Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzięki dziewczyny za miłe słowa..

Beti ja robię Miłoszowi owocowe herbatki np z sagi, już przestałam kupować te granulkowe z BoboVity, w końcu już duży chłop 🙂 albo robię mu miętę z rumiankiem z jedną łyżeczką cukru też pije. Czasami zwykłą z cytryną też dostaje, ale rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no włąsnie myslałam o zwykłej. moj rumianku neinawidzi,ziół i owocowych tez bo kupiłam taka z hippa w saszetkach owocowa i zaparzyłam i posłodziłam dla niego było fuj bo owoców nie lubi pewnie dlatego.miety bym się bałą mu jeszcze zapodac.ja pijam sage. ale włąsnie sie zastanawiałam czy podajecie tej firmy czy jakies droższe. od czasu do czasu mogłabym mu zapodac. dzis wypił mi ponadl litr picia 🙂 jak nigdy. chciałąbym by doszedł do tego literka dziennie to mzoe w nocy by juz nie pił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ziewczyny mam nadzieje ze u was sie ułoży.. Dzieci są czasem uparte..
A tak to jest ze tata ma posłuch..

Co do kłótni z m to my bardzo szybko sie przepraszamy. Rzadko ja pierwsza. Mówię zeby przeprosił i pocalowal i tak robi. Stwierdziliśmy ze szkoda czasu na ciche dni i kłótnie. Staramy sie tego trzymać;-)

Agata mój szwagier z synkiem (4latka) są na meczu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza pewnie że super, ja jak zaczełam Martynie podawać słoiczkowe jedzenie nie czekałam 5dni. 3dni max jak ma uczulić to uczuli po pierwszym razie a wyszłam z założenia że jak podawać będę 5dni nie wyrobię się w miesiącach.
Herbatę Martyna pije Teekane (chyba tak sie pisze) tyklko owocowe, upewniam się w składzie czy nie ma dodatku czarnej herbaty. Teekane są różne i smak np pomarańczowej jest pomarańczowy nie jak w vitaxie herbata malinowa a malin 0,5%.
Tak piszę o tej herbacie ale Ona codziennie herbaty nie pije, daję Jej kompoty i soki własnej roboty, soki z kartonika mieszane z wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joł Mamusie!

Na początku dzięki za miłe słowa 🙂 spódnica z baskinką, Marcin kupił mi pod choinkę, kazałam mu wejść do sklepu i kupić mi spódnice w prezencie no i wynalazł.

A mój chrześniak rzeczywiście wyrósł, jest bardzo szczupły ale długi, robi się już taki fajny 🙂

Co do picia, ja mojemu Bo już od bardzo dawno nie daję żadnej granulowanej typu bobo vita czy hipp, odkąd to szkrabom mich koleżanek zaczęły się psuć zęby! Ja podaję najzwyklejszą czarną, przeważnie lipton albo tetley, w zależności którą mam w domu, ale zawsze earl grey, innej nie lubię, rozcieńczam mu do kubeczka na pół z wodą i daję z cytryną i miodem, albo miodem i juwitem, to przeważnie do śniadania, tak to daję mu soki własnej roboty, albo wodę z miodem i cytryną, jak już mam kryzys w domu i zapasy soków od teściowej mi wyjdą ostatecznie kupie na szybko jakiś sok typu paola, chociaż są słabe, ale z braku laku... Mój Borys jeszcze nigdy nie pił czegoś z cukrem!!! NIe daję mu soków z kartonu żadnych, chyba że mam robiony w domu. Jeszcze czasem gotuję kompoty.

IZa ja gotowałam zupki Borysowi, pamiętam że na początku robiłam kombinację ziemniak, marchewka, pietruszka, dynia, kropla oliwy, potem stopniowo coś dodawałam, dynia, brokuł, szpinak, kalafior, por, burak...kaszę mannę, ryż... potem mięso, rybę.. patrzyłam na te schematy co kiedy dodać jakoś odpowiednio do wieku i jakoś szło. Nie robiłam też tak że podawałam jeden składnik przez parę dni, potem następny... ja jak karmiłam piersią to jadłam wszystko od początku, więc jakoś z Borysem nie było kłopotów brzuszkowych. Wiem że pomysły brałam ze słoiczków czasem, patrzyłam w sklepie na skład i potem mniej więcej robiłam to samo.
Pamiętam jak Agata pisała że daję seler, bo jej Mama powieidziała że to dodaje siły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza to duzo jak na pierwszy raz. ja dawałam kilka dni jeden skłądnik ale tez sie nie mogłam doczekac i po 3 dniach właczałam drugi.tzn pierwszy skłądnik jeszcze szedł te pół słoiczka np jabłuszka a pózniej dodatkowow o innej godzinie pół słoiczka marchewki, a najczesciej dawałam po 3 dniach juz słoiczek w którym było i to i to np jabłko z marchewką przez 2 dni a potem 3 dni jabłka samego. wtedy jakby wystapiłą alergia miałąm 2 produkty max, no i przyspieszałąm wprowadzanie. kombinacje odprawiałam.bo i brzoskwinie mozna i morele, mało uczulajace sa.
ale fakt jak np teraz młody sie uczulił na pampki które od zawsze miał, to juez nie wiedziałam na co dodatkowo. bo dodatkowow ma na cos jeszce alergie. na cos co jadł zawsze i nie miał wczesniej alergii. i do tej pory doszłąm ze prawdopodobnie pomidory.ale ciezko było jak juz je jeden dzien tak inny siak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko ja rozumiałam ze Martynka pije tylko herbatke z rzeczy oprócz mleka. wybacz
jesli chodzi o earl grey to jest to włąsnie herbata czarna tylko aromatyzowana. niewiele wiem na temat herbat była u nas lekcja o lisciu herbaty ale na niej nie byłam wiec tyle o ile pamietam bo była dawno i z neta.
moj pije soki dzieciowe rozcienczane ale tylko połówke dziennie, tam tez jest cukier wiec juz nie zwracam na to uwagi bo to nie maluch. czasem dam kubusia normalnego, ale wychodze z załozenia ze skoro soków nie robie włąsnej roboty to lepsze jakosciowo i wiecej soku w soku jest w takich sokach dla maluchów niz tych dla starszych dzieci. cena tez jest wyzsza. a potem pije juz wode lekko barwioną sokiem z hortexu takim a'la paola.i włąsnie wolałabym cos za to innego dac. wody samej nie pije juz moze w lato mu wróci. moze lemoniade spróbuje zrobic z cytryny i cukru.a tych dzieciowych herbat granulkowych to on prawie nigdy nie pił. tzn te ziołowe jak miał miesiac pił. a potem to zadnej wiecej nie chciał.wiec nie kupowałam.ale jest taka z hippa w saszetkach normalna do zaparzenia bez cukru. ale tez jej własnie nie chciał.wy pieczecie wedliny itd macie przetwory to ja chociaz tyle chemii małemu zaoszczedze ze dzieciowe soki pokupuje w nadzieji ze tam jest jej mniej 🙂 za przetwory mysle sie brac w to lato.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do dzieci i ich niesłuchania. to ja az sie boje buntu dwulatka...jak młodego ignoruje to jzu nie ma jak kiedys ze przestawał drzec sie i normalnie przychodził. tylko jest gorzej. drze sie bardziej i zaczyna histeryzowac rozryczy sie i leci taki upłąkany.ciezko to widze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Beti to Ty twarda Babka jesteś.
Z autopsji wiem, że dziecku chciał nie chciał wiele zmienia w związku, nawet tym długoletnim ale może jednak jest szansa na to żeby choć trochę było jak dawniej?

Po dzisiejszej nocy trapia szokowa wobec Martyny.
0 herbaty, na razie soczek (również dziecinny) jabłkowy rozcieńczony z wodą.
M mówi że Jej chodzi o smoka nie o herbatę, dlatego w razie co przeprosiny z niekapkiem.
Na razie go nosi, ogląda ale jak będzie Jej się chciało tak naprawdę pić to i z nikeapka się napije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Beti Maja też tak reaguje jak nie zwracam uwagi na płacz a Kuba jak widać po wczorajszym dniu już nie, pewnie to zależy od wieku.
Iza będą coś robić z tą nadżerką ? wypalać? zostawią ? czy jakieś tablety ?
Kawa to dobry pomysł 🙂
Dorota też mi się wydaje , ze chodzi o smoka u Was .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski!

u nas póki co ignorowanie działa, bo się trochę uspokaja. Zostawiam go i wychodzę, nawet na niego nie patrzę jak przyjdzie 🙂 i normalnieje 🙂 przestaje płakać 🙂

Czy któraś hoduje bonsai?? bo moje już prawie dwuletnie dwa bonsai coś za bardzo liście tracą.. już nawet przesadziłam oba kwiatki, bo korzenie już miejsca nie miały, podcięłam korzenie, no ale zero efektu, liście jak leciały tak lecą.. a takie piękne były te kwiaty.. teraz coraz bardziej łyse się robią..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i czekam na okres.. 2 dni temu powinien być, no ale też chora byłam w tym miesiącu więc też może się spóźnić.. dodam że w tym miesiącu się nie zabezpieczaliśmy.. na razie cisza, zero bóli przedokresowych, jedynie cycki od 2 tyg nabrzmiały, ale ja tak mam zawsze 🙂 no i temp mam podwyższoną - 37, a ja z reguły raczej mam 36.5 zawsze, tyle że ja to noga jestem z takich obserwacji, ale chyba przed okresem powinna się zniżać???
jak okres nie przyjdzie do 14 to wtedy robię test 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...