Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Jej dziewczyny, tak piszecie o tych mężach, a u mnie po rozmowie w tonie "Ty nierobie" jest zupełnie odwrotnie, w weekend nie kiwnęłam palcem przy małym chyba, że miałam ochotę, w nocy wstawał tatuś, pomimo że to tylko koło 5tej - raz (od 20-5 czasem 4 ,młodzian zawsze śpi) a potem aż 8 -9. Tatuś bardzo sobie do serca wziął stan mamy 😉 (a co do zdjęcia fryza jak zrobię -wrzucę )

Co do spania u nas bez większych zmian, Maks śpi ok 1h po każdym karmieniu i koło południa zazwyczaj ciągiem 4-5 h , także większą część dnia śpi. Ważne cały czas by po obudzeniu nakarmić, przewinąć i wziąć na fotelik do pozabawiania ,potem mata 20-30 minut i jak zaczyna trzeć oczka i marudzić łóżeczko z pieluchą do przycmoktania i śpi. Potem schemat się powtarza. Jeśli zaś chodzi o jedzenie to faktycznie Maksior tez mniej zjada... tz w nocy i nad ranem standard 190ml , w ciągu dnia po 150ml i zazwyczaj jedną zupkę 120 ml, jakieś owocki ze słoiczka ale tu już tylko pół słoiczka daję więc jakieś 60g.
Dałam mu ostatnio zupkę ze słoiczka od 4 miecha z kalafiorem...dość sceptycznie ale oznaczone jako dla alergików, tylko młodemu strasznie nie smakowało (kalafior więc odpada). A tak to przymierzam się do tej kaszki manny -połowy łyżeczki, coby ten gluten mu wprowadzić,ale to tak do końca 5 miecha zaczekam, niby zalecają przed końcem 6 .. także jeszcze trochę czasu jest. No i niedługo indyk rusza 😆

Dobra mykam szykować córkę do szkoły, miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a co z ta rybka? Ramonka mowila,ze dzieci przepadaja tak? probowala ktoras? ja sie obawiam bo jestesmy na etapie wprowadzania owockow, poki co banan jest pyszny juz , wczesniej nie chciala, i teraz mamy bananka z mango ,a zupka no marchewa z ziemniakiem slodkim -to uwielbia, nawet sama marchewka jej tak nie smakuje...
Emilia hehhe, Dlaczego Ja to moj maz uwielbia hehehe, on taki plotusnik jest jak niektpre baby hehehhee, a i moj tata to oglada czesto hehe i Sedzine 😁
Moj maz juz sie ogarnal jesli chodzi o dziecko, bardzo nawet nie moge powiedziec ,ze mi pomaga on po prostu wykonuje to co uwaza sam,ze do niego nalezy i wstaje do niej czesto w nocy. No i tez on w tej chwili zarabia ostro,a ja mam macierzynski do marca. Jest naprawde dobrze i nasze relacje sie poprawily bo ja sie nie denerwuje,ze mala potrzebuje taty do wychowania,a ona pieje za nim!!!! To jest zadziwiajace, jak jest on w domu to kiedy mala tylko sie zorientuje ja przestaje ja interesowac tylko jego szuka 🙂 Ahhh i wyuczyl ja - jak marudzi to uspokaja sie przy snoop dogu hehhehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No mamy temat mezulowie Nasi.Ale ja na mojego nie moge marudzic bo tez tez czasem sie miga,ale ogólnie wszystko umie zrobic przy dziewczynkach 🙂Dziewczyny a Wy w czym wozicie Swoje maluszki?gondoliki czy juz spacerówki?Jesli chodzi o zabawki ja ostnio kupiłam małej na allegro z fischer prise kubusia puchatka i konika morskiego pozytywki i powiem wam reweracja to jest,Blanka przy tym usypia sie sama bez lulania.Tego szczeniaczka uczniaczka miała starsza córcia i polecam fajna edukacyjna zabaweczka 🙂A teraz to Blanczeka w pokoiku Ramonki i zabawia sie jej barbie patrzy i patrzy bo takie kolorowe.Ogólnie to teraz tez je mniej mleczka bo 120 ml,ale to dlatego ze sa jeszcze rózne inne jedzonka w meni.
Maju dlaczego masz tak dlugo urlop?tam u Was jakos inaczej chyba jest?bo ja juz mam koniec uropu i jestem teraz na wypoczynkowym.
Kinia Ty sie nie migaj foteczka musi byc nowych wlosków tu napewno wszystkie dziewczyny ciekawe Twojej zmiany 🙂
A co tam u Asiuli ja Jej tu dawno nie widziałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Mam chwilke bo maly po jedzonku zasnol na piecu gotuje sie juz jego zupka standard zreszta wczoraj przyszla miseczka podgrzewana miala byc z babyono ale nie podobaly mi sie kolory i kupilam z my baby

Aaa w oogle nie uwierzycie jak zwykle na noc przed spaniem dostalam smsa od "tatusia" Oskara napisal ze przemyslal wszystko i czy mozemy sie spotkac by pogadac o czyms ciekawe o czym to ze o oskarze to wiem ale co on wymyslil juz sie boje wiec wieczorme wam zdam relacje jesli dojdzie do tego postkania postanowilam byc stanowcza nie ulegac zreszta co mi szkodzi posluchac co ma ciekawego do opowiedzenia ja ani pozwu ani mojego stanowiska nie zmienie jedyne co to moglby sie dobrowolnie przyznac do ojcostwa i badania mielibysmy z glowy to dla niego mniejsze koszty a dla oskara mniej bolu bo to krew pobieraja

Nocka standart do 7:30 mama poszla spac przed 1 bo gadalam z kolega z klasy i mnie przetrzymal i rano wstalam z walkami pod oczami

Emiliaeem co do twojego meza to podzielam uwage kolezanek ciachooo A JA SIE ZRAZILAM DO FACETOW JUZ DAWNO I MAM O NICH TAKIE A NIE INNE ZDANIE TO ZE KIEDYS WYJDE ZA MAZ I TAK NIE ZMIENIE ZDANIA O FACETACH

aaa dzis w DDTVN bylo czy mezczyzna powienien byc przy porodzie tylko moj kochany tatus przelaczyl na jego seriale on to dopiero ma teletydzien tzw od pon-niedzieli TVP seriale lokatorzy, sasiedzi, ranczo, m jak milosc stare odcinki bawry szczesca stare odcinki, pleania od czasu do czasu nio i na Kinopolska stare czarno biale filmy my to mamy z nim przeboje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka lepsza Lenka zasnuła o 20 i spała do 5, butla i spała do 8 😁 tylko ja niestety coś źle spałam ciągle się budziłam a od 5 do 6 to w ogóle zasnąć nie mogłam 😠

McDa87 ja jak jestem na zakupach to tez sobie nic nie kupie a małej zawsze coś ostatnio kupiłam jej sukienkę rajstopy i leginsy 😁 Nie wiem jakie masz supermarkety u siebie ale popatrz w gazetkach bo można teraz zabawki kupić dużo taniej nawet taniej niż na allegro jak pisałam już kiedyś np. w leclerku ten szczeniaczek 127zł i w cerfurze tez maja dobre ceny 😜

MajaCh mój też kaski zarabia więcej ode mnie ale ja tez mam kasę z projektów i jeszcze z macierzyńskiego choć tylko do 7 grudnia, wiec dajemy rade 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do zabawek ja narazie budzet wyczerpalam dopiero kasa bedzie po 10 jak przyjda alimenty to wtedy torszke zaszalelej i kupie mu garnuszek ten za 35 zl bo w auchanie za 95 juz wyczerpano zapasy aa i 2 maty musze kupic masakra jakas szczeniaczka sie wstrzymam przynajmniej do kolejnych swiat po co to ma stac jak maly ma narazie ta biedronke super zabawka mi sie ona najbardzije pdoba sama sie nia bawie heh

Od chrzestnaje wiem ze maly dotstanie chodzik na swieta wiec to mam tez zglowy choc chcialam pchacza

A co do zakupow ja od moemntu porodu nic sobie nie kupilam wczorja dostalam bluzke od kuzynki i sukienke taka zarabista pomaranczowa juz sie nie moge doczekac az ja ubiore hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dzisiaj!
u nas nocka troszkę lepsza, wstała przed 2 na jedzonko, potem o 4, do 5 dawałam jej smoka, o 5 jedzonko i do 6.30 spała, potem marudziła i znów do 9 spała 🙂 ach juz nie mogę się doczekać żeby skok się skończył, było tak fajnie jak spała do 5-6 a potem do 9 🙂 mam nadzieję, że to wróci 🙂

Gosiaczek zaraz pooglądam gazetki, mam nadzieję, że będą na necie 🙂 może teraz będą jakieś promocje na święta! już się nie mogę doczekać tego szczeniaczka, to chyba będzie większa frajda do mnie niż do Paulinki 🙂 hehe

Kiniek pochwal się włoskami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki!

A MY DZISIAJ POSPALIŚMY, POBUDKA O 10.30! 🤪 I MAŁY ZNÓW TRZE OCZKA 😁

A wczoraj poczytałam troszkę o zabawkach dla dzieci. Czy Wy zwracacie uwagę od jakiego wieku zabawka przeznaczona? To bardzo istotna sprawa przy wyborze,a ja jakoś nigdy nie brałam tego do siebie... 🤨

Ej, cisza o moim Staruszku 😁 Jak po kryjomu zaglądnie i to podczyta w cug mi pójdzie 😁 😁 😁 Gdzie ja Go będę szukać??? ☺️
A sprawdzacie troszkę swoich mężów? 🙂 Ja swojego co raz przeszturmuję ☺️ 🙂 Jak ja to nazywam- zabieg oczyszczania atmosfery 🙃

A do mnie kierowniczka dzisiaj dzwoniła, bo taloniki na święta przyszły 🙃 Chyba jako jedyna dostanę najmniej 🙃 A wszystko dlatego,że cały dochód mamy udokumentowany 🤢 A mam koleżankę,której mężul zarabia 3 kółka, a talony bierze największe, bo składkę ma odprowadzaną od najniższych dochodów, kurestwo!

Darka ja Ciebie zaczynam podziwiać! Prawdopodobnie już dawno ojca Oskara zmieszałabym z błotem! Czy jego rola kończy się na płodzeniu dzieci??? Wybacz,że się wtrącam,ale z tego co piszesz to naprawdę marny materiał na partnera. A skoro taki z niego bohater,że nie potrafi zaakceptować dziecka, a Ty jesteś pewna,że Oskar jest jego, wydoiłabym z niego ostatnie grosze! I nie żałowała się dziada! Już sam fakt,że wypiera się dziecka uderzyłoby w moją godność i nastrzelała bym go po pysku! I jeszcze kopa w dupę przy jakichkolwiek próbach negocjacji. Nie daj się omamić, ludzie się nie zmieniają z dnia na dzień!

Idę usypiać Olusiątko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem no dobijasz mnie tym spaniem małego jej ja też tak chce muszę chyba poważnie z Lenką porozmawiać 😜 a co do zabawek to ja patrzę od jakiego wieku są choć zdarzyło mi się kupić taka od 6 miesiąca 😉 i Lence się podoba 😁

McDa carefura na pewno masz w necie 🙂

A ja chciałam kupić małej śliniaki takie na rzepę i nigdzie nie ma 😠 co prawda są w Zarze ale 2 za 35zł to lekka przesada 😮

jej moja kupkę zrobiła idę przewinąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow zaczne od gratulacji dla Martynki!!! 🙂 my jeszcze nieeeee
Darka powodzenia czytam z uwaga ,napisz po spotkaniu o co mu chodzilo ok?
Ramonka taka my mamy dluzej macierzynski, ja mam od czerwca do marca,a Zuzia w lipcu sie urodzila 🙂 z tym jest tez lepiej 🙂
A o rybke pytam czy ktos podawal bo Ty chyba mnie pytalas czy o tym slyszalam,ze dzieciaczki lubia rybne potrawy???
Zuzia sprobowala dzis banana z mango, tak nie bardzo.....sam bananek lepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maju to nie ja pisałam o rybce:side 😁latego sie zdziwiłam o co kaman 😁No to dlugo macie macierzynski,fajnie.Aniu to pieknie gratulacje dla córuni ze tak szybko jej sie wybił zabek,bo mojej juz od jakiegos czasu sie wybija i nie moze sie wybic.
Darka tak czekamy na wiesci 🙂
Emiliaeem Ty sie nic nie martw tym ze Oni maja niby mniejsze dochody,w pózniejszym terminie beda mieli mniej zwrotu 😁
Dziewczyny troche sie wkurzam bo jak juz nie karmie piersia to waga stoi w miejscu 🤢Ani drgie 😠A ochudzac nie chce mi sie jak nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniu gratuluje ząbka 🤪


    wercia ja licytowałam szczeniaczka uzywanego ale w ostatniej chwili zapomnialam i poszedl za 36zł a ja dałam 35, ale znalazłam cos podobnego nowego i tańszego http://allegro.pl/edukac-pszczolka-tosia-e-edu-uczy-bawi-mowi-kurie-i1913450298.html

darka podzielam zdanie Emili nie daj się omamić faceci tak szybko się nie zmieniają , nie rozumiem do łózka iść to potrafił a dziecko niby nie jego to on nie wiedział ,że siusiak nie jest tylko do siusiania 😉


ramonka u mnie tez waga stoi w miejscu 😞


Emilia ale temat się rozwinął o twoim ciasteczku 😉 mnie też kręca tacy faceci nie lubię szkieletów ☺️ , mój mąż też kiedyś chodził na siłkę ,przestał i brzuszek mu urósł 😜 ale od 2 miesięcy chodzi na basen i ramiona tez ma super 😜 a na siłownie ma zamiar zapisać się od grudnia i ja z jednej strony się cieszę ,że zaczął dbać o siebie ale z drugiej strony jak pomyśle jakie dupy chodzą na siłkę to jestem czujna i zabiłabym sukę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po klachach u sasiadki musialam leciec do domku bo maly byl jjuz spiacy bo po jedzonku o 13:30 spal 15 min obudzilam go i wzielam nie ma spania nio i po 1,5h byl spiacy wiec do domku i teraz tylko rozebramai nyna a jeoznko za 6 min watpie ze wstanie

Sopko kobietki ja juz nie dam sie wystawic tak jak to bylo na poczatku po urodzeniu Oskara pogadac zawsze mozna lepiej zyc w zgodzie niz meczyc sie 18 lat a za 2 tyg roz[rawa wiec jestem ciekawa co ma mi do powiedzenia nio i w ogole dzis do spotkania nie dojdzie trudno ja specjlanie na niego nie czekalam ani nie odwolywalam nic zeby byc na jego zawolanie co to to nie

Tak tez to w DDTVN slyszalam ale wlasnie od sasiadki Alunia ma chodzik kiedys tylko byly chodziki i mysmy w nich chodzily i na jakie dupy wyroslysmy wiecie co mi sie wydaje ze chodzik to takie ulatwienie bo dziecko dasz a z chodzika czasme trudniej cos dosiegnac bo np przeszkadza stoliczek

Ooo kurde kontrola bioderek fack of musze jutro zadzownic do tej lekarki ups a zaniedlugo bedzie 5 miesiecy hehe mama sie zagapila ale to wszystko przez ten szpitsl


Emilia tez to widzialam ta pszczolke jesli chodzi o zabawki to hmm zwykle dla dzieci ponizej 6 m-ca sa grzechotki i inne pierdolki male a dopeiro od 6+ sa do naciskania do wkladania wiec nie zaszkodzi kupic dziecku poza zakresem wiekowym popatrzy oswoi sie z ta zabawka

Ooo juz czas na jedzenie i maly sie wmiescil 4 minuty spozniony lece przebrac i jesc dac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa nie było żadnych konkretnych oznak, żadnej gorączki, płaczu czy czegoś w tym stylu. Jedyne to ślinienie się i nachalne wkładanie rączek do buzi(ale to każde dziecko w tym wieku tak robi) .....a i może ta biegunka ostatnio i luźne kupki to jakaś oznaka..bo lekarz mówił, że tak jest jak ząbki idą. W każdym razie płaczu nie ma... rano zobaczyłam rankę na dziąsełku i białą plamkę (dodam, że sprawdzałam dziąsła co dziennie)

Zabaweczki bardzo mi się podobają...ale też już tyle tego mamy, że na razie się wstrzymuję. Na mikołaja chyba kupimy jej uciekającą biedroneczkę, bo jeszcze takowej nie mamy..a bardzo mi się podoba 🤪

W ogóle to śmiejemy się z mężem, że jak Martynka dostanie od kogoś coś na mikołaja to będziemy jej robić zdjęcie z tym "mikołajem" i prezentem, bo inaczej nie będzie pamiętać swojego pierwszego 6 grudnia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Mąż wrócił z pracy zjadł i pojechał na siłkę wiec znowu same zostałyśmy, ale dałam radę 😁

Lenka już śpi ale pewnie jeszcze mi zaskrzeczy i smoka będzie trzeba dać 😉 Kolejną noc zasypia sama w łóżeczku przy kwiatuszku projektorze z biedronki naprawdę świetny zakup i jak ma oczka otwarte to patrzy i patrzy aż w końcu zaśnie. No i mam nadzieję że tak zostanie no chyba że przyjdzie kolejny skok rozwojowy 🙂
Mąż wrócił z pracy zjadł i poszedł na siłkę wiec znowu same zostałyśmy

ania ja też tak mówię że tych zabawek już starczy a ciągle coś się kupuje, dziś przyszły trzy zabawki zamówione na allegro a tu zbliża się mikołaj i pewnie coś dostanie 😜

McDa coś mi się pomyliło szczepienie mamy w poniedziałek wiec wtedy zapytam się o to sinienie, a i już od dwóch dni strasznie mi ulewa że już nie wyrabiam taką wodą z gródeczkami mleczka, zważę ją w sobotę i jak ładnie przybierze to nie ma się co martwić no i mam taka nadzieję ze jak zacznę wprowadzać inne pokarmy to ulewanie zastopuje 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mojego przestalam sprawdzac a bylam okropną zazdrośnicą...laski uciekały aż się kurzyło pamietam jak jechalam męża samochodem...juz go nie mamy bo to byl sportowy i z przeciwka laska jechała myslalam żejajo zniesie jak zobaczyla jego samochód tak szczerzyła kły ze aż dziąsłami świeciła...skwitowałam ą fuckiem i mina jej zrzedła...poza tym jestm bardzo bezpśrednia osobą i chyba dlatego odpusciły bo kur.....to był osiedlowy lovelas brrrrrrr ale powiem wam że nie mam żadnych poodów do zazdrosci tzn on mi nie daje i jestem spokojna a wcześniej to aż szału dostawałam o jakis szczegół brrrrr

a jak jakas sie nawinie to rozładuję swoja złość i emocje jakie nosze w sobie od jakiegos czasu sasasa ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju odnośnie rybki proszę
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/dziecko/artykuly/ctl/artykul/mid/704/tytul/schemat_zywienia_niemowlat.aspx

A co do chodzików ... to nie tak, że co mama to opinia, chodzi bardziej o to, że statystycznie po chodzikach jest więcej dzieci z niewłaściwą postawą, jakby nie patrzeć zawsze, każdy gotowiec odciąża dziecko a przecież w nauce pionizacji nie o to chodzi, tak samo zbyt wczesne sadzanie,jak dziecko samo nie siada to nie powinno się go usadzać, z podporą też nie na długo.

Fotkę wrzucę z pewnością, tylko ktoś mi musi to zdjęcie wreszcie zrobić 🤔

Darka informuj na bieżąco , nie poddawaj się i walcz o swoje i Oskarka !

Emiliaeem ano ja swojego nie kontroluje, nie ma potrzeby, świata za mną nie widzi 🙂 aż mnie jego skrajny brak obiektywizmu irytuje, bo ilekroć nie zapytam co sądzi o jakiejś kobiecie to mówi,że nieładna, nawet jak będzie zajebista laska ehhh

Emilka a ja uwielbiam chudzielców, takie upodobanie, nie lubię za to żadnych mięśni, tylko tak do naturalnej wielkości, już jakakolwiek ich rozbudowa spotyka się z moją dezaprobatą ☺️ ☺️ ☺️ takie ze mnie dziwadło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek hahahaha no i dobrze że lubisz chudzielców, musi być jakieś urozmaicenie bo inaczej wszystkie rzuciłybyśmy się na jednego faceta 😁 😁 mój maż też mi mówi że świata poza mną nie widzi 😉 jesteśmy 13 lat po ślubie a nieraz zachowujemy się jak byśmy dopiero co się poznali ☺️ ale jest to urocze 😉 Natalka nas odmłodziła i miłość zakwitła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...