzieka, że może poronić albo coś, więc zrezygnowaliśmy..tym bardziej, że ona w 10tyg. krwawiła 🤨
więc chrzestną jest siostra A., a ode mnie mąż kuzynki mamy 😉 ale on młody, bo tylko rok starszy od A., zyli 28lat w tym roku 😜
no i chyba jeszcze coś miałam pisać, a zapomniałam.. ja tu będę zaglądać, ale nie za dużo, bo muszę ogarnąć mieszkanie, a później jedziemy na zakupy i do szwagierki i teścia wszystko zawieźć i zaczniemy robić sałatki..no i tam chyba już na noc dziś zostaniemy..
idę śniadanko sobie zrobi, bo mój niuniek zasnął i pewnie o 9.00 się obudzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
magda123 napisał(a):
Dorota i jak malutka dzisiaj? Bo wczoraj dałaś jej do picia jabłko


Więc tak jabłuszko do picia dałam wczoraj o 5:30i nic nie było, o godz. 19:00 w pieluszce była mała kupka która się praktycznie w pieluszkę wchłonęła. A mieliśmy już przed kąpielą dać jej czopek. O 20:30 dałam małej znowu soczek też z 30ml wypiła od razu bez wykrzywiania się ale kupy nie zrobiła już. Dzisiaj się obudziła o 4:43 na kupę i znowu płacz. I tak mi stęka od czasu do czasu i już nie wiem co teraz mam z nią zrobić. Gdyby nie chrzciny to uznałabym że poczekamy na kupę z drugiej strony wolałabym żeby dzisiaj ją ta kupa nie męczyła. I tak przewiduje niezły sajgon w kościele. Możemy dzieci mieć na szczęście w wózku tylko ona za długo nie poleży jak się z nią stoi w miejscu.

Nikolcia i Juleczka rośnijcie zdrowoz uśmiechem na buzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
za dużo dziewczyny piszecie a ze mnie sklerotyczka w dodatku i niewiele pamiętam..

Buziaczki dla dzielnej Kornelci naszej kochanej trzymamy kciuki z Agatką żeby wszystk było dobrze.

Co do mleka w piersiach to u mnie to problem starszy niż kupa Agatki. Ciągła walka. Agatka teraz dostaje dwa razy dziennie butlę 14-15 i po kąpieli zazwyczaj koło 20:00 kolo 120-150ml. Z mlekiem jednego dnia jest lepiej drugiego gorzej mała przybiera nie wiem czy wystarczająco ale na piersi czasami mi 3h wytrzyma przy czym nie karmię krócej niż 40min. Teraz staram się pobudzać laktację odciąganiem po karmieniu i dalej piję Karmi przynajmniej jedno dziennie(zazwyczaj na noc brzuch mi po tym rośnie-efekt uboczny) i herbatkę bocianek.Moje mleko należy do najdroższych na rynku.
Też karmienie piersią sprawia mi radość a przed ciążą wydawało mi się to obrzydliwe. Nawet jak byłam już w ciąży to sobie tego wyobrazić nie mogłam teraz wiem że na niektóre rzeczy przychodzą same.
Ja już dobre 3tyg. Nie śpię w staniku ale koszulka zawsze trochę mi się zmoczy choć pamiętam żeby przyłożyć do piersi jak karmię drugą, ale nad ranem to mi jeszcze samo mleko wypływa. W dzień też noszę wkładki jak łyknę piwa to też po chwili czuję mrowienie w piersiach no i czasami jak Agatka zapłacze to mi mleko wylatuje 🤪
Bardzo żałuje że jednak tego mleka mam za mało. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Najdroższe mleko 😁. Tylko, że ja wkładek nie noszę, w ogóle mi nie wycieka 🙂. Ale za to cieszę się z każdego jednego dnia jak karmię piersią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magda123 napisał(a):
Dorota dawaj jej spokojnie jabłuszko i jej się ureguluje 🙂 a do czopków nie przyzwyczajaj bo jak będzie starsza to się bardzo rozleniwi 🙂 a jakie mleko jej podajesz?


Bebiko. Kiedyś mi zawsze rano też stękała że kupy nie może zrobić choć robiła i chciałam wypróbować inne że może lepiej będzie i zmieniłam na Nan ale podawałam tylko 2dni bo kupy w ogóle nie było i wróciliśmy do Bebiko i problem od tego czasu właśnie pojawiał się a od 2-3tyg. bardzo nasilił.
Mówisz żeby dzisiaj nie podawać tego czopka ale wczoraj tej kupy było tak mało jak na 5dni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisiu Kochana duzo zdrowka i spełnienia marzeń i udanego przyjęcia!

Nikusia duzo zdrowka i zebys zawsze kochana byla tak usmiechnieta i nie plakala zeby mamusia nie musiala sie o Ciebie martwic!

Niunia mam nadzieje ze humorek Ci sie poprawi i niedlugo bedziesz mogla do Nas duuzo pisac!
Dorotko ja to Ci wspolczuje z ta kupka, nie ma nic gorszego jak patrzec jak nasze malenstwa sie mecza w ten czy inny sopsob!!

A ja sie dzisiaj wyspalam za wszystkie czasy, pierwszy raz od nie wiem kiedy! Mala zasnela szybko i spala cala noc w lozeczku, chociaz po tym co wczoraj pisalam to sie jeszcze obudzila ale szybko ja przystawilam do cycusia i zasnela odlozylam ja do lozeczka i spala tak do 4.30 A ja nawet nie slyszalam budzika o 2 ☺️ Zjadla i spala znow do 7 ( w łóżeczku)
A ja bylam tak padnieta ze nawet nie pamietam kiedy zasnelam! Jak mnie obudzila o tej 4 to myslalam ze z wrazenia z lozka spadne, a bylam tak wyspana ze myslalam ze to juz z 10!!! 🤪
Ide z nia pocwiczyc i jakies sniadanko trzeba wszamać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota może i masz mało mleka w piersiach ale ono jest bogate skoro piszesz ,że mała wytrzymuje 3h 🙂 więc tym się nie martw a jeśli chcesz zwiększyć laktację przykładaj częściej małą do piersi i laktacja sama się ureguluje 🙂 dziecko powinno przybierać 1kg miesięcznie 🙂więc jak Agatka z wagi nie spada to jest dobrze 🙂
Ja mojego syna zawsze karmiłam 20 min. i też wytrzymywał 3h czasem jak miał zły dzień to nawet co godz. mu dawałam bo wtedy się uspakajał 🙂
Także bądź dobrej myśli 🙂
A zapomniałam jeśli więcej karmisz piersią niż butlą a dziecko nie robi kupki to oznacza ,że masz bardzo dobry pokarm ,który jest przez małą dobrze tolerowany i wchłaniany i u takiego dziecka kupy może nie być nawet do 2 tyg.i to nie jest źle 🙂ja na twoim miejscu zrezygnowała z mleka modyfikowanego i wtedy zobaczyła jak mała reaguje 🙂 i kiedy zrobi i jaką kupkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikolciu nasza kochana,duzo zdrowka,szczescia,rzeke mleka z okazji 3 miesiaca zycia i prosze cie kochana nasza,nie placz wiecej,bo mamusia i brzuszkowe ciocie strasznie sie martwia:*:*:*
Doberek.Dziekuje slicznie za zyczeni.Ach te 18-te urodzinki 😁 😁 U nas noc tragiczna nie byla,ale meczyly ja dziaselka i rzucala sie o 11 i o 4,no a o 5 butla..A teraz wlasnie wstala i dostalam najpiekniejszy prezent urodzinowy-szczery,bezzebny usmieszek 😁
Dorotko kurcze przykro mi czytac,ze Agatka dalej ma te problemy z kupka.Daj jej moze lyzeczke soku pomaranczowego.Bo tak strasznie mi szkoda.Niusia kochana caluski na poprawe humorku:*:*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda123 napisał(a):
Dorota może i masz mało mleka w piersiach ale ono jest bogate skoro piszesz ,że mała wytrzymuje 3h 🙂 więc tym się nie martw a jeśli chcesz zwiększyć laktację przykładaj częściej małą do piersi i laktacja sama się ureguluje 🙂 dziecko powinno przybierać 1kg miesięcznie 🙂więc jak Agatka z wagi nie spada to jest dobrze 🙂
Ja mojego syna zawsze karmiłam 20 min. i też wytrzymywał 3h czasem jak miał zły dzień to nawet co godz. mu dawałam bo wtedy się uspakajał 🙂
Także bądź dobrej myśli 🙂
A zapomniałam jeśli więcej karmisz piersią niż butlą a dziecko nie robi kupki to oznacza ,że masz bardzo dobry pokarm ,który jest przez małą dobrze tolerowany i wchłaniany i u takiego dziecka kupy może nie być nawet do 2 tyg.i to nie jest źle 🙂ja na twoim miejscu zrezygnowała z mleka modyfikowanego i wtedy zobaczyła jak mała reaguje 🙂 i kiedy zrobi i jaką kupkę 🙂


Niemowlę niemowlakowi nierówne to nie jest powiedziane,. że musi tyć po 1kg mieś. jedno tyje po 2kg, inne po 1kg a jeszcze inne jak np. moja po 750g 🙂 i wszystko jest prawidłowe. Tak dla przykładu szwagierki synek urodził się w 32tyg. z wagą 2,5kg a miesiąc później ważył 4,5kg 😁 przeważnie dzieci urodzone wcześniej lub poniżej 3kg tyją szybciej i więcej niż te co przy urodzeniu ważyły normalnie, trzeba też mieć na uwadze czy dziecko lubi jeść czy trzeba je zmuszać 😁 moja urodziła się z wagą 3610g schudła do 3290g i aktualnie waży ok. 6800g więc szału nie ma, bo niechętnie je mleko, no, ale co zrobić 😜

Niunia, Gerda jak tam życie mija?? 😎 mi już się zrobiła lekko brązowa skóra obmyślam plan kiedy znowu się dobić 😁 nawet kupiłam przyspieszacz do opalania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
Zgadzam sie blue.Moja mala urodzila sie 2,81 kg,jak ze szpitala wychodzilysmy to bylo tylko 2,6kg i na poczatku niesamowicie szybko przybierala,a w tym miesiacu tylko 750g i powiedziano,ze to jest ok 🙂


No tak, a od 4/5mieś. to dziecko tyje już po ok. 500-600g na mieś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula napisał(a):
koleżanka blue...chyba musi iść do szkoły nauczyć się czytać.....
ha,ha,ha..... 😁 😁 😁 😁widocznie głodnemu chleb na myśli...


Dobra dobra 😁 😁 😁 to był ukryty podtekst przyznaj się 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
Jaka jazda,lato i kamienie z nieba 😉Kurde idzcie zrobic za mnie zrazy i dewulaje,bo mi sie nie chce 😉


To ja się wproszę na darmową wyżerkę na devolaja 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...