Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Zdążyłam umyć włosy, nałożyć maskę drożdżową i Alanek się obudził 😮
ehhh


Ale tylko nadmienię, że ostatnio odkryłam pewną fajną rzecz kosmetyczną... http://allegro.pl/l-biotica-regenerujacy-krem-odzywka-do-rzes-wys24h-i2981656905.html .
Na razie stosuję dwa dni 😁 Ale skusiłam się i raczej się nie zawiodę gdyś jest to super alternatywa dla czystego olejku rycynowego, który jednak wpływa pod powiekę i doprowadza do szału!
A ta odżywka również jest na jego bazie więc pewnie "coś" zdziała 🙂

Natomiast drugie moje odkrycie możecie potraktować jak autopromocję ale może Wam się przyda.
Chodzi o produkt AMWAY!
A mianowicie - http://www.amway.pl/product/109864,l-o-c-toilet-bowl-cleaner
Pominę jego pierwotne zastosowanie, które spełnia w 10000000000000%, pieknie pachnie, odświeża, myje, usuwa osad z kamienia itp itd
Ale wczoraj już w akcie desperacji zalałam nim baterię do umywalki w łazience, która jest baaardzo niewygodna i przez swoją długość strasznie spływa po niej woda a przez to osadza się na niej kamień. Nic nie działało.
Zalałam ją tym produktem, odczekałam godzinkę może dwie, nie pamiętam i zmyłam najpierw używając szczoteczki do zębów 😁 i takiej innej szczotki aby zetrzeć... tak, odszedł caaały kamień!
Bateria wgląda w sumie jak nowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aha, jeśli któraś z Was ma problem z wypadaniem włosów, lub mąż ma taki problem to polecam produkty SEBORADIN!!!
Ostatnio zamówiłam też nowy szampon dla męża, specjalnie dedykowany dla mężczyzn 🙂
A fajny efekt osiągnęła moja znajoma szamponem, maską i taką wcierką [ampułkami] na 14dniową kurację!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota552 napisał(a):
Na mnie niestety Seboradin nie podziałał, jak również ampułki vichy.
a do kamienia na baterii polecam http://allegro.pl/antikal-higiene-do-usuwania-kamienia-i-rdzy-750ml-i2987174603.html na anodowanych bateriach nie zostawia żadnych zacieków.

A Ivi czy po masce drożdżowej nie masz takich sianowatych włosów?


Nie, wręcz przeciwnie! Są odżywione.
Za to ostatnio zmieniłam szampon i ma masę SLS i tych innych i mi wysusza włosy 😞 A już były ok!
Muszę znów jakiegoś naturalnego poszukać, aczkolwiek zakupiłam też Seboradin z naftą kosmetyczną, może coś podziała!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie...

Jaka ja jestem masochistka... do 3 oglądałam filmy a później nie mogłam zasnąć... Marysia wczoraj miała dzień na opak. Drzemkę dopiero o 15, spała do 17, później wiadome było, że spać jej nie położę o 19... przed 22 zasnęła.
Ale moj R miał zmianę taką że o 19 był w domu, więc wyszalała się z tatą, później on ją umył i ubrał a ja leżałam i czytałam książkę 🤪 no i chyba za bardzo się zapomniałam bo później z tymi filmami przegiełam 😉

Ja Wam szczerze napiszę, że mam tylko szampon i to ciągle ten sam z nivea, ja chyba nie umiałabym tak dbać o siebie haha nie mam cierpliwości i nie jestem systematyczna, nawet o głupim balsamie zapominam i smaruję się raz na miesiąc 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IVI dziękuję i innym mamom również za słowa otuchy.
Dam znac co i jak potem.
U mnie tez ciężko finansowo dlatego jestem negatywnie nastawiona do kolejnej ciąży.JA mam te 477zł a mąż 900zł bo jest na świadczeniu rehabilitacyjnym do czerwca no i 400 zł spłacamy kredytu 😞
Czyli mam 977 na życie plus opłaty ledwo wiąże koniec z koncem 😞
Ale dajemy rade tylko teraz nie mamy kasy na umeblowanie pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć! 🙂

Gosia to przepis już masz na parowce, więc nie będę pisać drugi raz 🙂 Ja uwielbiam parowce z musem truskawkowym 🙂

Monia daj znać jak zrobisz badania, ale ja jestem takiej myśli, że nie jesteś w ciąży, bo relanie nie było szans na poczęcie.

Ivi jestem pod ogromnym wrażeniem jaką masz zdolną córeczkę, mój Milo jest daleko za Lenka... Po prostu szok!! aż zaczęłam się zastanawiać czy z Miłoszem oby jest na pewno w porządku że tak wolno się rozwija pod względem intelektualnym, ale fakt chłopcy są opóźnienie w rozwoju.. no masakra, Milo jak go próbuję uczyć jak robią zwierzątka, to nie jest w ogóle zainteresowany powtarzaniem, jedynie krowę, psa i kurkę robi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZeść dziewczyny!

u nas noc normalnie, pewno te inhlacje pomagają... ale i tak jestem niewyspana masakrycznie, zapowiada się gorszy dzień chyba...

Planuję dziś z Marysią wyjść na chwilkę na dwór... ale bliżej 12... zobaczymy czy pogoda pozwoli, póki co ponuro jest bardzo.

Miłego dnia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!!!

Dziewczynki, tak przy niedzieli powiem Wam, że niebawem popełnię samobójstwo….
Dosłownie psychiatrologicznie nie wyrabiam….
Lenka w wieku Alanka była ANIOŁEM! A Alanek to diabeł wcielony….
On ma przerwy w płaczu tylko gdy śpi…
I zaręczam, nie płacze z powodu głodu czy bólu brzuszka… On po prostu sobie płacze!!
Nie potrzebuje uwagi, zabawy czy czegokolwiek 😁
Normalnie masakra na kółkach!!!!!

Wybaczcie moje słownictwo ale....
Smoczek to najgorsze kurestwo jakie znam… będę się starała ograniczać jak najbardziej i odstawić jak najwcześniej!
Na razie się nie da bo Alanek dar by papę 24h!!!
Mam porównanie, bo Lenka bezsmoczkowa!
Plus, że knebluje dziecko… ale niestety częstotliwość wypadania jest wprost proporcjonalna do mojego wkurwa!
Dlatego wywalę dziadostwo jak się Alanek odrobinę ogarnie z tym ujadaniem o byle co….
[wiem wiem, będzie darł się mimo wszystko, ale Lenka też się darła i to było dla mnie mniej uciążliwe niż podawanie smoczka i darcie się o smoczka… przynajmniej budziła się z jakiegoś konkretnego powodu a nie dlatego, że jej cumel wypadł…]

Dziś mam dzień na NIE!
Bo po pierwsze pogoda się zrąbała, po drugie Lenka doprowadza mnie do wrzenia, Alanek jej wtóruje, małż na uczelni i w ogóle...
Mam niesamowitego smaka na kawę, dosłownie piłabym ją co chwilę... A wczoraj będąc w sklepie TAAAAAAK, wymykam się z domu na zakupy 🙂 tylko, że wracam z nich styrana jak koń po westernie 😞
Byłam w IKEA kupić Lence stoliczek z MAMMUTA, bo Nasz zielony oddalam koleżance, która nie ma funduszy! Kupiłam też kilka gadżetów, później spożywka i wróciłam do domu objuczona jak wół!!!
Nooo i zapomniałam kupić kawy zbożowej......
Niezły powód do wkurwa, prawda? 😁
Ale już jestem u kresu wytrzymałości!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi, dasz radę!
Znając siebie i mój charakter to pewno na Twoim miejscu zastanawiałabym się gdzie zakopać zwłoki, najpierw teściowej, później męża... a na koniec swoje 😜
A ty ogarniasz jak nie wiem co! no i jeszcze zakupy!! szok

a co do smoka, to musze Ci powiedzieć, że Marysi nie wypadał często... jak już wypadł to nie było płaczu o to bo spała przeważnie, ale ona smoczek dostała jeszcze na noworodkowym po urodzeniu... teraz niestety jak zasypia to musi mieć, bo inaczej jest "Dyda! Dyda" i rozpacz... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jako, że u Marysi lekarz podejrzewa alergie, a wiadomo, że w zimie nic nie pyli, więc wysnułam hipotezę że to może być kurz, tak jak pisała Beti...
Dzisiaj pochowałam pluszaki, bo ma ich od zarąbania a siedziały na półce, bo bawi się tylko takimi ulubionymi.
I przejrzałam zabawki, pochowałam grzechotki, gryzaki i takie maluszkowe gadżety 😉 Trzy torby wyszły... Misie zostawię, może kiedyś swój pokój będzie miała to się wyjmie 🙂
Ale stwierdziłam też że ma mało zabawek rozwojowych na teraz 😞 te co wcześniej były fajne to teraz są za łatwe... jedyne co to garnuszek jeszcze coś tam wnosi i takie dopasowywanki (za 15zł w pepco były), drewniane klocki nawet jej się znudziły bo szybko się psuje to co zbuduje...

Więc będę polowała na klocki takie łączone (w biedronce czasami są za tanioszkę- jakby któraś z Was przypadkiem spotkała to dajcie prosze znać), i chce jej zrobić memo, bo ponoć dzieci w tym wieku już całkiem fajnie sobie z tym radzą... a jak zrobię to przynajmniej kasy póki co nie wydam. Aha i szukam bezowocnie póki co jakiegoś zestawu zwierzątek, Mała jak byłyśmy na wyjeździe bosko bawiła się Arką Noego z fb, ale musze jakiegoś tańszego zamiennika poszukać, jakby Wam coś wpadło w oko to proszę o cynk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi sie podobaja zwierzątka takie safari ale tez sa z tego farma
ale droooogie:
http://allegro.pl/safari-zestaw-duzy-zwierzatka-lew-zebra-hipopotam-i2916379463.html
sa tez tansze podejrzewam że w zwykłym wiekszym kiosku moga byc. tylko ze to dla dzieci które hm... nie odgryzą głowy czy cos takiego. bo moj pewnie chciałby to zjesc, a od 3 lat są niby.
http://allegro.pl/zwierzatka-figurki-farma-nowe-charytatywna-bcm-i2969278122.html
albo plastikowe
http://allegro.pl/zwierzatka-zwierzeta-domowe-farma-wies-12szt-i2983869478.html

co do alergii mi kazałą babka kołdre z pierza w domu wywalic.zapomniałam ze pod nią spie. jakby było na kurz to hm... przekichane bo sie go ciezko tępi. zasłony, dywany to wszystko zbiera kurz.
jesli chodzi o pylenie to kliknij sobie w region w którym jetes i Ci powstnie kalendarz pylenia w Twoim regionie.
http://www.kichacze.pl/Serwis_pylkowy/Kalendarz_pylen.aspx
i drugi nawet nie patrze czy podobne
http://www.alergen.info.pl/kalendarz/index.html zobjasnieniami kiedy sa objawy.
dopiero chyba koło 3 lat bedzie mozna testy zrobic tak bezpiecznie.
czytam od konca wiec jestem daleko w tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dla MArysi sadze ze takie cos fajne by było
http://allegro.pl/lisciani-giochi-ukladanka-co-jem-puzzle-pary-0422-i2937717426.html
moj jeszcze nie taki kumaty .wogóle ta firma ma fajne rzeczy dla maluchów takie na myslenie , rozwojowe.
http://allegro.pl/lisciani-geniusz-puzzle-zwierzatka-biegun-34017-c-i2936883182.html
to powyzej łatwiutkie bo z dwóch elementów.
http://allegro.pl/lisciani-baby-genius-baby-animal-i2942796407.html
http://allegro.pl/baby-puzzle-konturowe-na-lace-trefl-i2970209729.html
fajne bo stopniownie trudnosci, jeden obrazek z dwóch elementó, drugi z trzech...
sa rózne wzory, trzeba sobie w allegro wpisac firm trefl tu akurat, ja juz mam nieaktualne aukcje.
o to nawet jeszcze aktualne 🙂 i tanie
http://allegro.pl/drewniane-mini-puzzle-szesc-motywow-12-elem-goki-i2949036224.html
http://allegro.pl/polskie-puzzle-drewniane-ukladanka-edukacyjna-10-i2968358700.html
to fajne z 3 elementó, moze jeszcze wystawili jeszcze raz.
http://allegro.pl/drewniana-ukladanka-ksztalty-i-kolory-sorter-goki-i2937208342.html
szkoda ze drogie.
http://allegro.pl/lisciani-zigzag-30446-puzzle-ukladanka-bielsko-i2941499106.html
na przyszłosc
http://allegro.pl/listing.php/search?string=lisciani&category=0
duzo jest od 3 lat.
ps. Newuitia ja kiedys w stokrotce kupiłąm fajne domino z obrazkami za 9 zł. ale to tak dla 2 latka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

Madzia ja kupiłam zwierzątka Filipowi w sklepie papierniczym. Ale plastikowe :-) bawi się nimi dużo, bardzo je lubi. Kiedyś w smyku chyba dokupywalam pojedyncze zwierzątka których nie miał też nie wwchodziło jakoś drogo chyba.

Dziewczyny czy stosowalyscie kiedyś jakąś dietę odchudzajaca, która naprawdę pomaga? Jeśli tak to proszę o nazwę albo jakieś info. W sumię do kogo ja to pisze? To same łaski są, ale może ktoś stosował kogo znacie i coś słyszalyscie? Czegoś mądrego szukam 😉

Filip już padł. Miły wieczór z M się zapowiada. Brakowało nam tego 🙂 i snu Filipa przed 22 też nam brakuje.

Ivi dasz radę Kochana! Ty teraz już masz z górki, nas w wiekszosci chyba jeszcze czeka ten armagedon! :p a co do zasypiania wieczorem to u nas jest to samo. Szaleje aż się przewraca szybką kąpiel, butla i spajku. Oczywiście u nas w łóżku bo z lozeczkiem skapitulowalam. Ale dobrze jest 😉

Fajnie Ci Gosia że tak długo mialas ta godzinę na karmienie. Ja bałam się nawet o to zapytać (wiem głupia jestem 😞) ale bałam się że to będzie powód, pretekst do zwolnienia ew. Bo ktoś inny takich wymogów nie ma. Koniec końców nie zapytałam a i tak pracuje tylko do końca kwietnia %) życie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobra chyba wszystko, ale czesc wczesniej czytałam tylko juz nie miałam czasu napisac wiec moge cos zapomniec.
Dorotko moj Filip czasami sobie mówi maaaammaaaa robiąc banki ze sliny 🙂 nie mówi tego do mnie 🙂
Agatko moj Filip nie robi jak kurka ani krówka ani nic takiego. ale chociaz sie rozwija w innym aspekcie mianowicie dodaje kolejne pokazywanki. ostatnio uwielbia robic kazdemu ważyła sroczka kaszke, i za paluchy ciagnie tez i fru fru robi.on jest baaaardzo rozmowny ale dadadadada. no i zaczał sie zaprzyjazniac z wielkim pieskiem pluszakiem i sobie gada do niego oczywiscie po swojemu. to jest dla mnie plus bo najgorzej jak dziecko milczy.
Nequitia ja to mam to samo z pielegnacja siebie.hehehe balsam predzej sie przeterminuje niz go wykorzystam choc kiedys czesciej uzywałam na łydki suche, a kremy do twarzy to juz nie kupuje bo to tylko pieniadze w błoto wyrzucone. tzn zamierzam wiecznie -zadbac o siebie a potem zapominam nałozyc heheh. dlatego nie szkoda mi ze nie stac mnie na drogie kremy itp bo bym ich nie uzyła, tzn moze jednorazowo 🙂 na włosy to tylko odzywka bez spłukiwania, która jest niepolecana bo obciąża włosy, ale na tą normalną a juz tym bardziej maske nie mam czasu i cierpliwosci 🙂 a aktualnie nawet tej bez spłukiwania nie uzywam. rosnie sobie gąszcz we wszystkie strony.
kiedys okazjonalnie robiłam sobie maseczki na twarz ale jak zuzyłam 20-30 w swoim zyciu to chyba na tyle by było
Monia b-hcg to z krwi polecam zrobic. tam od razu beda normy wypisane.trzymam kciuki, musi byc tak jak chcecie. widze ze jest nas duzo w takiej ciezkiej materialnie sytuacji 🙂 mi po odjeciu opłaty za szkołę tez tyle zostaje na utrzymanie 😞 trzeba jakos przetrwac.
dzieki dziewczyny za chęc pomocy, ale wiem że z kazdej sytuacji jest rozwiazanie. np. rzucic szkołe gdyby juz nie dało rady zyc za te grosze. byłąm dzis u dyry o dziekanke kolejna czy jest mozliwa to bym poszłą na pół etatu gdzies czy cos zamiast tych dni w szkole, a babka mi na to że mi nei da bo jestem za dobra 🙂 i ze mam szkołe skonczyc.no ale widze ze chyba jest taka mozliwosc tak mi sie wydaje. niby rok mam wykorzystany dziekanki.szkoda ze nie mozna o stypendium sie starac.eh.
no i to o czym zawsze myslałam to praca dorywcza na nocki tzn 2 dni w tygodniu przy jakims wykłądaniu towarów jak kiedys robiłąm. niestety Filip spi z niami, budzi sie i drze, a T. nie mzoe znim spac bo spi jak kamien i dwa razu przygniótł Filipa,tak porzadnie, dobrze ze obudziłąm sie bo młody nawet nie pisnał.i od tamtej pory T spi na podłodze bo drugiego łozka ani materaca nie mamy. jakby młody spał w łzoeczku problem z głowy- ide na nocki do roboty. wczoraj uspałam go tak jak go usypiam jak T w pracy jest-czyli udajac ze spie na łozeczku hehehe. i poraz pierwszy zajeło mi to 30 minut a nie 2 godziny, nawet nie usnełąm przy tym co mi sie nei zdarza hehe, i młody spał poraz drugi czy trzeci w zyciu cała noc bez pobudki !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oo to poszukam w smyku tych zwierzatek tez.
a co do diety ja polecam montignaca ale... dostosowanego do siebie. tzn im wiecej wyrzeczen i zmian w diecie tym gorzej z jej utrzymaniem.dla mnei jest chwilowo za drogi bo te dietetyczne wynalazki ciemny makaron itp sa drozsze po prostu. a np we włoszech zdrowsza zywnosc jest tansza.bynajmniej była swojego zcasu. ja np kolacie jadłam prawie normalnie spagetti z mielonego miesa, ale makaron był ciemny, i przed jadłam cos co obnizało index czyli fasolke szparagową najczesciej uzywałąm do obnzienia indeksu. meidzy posiłkami kefiry piłam.nei chciało mi sie tak jesc. jak chciałam normalnie zjesc to jadłam cos co obniza indeks glikemiczny.to jest dieta dla kazdego, powoduje ze nie ma tego wilczego głodu.
zawiera wszystkie skłądniki, weglowodany, białka, tłuszcze. wiec nie jest jednoskłądnikowa. jesz owoce, warzywa wszystko. nawet jajecznice na bekonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti dzięki za linki!! Firma Goki jest mi znana, oni właśnie mają fajne memory dla dzieci... a taki sorter widziałam w pepco kiedyś, ale miał może 10cm i był z plastyku...

póki co zrobiłam tak, że znalazłam obrazki czarno białe zwierzątek, porobiłam 5x5cm w wordzie... muszę wydrukowac i na karton przykleić... i najlepiej byłoby zalaminować i będzie moje memo gotowe 🙂

Basia ja ci z dietą nie pomogę, sama stosuję mż i zleciało mi na tym koło 5 kg od świąt, bez żadnych ćwiczeń... i już miesiąc się trzyma bez żadnego efektu jojo, ale fakt, że nie piję gazowanego i słodyczy tyle nie wpierdzielam 🤪 a uwielbiam 🙂 i zauważyłam, że nie czuję już głodu dużego, jem mało, ale staram się często 🙂 ale sa dni, że na 2 kanapkach i resztkach z obiadu Małej dzień spędzam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basiu jedz czesto a mniejsze posiłki. Białe pieczywo out. Najlepiej cukier tez.
Ja przy diecie na cukrzycy ciazowej schudlam ;-) dalej jem tak samo (dodalam pare rzeczy ale rytm ten sam) i nie ma efektu jojo. Tylko ja słodyczy nie jem, cukier tylko jak mam ochotę na herbatke z cukrem albo coś piekę. Nie jem smazonego bo za tłuste dla mnie. Nie pije kupowanych napoi, soków. Tylko kawa, herbata i własne soki z woda mineralną. Chleb ciemny a w niedziele i sobote czasem szaleje i m robi mi sniadanko z biała bułka;-)
Waże ciagle 6kg mniej niż przed ciąża;-) a przed ciąża z Bo a po Niki byłam na Dukanie i schudlam ok 10kg.

Goście pojechali. Juz prawie posprzatany dom. Ja juz w łóżku. Dziś odsypialam pól dnia. Juz sie przewracalam i mama wzięła dzieciaki i siostra a ja spalam. Potem jak pojechali m uspal na klacie Bo a mama z Niki i znowu. Wstalam ok 17 i juz troszkę lepiej. Teraz kręgosłup boli ale juz w krzyzu i wyżej. Nie jedna strona tylko całe. I aż sie dre z bólu. Dobrze ze jest mama bo bym padła.

Widzę ze u wszystkich jest cieżko. Takie gowniane czasy :-(

Monia czekam na wieści!! Ale jestem pewna ze to nie ciąża.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...