Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny, jaka pogoda u Was? u nas do d. 😞 ale to norma, na szczescie zapowiadaja lepsza 🙂

Co do swiatla to my od poczatku gasilismy zeby mala sie nauczyla i pierwsza noc po szpitalu to sie bala bo tam ciagle swiatlo na patologi bylo ale juz jest ok 🙂
U nas dzis lepiej, malej wrocil apetyt goraczki narazie nie ma 🙂 wiec mam nadzieje ze to zabki bo krostki sie tez nie pokazuja 🙂

Czerwcowka- mozesz podac przepis na zupke? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witamy wszystkich!
Zupka była pyszna, Nikolka była zdziwiona, jadła na dwie raty łącznie 40ml.
Dziś pewnie będzie lepiej. Wczoraj jadła z butelki ze smoczkiem i troszkę lyzeczka. Dziś spróbuje lyzeczka.

Wasze dzieci płaczą jak są głodne?
Moja wpycha teraz piastki do buzi cały czas i już sama nie wiem kiedy to głód. Pilnuje zegarka ale to marny wyznacznik..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ostatnie posty i mam pytanie:
Czerwcówka jaki model emaljungi masz? I czy jesteś zadowolona?

A co do wagi bo widze że pisałyście x dni temu... Ja po powrocie ze szpitala straciłam całe 18 kg które w ciąży przytyłam. Ale teraz znowu 5 kg przytyłam, słodycze u mnie są zgubne - ale już niedługo wracam do pracy i znowu na aerobik się zapisze, a od dziś na rowerku bede jeździc i zaczne może brzuszki robić?
Mamy które karmią piersią - słyszałyście coś może, że jak sie ma zakwasy, to może się smak mleka zmienić?? 😮

Matko jeszcze 100 stron mi zostało... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pawełek dzisiaj przespał bez ani jednego przebudzenia od 21 do 6:30. Może wreszcie wraca system, który obowiązywał przed szczepieniem 🙂
Nie wiem, czy to możliwe (Madzia , może Ty będziesz wiedzieć), że dziecko po tych ćwiczeniach jest znaczniebardziej rozluźnione? Ja mam wrażenie, jakby Pawełek zupełnie inaczej fizycznie się zachowywał, jest taki jakby...luźniejszy. Możliwe, żeby to napięcie mięśniowe aż tak przeszkadzało dziecku?? A przy wskazanym sposobie noszenia to kupka ładnie wychodzi- wczoraj obesrał wszystko, łącznie z moją ręką podtrzymującą mu pupę. Nawet Dady tego nie wytrzymały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nika1306 napisał(a):
BarbaraK napisał(a):
Dominikia a jakie cwiczenia robisz?

A6W - Aerobiczna 6 Weidera
brzuszki 🙂 i kupiłam sobie skaknkę
na wadze pokazuje minusiki wiec jest motywacja ale mam problem z Cyckiem ha ha bo jeden wiekszy od drugiego i to baaardzoo ..

Ja miałam to samo :-)
Teraz jak już tylko nocne karmienie zostało a w dzien laktator to się prawie unormowalo...
Daje dziś małej mocz do analizy, może tam pies pogrzebany..
Oj ja jestem happy jak mi o 7 dopiero wstanie... Zje po tyka potoki i ok9-9:30 zasnie na 30-45 minut.
Dziś nic ciężka bo coś ja obudzilo o 5:20 no i trzeba było z nią wstać nakarmić i uspac a o 7 już pobudka
Ale widzę ze jest lepiej, przynajmniej rano nie ma już placzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BarbaraK napisał(a):
Ojjj.. ja to kiedyś robiłam przed ciążą ale mi motywacji zabrakło... Może znów zaczne? hmmm A od dawna robisz?


wiesz co ja zaczełam szybko po porodzie cwiczyc .. ale dostałam 2 razy krwotoku musiałam jechac do szpitala . hmm przerwałam potem wakacje w Pl nie oszczedzałam sie jezeli chodzi o jedzenie 🤨 i waga mi skoczyła
teraz jestem drugi tydzien na diecie i cwicze regularnie i jest minus 7 kg 🙃 a jeszcze bym chciała.. wiecej z gubić ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień doberek! 🙂

Marlena
u nas też góra do 8 teraz śpi, potem marudzi, a jak podniosę rolety to już jest happy 🙂

Nika i Barbara ja też zaczęłam ćwiczyć, robię brzuchy od poniedziałku, chcę zacząć biegać, ale jeszcze poczekam, bo ja słyszałam, że ostre treningi mogą spowodować utratę mleka, a jeszcze bym chciała go pokarmić póki produkcja działa 😜 poza tym zamówiłam sobie w sportowym cross trainer ten pierwszy 🙂
http://www.sklepfitness.com/s/0/7/0/0/0/0/0/0/27/-orbitreki-sprzet-fitness-fitness-/Reebok%20Fitness/0/0/0/0/0,0.html?gclid=CKTvnIyMwqsCFYMPfAodgShOtg
wkurza mnie mój flaczkowaty brzuch, więc coś trzeba działać, tu ogólnie wszystko gra, cycki raczej takie same wielkościowo 😁 tylko tak trzeba ujędrnić się troszkę no i te 3 kg co zostało zwalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój gwiazdor leży na macie i rozmawia z małpką 🙂
mówię Wam, moje dziecko się takie fajniutkie zrobiło, sam się sobą zajmuje... odkąd wstaliśmy ani razu nie nosiłam go na rękach, przedtem leżał w łóżeczku i gapił się na karuzelę a teraz leży na macie 🙂 ojjj miła odmiana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
98-99 % lekarzy powie żeby to sobie wybić z głowy
Zarabiają na tym
Gorzej ze cześć z nich swoich dzieci nie szczepi :-)

Roznosi mnie jak słyszę takie teksty
Albo jak przepisuja wycofane szczepionki i tez walą teksty ze to zdrowe i potrzebne
Ten się przekona, kogo dziecko wróci po szczepionce i przestanie reagować na świat.
Wrrr

Przynajmniej powinni uczciwie mówić o możliwych powiklaniach.
A u nas co?
Niektórzy lekarze nawet nie mówią ze dziecko może goraczkowac.


zgadzam się z Tobą. Nasza pediatra mówiła mi, że rtęć zawarta w szczepionkach to jest taka rtęć, która nie kumuluje się w mózgu... Tylko, że bardziej uczona od niej prof. Majewska - neurobiolog udowodniła w swojej publikacji, że jednak nie jest obojętna dla mózgu...

" Wśród obowiązkowych szczepień znajdują się dwa (BCG i Wzw B, podawane w pierwszej dobie życia,nierzadko nawet w 2 godziny po urodzeniu. Wiele wskazuje na to, że bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka stanowi szczepionka Wzw B (szczególnie firmy Euvax), która dostarcza jednorazowo 25 μg Hg, co stanowi ok. 8,3 μg Hg/kg wagi ciała. Ta ilość rtęci jest 83 razy większa od uważanej przez EPA za bezpieczną (0,1 μg Hg/kg/dzień) dla dorosłego człowieka. Ponieważ u noworodka bariera krew-mózg nie jest dobrze wykształcona, thimerosal wraz z antygenami i substancjami pomocniczymi szczepionek (m.in. wodorotlenek glinu; 250 μg) łatwo przedostają się o do mózgu, gdzie mogą powodować trwałe uszkodzenia. W drugim miesiącu życia polskie niemowlę może otrzymać jednorazowo 50 μg Hg (25 μg z Wzw B i 25 μg z DTP lub DTP+Hib). Dla 4 kg niemowlęcia będzie to dawka Hg 125 razy większa niż uznana za bezpieczną dla dorosłej osoby. Neurotoksyczność związków rtęci została udowodniona ponad wszelką wątpliwość w setkach publikacji naukowych. Jest ona synergistycznie nasilana przez związki glinu. Związek wysokiego poziomu rtęci we krwi z autyzmem został też opisany przez Desoto MC & Hitlan RT (J Child Neurol. 2007, 22:1308-11). To zaledwie kilka wybranych spośród setek podobnych publikacji. Neurotoksyczność thimerosalu potwierdzają też nasze własne badania prowadzone na szczurach.


Ja żałuję, że nie wiedziałam tego wcześniej bo moja Julka 2 x zdostała ten wstrętny Euvax.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata też mam tą matę z fishera i Filip tylko jakieś 3 tygodnie sie nią cieszył, teraz nie chce jej widziec. Tak samo jak małpki, przedtem do niej gadał, zacieszał, a teraz odwraca głowe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Wróciliśmy ze spaceru. Byłam przymierzać Pawełka do nowego fotelika. Chyba się zdecydujemy na ten Espiro Optima 0-25. Bardzo fajny jest. Mały trochę pomarudził na początku jak to zwykle, ale potem padł i spał 2h prawie. A mnie z nosa kapie dosłownie. Kuźwa, mam dość. Oczy mnie bolą i mam coraz cięższą głowę- pewnie przez zatoki.Pawełek pojedzony ogląda Rozmowy w Toku 🙂


A Pawełek już w tamten fotelik się nie mieści, że już kupujecie do kg ? 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...