Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nikusiu 100 lat i moc buziolków
Haliszczanka nam też nie kazali przychodzić do przychodni jak coś się dzieje, ale ja i tak chodzę co miesiąc. Zawsze się pielęgniarki pytają po co, to mówię, że mały wymiotował swego czasu i trzeba wagę skontrolować, bo tak to ważą i mierzą tylko przy szczepieniach. No, ale ostatnio to młody w niecały miesiąc przybrał 700 gr :O no i coraz mniej wymiotuje :P
Co do picia to nie chcę podawać tych herbatek granulowanych, bo to sam cukier. Dlatego wymyśliłam te soki rozcieńczone. Wiem, że dziennie powinny maluchy dostawać 150 ml soku lub 150 gr owocków, więc ja na razie nie będę dawać owoców tylko soki. Rozłożę to na 3 porcję po 50 ml soku plus 100 ml wody i tak będę coraz bardziej rozcieńczać aż do wody dojdziemy. Dziś już młody jedną porcję wypił... i to sam. Na razie z butelki, ale ma w niej uchwyty. Niekapek na razie tylko trzyma i wsadza do buzi. Myślę, że z czasem się nauczy.
Co do soków to kupuję BoBoFruty, tylko trzeba patrzeć na skład, ponieważ jedne mają w sobie cukier, a jedne nie...
W ogóle to muszę pochwalić moich chłopaków. Jak tatuś Antkowi daje obiadek to trwa to maks 5 minut i wszystko jest czyste... a mama to 30 minut z nim walczy, wszystko jest brudne i wokół zamiast w brzuszku. Ciekawe czemu... hmmm... dlatego Tatuś jest od karmienia obiadków 😁 i nawet mu się to podoba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj dla zainteresowanych "o ząbkowaniu" : http://www.bebiko.pl/home/porady/rozwoj-dziecka/pierwszy-zabek/ i "pierwszym siadzie" : http://www.bebiko.pl/home/porady/rozwoj-dziecka/pierwszy-raz-siadam/
a tutaj melodie dla maluszka :
http://www.bebiko.pl/home/zabawa/E-Gadzety/Melodie-dla-maluszka/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikolko 100 lat kochana,zdrowka,spokoju i usmiechu na buzce!
A ja wrocilam 😁
Tuska kurde nie wytrzymalam..teraz mi sie wypad do Zabrza napewno nie upiecze.Naprawde obiecalam,ze nic juz nie kupie,ale w mothercare zabawki byly na half price i tak jakos jej 2 kupilam 😁
Haliszczanka tu w UK w ogole nie ma czegos takiego jak kontrola u pediatry..Ja sie nie martwie,bo widze,ze mloda dobrze sie rozwija,ciemiaczko sie zarasta i wszystko jest ok.Ale i tak jak na swieta w PL bede to pojde z mloda do pediatry prywatnie na kontrole.
Misia Julka mleczko pije z butelki,a herbatki i soczki(rozrzedzane)pije z kubka niekapka i od 2 dni sama pije.Chociaz nie zawsze jej sie udaje do buzi trafic
Edytko strasznie mi przykro z powodu twojego tescia.Mam nadzieje,ze masz juz jakies dobre wiadomosci.A i jak tam poszukiwania neurologa?Zalatwilas w koncu cos?
Pati przeczytalam artykul o siadaniu dziecka i stwierdzam,ze moje dziecie sie ze wszystkim za bardzo spieszy 😁
Ale sie najadlam 😁 😁 Zaraz pekne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Misia powodzonka dzisiaj.
Co do ciemiączka to u nas zostało takie małe wgłębienie na opuszek palca, pediatra powiedziała, że ładnie się zarasta, w zasadzie prawie już zarosło.
My dajemy po 8 kropli rano i wieczorem zwykłego Cebionu, a młoda jak wiadomo i tak choruje :P

Edytko z teściem będzie wszystko dobrze, na pewno!!!!

A to mój raczkująco-siedzący i chory szkrabek:

http://www.youtube.com/user/szarlaa#p/a/u/0/hSuwOOLOD_A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tego jeszcze nie byla..Ale dalam czadu..O 16 poszlam uspic Julcie i nie wiem,kto kogo uspil,ale wlasnie Piotrek wrocil i nas obudzil 😁 😁 Przespalysmy 1,5h..nawet obiadu nie zdarzylam zrobic 😉 No nic,dzis biedak sie kebabem zadowolic musi,bo ja jeszcze nieprzytomna jestem.Brawa dla mnie
Pati glosik oddany.Szarla Amelka jest cudna.I tez widze ma minke z cyklu co by tu wykombionowac 😁 Julka robi tak samo,jak nie moze sie zdecydowac,co tu znowu nabroic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patii0423 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=G4gu4yRMZz8&feature=related 😁 😁

Widzialam juz to kiedys,tyle,ze bez napisow.Cudowne sa takie blizniaki,pod warunkiem,ze nie ma sie ich w domu 😁 Kolesiowi,od ktorego mieszkanie wynajmujemy urodzily sie blizniaki..Chlopaki maja 1,5 miesiaca,a on juz postarzal sie o 20 lat,posiwial,schudl i nieogolony chodzi 😁 Mowi,ze on,zona i tesciowa nie daja rady,bo dzieciki w dzien spia a w nocy od 19 do 5 rano szaleja.I jak jedno sie uspokaja,to drugie zaczyna plakac i tak w kolko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dopiero niedawno maz wrocil i powiedzial ze prawdopodobnie to był mały udar ale wyniki beda jutro! Najwazniejsze ze tesciu czuje sie w miare dobrze!
Amelka jest nieziemska!!!!
Szarla gratuluje okresu!! 😜
Monisiu niestety dalej nie udało mi sie znalezc neurologa ale bede dzwonic az w koncu kogos znajde!! 🙂 Ktoś musi nas przyjąć!
Uciekam spac bo mala zasneła 🤪 i musze to wykorzystac!
A jeszcze na koniec Tuska wydaje mi sie ze to pewnie ząbki!!! Wiec od razu gratulacje!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NIKOLU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!BUZIACZKI!!! Samantka mam nadzieję że niedługo się odezwiesz!
Czytałam na raty i nie wszystko pamiętam..
Przeczytałam te informacje z Bebiko i wg nich dzieci które mało leżały w leżaczku to później siedzą moja Agatka wcześniej nie lubiła leżaczka bujaczka, a teraz jak polubiła to i tak nie mogę jej do niego wsadzać do zabawy tylko do karmienia bo rehabilitantka zakazała. Jak będzie siedzieć do końca 9 miesiąca to będę bardzo zadowolona. Teraz marzę o pełzaniu ..

Edytka dobrze że twój teść dobrze się czuje!
Co do neurologa to pierwszego z brzegu bym nie poszła bo konowałów nie brakuje sama spotkałam się z takim i przez niego Agatka tak późno jest rehabilitowana.Zaraz obsmaruje go w internecie. Ja to teraz się zapisałam do najlepszej neurolog w Poznaniu i na prywatne wizyty zapisuje 30-tego każdego miesiąca na następny miesiąc. Ja zadzwoniłam to jak się dodzwoniłam to dopiero na koniec miesiąca się załapaliśmy. 26.10. - do niej idziemy,ale ja w sumie to już wszystko wiem i nie uwierzyłabym już nawet jej gdyby powiedziała mi że Agatka żadnych napięć nie ma.
Tuśka trzymam kciuki by jutro przywitał cię bielszy uśmiech synka! 😎


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...